MARKTEN. Historische Mengelingen ROÜSBRÜGGE-HARINGHE. DE ROUSBRUGSCHE ZADELMAKER. BULLETIN COMMERCIAL. Per 145 lielers. Tarwe Rogge Sucrioen Haver Boonen Veurne. 26 juny. 53,50 37",00 21,00 21,50 19,00 24,00 11,00 18,00 27,00 28,25 over de gemeente (lO*1' Vervolg.) Karei en Philips Driepont die zoo even als Bekaert op het einde van het dorp woonden, gingen naer huis Decandt keerde op zyne stappen weder naer den Engel. Nauwelyks had hy geklopt, of de deur ging open en men hoorde Jacobus al lachende zeggen. Ik wist wel vriend, dat gy my nog iets te vertellen had, want men vergeet zoo gauw reiszak en gordel niet. Gy hebt gelyk, morbleu Ja, ik heb u iets te zeggen, hoor hier Decandt nam Jacobus by de schouder en fluis terde hem eenige woorden in het oor. Ackerman sprong achter uit, sloeg de handen te gader en riep wat wat gy hebt een geuzen nest ontdekt I La ia la zwyg stil, morbleu, gy gaet dan weêr als een dommekop schreeuwen. Indien andere dan wy het weten, alles is verloren. Wel aen, waer zitten zy zeg het my Het is juist daer voor niet, dat ik wedergekeerd ben, ik moest u vragen waer wy de noodige wapens krygen zullen om ons veerdig te maken. Volk heb ben wy, want wy inogen op de twee Drieponts en Bekaert staet maken, maer dat is niet genoeg, wy kunnen immers toch met geen hamers en stokken de Geuzen gaen aentasten of ons tegen hen verwe ren. Zy daer op gerust, ik zal er u bezorgen. Ja, antwoordde Decandt grimlachende, ik weet wel dat gy daervoor nog al wat geld ten besten kunt geven. Van geld spreek ik niet, ik spreek van wapens; kom langst hier, ik zal er u toonen. Jan hier met de lamp. De knaep kwam welhaest toegeloopen Jacobus naderde het slaepkamertje, deed de deur open en trad binnen. Decandt en Jan Lap volgden hem. Een bed, het eenig meubelstuk die daer te bemer ken was, wierd verplaetst, Ackerman boog zich tot de grond, die van planken gemaekt was, stampte inet de voet op een soort van groote nagel, en eens klaps eene groote valdeur, aen de raagt eener sterke veer gehoorzamende, sprong open. Decandt wierp een nieuwsgierig oog in de opening, maer bemerkte niets anders dan een ladder. Jacobus stond met de tranen in de oogen ter groote verwondering zyns vriends. Op een tecken van Ackerman sprong Jan Lap in de opening, stelde het ladder goed vast en kwam wélhaest naer boven met eene zwarte blikken doos. De zadelmaker nam alsdan de hand van Decandt vast en sprak met treurige stem Robert, myn vriend, voor aleer ik u de werktuigen onzer beslotene wraek toonen zal, wil ik u het dood vonnis der Geuzen voor oogen leggen. Dit zeggende, deed hy de doos open, trok er een gansch bebloed vrouwenkleed uit en lag het op het bed. Decandtstond alsstom voor die droevige gedenkenis, hy deed zyne lederen muts af en sloeg het hoofd nc- derwaerts. Na eenige oogenblikken doodsche stille- zegde hy aen zyn vriend Jacobus gy weent, be droef u toch zoo niet, denkt aen uwen eed en laet den moed niet vallen, wy kunnen immers toch niets doen aen het verledene. Ackerman antwoordde niet maer bleef wee- nende tegen den muer geleund. Op een oogwenk van Jan Lap, trad Decandt in liet keldertje. Wordt voortgezet.) B. B.o. r. - Lid van het Letter- en Tooneelktindig genootschap de Troostvebwvchters, te Roushrngge. De geestige Reinaert de Vos, van Zondag laetst, discht zyne lezers het volgende op Te Brussel gaet de handel niet Wat maekt men daer Tapyten. 'T Antwerpen gaet de handel niet Wat maekt men daer Schilderyen. Te Gent gaet de handel niet Wat maekt men daer Geweefsels. Te Mechelen gaet de handel niet Wat maekt men daer Kanten. Te Namen gaet de handel niet Wat maekt men daer Kasseijen. Te Doornyk gaet de handel niet Wat maekt men daer Moortel. Te Hasselt gaet de handel niet Wat maekt men daer 'K en weet niet. In Luxemburg en deugdt het niet Wat maekt men daer Ministers. Te Luik gaet de handel wel Wat maekt men daer n. b. GEWEREN Spokk*. DE PRONKZIEKE VROUW bezit een hoofd voor hoeden en linlen, een boezcéi voor broches en doekspelden, een aengezigt voor ligte sluijers, schouderen en een hals voor atlus- manlilles en parelsnoeren, armen voor braceletten, taille en heupen voor keurslyf en brillante ceintu ren, handen voor ringen en glacé handschoenen en een hart voor dat alles te zamen. Als men op rei» is en vreemde streken en nienschen ziet, vliegen de dagen om, en toch kunnen w« on» dan meestal niet begrypcn dat we pas zooveel «lagen of zooveel weken op reis geweest zyn. 3 juy. 54,00 37,25 21,30 23,00 20,00 23,75 15,00 18,00 25,00 29,00

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1861 | | pagina 4