A. Dechièvre HET WILDE MEISJE. État-Civil d'Ypres. Markten. dat geweer gekocht W»3 het wapen bestemd voor Victor Braem die mis schien wild stroopte, gelijk het in die streek het gebruik is In dat geval boe heeft datzelfde geweer gediend om hem te dooden En welk is de misda- i dige hand die dat schelmstuk bedre ven heeft Is het Maria Descamps, is het een medeplichtige, eenvriend? Al de veronderstellingen dringen zich op voor den geest sedert de be kentenissen der jonge vrouw. Manque et Hecouvrement. Achat et en te de Conds pubtics Êchange de coupons. Conversion et Souscription a tons emprunts Beiges et étrangers. Dëtivrance sur tous paps de lettres de crédit, traites et cheques. Avances de fonds. Dèpót de fonds. Comptes-courants de Depóts de fonds avec carnet de cheques. 15, rue de üciiin, 15 S YPREë ■I Malsoii Toiidcc en ff 1873. •8» a <s AVIS IMPORTANT. Vérification des tirages de titres remboursable8. Les listes qui me sont présentées doivent être dressées par ordre numé- rique. Le bureau est ouvert de 9 a 12 Jiresmatin. STAD BRUSSEL. Met het oog op den bij val der paardenmarkten, heeft het inrichtings- coroiteit beslist, in overeenkomst met het ge meentebestuur, voor het jaar 1907 vijf markten in te richten in plaats van vier. Deze markten zullen plaats hebben den 13 Maart, 13 April, 13 Mei, 13 Juni en 13 September. Premiën voor een gezamenlijk bedrag van 6800 fr., zullen uitgereikt worden aan de koop lieden en paardefokkers volgens de voorwaar den voorzien door het reglement. Op elke markt zullen er tachtig verwijderingspremien, tot een beloop van duizend frank, aan de paar- defokkers-eigenaars uitgeloofd worden. Om deel te mogen nemen aan deze premiënuitdee- ling moeten de voorgestelde dieren al de voor waarden vereenigen vereischt bij eerste klas produkten De personen, die ze voorstellen, moeten een certificaat voorleggen, van het Gemeentebestuur uitgaande en bewijzend dat zij paardefokker eigenaars zijn der voorgestelde paarden. Proeft Petit Beurre PAREIN Antwerpen. III. Verlaten. Het noenmaal werd opgediend. Laurens, die nog gansch bedwelmd was door de dron kenschap van 's morgends, dronk een groot glas brandewijn en vond de waagziekte geestdrift weder die hem een oogenblik ver laten had Het was daar dat Paul Avène hem heb ben wilde. Gij beeldt u in een verstandig mensch te zijn, zegde hij hem en gij zijt maar een dwaas. Gij waant u stout en gij zijt maar een bloodaard gij herhaalt mij dat gij eer lijk zijt, en gij zijt niet zeker aan eene hevige bekoring te wederstaan. Ik, riep Laurens op eenen toon van uitdaging uit, ik Ja, gij, en ik heb er het bewijs van. Geef uw bewijs. Gij durft het kislje van Mevr. de Fles signy niet openen, uit vrees dat gij de be koring zoudt krijgen u den inhoud toe te eigenen. Dat is valsch schreeuwde Laurens op de tafel slaande. Dat kistje is een aan vertrouwd goed, en dat goed moet ik eer biedigen. Gij moet het u niet toeëigenen, en 't is al... Er kennis van nemen is iets anders... Wat heeft Mevr. de Flessigny u gezegd Red mijne dochter en haren bruidschat. Ja, zij heeft dat gezegd. Wat gaat gij met hare dochter doen Haar bij de Davien der bermhar digheid brengen. En haren bruidschat. In de handen der overste bestellen. Alzoo, geheel eenvoudig weg, zonder te weten tot welke som hij beloopt Maar gij zult er een schriftelijk bewijs van ont vangst moeten voor vragen Mev. de Fles signy heeft u verantwoordelijk gemaakt van dit aanvertrouwd goed. 