HUIZEKEN HOFSTEDEKEN OPENBARE YERKOOPING te Loo. Eindelyke Toewyzing, zonder verder uitstel, Gyverinchove, Door den Notaris CAPELLE 'e Watou. MENGELINGEN. Vlaemschen-Bond. a van een DONDERDAG 30 MEI 1861, ten 4 ure namiddag, in de herberg den ffazetcyndbewoond door Pie ter Wavrin, binnen de gemeente van Loo, zal gebeuren de openbare verkooping van het naerschreven on roerende goed. Eenige Koop. Een WOONHUIZEKE met 4 aren 34 centiaren ERE en Ilovcnierhof daer niedegaende, staende en gelegen binnen de gemeente van Loo, langst de straet leidende van den llazenwynd naer het Roozendael, bekend op het kadaster in de sektie B, N™ 90 en 91, palende dezelve erf en hoveniei hof noord-oost aen de weide van den heer Devrière- ISenbrandt te Brugge, zuid-oost aen zaeiland van vrouw de weduwe van den heer Notaris Floor te Loo, en van westen aen de voorzeide straet. Bewoond en gebruikt door Arsenius tVullaertom handslag inet de geldtelling. Conditiën en titelen ten kantoore van den Notaris SYOEN te Loo. van een gelegen te Op MAENDAG 10 JUNY 1861, ten 3 ure namiddag, ter herberg de Drie Ridders W'eegsclieedebewooud door baes Loncke, ter dorpplaets van Gyverinchove, zal erovergegaen worden tol de eindelyke toewyzing zonder verder uitstel van Gemeente Gyverinchovelangst de Groenestrael, naby het gekuchte tien Abeele. Een behuisd, bebouwd en beplant Hofstedeken, groot volgens kadaster 3 hektaren 13 aren 70 cent., onder bofplaets, tuin, water, boomgaerd en zaeiland, bekend S A, N" 344, 545, 346, 348, 349, 350 en 351. Gebruikt door Serapliinus Swyngeduu, niet recht tot lesten september 1863, mits 280 fis. by iare. BOOMPRYSfr. 225,00 GEBRAGT OPfr. 12,2^0,00 II ill IWBWBBEWMMMMMMMBBi Men komt het prospectus in liet licht te zen den van een nieuw werk dooronzen beroemden vlaein- schen roniaiischry ver Hendrik Conscience. Het draegt voor titelBella Stock, t'afereelen uit liet leven der vlaemselie visschers, met acht platen door Edward Dujardin. Twee boekdeeleu. Prys 4 fr. Hetzelve aenbevelen is onncodig iuits den naem va» Conscience d^er Is. N1EUP0RT. Alhier is de verzekerde tyding toe gekomen dat binnen kort de versterkingsw erken zullen afgebroken v.crden. De wet op de militaire servitudenmoet niet meer gevolgd worden; de plaet- selyke besturen van geheel het omliggende zyn daer- van reeds ambtswege verwittigd. In het algemeen is men alhier over deze beslissing van het Staetsbestuer te vreden, men ziet er een wezenlyA voordeel iu voor de stad en haren handel. Ziet hier het gewyzigde programma, zoo als hetou aeiigenomen is Wczentlyke gelykheid derVlamlngen en der Walen, in alles wat de regeling hunner zedelyke en Slojfelyke belangen betreft. Punten van dringende toepassing. Zedelyke belangen. Lager onderwas. 1° Regtzinnige uitvoering van art. 6 der wet van 1842 op het lager onderwvs. Alle vakken moeten in de moedertael onderwezen worden. (Volgt de tekst der wet.) 2° De Norniaelschool van Lier moet aen de vlaem selie bevolking dezelfde diensten bewyzen, als de Norniaelschool van Nyvel aen de waelsche bevolking bevvyst. Middenbaer oxdebwys. Regtzinnige uitvoering der art. 22, 23 en 26, der wet van 1 juny 1850, op hel ïniddenbaer opderwys. (Volgt de tekst der wet.) B)gevolgVolkoinene gelykstelling van hetonder- wys der fratuche en vlaemselie tael, in de Atheneums eu.Middeiibart Scholen der vlaemsche provinciën, en dit zoowel ten aeitzien van het getailes-uren in al de klassen en liet getal punten in de kompositiën, als ten aenzièn van hel getal en de bezoldiging der-lee raars. Hi.octn onderwvs. Eerbiediging in de examens van hel door art. 23 der Grondwet gevvaerborgde vry gebruik der tael. Verder, vryheid voor den student om by het examen van kandidaet in wysbegeerte en letteren, volgens zyne keuze, te antwoorden over de Geschiedenis der nederlandsche of die der frausche Letterkunde. Vlaemsche vertaling der wetboehe.n en wetten. tye eerste pligt van een gouvernement is, niets te vez- waerloozen oiu de burgers ov er hunneregten en plig- len in te- lichten. Gevolgentlyk daer er, tot nu toe geen vlaemsche officiële tekst der wetboeken bestaet moet de regpring in de vlaemsche gewesten eene de- gelyke vlaemsche vertaling der Wetboeken in het bereik des volks stellen. De Regering moet insgelyks zorg dragen voor de gelykheid der regelmatig verschyuende vlaemsche vertalingen der wetten en besluiten. Bestuer en openbare ambtenaren. Het Bestuer en de ambtenaren in de v laemsche gewesten moeten, by de wel, verpligt worden tegenover het publiek en tegenover persoonen of kollegiën (als gemeenteraden enz.), die het franseh niet verkiezen, zich van de vlaemsche tael te bedienen. By gevolg kan niemand tot eene bediening in de vlaemsche gewesten benoemd worden, die niet, by examen voor byvoegde reglers, bet bewys geleverd heeft, dat hy de landtacl genoegzaem magtig is. De kennis der tael moet in betrekking zyn «net de be- l^ngrykheid van het ainbt. Orimiddelyke toepassing dezer beginselen op de notarissen, de ambtenaren der regterlyke orden, en alle ambtenaren wier proeessen verbael voor de regt-

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1861 | | pagina 3