Fête Militaire Examen. coHcert FÊTKS PATRIOTIQUES .Liste des variétés darbres des promenades publiques a Ypres. Aan de ouders en de onderwijzers État-Civil d'Ypres. Beminde Medeburgers, Harmonie Communale. GRAND CONCERT Opschriften in volgorde, le beginnen aan de Esplanade WERVICK. Gemeente leeningen. Burgerlijk eereleeken. M Edouard de Bcaucourt, van Elsene, zoon van M Robert de Beaucourt, letterkundige, bouwer- menschenvriend eu kleinzoon van wij len M. August de Beaucourt, oud gemeenteraadslid der stad Yper, komt niet bijval zijn exaam af te leggen als kandidaat in de rechten, vóór de Jury van Brussel. Wij wenschen hem van harte geluk. België viert den 75n verjaardag zij ner onafhankelijkheid. Indien andere natiën zich mogen roemen een ouder nationaal bestaan te hebben, geene kunnen een langer tijd perk van vrede, geluk en voorspoed vieren. Na God, zijn wij aan het vooruit zicht onzer vaderen eu aan de wijs heid onzer Koningen, de weldaden verschuldigd welke de vreemde ons met recht benijdt. Het is onze plicht, ter dezer gelegen heid, onze erkentenis te bewijzen aan degene die onze onafhankelijkheid ge sticht en behouden hebben. Wij kunnen het niet beter doen dan met deel te nemen aan de feesten door de openbare macht ingericht. Wij bidden u dus, beminde Medebur gers, wel te willen de nationale vlag uitsteken, den 21, 22 en 23 Juli, en deel te nemen aan de feestelijkheden waarvan gij het programma kent. Ontvangt, beminde Medeburgersde verzekering onzer verkleefdste gevoe lens. Yper, den 17 Juli 1905 De Burgemeester en Schepenen, R. COLAERT. De Secretaris, M. GORRISSEN. VRIJDAG, 21 JULI 1905, ten 8 1/2 ure, Concert, door de Stadsharmonie. ZONDAG 23 JULI, ten 11 ure, Te DeuminS' Maartenskerk, en ten 2 1/2 ure, Vaderlandschfeest op d'Esplana- deMedegedeeld) Vendretli, 31 Juillet 1905, au Kiosque de la Grand'Place, a 8.1/2 h. du soir. PROGRAMME: Brabanconne. 1. Marche patrioligue. Labory. 2. Le Maréchal Chaudron, ouverture. I'. Lacome. 3. Retraite des Marionnetles. Schweinzberg. 4. Pantomimesuite d'orchestre. P. Lacome. 5. Hommage au Roi, fantaisie patrioti- que. arr. p. Van Herzele. V ILL DY PRES. GRANDES le Diumiichc 33 Juillet 1905. A midi, Grand'PIace, CONCERT par la musique du 4e Régiment de ligne. A 2 1/2 heures, a l'Esplanade. par le garnison de la ville. 1™ PARTIE. (entree générale) L Travail au Jleuret. Massue. 3. Voltige. 4. Quadrille de canne. 5 Jeu de la rose. Après la lre partie CANTATE par les enfants des écoles Après la 2e partie APOTHÉOSE. A 8 heures, Gran l'Place par la Musique du 4e régiment de ligne. ILLUMINATION GÉNÉRALE DE LA GRAND'PLACE 2me PARTIE. 1Es crime d la baïonnette. 2. Baton. 3. Sauls par quatre. 4. Boxe. 5 Carrousel. noms fbanqais. NOMS LATINS. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 13 16 17 18 19 20 21 22 23 24 23 26 27 28 29 30 31 32 33 34 33 36 37 38 39 40 41 42 43 44 43 46 47 48 49 50 51 52 53 54 53 56 57 58 59 60 61 62 Erable sycomore ou pseudo platane. Erable plane ou platanoïde. Erable sycomore potirpre. Erable champêtre. Erable negundo. Erable negundo panaché. Erable (blanc) de Vjrginie. Erable panaché. Peuplier du Canada Peuplier baumier. Peuplier tremble Peuplier blanc a feuille d'é- rable. Peuplier blanc (Picard). Peuplier d'ltalie. Tiileul a petite feuille. Tiileul a grande feuille. Tilleul a long pétiole. Tiileul argenté Orme klimmer. Orme pleureur. Orme hollandais. Orme de Pitieurs. Orme pyramidal. Orme Dumont. Planère ou orme du Japon. Robinier ordinaire ou faux acacia, Robinier Decaisne. Robinier semper Horens. Févier a épmes. Chêne pedonculé. Chêne h fleurs sessiles. i.bêne rouge d'Amérique. llarronnier blanc. MarronnieV rouge. Chataigmer cultivé. Chataignier commun. Hêtre ordinaire Hêtre pourpre. Hêtre a feuilles découpées. Mélèze- Epicéa. Frêne commun. Frênedoré. Frêne pleureur. Saule blanc Saule