A. Dechièvre CROISSANCE CHEVEUX InstituotvanJumet-HeigoebijCharleroi INVENTION REMARQEABLE M. MEIER, heel- en tandmeester spe cialist van Kortrijk, is te raadplegen le ¥PER, als voorheen, drie dagen te week he Maandagen Donderdagen en Zater dagenvan 9 ure lot 's middags, bij Mevr. Van Kemmel,GrooleMarkl,5. Mond- en tandziekten. Kunsttanden vanaf 5 fr. Volledige kunstgebitten vanaf 100 fr. gewaar borgd voor het leven. Belangrijke diefte te Kortrijk. Tombola der Drukpers. Festival. Een steamer op eene klip. IV. Course de Motooycles. (10 tours de piste 8,000 mètres). Ir prix 75 fr. et unemédaille en ver meil. 2« prix 50 fr. 3e prix 25 fr. V Course Primes au Poteau. 5 fr. au 1' arrivé du 1' tour. 5 fr. au 1' arrivé du 2e tour. 10 fr. au lr arrivé du 3e tour. 10 fr au 1' arrivé du 4e tour. Fioale - 1' 25 fr. - 2e 20 fr. - 8° 15 fr. VI Consolation. (2 tours de piste 1,600 mètres). Pour tons coureurs riayant oblenu aucun prix dans les courses précédenles lr prix 25 fr. 26 prix 20 fr. 3" prix 15 fr. 4* prix 10 fr. 5" prix 5 fr. N.B. Pour tous renseignements s'a- dresser au Secrétaire du a Rapid-Club M. Arthur SALOMÉ, rue de Dixmu- de, 51. Les engagements seront regusjus- qu'au Jeudi 4 Juillet, 1907. Zondagmorgen is eene belangiijke diefte gepleegd geweest te Kortrijk, in de statie, op den trein die Kortrijk verlaat om 6.10 voor Yper. In den pakwagen was, onder al an-, der reisgoed, eene doos goudwerk ver zonden door MM. Beheydt, goudsmids te Kortrijk, en bestemd aan M. Hugo, goudsmid te Wervick. De zending was verklaard voor de som van 1000 frank, en bevatte Degen gouden kettingen en zeven aanhangsels van 't zelfde metaal, alles van eene oprechte waarde van 957 fr. 50. In de afwezigheid van den bediende, was Alphonse Masselus, sta tiewerkman, in den wagen gegaan om er het stof af te nemen en bij de terug komst van den bediende was de doos verdwenen. Ginder eene ij dele plaats... een soort van gang uitloopende op de gevangenis... Op het einde van den gang gemaakt door de gendarmen en de soldaten, de afschuwelijke guillotine... Hij zag dat. Mannen verschenen de beul en zijne helpers.... dan eene tengere, zenuwachtige vrouw, het haar kort afgesneden, de handen achter den rug gebonden, gansch wit. VII. Vooraleer ons verhaal voort te zetten zijn wij verplicht aan onze lezers uit te leggen welke zonderlinge aaneenschakeling van bewijzen en welk schrikkelijk noodlot Mev. Durant aan den voet van het schavot geleid had. Anna Durant was een verlaten kind. Een dertigtal jaren vroeger, zekeren avond, vond M. Bacheur, een koopman uit de Mailstraat, te Parijs, in het midden van eenen pak brieven, het zonderlinge briefje dat voor zijne vrouw bestemd was Mijne duurbare Lena, Herinnert gij u uwe vriendin Nathalie, die gij zoo zeer bemindet, ondanks het ver schil van ouderdom dat ons scheidde Na thalie, 't is ik. Ik ben in nood, zeggen wij het woord eene schrikkelijke ellende, Gij, die getrouwd zijt, die eerlijk leeft, omringd van den eerbied van allen, beschermd door eene rechtschapene en goede ziel, betrou wende op de liefde van uwen echtgenoot, zult gij verstaan wat ik u zeggen zal Zal ik u niet verschrikken Luister Dadelijk werd er door de plaatselij ke politie een onderzoek gedaan en weldra kende men de dieven. Maandag namiddag, om 5 1/2 ure, zijn de drie beschuldigden naar het ge vang gevoerd geweest, alwaar de heer rechter Verbrugge de beschuldigden een verhoor heeft doen ondergaan. Deze zaak maakt veel gerucht in Kortrijk. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM. Ë&avque el Mc co urvemen t. Achat cl l ente de Fonds publics Ëchauge de coupons Conversion et Conscription a tous emprunts Beiges et étrangers. MAélivrance sur tons peegs de lettres de crédit, traites et cheques. Avances cle fonds. Dépót de fonds Comptes-courants de Dèpöts de fonds avec carnet de cheques. cü 15. ruedc Hfciiin. 