'laar echtge noot, tot wieti gij schrijven zult, weet hij wat het kistje inhoudt Gij kunt niets re gelmatig doen indien gij niet weet welke waarde u toevertrouwd werd. Men moet al tijd het onmogelijke vreezen veronderstel dus dat het kistje gestolen zij.... De baan- stroopers eerbiedigen de kloosters niet.... Wat zoudt gij aan M. de Flessigny ant woorden, wat zouden de nonnen zelf zeg gen, indien het kistje, waarvan gij den sleutel niet hebt, gestolen w-md Welnu ik zal het in 't klooster bij getuigen openen. Nog eene onvoorzichtigheid De titel van voogd waarmede gij bekleed zijt, want Mevr. de Flessigny heeft van u den bewaar der harer dochter gemaakt, geeft u al de rechten om haar leven en haar erfdeel te verdedigen. Geef het geld in handen van geloofwaardige personen, inaar behoud de familiepapieren weet, vooraleer het kistje aan iemand toe te vertrouwen, wat het ern stigs of ?elfs gevaarlijks kan bevatten. Laurens nam het kistje, draaide en keer de het in zijne handen, Geen sleutel zegde hij, geen sleutel Hij bracht het slot bij de kleine lamp, en voegd er bij Niets zou dat wonderbaar slot doen springen. Paul Avène nam het kistje op zijne beurt. Hij woog het, behandelde het met de vlugheid yan eenen slotmaker of vau eenen dief, dan. met haast in zijnen zak voelende, nam hij er eene soort van stalen moordpriem uit en bracht hem bij de scharnieren van het koffertje. Wat wilt gij doen vroeg Laurens met hevigheid U eenen dienst bewijzen. Neen neen ik wil niet, zegde hij met zwakke stem. Avène luisterde niet meer met de eene hand stootte hij de glazen en de flesschen weg, die op het kleine tafeltapijt gebleven waren, kwam dichter bij de lamp, deed de stiften springen die in de scharnieren ge klonken waren, en met de eene hand den bodem van het kistje en met de andere het deksel vattende, schudde hij met eene snel le en ongeregelde beweging, en een regen van ontkaste diamanten stroomde op de ta fel. Zij glinsterden als karbonkelsteenen bij het licht der lamp, en het was een zonder ling tooneel, in die half vuile kamer en op dat tapijt van ruwe wolle, die massa dia manten van wonderbare grootte en van eene zuiverheid zonder weerga te zien. Laurens, over de tafel gebogen, beschouw de ze met een koortsachtigen blik. Hij had de edelsteenen nog niet aange raakt, maar het glanzende kistje had zooda nig teruggesprongen dat verscheidene dia manten bijna op den grond rolden. Laurens hield ze tegen. Van dan af betastten zijne vingeren den krielenden hoop diamanten, robijnen en smaragden hij doed ze in zijne hand klin ken, hij liet ze tusschen zijne vingeren glijden, hij woog ze met de zekerheid eenar jodenschaal, en verdoofde uitroepingen ont snapten zijne lippen. Op de diamanten volgden de peerlen. Ronde en andere, met lichte opaalkleurige tinten zij gleden nevens de diamanten, eenvoudiger iu den schijn en niet min kos telijk. Na de peerlen kwamen de goudstukken. Maar noch Laurens noch Paul namen aan dacht op het spaansche geld. Avène trok insgelijks papieren uit het kistje, die door elkander op den grond vielen. Hij raapte ze op, legde er een deel van op de tafel en ver borg het andere op zijne knien. Het kon voordeelig zijn de helft van een geheim te bezitten. Welnu, vroeg Paul kondet gij dat kistje behandigen gelijk men eenen zak geld toevertrouwt Nimmer zal eene non zulkdanigen schat kunnen prijzen, tenware zij het toezicht hebbe der kleerkas van een italiaansch vrouwenbeeld. Gij kent de ge steenten, gij komt van het land waar de zee haren oogst van peerlen oplevert. Laat zien, wat zijn die edelgesteenten waard Ik weet nietIk weet niet stamel de Laurens. Met eene zijner handen in zijn haar ge- krimpt, omroerde hij hef goed, de paaGen en de prismatische diamanten. De zinne loosheid maakte zich van hem meester op het zicht van zulken grooten rijkdom. Hij had zelfs de macht niet meer hem te schat ten. Op de dronkenschap van den wijn volg de eene andere gevaarlijke dronkenschap. Al zijne kwade driften ontwaakten in hem, zooals het nest vol slangen doen zou dat door de koude versteven