pleureur. Platane occidental. Noyer commun. Noyer noir d'Amérique. Ca talpa. Sorbier des oiseleurs. Ailante. Sumac (vernis Japon). Aune commun. Bouleau blanc. Sureau noir. Epine Tuhpier de Virginie,, Cytises faux ébénier (ou pluie d'or) Azérolier. Caragana. Framboisicr du Japon. Valsche plaau of ahorn syco more. Plataan ahorn. Purpere ahorn. Veld ahorn. Negundo ahorn. Bonte negundo Witte ahorn. Bonte ahorn. Canadasche populier. Balsempopulier. Abeel (Ratelaar). Witte abeel (erabelblad) Witte abeel (abeelblad). Italiaansche populier. Kleinbladige lind. Grootbladige lind. Lind met lange steel. Zilverlind. Klimmer olm. Treur olm. Hollandsche olm. de Pitteurs olm. Pvramidale olm. Dumont olm. Planere or Japon olm. Bobijnboom of valsche aca cia. Robijnboom Decaisne. Bobijnboom semper dorens. Boonboom (Christusdoorn). Gesteelde eik. Ongesteelde eik. Amerikaanscbe eik. Paardecastanje. Boode castanje. Gekweekte castanje. Oprechte castanje. Gewone beuk. Purpere beuk. Beuk met getande bladeren. Lorkeboom (larix). Epicea. Gewone escb. Vergulde escb. Treuresch. Witte wilg. Treur wilg. Amerikaansch plataan of plaan Gewone noot. Zwarte noot. Trompetboom. Lijsterbes. Ailanthus. Vernisboom. Gewone els. Witte berk. Gewone vlier. Doorn. Tulpeboom. Goudregen. Wilde mispel. Caragana. Japaanscbe wijnbezienstruik. Acer pseudo platanus. Acer platanoïdes. Acer pseudo platanus var purpurea. Acer campestris. Acer negundo. Acer negundo, var: variegata Acer dasycarpum. Acer variegata Populus Canadensis. Populus Balsamifera. Populus tremula. Populus alba var: acerifolia. Tilia parvifolia. Tilia grandifolia. Tilia petiolaris. Tilia argentea. Ulmus klimmerii. Ulmus monlana varpyrami- dalis. Planera Crenata. Robinia pseudo acacia. Robin ia Decaisbeana. Robinia semper dorens. Gleditsehia ti iacantbos. Quercus pedunculata. Quercus sessilidora. Quercus rubra. OEsculus bippocaslanum. OEsculus rubicunda. Castanea satwa. Castanea vesca. Fagus sylva'tica. Fagus sylvatica varpurpurea Fagus svlvatica var aspleni- folium. Larix Europea. Epicea. Fraxinus excelsior Fraxinus excelsior varpen- dula. Salix alba. Salix Babylonica. Platanus occidentalis. Juglans regia. Juglans nigra. Catalpa Bignonioïdes. Sorbus aucuparia. Ailantbus glandulosa. Alnus glutinosa. Betulb alba. Sambucus nigra. Berberis vulgaris. Liriodendron tulipifera. Cytisus labarnum. Cratoegus azarolus. Caragana arborescens. Rubus Phoenicalaseus. Esplanade. 19. Pyramidale olm. 1. Hollandsche olm: 20. Witte berk. 2. Witte populier (Hollandsche). 21. Lijsterbes. 3. Plataan-ahorn. 22. Ongesteelde eik. 4. Treurwilg. 23. Robijnboom of valsche acacia. 5 Ailverlind. 24. Gewone boonenboom. 6 Bonte ahorn. 25. Klimmer olm. 7. Tulpeboom 26. Zwarte vlier. 8. Amerikaanscbe plataan. 27, Gewone escb. 9. Canadeescbe populier. 28. Kleinbladige lind. 10. Gewone els. 29. Lorkenboom (larix). Tl. Witte wilde castanje. 30. Roode wilde castanje. 12. Gewone ahorn. 31. Trompetboom. 13. Witte ahorn. 32. Zwarte beuk (Meenenpoort). 14. Balsem populier. 33. Gewone noteboom (Dixmudepoorl). 15'. Treuresch. 34. Zwarte noot fpark). 16. Grootbladige lind. 35. Beuk met getande bladefen (parkj 17 Gewone castanje (Rijsselpoort). 36. Veldaborn (Tribunaal). 18. Witte wilg. 37. Robijnboom Decaisne (Rijsselstraat). Geleid de kinderen op onze prachtige openbare wandelingen, leert hun de namen der boomsoorten DE SCHOOL BUITEN DE SCHOOL i Men wordt verzocht deze lijst te willen verspreiden. Bij besluit van 5 September 1904 heeft de Burgmeester der stad Comen de snelheid bepaald voor automobielen, motocycles, rij wielen en alle andere rijtuigen op ten hoog ste 10 kilometers het uur. Het is dringend, te Wervick, dit voor beeld te volgen. Dagelijks ziet men automobielen, moto cycles en rijwielen met eene buitengewone snelheid de stad door trekken Om slechts een voorbeeld te geven Zon dag 18 Juni laatst, om 