FRANKRYK. De Tentoonstelling van 1862 a in Engeland. liet Bier. Ingezonden. Rkdartie. Goede Raed. kringen, de legende Leopold, roi des Beiges. l)e stukken zullen van holle randen voorzien zyn. Men verzekert dat de fanfaren-societeit >an Langhemarck in de aenslaende maend julyeen fes tival zal geven, lot welke zy al de muziekgenoot schappen der provincie zal ultnoodigeu. De koperen en looden hierpoiupen zvn in al de stalien van den yzeren weg verboden, als gevaer- lyk voorde openbare gezondheid. De lieer Yelillard de Ribert, uitmuntende hofbouwkundige, denkt een eenvoudig, gemakkelyk en goedkoop middel gevonden te hebben om de mie ren en hare eijeren te vernielen. Hetzelve bestaet in eene greep guano, te midden van den mierennest gestort, na de nest opengelegd geworden is. Insekten en eijers, die eens met guano in aenraking gekomen zvn, zyn tegen deszelfs groote kracht niet bestand de mieren vlugten en verlaten hare eijeren, die bruin worden cn verdroogen. Door verscheidene proeven heeft de heer Lindley zich verzekerd, dat de getroffene mier vooreerst vlugt, doch weldra ster ke stuipen krygt et» vervolgens sterft. HET HANDELSTRAKTAET TUSSCI1EN BELGIE EN Wy lezen in de I'resse des Flandres .1 Wy kunnen verzekeren dat het franco-belgisch handelslractaet geteekCitd is. Ediie oflicieele depeche uit Paris, maendag te Brussel aengekomen, ineldt dat de kwestie der geestryke draRken by transactie afgedaen is. Het tractaet" zal dus kunnen goedge keurd worden in den tegenwoordigen zittyd Mr. Frèrc zal het in de Kamers verdedigen. 'I Is na dit nieuw succes, want het schynt dat een ieder te vredén zal zyn, dat de minister van financiën zal wyken voor de klimmende ty van het gouden geld, vvaervoor de sluisdeuren einde'lyk zullen geopend worden. Met species en een goed tractaet zullen wy onze zaken maken, maer wy betreuren oprecht af scheid te moeten nemen van M. Frère-Orban, al is "t zelfs maer voor een tyd die niet lang duren kan. Ook de Paryzer correspondent der Indépendance zegt uit stellige bron te vernemen dat dit verdrag getcekend is. liet tractaet bestaet in vier conventien eene voor de letterkunde, eene voor het postwezen, de derdo over de zeevaert, en de laetste en byzonderstc over den handel. ONDERTEEKENING VAN HET IIANDELSTRACTAET. Uit Parys ineldt men nog liet volgende van den 2 mei. liet handelsverdrag tusschen Frankryk en België is gister geteekend. liet bevat 1° eenecon- venlie betrekkelyk de zeevaert 2° eene conventie tot wederzydsche waerborg van den letterkundigen en kunsteigendom en de nyverheid 5° een aen- hangsel by de poslconvenlie. Men schryft uit LONDEN, 28 april. De koning- lyke commissie voor de internationale tentoonstelling heeft maetregelen getroffen, dat de vreemde gasten, die de tentoonstelling komen bezoeken, aen geen Longer of dorst zullen zyn blootgesteld. By de deuren van het expositie-gibouw zullen restauratien voor alle magen, voor alle nationaliteiten gevonden wor den, cn zoo wel, datzy binnen het bereik van ieders beurs vallen. Het ceuken-departement zal een kos mopolitisch karakter hebben, en zal bcstaen uit Franschc, Duitschc, Italjaensche, Ylaemsche, Engel- sche enz. restaurateurs, torwyl de prys der spyzen en dranken niet aen de willekeur der concessionarissen zal worden overgelaten. Men leest en l'Echo de Bruxelles De brouweryen gaen voortdurend slecht. Men schat de vermindering van het gebruik van bièr op byna een derde gedeelte. In Frankryk is zulks hetzelfde geval, en in Engeland heeft inen, in january cn february laetstlcden, een dificit van 3,800,000 frs. aengeduid. Het bier, dat de drank van de werkman is, wordt als de levensmid delen duer zyn, niet veel gedronken. Voeg daerby het koud weder, dat wy sinds langen tyd genieten, en dan hebt gy de twee oorzaken van den slechten toestand der brouweryen. M30 april 1861. Mijnheer de Uilgever, Eene onvoorziene omstandigheid heeft my geboden het vervolg myner historische mengelingen op Rousbrugge-IIaringhe eenigen tyd opteschorsen. Nogthans, niet onwerkzaem willende blyven, heb ik de eer u het hier nevensgeplaelsle stukje, met opschrift De Itousbrugsche Zadelmaker, historische legende van de XVII' eeuw toe te zenden, u bid dende hetzelve in de kolommen uws blads eene placts te geven. B. B. o. c. Het ware den uitgever echter aengenamer ge weest, Mynheer B. B. o. c., indien het bedoelde stuk zoo als gy zegt nevens uwen brief hadt kunnen gc- plaetst zyn maer dacr het ons nog niet toegekomen is, vindt hy zich genoodzaekt zyn geduld met een verbei te paren en u steeds in afwachting groetende. Een vader gaf zvn zoon den volgenden goeden raed Myn jongen, wy beleven booze tyden tegenwoor dig. Onze aerde schynt wel niet meer om het goud van de zon maer om de zon van liet goud te dracijeu. Kunst cn wetenschappen moeten voor linancieelc berekening onderdoen» en gS""1 genie wordt meer gewaerdeerd, als ?t geen goede renten geeft. Hebt gy geld, dan hebt gy alles, hebt gy alles zonder geld dan hebt gy niets. Neem daeroni een lanteern en zoek geld. Zoekgeld zonder vrouwen, als't niet anders wezen kan, zoek geld met een vrouw, maer nooit eene vrouw zonder geld. Wees matig in 't eten en drinken want uit een overladen maeg komen baoze luimen, slechte spysverteering en tyrannieke ge zindheid voort. Waren er niet vorsten geweest, die meer gcelcn dan gearbeid en meer gedronken dan gedacht hadden, de wereldgeschiedenis zou zeker cenige bloedige bladzyden minder tellen. Er zyn menschen, die veel denken en niet te eten hebben, er zyn er menschen., wier maeg een omnibus. Ze is wordt nooit vol.

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1861 | | pagina 4