A. Dechièvre Instituut Yan Jumet-fleigne bij Charleroi Allerlei Nieuws. Maatschappij de Vlaamsche Ster. État-Civil d'Ypres. Wettelijke besluiten. Liberale Belonging le Biest, ttanqae el tlecouvrement. Achat et lente de Fonds publics Èchanqe de coupons Conversion at Conscription /Péliv ranee sur tons paps 15. rucdc 11ciiin,15 S ÏPKlli -r Matso» foiMlóe cis 5 1813. lien verzoekt ons aan le kondigen dal M' en Mrae MEIER, heel- en tand meesters-specialisten, 2, Mouscroenslraat, te Kor- trijk, zullen afwezig zijn van 20 Juli tot 2 Septem ber. komt. Het kan niet goedkooper zijn. Ook worden de inschrijvingslijsten, die reeds in omloop zijn, overal heel gunstig onthaald en allen haasten zich om uit die gelegenheid, eenig in hare soort, voordeel te trekken. Zij, die zouden kunnen vergeten zijn, mogen het niet kwalijk nemen en wenden zich tot K. Deweerdt, Rijsel- straat, 59, schatbewaarder der maat schappij, waar zij zich kunnen doen inschrijven en al de inlichtingen aan schaffen, welke zij mochten begee- ren. 50 jarig- Jubelfeest. Den Zondag 6 October zal de Maatschappij De Vlaamsche Sterhet 5ojarig Jubelfeest vieren harer in richting, evenals dat der twee leden medestichters, de heeren Hendrik Creus, voorzitter en Karei Deweerdt, schatbewaarder. Te dezer gelegen heid heeft de feestvierende Maat schappij een Tooneelfestival uitge schreven waaraan zeven maatschap pijen zullen deel nemen. Hieronder geven wij de namen de zer maatschappijen, de datum harer optredingen en den naam der stuk ken die zij zullen opvoeren 19 October 190J VLAAMSCHE STER, (Yper.) Een Spiegeldrama in 3 bedrijven. De Slaapmuts, Blijspel in één be drijf. 3 November. DE BROEDERBOND, (Brugge.) Bloemekendrama in 3 bedrijven. De Postiljon van Maria-Theresia, blijspel in één bedrijf. 10 November. NUT EN VERMAAK, (Slijkens-Oostende.) De Dochter van den Muzikantdra ma, in 3 bedrijven. Tortelduiven, blijspel inéén bedrijf. Meisjesgrillen, blij spel i n één bedrij f 2 December. ONDER ONS, (Gent.) De Doode, drama in 3 bedrijven. Roodkapje, blijspel in één bedrijf. j Januari 1908. KUNSTMIN, (Gent.) Wroeters, drama in 3 bedrijven. Boezemvrienden, blijspel in één be drijf. 19 Januari. KUNSTMINNENDE BROEDERS, (Meenen.) Wroeging, drama in 3 bedrijven. Het wachtwoord is ronken, blijspel in één bedrijf. Er bleef heen een grooten plicht te vervul len Den dood van Durant te bepalen door het onderzoek der ontleedkundige kwetsin gen en later door de scheikundige ontleding der organen. En, nu, wie was de man met eene zoo vreeselijke verantwoordelijkheid gewa pend Beantwoordde zijne ondervinding aan de hoogte der toevertrouwde zending Over twintig jaar was hij zich te X. komen vestigen. Rijk zijnde, had hij tien jaren zijner jeugd in de vroolijkheden en de vermaken der studentenwijk geworpen. Op vijf-en- dertig-jarigen ouderdom was bij dokter in geneeskunde. Men zag hem deftig, men dacht hem ernstig. Het toeval bevoordeeligde hem twee of drie gelukkige genezingen maakten hem vermaard. Hij nam zich zelf ernstig op en trouwde. Zijne vrouw stierf toen zij hem eene dochter gaf. Zijne handigheid,zijn ondoordringenbaar stilzwijgen dat voor eene eigenaardigheid van geleerde doorging, de legenden van ver woed zwoegen, van onophoudelijke opzoe kingen die hij rond hem onderhield, be krachtigden voor immer eene ondervinding 'die hij niet bezat, eene vermaardheid die hij stal. Dit was de man, aan welken het bedrogen gerecht, de zorg overhandigde het te helpen in zijne zware taak de waarheid te ontsluie ren en zijn oordeel te leiden. Het was de eerste maal niet dat zulke zending hem toe- 2 Februari. KUNST EN BROEDERMIN, (Staden.) Evrard en Suzanna, drama in 3 bedrijven. Grietje, blijspel in één bedrijf. 