Menagiegoederen TE WESTVLETEREN. met den Handboog, TE watou MENGËLINGËNr Door verandering van woonst. Koopdag van ZOOL- EN WAGENHARNAS, Beestialen en Fourragien Op Donderdag 2 October 1862. Onze kermis DYNSDAG 50 SEPTEMBER 1862, te beginnen met deraiddaguer juist, op hel hofstedeken bewoond door JACOBUS DEFEVER, te Westvleteren, weinig noord der dorpplaets. Koopdag van een deel menagiegoederen, boeral- laem, kuipen, standen, ladders, muil-ezel. 4 melk- kocijen, 2 hekalfdc jaerlingvccrzen, 5 jonge kalvers, 2 jonge zwyns, 2 wagens, 1 drvwielkar, ploeg niet karmyolc, tolle, 2 eegden, 2 haeikarteels, 190 bonden klaverhooi, groote quanliteit tarwe en roggen strooi, deel stakytstaken met regelingen en menigvuldige ander voorwerpen te lang om te verhalen. Op tyd van betaling tol 1 January 1865 voor de koopen van 20 fr.' en daer boven, mits stellende goe de en bekende borgen den tienden penning met de verdere bespreken aenstonds te betalen; de koopen beneden 20 fr. moeten dadelyk betaeld zyn. De drie eervogels zullen betaeld worden zoo volgt N' 1. 15 fr. 2. 10 fr. 5. 10 fr. De inleg is fr. 5-50, er zal terug betaeld zyn 5 fr. Mcu kan zich inschryven ten locale der maet schappy, Gouden Leeuw, te Watou plaets, van 's mid dags tot 1 1/2 ure nanoen. De schieding zal eindigen om 6 ure 's avonds. is ten einde en alles is tot den dagelykschcn arbeid terug gekeerd.... Was er in den loop der week weinig te zien of te verrigten, toch was liet kermis en de eenvoudigste vermaken brengen zoms ook hunne lustige vreugde bv. Met gretige nieuw sgierigheid zagen er velen, zoin- migen met verlangen anderen met spy!, genen inet onverschillige onwetendheid wal ereigenlyk gaende was, den tweeden zondag Ie gemoed; dan waren im mers de groote feesten, het feest van den viervou- digen letter,- tooneel,- zang- en teekenkundigen pryskamp der maelschappy de Troostverwachters en de builengewoone vogelschieling by de Bastianislen bepaeld. De dag van 14 september brak eindelyk aen de majesteitsvol reizende zon begroete de eerste de vlaeuische feestelingen, in het verst afgelegens! hoekje van Vlaenderen, aen den grensteen van het zuiden; en daer dorste men zich in feestgewaed, en daer liet men het driekleur wapperen en vlocht men kransen van inirtegroen, want hel gold er Vlaenderen ter eer de Kunsl, ter belooning. Die schoone dag was begunstigd met een liefste september weder. Van in den vroegen voormiddag zagen wy vreemde kunstvrienden in onze straten en roud den noen waren reeds acht verschillige maet- schappyen van letter-en tooneelkunde in Rousbrugge tegenwoordig. Om 1 1/2 ure ging de handboogschieting eenen eenvang nemen; daer ook was een groot gelal mede dingers 108 liefhebbers hadden zich laten inschry ven. Op dit zelfde uer verzamelden zich de vreemde rethorikas aen de herberg de Brykery, buiten het dorp. Oin 2 ure stelde de feestvierende maelschappy de Troostverwachtersvergezeld der heeren burg meester en schepenen en kunstregters, met muziek en praelwagens in optocht, ten einde hunne kunst vrienden te gaen verwellekomen. Menig broederlyke handdruk werd ter plaetse ge wisseld en het lydt geen twyfel of de Troostver wachters zongen in hun hertmet den betreurden Th. Van Ryswyck, hunne feestgenooten toe Heilheil aen u gy vaderlandsche helden. Die onvermoeid voor onze regten strvd Die zoo getrouw in Neérlands lettervelden, 'T land voor den smaed der vreemden steeds bevrydt. Hoge dit feest den band nog vaster maken, Die ons zoo dier, zoo broedelyk omspant Scheidt het ons moed om "t groote doel te raken, Voor Tael en Vaderland! En dc ganschc massa kwamin het volgende orde, onder schallende muziektoonen ten dorpe binnen 1" De staudaerddrager der Troostverwachters te peerd, in kleedy der 17d,! eeuw, lot herinnering van het lydvak der erkenning als rethorikakamcr van dit aloud genootschap. 2" Het spelend muziek met hun voortreffelyk vaendel, weieens ten geschenke ontvangen van den edelen heer senator baron Mazeman de Couthove. 5" De maelschappy de Roeysche Barbaristen, van Poperinghe, met 29 leden. 4° De maelschappy Langhoors Victorinen van Po peringhe, met 27 leden. 5° Maelschappy Vlaemsche Stervan Yper, met 9 leden. 6° De maetschappy De kunst is ons vermaek,\nn Ypcr, met 8 leden. 7° De maetschappy van vlaemsche letterkunde de Van Duyse's vriendenvan Dixmude 5 leden. 8° De rethorika maetschappy Arm in de borse en van sinnen jonch, van Veurne, 5 leden. 9° De tooneel en leltermaetschappy \lumingen voor uit, van Gulleghem, 4 leden. 10° De aloude maetschappy Twistbevechtersvan Houtkerke (Franch Vlaenderen). 14 leden. V

De Dorpsbode van Rousbrugge (1856-1866) | 1862 | | pagina 2