7 ure 1/4 's avonds, hebben twee motocycles den schrik in de Nieuwestraat verspreid duor hunne duize lige vaart. Gelukkiglijk dat er zich niemand bevond wanneer zij het kruispunt der Groenestraat en Donkerestraat overtrokken, want die bezetenen gaven zich alleenlij ks de moeite niet door getuit hunne aankomst te melden. Hopen wij dat men niet zal wachten tot een ongeluk voorvalle om een besluit te ne men welk zich oplringt. Sedert zes maanden zijn de klachten al gemeen omdat de straatvuilnissen slechts 's avonds laat weggeruimd worden, in plaats van in den vroegen morgen. Zaterdag 8 Juli, bij voorbeeld, zijn al de vuilnissen gedurende gansch den dag aan de zon blootgesteld geweest en dit met zoo een stikkende hitte Is het geene s.Jiande En zulks gebeurt in eene stad van bij 10 000 inwoners Twee reizigers maakten er ons Zaterdag namiddag de opmerking over in de Ooivaar- straat waar de vuilnisbakken ten walgelij ken stank verspreiden. Eiken Zaterdag .bemerken wij er eenige emmers modder voortkomende van den koer Dewulf. Ware er geen middel deze modder te doen wegnemen door den rioolkuischer Wij denken dit doenlijk, te meer daar deze re gelmatig binnentreedt bij eenen bijzondere in dezelfde straat om de modder weg te ne men. Zou men niet zeggen dat de Gezondheids commissie om zeep is Wij zouden gelukkig zijn er de samenstel ling van te kennen. Wedden wij dat de heer Schepen van Fi nancien (in zijne hoedanigheid van genees heer) er deel van maakt. In dit geval, al on ze gelukwenschen, heer Schepen Wat betreft de zeldzame openbare water plaatsen zij zijn zoo vuil om er een neger rood van te doen worden. Om de liefde Gods, eenige emmers water en wat chloor a u. b. Eene zaak welke met deze verrengende hitte de Wervicknaars levendig bekommert is deze van het slachthuis. Een bevoegd persoon, welke wij onder vraagd hebben en welk wij des noods kun nen namen, is van meening dat deze vraag nooit ernstig onstaan noch toegepast is ge weest te Wervick. Voor het.oogenblik zul len wij er niet meer over zeggen. Om te eindigen dat het ons toegelaten zij te vragen aan wien het toekomt, waarom men sedert twee jaren de 1400 m. land van ons nieuw kerkhof onbebouwd laat Bij de manier van handelen onzer magis traten zou men niet denken dat de stadskas eene ware goudmijn is Waarom heeft de inhuldiging van het nieuw kerkhof, reeds meermalen aangekon digd, geen plaats Zal men misschien wachten tot een kie zing jaar De stad Wervick heeft de toelating beko men eene leening aan te gaan van 125.000 frank. De tnedalie van eerste klas is toegekend aan MM J Bois, hoofd-bewaker en L. Janssen, rekenplichtige aan 't Staafswelda- digheidsMiool te Yper. De plicht van alle liberaal is van zich te ahonneeren aan De Weergalm Déclarations du 7 au 14 Juillet 1905. Naissances Beddeleem, Lucien,'rue Do Haerne. Billiet, Louise,rue de Lille. Obyn, Gaston, chaussée de Dixmude. - Mas- scho, Ivonne, rue Longue de Thourout. Louf, André, chaussée de Furnes. Kesteloot, Julifi, chaussée de Zon- nebeke. Deroo, Jacques, Boulevard Malou. Michiel, Irma, rue des Trè- ■fieB. Mariage Debacker, Léon, forgeron, a Holle- beke, et Stcagier, Emma, sans profes sion, a Ypres. Décès Cornelis, Polyxène, 12 jours, Zaal- hot. Caestryck, Marie, 46 ans, sans profession, veuve de Gheyssens, Henri, chaussée de Poperinghe. Vercouter, Rodolphe, 16 ans, tapissier, rue des Tuiles Vanhove, Augusta, 5 mois, rue Grimmiuck. Boudry, Diomède, 68 ans, cultivateur, époux de Dewach- ter, Régine, rue Basse. Schoutéten, Sidonie, 70 ans, sans profession, céiiba- taire, rue de Boesinghe. Vanhille, Amélie, 71 ans. sans profession, épouse de Laconte, Théodore, chaussée de Poperinghe. Vaudenbergho, Marie, 70 ans, dentellière, célibataire, rue de Menin. Zie de markten op de 4e bladzijde. pre N" NOMS FLAMANDS. rfC jfC

De Weergalm (1904-1914) | 1905 | | pagina 3