MENGELINGEN. 1 MEDBLES MEUBLANTS. ARGENTERIE ET BIJOUX VINS BIBLIOTHÈQUE ORDRE DE IA VENTE DE BELASTING IN MENSCHEN. daiit de la successiun bénéficiairc de niondit sieur Verley, consistant en Fauteuils, chaises, tables a jouer, a ouvrages, aal- longs et autres, glacés, pendules, vases lampes, che- nets, tapis, rideaux et garnitures de fenétres, secré taire, consoles, objets d'étagère, cave a liqueurs, garde-robes, poëles et accessoires, baromètre, com modes, tabourets, buffets-étagères. Bois dc lit, lavabo, tables de nuit, literies. Linge de table et dc ménage. Vaiselle, verroterie, porcelaines, cristaux. Uslensiles de ménage, deux baignoires, batterie de cuisine, matériel de buanderie, cuves, seaux, etc. Une louche, f8 couverts, 17 cuillers a café pesant ensemble 2,450 grammes, une cafetière en argent un sucrier en verre avec garniture en argent. Trois möntres en or. 2 Fuls contenant chacun 1 hectolitre 14 lires de vin rouge Saint-Emilion et Saint-Julien170 bouteilles vin rouge, 90 bouteilles vin blanc, 11 demi-lilres champagne, 10 litres champagne, 25 bouteilles vin du Rhin, Genièvre, kirch- wasser. Plusicurs ouvrages dc littérature, d'histoirc et de droit, dont le Répertoire général de Jurisprudence et de Législation, par Dalloz. Un chcval et cabriolet, une chèvre, un faisan ar- genté, volière et différents oiseanx, bois a brüler et autres objets dont le détail serail trop long. Le Murdi 18 on vendra les meublcs meublants, les literies, la vaissellc, les ustensiles de ménage, et le Mercredi 19, l'argenterie, les vins, la Bibliothèque, le cheval, le cabriolet, la volière et les oiseaux. A terme de payement moyennant caution et aux conditions qui seront annoncées a\ant la vente. M* DEPREZ est chargé de Ia recette du produit de cette vente. Zoo spreekt een Hollandsch dagblad Wy leven in een tyd van vooruitgang en bescha ving By iedere gelegenheid van nieuwe en vernuftige vindingen, is djt de leus de spreuk waermede wy ons en anderen vleijend toespreken, wy mogten wel zeggen, in den dommel wiegen. Zoo waren dezen morgen mync gedachten, toep ik de contingenten voor de nationale milicie myne woo ning zag voorby marcheren. Wy leven in een tyd van vooruitgang cn beschaving in vele opzigten maer, wanneer zal het oogenblik eens acnlichten, dat een einde maekt aen die heillooze institutie van den eersten der Napoleons, de Conscriptie, nagevolgd en herdoopt in Ligling voor de Nationale Milicie. Ik noem ze Belasting in menschen. Zc gingen daer voorby. Verslagenen van harte, van hunne betrekkingen, van hunne bestemming weggeruktuit hunnen voorbereidenden nuttigen w erkkring opgeroepen, om eene carrière in te treden waertoe ze geene neiging, geen roeping gevoelen, waervoorze terugschrikken en velen waren er by, welke hunne gemoedstemming hadden verdoofd door het misbruik van de plaeg van Nederland, Jenever. Brooddronkenheid en wanhoop, gelatenheid en onderwerping, alles ondereen gemengd. Zingen, tieren, brullen, zuchten, hartgrievend leed, alles in denzelfden pas, achter hetzelfde kalfsvel, geleid dooi de sbieren van den Slaet, en daeronder wel opgevoede jongelingen, wier geldelyk vermogen ontoereikend was, om ze aen dien toestand te onttrekken, en zich schamende tot dien troep te belmoren en zoo ver mo- geiyk zichdaervan verwyderendc. Ook zoodanigen volgden het kalfsvel, en hunne iunerlyke gedachten waren in hun bitterly k voorkomen te lezen. In myn hart rees een innig gevoel op van mede- doogen. Arme jeugd de hoop der natie, van eene natie, die zich steeds vry noemde Welk eene Vryheid die u dwingt uwe bestemming op te offeren, die u dwingt het geweer op le vatten, dat u dégoutteert en naer de minzame instruction van den beleefden corporael te luisteren en die op te volgen O, vaderen Zie uw Holland Het leverde in dit voorjaer eene zoo beerlyke pagina van broedermin, en toch bestaet er sedert 55 jaren, onder de banier der Oranjes, voortdurend eene conscriptie Wil men daervan vry zyn, dan behoeft men geld om een rem- placant te koopeu. Zoo kan ook een negerslaef vry worden, als hy een anderen, een beteren, remplacaut in zyne plaets koopt. Ik zag hoe zy gevoelden, dat armoede geen misdryf, maer een groot ongeluk is in verslagenheid, maer onderworpen, volgden zy de stem der wet (de trom). In die belasting in menschen leeft de nagedachte nis aen Napoleon I voort. Het is de plaets niet om te vragen zyn er soldaten, is er een leger noodig maer het is altyd geoorloofd te denken, te wen- schen O, dat toch die humane tyd mogt aénbreken dat de wapenen tot de musea van gedenkwaerdig- heden behoorden tot de gedenkwaerdigheden aen een barbaersch voorgeslacht, dat zich oefende en af- rigtte op menschenmoord en vernieling, dat min achtend neerzag op den nuttigen ossenslager en zelf, gehuld in bonten opschik en kwastjes en pluimpjes en gouden franje, menschen, broederen en vrienden neêrsabelde op muziek en op commando. De goede Matthias Claudius zong Geen lauwer wast in menschenbloed Goede Claudius, had Napo leon u gelezen en geloofd en betracht, dan konde le moncle, la paix zyn. Holland, zoo welvarend, zoo ryk, heeft eene jaer- lyksche belasting in menschen Napoleon 1 ont ving die inspiratie zeker van de koningen van Daho mey en Ashanti. Nederland moest zich daeraen on derwerpen. Maer waeroni het behouden na 18IG Waerom nam het te dezer zaek geen voorbeeld aen Engeland behalve the cat with niuotails daer dw ingt men de landskinderen niet tot moorduit- cefeningen daer beoefent men vry zyn beroep in bestemming en heeft de Staet behoeften, wer vingen en daertoe geld noodig, er zyn daer (en ook hier) burgers, die betalen, en betalen kunnen, en betalen w illen.

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1861 | | pagina 3