woonstverandering, VERPACHTING ONROERENDE GOEDEREN BASCUL-B ALANSEN Dit en Dat. BEVEREN. BEKENDMAKINGEN. DOOR ZATERDAG 5 DECEMBER 1857, om 9 uer's middags, ter herberg den Binlander, binnen het dorp Rousbrugge, bewoond door Leopold Merlevede. zal er openbare verkooping gehouden wor den van Tafels,, Stoelen, tinnen dobbel Liters, idem Liters en halve Liters, Pintedeksels, Cabarette, Quinquet, immers al het geene betrekkelyk tot het uitoefenen het bedryf van Taphuis. Met Gereed Geld. Openbare DINSDAG 22 DECEMBER 1857, ten twee ure namiddag, in het Gemeentehuis ter dorpplaets, be woond door Sr, Jacobus Moeneclaey, zal er ten ver zoeke van de heeren Voorzitter en Leden van het armgestiebt en de kerkfabriek door het ambt van Mter VANDENBERGHE, Notaris ter verblyfplaets van Gyverinchove, wezen overgegaen tot de openbare verpachting voor eenen termyn van 9 jaren, in te gaen lü October 1858, behalvens de 27 en 13 loten waer- van den pachtingang maer zal zyn den ln October 1860, van de Grondgoederen toebehoorende de voor melde bestuerenby plakbrieven verdeeld in 27 loten van wege het armgeslicht en in 13 loten van wege de kerkfabriek. De pachters zullen moeten gereed betalen in han den van den Notaris met deze verpachting gelast, het tiende van een jaer pachtprys voor onkosten. De kohieren van voorwaerdendezer verpachtingen, dragende namelyk dat allen pachter aenstonds zal moeten goede en welbekende borge stellen, berusten ten kantoore van den voornaemden Notaris VAN DENBERGHE. onreglveerdig zyn, wanneer het t'licht niet verdragen kan. Leest al wet u aengaende de kiezingen onder de handen val!; leesten overweegt, uw goed oordeeldat zeker niemand wil in twyffèl trekken, zal u zeggen wat gy te doen en te laten hebt. En zoo soms de wantrouw uwe reine ziel mogt beklemmen, mistrouwd dan degenen diede waerheid voor u willen verborgen houden, die niets beters wenschen dan u in de onwetenheid te dompelen om u des te beter te kunnen exploiteeren. Vooral vergeet bv uwe keuze de belangen der werken de klassen nie tde welstand van den werkman en den burger, van den pachter, den nyveraer en den liandel- dryver, maekt de welvaert des lands uit. Wendt daerom uwe oogen af van die mannenwelke nooit spreken dan van kapitalen en vette intresten; van die persoonen, wel ke alleen maer in de Kamer zetelen om hunne veelop- brengende óndernemingen te doen gelukken; van hen, die den werkman willen doen leven van eene aelmoes; van hen, die den kleenen handelaer, dennyveraer en den landbouwer van al de middelen om zich op te helpen ver steken houden en hen aldus a erpligten uit hunne eigene handen, de handen der kapitalisten, te komen eten; van hen, die de zending hebben het volk in de domheid te houdenvan hendie uwe vlaemsche regten met de voe ten treden en u zelfs geenen notaris willen geven die het vlaemsch verslaet; ja, wendt uwe oogen van hen af. Dat uwe stem de veroordeeling zy hunner baetzuchtige han- delwyze Kiest mannen, die u genegen zyn; mannen die uwe intresten kennen en ter her te nemen; mannen, die zich zelf met geld en goed aen het geluk des volks opoffe ren mannendie geene ondernemingenkennen dan die, welke het welzyn des lands beoogen; mannen, die den werkman werk in steè van eene almoes, den nyveraér een beter verkoop, den koopman oenen uilgebreideren han del en den pachter eene goedkoopere bebouwing willen verschaffen regtzinnige liberalendie niets betrachten dan de verlichting en de verbetering van alle volksklas sen, de vryheid voor iedereen en de onafhankelykheid van iederen persoon in het byzonder en van de Belgische natie in het algemeen; kist" mannen, die uwe tael en vlaemsche regten eerbiedigen en bereid zyn voor dezelve ten stryde te trekken. (De Klauwaert.) Roisbricge-IIaringhe, 25 November 1857, Aen Mynheer den uilgever van den dorpsbode, Na lezing van een artikel in het voorleden nummer der Dorpsbode, betrekkelyk het Consert door ons muziek- genootsehap gegeven, geplaetst, kan ik niet laten al wat het behelst, met de waerheid te bevestigen. Nogtans mynheer, iets is er in ditartikelonthouden en datbevatzig: gyl.wilt u geene lauweren toeschryven, al hoewel gy er mede verdient gekroond te worden. Want: zonder te spreken, van de schoone voorlezing onder titel van Kunsten en Gilden, die gy met zulke zielroerende gevoelens heeft uitgegalmd en waerdoor de menigte getroffen, en verdwelmend schetterende loe- juigingen hebben geschonken.Wat hebt gy nietgo- daen om het Feest tol voldoening der dorpelingen lustelyk temaken? met welke smaek,hebt gy de zael, die ge heel 't gezelschap bewonderde, versierd 't is uwe gene genheid voor de kunst, uwen vlyt om uwe medeburgers vermakelykheden te bezorgen dat gy alles zoo beherstigt heeft. Eer en dank voor u. UI. toegenegen medeburger V. De Dorpsbode van Rousbrugge is voor veertien dagen liberael geworden. In den Haëgedooren was er zondag een haen en een henne gevecht. Vandaeg is het tot Sefens St. Eloi, men heeft er ferme binnen gelapt. *T avond in de zelve herberg veelebier, kaerters, tabak en élektie-rook. Zeg het aen andere. van toehoorfeede aen het BUREEL VAN WELDADIGHEID EN DE KERKFABRIEK der gemeente gelykvormig aen die in de statiën den yzerenweg. gewaerborgd en volgens de wet geykt. Kracht kilos 100, 200, 500, 400, 500, 700, looo, 1500. Prys franks 21 23 28 54 40 54 79 loö. lly de weduwe ROBBE-DE-LEYte Hooglede, by Rous- laere (Westvlaenderen. Brieven franco). Dezelve zyn ook dienstig voor Molenaers.

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 3