MENGELINGEN. Vlaemsche Belangen. 3e Koop. De VETTE WEIDE, groot 30 aren 28 cent., hakhout van 7 jaren, met 82 get. Plantsoenen en 7 Krullaers. 4e Koop. Den KLAVERB1LK, groot CO ar., hak hout van 7 jaren, met 133 geteekende Plantsoenen en 3 Krullaers. 5" Koop. Het EYK-ELST, groot 91 aren, hak hout van 7 jaren, met 340 geteekende Plantsoenen en 52 Krullaers. 2° Ten profytevallsieurButaye-LebbeleStavele• 6e Koop. Eene party groot 58 ar. 37 cent., hak hout van 7 jaren, met 101 Plantsoenen en 11 Krullaers. 3" Ten profyte von den heer Floor te Crombeke. 7* Koop. De POPER1NGHE-PUTTENgroot 47 aren 40 cent., hakhout van 7 jaren, ine tlO Lysseboo- men, 150 Plantsoenen en 8 Krullaers. GEMEENTE WESTVLETEREN. 8° Koop. De VLOOGE, groot Cl aren 10 cent., hakhout geschoten van 8 jaren, met 89 get. Plantsoenen en 1 Krullaer. 9' Koop. Deel der party genaenid de9 gemeten, groot 51 aren, hakhout van 8 jaren, met 191 geleek. Plantsoenen en 11 Krullaers. Op tyd van betaling tot 1 July 18C2, mits te stellen begoede en bekende borgen, en den tienden penning verhoog en andere bespreken comptant te betalen. In de mynramp te Hartley in Engeland beloopt het getal der in ellende gedompelde weduwen, kinderen, zusters en bloed verwanten, 407; ditderdooden, 219, en van geheel de inannelyke bevolking der myn zyn thans slechts nog 25 persoonen in leven. Den os van slagier Vermeulen te Antwerpen, dees week in de schael gebragt, weegt 1252 kilos. Dat is zooveel als eenen oliefant. De gepensionneerde lieutant- kolonel ilayez is door het krygsgereehtshof van Brussel, in zitting van 27 dezer vry gesprok en. Vry- spraek die eene echte veroordeeling is voor M. Cbazal. Zoo gaet lietdie te veel bedreigd, kryg eindeling zelve van den slok. De fransche keizer tracht in zyne troonred te bewyzen dat 's lands schuld eigent- lyk zoo groei niet is als men wel denkt, maer zegt toch dat zy genoodzackt zyn gespaerzaeuiheid in te brengen. Aen het stadhuis te Parys beginnen de feesten weder en naer het eerste te oordeelen, zullen zy zeer prachtig zyn. Van de feesten, in vorige tyden door de stad gegeven, zyn de volgende de kostbaerste gevv eest De krooning van Napoleon 1 kostte fr. 1,745,C4C Het huwelyk met Maric-Louise 2,090,952 De geboorte van de koning van Rome G00,000 De doop van den hertog van Bordeaux 008,000 De krooning van Karei X 1,100,000 liet huw elykv. d. hertog v. Orleans 878,GI3 fr. 7,749,191 Om een blik te geven hoe het met den fransehen schouwburg te Brugge gelegen is, hoeft men slechts het volgende door den Impartial gegeven Over ee- nige dagen speelde men Les diaments de la Couronne en een nieuw blyspel, de ontvangst beliep tot 12 fr. 75 cent.!! Het stuk genoot veel byval, men hervatte het dinsdag laetst en het bragt op 0 fr. 70 cent.!!! De dichteres mev. Van Acker-Doolaeghe, heeft een dichtwerk geschreven over de schrikkelyke brandramp welke onlangs Antwerpen getroffen en zoo talryke slagtolfers gemackt heeft het staet in de vlaemsche School. Er is te Dixmude eene jonge- dochler door het ys gevallen, met het ongelukkig gevolg dat's meisjes schouder gebroken is. Met Sint-Sebastiaen, hebben de harde koppen gedaen", en Z. M. den vorst heeft ons verlaten, wy hebben afwis selend goed en zacht weder, wy zyn er niet kwaed om, maer de keizer vaa Rusland moet den nieuwen koning van Italian erkennen, Napoleon III heeft het gezegd, llet is toch hieraen de schuld niet dat ze zeggen dat Pi nissen gaet oorlogen tegen Denemarken en dat de barrieren geslote., zyn. M. A. Vande Velden, kommies-greffier by de reglbank van eersten aenleg te Gent, is benoemd lot greflier by de reglbank van eersten aenleg te Veurne, in vervanving van M. Debaenst, overleden. M. Devrière gaet gouverneur van Bra band worden. Dat is wel En Maximilaen van Oostenryk gaet mogelyks koning van Mexiko woiden. Dat is uieer wel en de koning Leopolds eenige dochter wordt dan koningin. Dat is over wel Te Brussel is verschenen een vlugschrift, geti teld la Question Flumande devant la Chambre, door II. Redewaerin de meeste ongeriindheden en dw a- lingendie ten berde zyn gebragt by de groole be- raedslaging over het vlaemsch, door den heer De Baets uitgelokt grondig zyn wederlegd. Het Vlaemsch Verbonddoet in eenige goed ontwikkelde artikelen, nagenoeg de volgende ge wetensvolle bemerkingen Indien dc lieer minister van binnedlandsche zaken 't onredelyk vindt dat de arrondissements-kommissa- rissen en eenige andere ambtenaren in liet fransck aen \laeinsclie brieven en vragen antwoorden, dan zyn wy niet hein ten volle 'takkoord doch waerom preekt de heer minister niet door hel voorbeeld Waerom blyven al de stukken van zyn departement uilgaende, uitsluitelyk in het fransch Men zegt nogthans dal er een vlaemsch bureel by het ministe rie van binnenlandsche zaken bestaet is dat daer om vliegen te vangen, vermits wy daer nooit iels van zien Ook zal het niet ongepast zyn, by het stemmen van het budjet tan 'tdepartwnent van bionenl. zaken, dat de vlaemsche vertegenwonrdigers spreken over dc gebrekkige w vze van het onderrigten dermoeder- tael in dc staetsgestichten lact erons hyvoegen dat het niet slecht zou zyn dat ergevraegd wierde welke toelagen en subsidien men zoo al aen de vlaemsche schryvers geeft, vermits M. Rogier ilit by al gelegen heden de vlamingen naer het hoofd werpt, want 1° Minister Rogier geeft die subsidien toch uit zynen zak niet, dit zyn onze penningen en 2° wy zyn ze ker dat de Vlamingen daer maer een mager gedeellje aen trekken als men overweegt dat men aen het fransch knoeiwerk van Meester Hymans, de beruchte kautalc lan sonnez, tonnezgrondez, canons, tam bours vier honderd franken gaf. Aen ons is de zee De schoone zee zou een ryke myn voor de Vlaendcren worden, indien men niet onze havens liet verzanden indien men niet liet zout zevenmael meer belastte dan het waerd is Want goede havens zouden vreemdelingen naer hier lokken en ons werk en onze bedryvigheid vermeer deren Want het zout, dat ons de zee opbrengt, was het niet door lasten geslagen, zou eene bron Tan ryk" dom voor de Vlaenderen worden.

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1862 | | pagina 3