MARKTEN. Historische Mengelingen ROÜSBRÜGGE-HARINGHE. DE ROUSBRUGSCHE ZADELMAKER. Per 14o liclers. Tarwe Rogge Sucrioen Haver Boonen Veurne. 10 july. 55,0,) 58,00 21,50 22,50 21,75 23,00 16,00 18,5') 29,00 30,00 Bergen (Frankryk). Per hekt. 1/2 8 july. 24 juny. Yzerenweg. Poperinghe. O' 24 Julius Constantinus Pinte, 5 j., zoon van Jacobus Cornelius en Rosalia Catbarina Sohier. 25 Barbara Thcrcsia Serys, geboren te Hondschoole (Frankryk), 40 j., werkvrouw, buisvrouw van Basilius "VVullus, dochter van Petrus Jose'phus en Tlieresia Joanna Boogaert. IFet zal onze geabonneerden aengenaem zyn ons wederom in start gesteld te zien ten einde hen in den vroegen woensdag namiddag den Veurneinarktprvs te kunnen medcdeelen. De aerdappelplaeg, wplke zich de vorige jaren begon te vertoonen, van den 20 mei tot den 10 junv, wordt men tot nu toe nog niet gewaer 't Is een goed tecken. De parapluicniaker Ignatius Weiner te Wee- nen, vervaerdigd eene uieuwe soort van krinoliene, die door middel van eene byzondere inrigting by een plolselingen regen als parapluie gebezigd kan worden. Welke vooruitgang liet is voortaen de joodsehe vrouwen te Krakau verboden de krinolien te dragen deze die zouden weigeren aen dit verbod te volkomen, zullen in de synagoog niet mogen treden- M. Markey, coadjutor te Vi nebcin, is onderpastoor van St. Nikolacs te Vcurne benoemd. M. Ruyssën, onderpastoor van St. Sal valors te liruggb, is pastoor benoemd der Onze-Vrouwe-paro- cbie, nieuwelyks opgerigt te Oostende. over de gemeente (Hdc Vervolg.) liet was eene nog al redelyke groote plaets, maer zeer laeg van gewelf Nogthans was de planken vloer van het slaepkamertjc met zooveel kunst boven het metselwerk getimmerd, dal het onmogelyk was aen het gerucht van gewoone mensehenstap'pen te vermoeden dat eene schuilpiaets zich er onder be vond. Een tafel en een kostelyke zetel, beide met zwart fluweel bedekt, waren de eenigste voorwerpen die men daer bemerkte. Decandt toonde de tafel en de zetel aen Jan Lap, zeggende Wat is dat, Jan Dat, niets. Iloe niets, morbleu. De knaep naderde zyn gezel en fluisterde hem in de ooren Als de baes kwalyk gezind is, komt hy j> hier uren en uren zitten om te treuren by dé i> zwarte blikken doos, die ik over eenige oogenblik- i. ken naer hoven heb gedragen. Decandt trok de schouders op, cn liet zich in den zetel vallen als of hv gedacht had er in te slapen. Maer hy stond eensklaps op en riep Ila fa Ackerman, zult gy welhaest komen waer liggen uwe wapens, ik zie hier niets. Jacobus die een weinig hersteld was, trad langzaem het keldertje binnen, een sleutel in de hand hou dende. Hy ging tot het einde der plaets en deed daer eene kleine yzeren deur open die Decandt niet be merkt had. Zyrie makker volgden hem in du nieuwe- opening Zy doorliepen eenen langen maer smalien gang en bevonden zich eindelyk in eene ronde kamer, waer bet zonderlingste tooneel hunne oegen kwam stroo ien. Allerlei wapens met vele orde gerangschikt hin gen aen de wanden of lagen hier en daer op tafels en banken. Men zag er groote slagzweerden, lange dol ken, vuerroeren, muskelten, kruisbogen, bylen, moordpriemen, knodsen ja zelfs borstplaten en schilden. Te-midden al die oorlogstuigen hing eene soort van vlagge in rood fluweel, waerop eén iu goud geborduerd wapen aen het licht der lamp in de oogen schitterde, onder dit wapen las men AD MAJ. DEI GLORIAM. f PRENDRA QYI POYRRA. Decandt stond verbaest, hy bezag het als een ver-' dwaelde Wel Jacobus riep hy, waer hebt gy dit alles gekregen, daer ligt morbleu genoeg om eene geheelc stad in te nemen, Morblen, corbleu, tubfeu, mompelde hy, prendra qui pourra, ja, het is wel dat, prendra qui pourraniet waer Jacobus Ik kan niet verstaen. antwoordde de zadelmaker, maer wat zegt gv van hetgeen gy nu ziet, hebt gy daer genoeg voor ons Na eene nog al lange beschouwing, men verliet wapens en kelder, Decandt nam reiszak en gordel, hy w as als buiten zich zeiven van voldoening. Jacobus beloofde hem van 's anderdaegs avond zoo zy overeen gekomen waren, wat over de oorsprong en bestemming dier wapens te spreken, en bad hem het geheim aen niemand kenbaer te maken. Ban, bon, ik weet wat ik- te doen heb, tot morgen dan Een kwartier uers daerna Decandt trad zyne wooning binnen, nog inwendiglyk zyn eeuwig woord morbleu, en de kenspreuk prendra qui pourra her halende. Wordt voortgezet.) B. B. o. c. Lid van het Letter- en Tooneelkundig genootschap de Tboostverwaciiteiis te Rouslrugge. 3 july. 54,OU 37,25 21,50 23,00 20,00 23,7,5 15,00 18,00 25,00 29,00 Er warehi te markt 2137 hektolitcrs. Tarwe 59,13 Rogge 23,11 Sucrioen 25,52 Haver 17,80 Boonen 51,90 Aerdappels Vlas p. 1 1^2 kil. 1,91 57,51 H 24,19 18,70 55,07 10jó7 2,04 AENKOMST. 9,50 12,20 's morg. 5,15 10,00 nam. VERTREK. 5,15 11,00 'smarg. 5,10 4,45 nam.

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1861 | | pagina 4