VERPACHTING ONROERENDE GOEDEREN BEVEREN. KIESBERIGTEN. BEKENDMAKINGEN. Openbare DINSDAG 22 DECEMBER 1857, ten twee ure namiddag, in het Gemeentehuis ter dorpplaets, be woond door Sr, Jacobus Moeneclaey, zal er ten ver zoeke van de heeren Voorzitter en Leden van het armgesticht en de kerkfabriek door bet ambt van Mter VANDENBERGHENotaris ter verblyfplaets van Gyverinchove, wezen overgegaen tot de openbare verpachting voor eenen termyn van 9 jaren, in te gaen 1" October 1858, behalvens de 27 en 13 loten waer van den pachtingang maer zal zyn den ln October 1860, van de Grondgoederen toebeboorende de voor melde bestueren, hy plakbrieven verdeeld in 27 loten van wege het armgesticht en in 13 loten van wego de kerkfabriek. De pachters zuilen moeten gereed betalen in han den van den Notaris met deze verpachting gelast, het tiende van een jaer pachtprys voor onkosten. De kohieren van voorwaerden dezer verpachtingen dragende namelyk dat allen pachter aenstonds zal moeten goede en welbekende borge stellen, berusten ten kantoore van den voofnaemden Notaris VAN DENBERGHE. feS ACHTBARE KIEZERS VAN RQl'SBRUGGE. Nog eenige uren en gy zult, of eene doodzonde begaen hebben (volgens den nieuwen catalogus der zonden) of uwe moeder eenen kaekslag gegeven hebben twee we gen zyn er welken zult gy volgen Wat my betreft, in- wooner van Rousbrugge, die de veordeelen ken welke onzen hooggeachten volksvertegenwoordiger Mr. Alphonse Vandenpeereboom, aen ons schoone dorp gedaen heeft; ik aerscle niet te zeggen dat deze de eenigste is die al onze sympathie weerdig is. Welke zyn nu de mannen die van huis tot huis loopen om de stemmen te vragen voor twee persoonen die nooit het minste voordeel aen onze plaets gedaen hebben? Ge- lukkiglyk voor ons het zyn vreemdelingen, die uwe eigene interesten niet ter harte nemen of dezelve niet kennen De eerste verliest niet wanneer gy landbouwer, uwe meerschen uwe landen ziet overstromen wanneer gy winkelier, koopman, uwe waren niet kan bekomen by ge brek aen waterw anneer gy werkman honger lyd omdat de eerste bron van werk belemmerd is; en deze persoon, als hy nog eenige centimen voor zyn huisgezin u kan ten voordeele zyn, gaet zyne waren naer eene stad koopen als eenige bezondere w erken moeten gedaen zyn, ziet men het door vreemde verrigten en onze kunstw erkers, by gebrek aen werk, de straten op en neer wandelen. Van de tweede zal ik niet spreken w ant de knecht moet den meester volgen of.... De derde en vierde weten zy niet dat het den heer Alphonse Vandenpeereboom is die altyd dep eersten en den grootsten onderstand aen ons muziekgenootschap, waervan zy hun zulke groote voor- staenders toonen, gedaen heeft. Weten zy niet of willen zy niet weten dat zy Rousbruggenaers geworden zyn en dat het slechts is met regtzinnig te werk te gacn dat zy ware achting van eenieder kunnen winnen. Tot oneer van ons dorp ziet men alhier nog persoonen die slechts onzen eerwaerdigen vertegenwoordiger ken nen wanneer zy een dienst door zyne tusschenkomst te bekomen hebben zy vleijen en streelen hem dan... Het zyn deze mannen die ter herberg stoutelvk durven zeg gen wy maggen niet laten van te gaen stemmen, want ae slechte bende zou kunnen alles overwinnen het zyn deze die eene kreeft cn eenen walviscli in groote en in niagt evenaren. Nog een woord aen de kiezers, schuw t die mannen, zorgt voor nwe eigene belangen en bezonderlyk voor deze van uwe gemeente. Als gy twyfelt dat dezen of dien kan- didaet uw e stem niet waerdig isx, wend u naer een man waer in gy vertrouwen stelt en u de waerheid zeggen zal, hy zal u onpartydig den weg dien gy volgen moet toonen. X. Rocsbkügge, den 7 X.er 1837. Men mag thans geheel het land door, al de kandidaten voor goed vastgesteld beschouwen. Zie hier de 14 arron dissementen waer de liberale party of wel geene tegen strevers ontmoet of waer, zoo zy er ontmoet, niet aen den zegenprael twyfelt. Aalon1 volksvertegenwoordiger. Antwerpen3 id. Brussel9 id. Brugge. 5 id. Dixuiude1 id. Hoei2 id. Luik5i id. Bergen4 id. OostendeI id. Philippcville1 id. Thuin2 id. Doornyk4 id. Verviers3 id. Ypere1 id. Total 42 Er zyn vervolgens wat men de twyfelachtige arrondis sementen noemt, waer de worsteling zeer hevig is en ie dere party evenveel kansen voor den zegenprael beweerd te hebbpn. Het zyn de volgende Mechelen 3 volksvertegenwoordigers, Ypenelidem, Soignies 5 id., Namen 3 id., Leuven 4 id., Veurne 1 id., Aelst 2 id.j (er is een volksvertegenwoordiger der regter zyde die niet bestreden wordt). Gent 7 id., Charleroi 3 id. Kortryk 3 id. Nivel 4 id., Neufchateau 1 id., Bastogne 1 id Marches 1 id., Virton 1 id., Totael 38. De arrondissementen waer het terrein niet ernstig aen dc katholieken zal worden bestredengeheel of gedeelte- lyk, zyn ingelyks ten getaUe van veertien, te weten Yperen voor d representant; Ath 2 id.; Turnhout 2 id., Rousselaere 2 id.; Thielt 2 id.; Aelst 1 id.; Audenaerde 3 id.; Eecloo 1 id.; St.-Nicolaes 3 id.; Dendermonde 2 id. Hasselt 2 id.; Maeseyk 1 id.; Tongeren 2 id.; Dinant 2 id. Totael 26. Zonder veel vrees van door de gebeurtenis te worden geleugenstraftkan men zeggen, dat onder de twyfelach tige arrondissementen, 12 of 13benoemingen zullen wor den verkregen door de katholieken en 23 of 28 door de liberalen. van toehooreede aen het BUREEL VAN WELDADIGHEID EN DE KERKFABRIEK der gemeente

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1857 | | pagina 3