16 Februari. KUNST NA ARBEID, (Gent). De Lichttoren, drama in 3 bedrij ven. Onze Neef Sixtus, blijspel in één bedrijf. De Paraplu van P. Kramerblij spel in één bedrijf. Rechterlijke orde. M. Castel, advokaat te Yper, is bijgevoegd rechter benoemd van het vredege recht van het 2e kanton van Yper, in vervanging van M. Lagrange, tot een ander ambt geroepen. Onderwijscongressen van 1907. Het eerstkomend j aarlij ksch Congres zal plaats hebben te Schaarbeek op 1, 2, 3 en 4 September. Tal van hoogst belangrijke punten betrekkelijk het lager verplicht onder wijs, den loonstandaard der onder wijzers, het Froebelonderricht, enz. zullen druk en afdoend besproken worden. Schitterende feesten ter gelegenheid van het 50jarig bestaan der Federatie, zullen gelijken tred houden met de naaste werkzaamheden van het Con gres. Eene school- en onderwijsten toonstelling zal in de voorstad geopend worden. De onderwijzersbond zal ook zijn eigen vaandel inhuldigen. In de gemeentescholenHet gebeurt soma dat, ten gevolge der ziekte van een der onderwijzers, zekere klassen der gemeentescholen een tijd lang ge sloten worden. Vele gemeentebesturen denken dat zij 14 dagen tijd hebben om een tus- schentijdigen onderwijzer aan te stel len. Do minister van wetenschappen en kunsten heeft nu een omzendbrief rondgestuurd, om aan de gemeentebe sturen te herinneren, dat de tusschen- tijdige onderwijzer onmiddelijk moet benoemd worden, zoodra de genees heer van het bestuur bestatigd heeft dat do ziekte van den schoolmeester den dienst meer dan veertien dagen kan onderbreken. In alle geval, dë schepencollegies moeten maatregelen nemen, opdat da klassen niet zouden gesloten worden. De kantonale schoolopzieners zullen anti de gemeentebesturen de üjst be zorgen der personen die de vereischte voorwaarden vervullen en die bereid zijn den dienst te verzekeren. vertrouwd was. Vijf jaren te voren, in eane zaak van vergiftiging met phosphoor, bracht hij in de verhoorzaal een verpletterend ver slag, dat den plechtige dwong het hoofd te buigen en zijne misdaad te bekennen. Deze zaak maakte gerucht en bevestigde zijne faam. Zou bij nu ter zijner eer dat onderzoek voltrekken welk zich aanbood met tallooze moeilijkheden en dat eene voorzichtige on dervinding vergde, eene groote wetenschap en het gevoel derzware verantwoordelijkhe den die op allen deskundige wegen. Wanneer het ontleedkundig onderzoek der bestadigde letselen in de verschillige in gewanden geëindigd was, bleef Matheus stil, rustte een oogenblik uit e.i wiesch zijne handen. Hij leunde op het raam van het venster, ontstak eene sigaret en rookte. Een warme zonnestraal drong in de ka mer de geur der bloemen die Ie zoombed- den van den hof vroolijk maakten, klom tot hen op. Hij wierp zijne sigaret weg en trad weer binnen. Hi] liet zich twee groote nieuwe glazen bokalen brengen met wijde opening, voor zien van een plat kurken stopstei, van een gemaaksel en grootte gelijk aan deze der bokalen voor ingelegde fruiten gebruikt. Die bokalen bevatten de uitgehaalde ingewanden. Hij verzegelde ze, teekende de etiijuette. Wordt voortgezet.) Versleten geld. De weigering van moedwillig beschadigd geld door de bank. de post, den spoorweg is ge recht veerdigd en wordt niet afge keurd. Maar anders is het gesteld met het gidd dat door het gebruik versleten is. De Staat kan toch niet eischen dat een frank, een halve frank, die gedu rende 50 jaar van de eene hand in de andere gaat zijn relief blij ve behouden Met welk recht weigert de Staat een geldstuk dat hij zelf maakte en in omloop bracht. De Staat moet die ontvangen, zelfs inroepen en door nieuwe vervangen. Even zoo met de bij toeval bescha digde groote geldstukken. Een vijffrankstuk kan bij voorbeeld door te vallen eene schram krijgen Heeft het daardoor zijne weerde ver loren En toch weigert men het aan te nemen. Dit is niet zoo als