15 S Y P II E J liaison fomice cbi 1873 ■8- AVIS IMPORTANT. Vérification des tirages de titres remboursables. Les iistes qui me sont présentées doivent être dressées par ordre numé- rique. Le bureau est ouvertde 9 a 12 hres matin. Het Comiteit der groote Tombola van de Drukpers bericht ons, dat wederom een aantal An twerpsche maatschappijen de liefdadige ondérneming door het ne men van loten hebbenondersteund.Het zijn de gymnastische maatschappij ITAnversoise, de Jonge Vlamipgen, de Vereeuigde Weezan, de Poiitieverbroe- dering, de Redders van Antwerpen, de Zwemclub, de Klauwaerts, Hoop en Liefde, de Albert Grisar'Bkring, de Wielrijdersclub uit de Ommeganck- straat. de Willem ügier'skring, de Ver broedering, de Vrije Kunst, de Liberale Volksvereeniging (Gouden Leeuw), de Discipels de Grisar, de Verbroedering der Vlaamsche Tol- en Accijnsbedien den te Antwerpen, de Rubenskring, de Geldmin, Doe het goede om het goede (uit de Tipo-Tip), de Liberale Jonge Wacht van Borgerhout, de Vereenigde forelieden vanAif. Van Gooi, de Maat schappij der Bedienden van den Reinig- heidsdienst, de Antwerp Model Yacht Club, de Vooruitstrevende Albert Gri- sar'skring(Gouden Leeuw), het Lyrisch Koor, de Kring derGewezen-Gedienden van het Belgisch leger. Het Comiteit bedankt van harte al Sedert drie jaren heb ik mijne familie verlaten en heb een misstap begaan. Ziehier wat ik u vraag Verleden jaar ben ik getrouwd. Mijne man heette Lebordier. Hij is dood over drie maanden van eene messteek in een gevecht. Ik ging moeder worden ik kom eene dochter te baren. Nu ben ik in de macht van eenen man van welken ik alles vrees. Hij heet Cosroff. Indien mijne dochter bij mij blijft zal zij zeker sterven van ellende of van de mishandelingen. Welnu, gij hebt geen kind, gij, wilt gij dat ik u de kleine geve, zeg, wilt gij het? Komaan neem spoedig een besluit, Lena, ik zou het kind in uwe handen willen zien. Ik woon in de Marcadetstraat, n. 116, ik lig te bed en ik wacht. Nathalie. M. Bacheur aarzelde een oogenblik of hij den brief niet zou verbranden. Maar hij had eene knaging. Mijne vrouw zal er over beslissen, zeide hij in zijn eigen. En hij droeg den brief naar Lena. Mevr. Bacheur was eene vrouw van een dertigtal jaren oud, kort en dik, met-roos kleurig wezen, wier traagheid men lezen kon in hare blauwe oogen. Het is schrikkelijk zegde zij, na gele zen te hebben. Zou d'e ongelukkige bekwaam zijn haar kind te dooden Zij zorid een der kantoorbedienden een huurrijtuig halen, zette haren hoed op en wierp een shall op hare schouders. Wordt voortgezel). UNE POUR LA DES Les médecms qui ont examiné le Casque Aspirateur Evans ont donné leur haute approbation au principe et a la méthode employés, et nons pou- vons même affirmer que beaucoup d'entre eux ont acheté le Casque pour leur propre usage. Le Dr. Marc Ray Hughes, le célèbre névrologue, écrit ce qui suit a propos du Casque Aspirateur Evans EVANS VACUUM CAP CO., LTD., 100rueS'. Lazare [prés de la Gare S'. LazareI?.A.JEÏ,ÏS. deze kringen voor hunne prijzenswaar dige medewerking, en het durft verho pen dat hun goed voorbeeld door ande ren zal nagevolgd worden. Des te spoe diger zullen de nog overblij vende loten verkocht zijn en zal het Comiteit de toegekende sommen aan de 19 deelne mende menschlievende werken kunnen ter hand stellen. Het is ook om dat doel te bereiken, dat het Comiteit besloten heeft omzendbrieven rond te sturen en inschrijvingslijsten te laten aanbieden bij de bijzonderste ingezetenen der stad. Wij hopen dat deze pogingen overal een goed onthaal zullen genieten. Wij moeten nog melding maken van de geschenken, welke als prijzen voor de Tombola zijn ingekomen van Mej. Rosa J. Leigh, een schilderij Zomer morgen; vanM Henry Verstraete, zoon eenalbum, bevattende 10 photografiën naarschilderijen vanzijnen vader Theo- dor Verstraete van de opzieners en agenten der levensverzekeringmaat schappij La Métropole Anversoise een album met staander van M. Ser- vais, kunstschilder te Brussel eene waterverfschilderij In de dokken van de Goliette le Marseille. De verkoop van loten gaat goed voor uit reeds 230 000 werden aan den man gebracht, zoodat wij binnen kort den dag der trekking zullen kunnen aankondigen. DE STAD ANTWERPEN richt dit jaar haar 23e bestendig