is en dat eensklaps door eenen zonnestraal verwarmd wordt. Paul Avène sprak niet meer. Wat kon hij zeggen dat welsprekender was dan het zicht van die overgroote fortuin, in eenen hoop schitterende edelgesteenten bevat Antwoord nogtans, zegde Avène, eenen diamant tusschen zijne vingeren hou dende hoeveel is die steen waarde Ten minste twintig duizend ponten zegde Laurens met geweld. En die perel Een parangon Zes duizend. Laat ons nu rekenen honderd diaman ten van tien duizend pond ieder totaal, een millioen.Twee honderd tachtig peer len, ten minste vijftien honderd ponden Twee millioen vijfhonderd duizend ponden Twee millioen herhaalde Laurens met eene doffe stem. 't Is te zeggen meer dan gij in uwe zinnelooze droomen ooit gehoopt hebt te be zitten Twee millioen het gezag, het koningdom te Parijs, want de fortuin is een koningdomKasteelen. landen, dienst boden De verfijndheden, der beschaving, de voldoening van al uwe grillen, een huwe lijk dat een edel verwantschap verschaft, uwe ingang in het of. Twee millioen De beste wijnen van Frankrijk op uwe tafel, de schittering der feesten, waarvan het hof en de stad spreken zullen in het licht zijn, eene plaats op het eerste gelid heb ben Genoeg Zwijg zegde Laurens. Gij zult mij aanhooren omdat ik uw geluk wil. Maar die fortuin hoort mij niet toé Kom kom veronderstel dat men Mev. de Flessigny dien voorstel zou gedaan hebben Gij zult uw kistje of uw kind verliezen?... Wat zou zij geantwoord hebben Zij zou zonder aarzelen het kistje op geofferd hebben Welnu gij schat uwe redding en dit is al. Neen neen ik zou een dief zijn.... ik zou Gij zoudt een mensch zijn die behen dig genoeg is om nut te trekken uit een on- verwachten toestand. Maar de graaf? M. de Flessigny kent reeds de schip breuk der Geduchte en beweent zijne vrouw eu zijn kind, zonder te denken aan de dia manten die een klein deel zijner fortuin uit makenZijne wanhoop is des te grooter dat zijn geluk op eenmaal instort... Het is in die afwisseling van smart dat gij hem laat weten dat zijne dochter, zijn kind, zijne Dolorès aan de ramp ontsnapt is. In zijne blijdschap vergeet hij wat hij geleden heeft... Dolorès heeft hem schielijk aan het leven weder..., De kleine hand van dit kind trekt hem uit den afgrond en brengt hem naar het licht terug. Hij dankt, hij zegent u, hij biedt u de helft zijner laatste millioe- nen aan, gij weigert ze met edelmoedigheid. En nooit, nooit kan M. de Flessigny het ge dacht opvatten dat iemand, te midden der schipbreuk waar zijne vrouw gestorven is, het kistje gered heeft. Ja, dit is al waar. M. de Flessigny zou voor Dolorès zijns pere'visscherij van Islas del Reygeven.... Maar dit kind maakt een gevaar uit. Waarom Dolorès heeft het kistje gezien, zij weet dat ik het wedergenomen heb. Dolorès bezit eene groote schranderheid van geest op de eerste vraag die haar vader haar zal toesturen, zal zij de waarheid vertellen. Inderdaad, het kind kan praten Maar dat kind kent slechts uwen naam van Laurens en God weet hoeveel er in de we reld dien naam dragen Overigens en ware nog een andere middel om het gevaar te voorkomen Het welke Het ware van niet. aanstonds aan haren vader te laten weten dat Dolorès aan het gevaar ontsnapt is. In dien ouderdom heeft het geheugen der kinderen nog geene groote machtzij zou vergetenen wanneer gij haar niet meer zoudt te vreezun hebben, zoudt gij haar aan M. de Flessigny wedergeven. Paul, zeide Laurens, leg de gesteen ten weder in het kistje, steek de stilten in de scharnieren, en En blijven wij vrolijk als voren zoo gezegd, zoo gedaan. Wordt voortgezet.) -o-»"«aao««-o— De plicht van alle liberaal is van zicli te aliouneeren aan De Weergalm. Déclarations du 21 au 28 Septembre 1906. Naissances Vancayseele, Marie, chaussée