het behoorde. De milicielotingKrachtens artikel 20 van de miliciewet, wordt de naam afroeping der milicianen, bij de loting, in elke gemeente gedaan volgens de alphabetische orde der ingeschreve nen. Bij de afroeping van zijnen naam neemt elke ingeschrevene een nummer uit de trommel. Men heeft reeds be statigd dat zich soms een miliciaan aanbood bij misgreep, gewoonlijk be drogen door een gelijk luidenden naam en alzoo een nummer trok in plaats van dengene die werkelijk opgeroe pen was. Artikel 21 van de wet zegt dat de loting onherroepelijk is dat elke miliciaan het nummer behoudt dat iu- geschreven werd na de afroeping van zijnen naam. Ten einde in hot vervolg missingen van dien aard te voorkomen, heeft de minister de gemeentebesturen verzocht op de alphabetische lijsten de namen die op elkaar trekken te doen uitschijnen. Men zou ze moeten onder lijnen met rooden inkt, opdat men op voorhand zeker zou zijn van de identi teit. van den miliciaan, vooraleer hem toe te laten tot de lotiug. Zondag was het feest in Diest ter ge legenheid van het overhandigen van een vaandel aan de Liberale Jonge Waclit. Meestal do steden van het land hadden afgevaardigden gestuurd. De stoet was oprecht prachtig en opge luisterd door verschillige muziekmaat schappijen. üp de Groote Markt be proefden eenige jonge melkbaarden, betaald door den Katholieken Kring, te fluiten als M. Van Oost, de talent volle muziekmeester,het Vrijheidslied door de Harmonie deed uitvoeren, maar de kereltjes waren spoedig uitge floten De nieuwe Turnmaatschappij be kwam buitengewonen bijval. Na de meeste straten der stad hebben door- loopen, begat de stoet zich naar de Hallezaal, waar verscheidene redevoe ringen werden gehouden door M. Van- dersmissen, van S'-Truiden, M. Bartho- leyns, van Diest, M. Weener, van Thienen, enz. De stad was mooi gevlagd en den ganschen dag was er leven en vreugde overal, behalve bij de kadodpers, die nu verzekerd zijn in October eene meesterlijke klopping te krijgen. De opgedrongen burgemeester had het noodig geacht 10 gendarmen ter beschikking van den commissaris te stellen, in geval de klerikale keffers, het liberaal feest hadden durven storen. a tons emprunts Beiges et étrangers. de lettres de crédit, traitesetchèques. Avances de fonds. Dépót de fonds. Gompies-courants de Depóts de fonds avec carnet de cheques. Co CN Q> iS AVIS IMPORTANT. Vérification des tirages de titres remboursables. Les listes qui me sont présentées doivent être dressées par ordre numé- rique. Le bureau est ouvertde 9a, 12 hres matin. o r— o o O O £0 oo<£>oor— azs S i SP'O .2 2 a a Déclaratioos du 16 au 23 Aoüt 1907. Naissances Foliebout, Céline, rue du Oanon. BaiHeul, Jeanne, chaussée de Kemmel. Ooghe, Marie, rue de la Bouche. Coffyn, Marguerite, Nouveau Ohemin Sl Jacques. Crepeele, Hortense, rue de la Crapaudière. Duprez, Joseph, rue des Veuves Ingels, Gaston, rue de l'Aumónier. Degryse, Ivonne, rue S' Nicolas. Leroy, Julien, Grand'Place. Van de Cavey, Aimé, chauffeur au chemin de fer, a Sl Mic.hel-lez-Bru- ges, et Bonquet, Léonie, sans profes sion, a Ypre3. (GESTICHT VAN ÜËN D'. L. D0GNIAUX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tol 15 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen: Genu valgum genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van hondei den genezingen, bevestigd door photografies. kunnen in't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte beweiktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Docler DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. c O O CD N> 05 0*00002000 T-1 -r— O O Cw oooooooo OJOiQOOOOlO ©•4 O O 'éO «©4 O O O O O O t— O O O O O O (©4 GQ ©4 a O «s 3 Cr O QJ CO <15 03 N03 O 03 -X} C O, fiu O. 08 s Cd O

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3