festival in. Het wordt aangeboden aan al de zang-, fan faren-, harmonie- en symphoniemaat- schappijen van het land en den vreem de en zal plaats hebben de Zondagen der maanden Juli, Augustusen September, alsook den 12, 13 en 15n Augustus. Elke maatschappij mag voor hare deelneming, den dag kiezen die haarhet best bevalt. De waarde der premiën en medaliën bedraagt meer dan 7000 frank. De eer ste premie is 1000 frank voor de maat schappijen en 200 frank voor de be stuurders. De maatschappijen, diegeen prospec tus zouden ontvangen hebben, gelieven er een per postkaart te vragen aan den Burgemeester der Stad Antwerpen. Aankondiging der llandboogschietingen van 1907, JUNI. Zondag 23, ürombeke S' Sebastiaan, 75 fr. Zondag 23, Dickebusch, 100 fr. Woensdag 26, Loochristy, 1150 fr. Donderdag 27, Dunkerque, 1930 fr. Zaterdag 29, Proven, Vrais Amis de Oouth >ve, 500 fr. Zondag 30, Locre, 350 fr. Zondag 30, Brugge, S' Sebastiaan, 820 fr. JULI. Zondag 7, Merville, 540 fr. Zondag 14, Poperinghe, Sl Sebas tiaan, 610 fr. Zondag 21, Ballieul, Sfc Seb., 1050fr. OOGST. Donderdag 8, Yper, Soc. R. S' Seb., 960 fr. Donderdag 15, Yper,Soc. R S'Seb 400 fr. 500 passagieren in gevaar. De Engelsche steamer, dienst doende tusschen Kingstown, de haven van Dublijn, en Holyhead, was op het punt deze laatste stad te bereiken, met dik- (GESTICHT VAN DEN D'. L. DOGN1AUX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot 13 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz.) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen: Genu valgum genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van honderden genezingen, bevestigd door photografies, kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewerktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren, Telefoon 473. O =3 <T> CASQUE ASPIRATEUR EVANS .est une invention pratique, construitesurdes bases scientiflques et hy- Xgièniques, hu moyen de laquelle uiie circulation libre et normale est établie sur toute l'êtendue du cuir chevelu. L'aetivite des plus petits vaisseaux capillaire- est doucement slimulée, par suite, la nourriture, qui peut seulement provenir uu sang,'peut èlreportée directement a la racine des cheveux. on se rend rapidement compte des effets de l'appareil en constalant une croissance vigoureuse et abondaute des cheveux. Iln'y a pas de friction et comme on n'emplole ni medicaments, ni produits chimiques.il n'y u pas a craindre d'irri tation. II est seulement nécessaire de portel- ie Casque pendant trois ou quatre minutes par jour. Le Casque Aspirateur.. est un appareil construit d'après ur. principe scientiftque, etje neconnais pas d'autre mólhode, exceptée celle du massage du cuir chevelu, qui puissedonner aux foliicules des cheveux une nutrition sufflsante pour en activer la croissance. «Blenquele massage ordinaire produise la circulation, et qu'il soit capable d'activer Ia croissance des che veux, il peut cependant, s'il n'esfc pas fait trés soigneusement par une persoune trés compétente, causer par la friction la chüte des nouveaux cheveux. Les nouveaux cheveux comme jes jeunes plantes, demandent beaucoup de soins, et au moyen de co casque la chöte des nouveaux cheveux par friction devient impossible. L'éminerit D' I. N. LOVE, dans son allocution a l-assemblée médicaie, au sujet de l'Alopaicia (la perte des che veux) dit que, si on pouvait trouver un moyen d'amener la nutrition a la racine des cheveux (foliicules), sans avoir recours a aucun procédé irritant, te problems de la croissance des cheveux serait résolu. Plus tard, quandon luiprésenta le Casque Aspirateur Evans pour l'examiner, il dit que le Casque remplirait et confirmerait en pratique les observations qu'il avait faites précédemment devant l'assemblée médicaie. Le D'. W. MOORE, au sujet cie cette invention, ditLe principe sur lequel le Casque Aspirateur Evans est fondé est absolument exact et indiscutable. Un catalogue illustré et descriptif du Casque Aspirateur Evans sera envoyé franco sur demande.

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3