de Dicke- busch. Clynckemailiie, Hélène, rue Bas- se. Knockaert. Gérard. chaussée de Zon- nebeke. Deweerdt, Cé ine, rue de l'Ecuelie. Gryson, Julie, chaussée de Dickebusch Vandevyver, Alice, rue du Passage. Marseloo, Julienne, rue de Me- nin Carrein, Achille, Padievyverstraat. Six, Marie, rue au Beurre. Six, Gabrielle, rue au Beurre. Hondeghem, Marguerite, chaussée de Dickebusch. Morel, Germaine, rue Basse. Legrand, Daniel, rue de la Crapaudière. Décès Vincken, Omer, 2 mois, rue de Roulers. Sanctorum, Louis, 3 mois, rue de la Crapaudière Robaeys, Rosalie, 81 ans, boutiquière, épouse de Didier, Amand, rue de Lille. Bonte, Leopold, 72 ans, bottier, veuf de Dewolf, Marie, rue des Boudeurs. Barbry, Ida, 8 mois, rue du Canon. Staessen, Sidonie, 58 ans, boutiquière, veu ve de Auspie, Julien, rue du Temple. Reynaert, Sylvain, 54 ans, sans profession, époux de Vancoillie, Octavie, rue Longue de Thourout. Anne, Victor, 4 ans, chaussée de Popennghe. Dierick, Sido nie, 71 ans, sans profession, célibataire, rue au Beurre. Haghebaert, Lucien, 24 jours, rue du Canon. - Vinken, Elza, 2 tnois, rue de Roulers. Lebbe, Valère, 30 ans, casquetier, célibataire, rue au Beur re. Depoorter, Charles, 76 ans, sans pro- fession, veuf de Depoorter, Barbe, époux de Leleu Sophie, rue Longue de Thourout. O) Om s O 55 U A 2» 4) W s ie «s "3 5 S a a s- cz 1 Verkochte 1 kwantiteit. enz. Tarwe Rogge Haver Erwten Boonen Aardappe1 Boter Eiers. Alost, 28 Sept. Tarwe, per 132 lit SO c, fr. 00-00 tot 00-00 masteluin, 00-0,0 tot 00-00 rogge, 00-00 tot 00-00 havei, 00-00 tot 00-00, Aardappelen, de 100 kilos, S-S0 tot 0-00 boter, 3 kil., 9-09 tot 9-S9 eiereft de 25, 3-06 tot 3-S4. Hoppe, lemerk, per S0 kil fr. 120-00 dito 1906,65-00, andere merken, tot 93-00 tot 00-00. Vlas, 3 kil., 0-00 tot 0-00. Brugge, 29 Sept. Tarwe, 100 kil., fr. 17-00; rogge, 16-50 haver, 16-00 gerst, 17-50 zoraergerst, 00-00. Aardappelen, 100 kil., 6-50 tot 0-00 boter, de kil., 2-80 tot 0-00. Vlas, 1-42. Wareghem, 2 Sep t. Men rekent per 100 kil. Vlas, fr. 94-00 tot 150-00 afval 90-00, tot 55 00. Kortrijk, 1 Oct. Witte tarwe. 100 kil., 16-00 tot 16-25, roode id. 15-50 tot 15-75, rogge, 13-50 tot 00-00 haver, 100 kil., 16-50 tot 17-00 veldboonen, 00-00 tot 00-00. Geele aardappelen, 100 kil., 6-00 tot 6-50 roode, 6-00 tot 00-0. Boter, 1/2 kil., 1-63 tot 1-68 eieren, de 25, 2-85 tot 3-00. Koolzaadolie, 100 kil., fr. 70-00 tot 00-00 lijnzaad id, 40-00 tot 00-00 koolzaad, 00-00 tot 00-00 lijnzaad 12-00 tot 00-00 kool- zaadkoek, 18-00 tot 19-00 lijnzaadkoek, 19-00 tot 20-00. Suikerijen fr. 13-50 tot 13-75 pellen, I 00-00 tot 00. Kortrijk, 24 Sept VeemarktVerkoop 385 beesten. Prijs per kilo, gewicht op voet Vaarzen le klas, fr. 0-83 2e id 0-71 3" id., 0-67. Ossen. le klas, 0-82 2e id., 0-72 3e id 0-66. Koeien 1« klas, 0-80 2" id., 0-69 3e j id., 0-65. Stiers lc klas, 0-80 2e id., 0-70 I 3'id., 0-66. I Rouselaere, 25 Sept. Witte tarwe, 100 I kil fr. 18-00 tot 19-50 roode id., 18-00 tot I 18-50 rogge, 14-00 tot 14-50 haver, 18-00 tot 18-50 veldboonen, 20-00 tot 21-00. Aard- "appelen, 8-00 tot 8-50; boter, de kilo, 3-05 tot 3-30 eieren de 25, 2-60 tot 2-70. Kool zaadolie, 55-00 tot 00-00 lijnzaad id. 45-00 l tot 00-00, 100 kil. Oude suikerijen in pellen, 100 kil., 13-25 tot 00-00 geele, id., 13-20 ot 00-00. Sottegem, 25 Sept. Tarwe, de 100 kil., fi'. 17-00 masteluin, 16-00 rogge, 14-00 I haver, 15-00 boter, de kilo, 3-00 eieren, de 25, 2-90. Q> c: CJ OS (28® VERVOLG j EERSTE DEEL. 4) 'm -H trn 'm. en O O lO JC O O O O JO 2 O O O 05 SZ CL 00 CO CO O O CO IC CO "th «r-» -r* O O CO c/^ c-o <D t OOOOOOOo ooaoooo<5Do b/3 co O- 03 D-COJOOOCOOCO TiTHr-OO 00 O O O O O O oo O O O O O O -rH r— co co tfi O) CO =3e6HSc;

De Weergalm (1904-1914) | 1906 | | pagina 3