CARMEN, Instituut Yan Jumet-Heigne bij Charleroi Allerlei Nieuws. Théatre d'Ypres. POPERINGHE. Gemeentekiezingen. Groote brand te S* Jans-llolenbeek De reuzen der zee. 3. Ballet comiquepoor demoiselles La Fête au Village, lr jorix, Tournai-LiUe. 4. Série nouvelle de Poses plastiques 3e Partie. REDOUTE. La troupe du théatre de Tournai, sous 1'habiie direction de M. Martini, donnera sa 4e representation le Mardi 19 N ovembre prochain, a 8 heures do BOir. Au programme Opéra en 4 actes, musique de Bizet. Le prix des places est tixé comme suit Premières 2,50 fr. Secondes 1,25 fr. Troisièmes 0,75 fr Pour la location, s'adresser chez le machiniste du théatre M Th. Degroote, Place Vandenpeereboom, Mijnheer de Uitgever In uw blad van Zondag II., onder de rubriek Poperinghe, geeft gij u de moeite de aandacht te vestigen op het feit der klerikale plakbrieven, geenen naam van drukker dragende, die aan geplakt zijn geweest te Yper waar zij nog te zien zijn op de muren der stad en gij zijt ver wonderd van de werkeloosheid van bet parket nopens die zaak, wanneer over eenige maan- 'den dat zelfde parket vervolgingen beval tegen eenen omzendbrief uitgaande van de liberale Associatie van Poperinghe en die geen naam droeg van den drukker omdat de inhoud ge noeg zijnen oorsprong aankondigde. Waarlijk, Mijnheer den Uitgever, is uwe verwondering maar te zeer verrechtvaardigd, maar ook is hel geval dat gij aanduit het eeni ge met. Zoo, in dezelfde stad Yper, eenige uren vóór de kingen, zijn valsche kiesbriefjes in ge sloten omslagen gebonden geweest aan een groot getal liberalen. Al de valsche bulletijns bevatten de volgende melding Laatste aanbeveling Liberalen en gaze- mannen, let op Stemt allen onder nrs 2 en 3 voor onze zeven mannen Op die valsche bulletijns was er noch naam van den schrijver noch naam van den drukker. In onze omstreken, te Remnghelst, waar de kiesstrijd hevig geweest is, kan men de kies- plakbrieven, ("uitgaande van de partij van den pastoorj zien, dié geenen naam dragen van den drukker en die nochtans vol zijn met beleedi- gn.gen aan het adres der tegenstrevende kandi daten. Even zoo de omzendbrieven die naar Remn- glielst gezonden zijn geweest, ten huize der kiezers, die ook geen naam van den drukker droegen. Te Woestcn u er een veel ernstiger geval gebeurd een manifest dat zooveelsnood- heden behelsde dat hij tien uren tri de ronde besptoken is geweest, heeft men aan de kie zers der gemeente gezonden. l)at manifest droeg den naam van eenen drukker, maar, na genomen inlichtingen, is er bestatigd geweest dat het adres valsch was en dat de drukker niet bestond den krankzinnige had gemaakt, en hij ver sterkte zich dus in het vermoeden, dat de misdaad doorzijn vader met medeweten of medewerking van Hoefnagels gepleegd was. Het kwam er dus nu op aan dezen op te sporen, maar waar moest hij hem vinden Was hij naar Rotterdam teruggekeerd, of woonde hij daar buiten Nog was er eene andere vraag, die Karei voor den geest trad, maar die hij oogenblikkelijk verwij derde leeft hij nog wel Al aanstonds begon hij te onderzoeken naar de Hoefnagels, waarvan hij wist dat er verscheidene in de stad woonden hij werd getrouw bijgestaan door Schuurman, die, vele familiën kennende, hem in de zaak van zeer veel dienst wa?. De Hoefnagels, die men opspoorde, konden onmogelijk in de zaak betrokken zijn geweest zulks werd door de duidelijkste bewijzen gestaafd. De familiën, welke dien naam droegen, hadden eenige leden buiten de stad wonen, maar ook deze, zoover men ze kon opsporen, moesten onschuldig verklaard worden. Het onderzoek v^as buitengewoon moeielijk, daar het alleen door Schuurman en Karei werd gedaan eenige menschen, voor wie echter het doel er van zorgvuldig' geheim gehouden werd, hielpen hen onweten in hunne navorschingen. Nu vernam Karei op zekeren avond toeval lig van zijn patroon, dat diens vroegere knecht Hoefnagels een Amsterdammer van geboorte was, en daar hij schijnbaar zonder doel, voortging over Hoefnagels te spreken, verhaalde hem Van Steenen, dat naar zijn vermoeden hij in de hoofstad wonen moest, waarheen hij eenige jaren geleden vertrok ken was, na te Rotterdam verscheidene zaken zonder goeden uitslag beproefd te hebben. Door deze laatste woorden meende Karei, Moet men dan verwonderd zijn na de geval len die wij komen aan te halen, en de werke loosheid der magistraten ziende, dat ons pu bliek ook besluiteloos wordt en dat het zich ofvraagt of er twee gerechten zijn een voor de katholieken en een voor de liberalen De bestendige deputatie heeft de ge- meentekmzingen goedgekeurd "die in dé hieronderstaande lokaliteiten plaats gehad hebben Brugge, Oostende, Oostcamp, Kor- trij'k, Meeuen, Sweveghem, Haarlebe- ke, Deerlijk, Veurne, Dixmuide, Gouc- kelaere, Glerken, Ronsselare, Thielt, Méulebeke, Staden. Pitthem, Ruysse lede, Lichtervelde, Leghorn, Yper. ABP AS. Twee Belgen tegen drie Eranschen. Een bloedig gevecht ont stond tusschen twee Belgen, Gyriel Blondeel en Cam. Mijssens, landbouw- werklieden, te Boyelles, en drie Fran- schen. Ieder was dronken en men weet niet hoe 't begon. De messen werden getrokken. Na 5 minuten waren allen min of meer erg gewond. Mijssens heeft vele messteken bekomen zijn toestand is erg DUINKERKE Een blinde doodt zijne vrouw. Een liefdedramagebeur- Ö6 Donderdag te Duinkerke om 11 uren 's avonds, in de rue des Ghaudronniers, waar woonden de 25 jarige blinde rei zende muzikant Gaston Thierry en zij ne 30jarige vrouw Bertha Sogliau Zij hadden dikwijls twist om 't verleden der vrouw Hij dacht steeds dat ze ou- trouw was. Donderdag nu, ineen twist, nam hij een revolver, greep de vrouw vast om 't lijf en loste drie schoten op haar. De ongelukkige werd op den slag gedood. De dader poogde zich te zelf moorden, maar kwetste zich niet erg. Hij werd aangehouden. HERO NIES. Verpletterd. De 18 jarige Maselet viel onder zijn eigen wagen en werd er onder verpletterd. De ongelukkige is overleden. KNOCKEDe mist. - Aanvaring De Duitsche steamer <s Venus ko mend van Riga en zich begevend naar Middelburg, vaarde in den mist op de Hollandsche loodsboot II, der haven van Vlissingen. Decutterwerd meterge avarij op sleeptouw genomen door de Venus en naar de reede van Vlis Bingen gebracht. MOESÖROEN. Inbraak in een kasteel. In het kasteel van M. G Hubaux, brou wer en landbouwer, en gelegen op den steenweg van Kortrijk, werd ingebro ken. Men onderzocht al de plaatsen vau 't gelijkvloers overal heerschte de grootste wanorde. De dieven hebben allerlei gouden voorwerpen, ter waarde van 600 fr, gestolen Om in te breken hadden de schelmen ladders van 14 en dat het thans bewezen was, dat de kruide nier en de knecht van Van Steenen dezelfde persoon waren, wat nog bevestigd werd doorliet beweren van sommige buren, dat Hoefnagels, na zijn winkel gesloten te heb ben, naar Amsterdam was vertrokken. Zoo dra hij zich kon verwijderen, begaf Karei zich naar Schuurman en deelde hem zijne ontdekking mede. Da edele man, in wiens achiing de jongeling dagelijks rees, toonde zich zeer voldaan e.i gaf als zijne meening te kennen, dat de mogelijkheid grooter was geworden, dat de medeplichtige aan den diefstal te Amsterdam zou kunnen opge spoord worden. Na de zaak van alle zijden besproken te hebben, kwam men tot het besluit dat Karei onder een voorwendsel; verlof zou vragen, om eenige dagen naar Amsterdam te gaan, waar hij een nauwkeu rig onderzoek wilde instellen. Zulks zou plaats hebben na het einde der ophanden zijnde kermis, daar Karei om zijne betrek king met Amelie zich gevoegelijk niet vroe ger kon verwijderen. Getrouw aan zij ne belofte, had Karei voor zijne verloofde alles verzwegen, wat tus schen hem en haar vader besproken werd. Ditbe'ette niet,'dat Amelie, daar zij bemerk te dat Karei zich dikwerf met haren vader alleen bevond, vermoedde, dat hij meerdeel dan teekeningen bezien,; echter vermeed zij zorgvuldig hem daaromtrent inlichtingèn te vragen, wijl zij den schijn niet op zich wilde laden, als twijfelde zij aan zijne oprechtheid. Wordt voortgezet.) 20 meters genomeu bij een aannemer. Daarmede geraakten zij over de hof grachten. Het parket heeft nog niet de minste inlichtingen over de (laders van den diefstal op 't kasteel der Kortrijklaan. De eigenaar der beide ladders, die dienden aan da misdadigers, is ook nog niet gekend. OOSTENDE- Haringvangst. - Nog nooit heeft de haringvangst zooveel opgebracht als dit jaar. Onophoudend varen er sloepen de haven binnen, boordevol gevuld met haringen, die verkocht worden aan den spotprijs van 10 centiemen de mand. Nooit hebben de oude visschers zooveel van die visschen gezien zij schrijven dien overvloed toe aau den mist die op onze kusten heerscht OOSTENDE. - De mist - Heel den nacht van Zaterdag op Zondag tot 's middags, hing een dikke mist op strand en zee. Het kanon bulderde heel den nacht en weinig Oostehdenaars konden slapen. Rond 11 uren, Zondag, toendemaalboot PriucesseJoséphine vertrok, hing de mist zoo dik dat men de paketboot niet zag heenvaren. De steamer a Ra bis der Gockerill- maat8chappij, was rond 4 uren,Zondag niet binnen en werd weerhouden op zee, dooi' den mist. Het koninklijke jacht 4 Alberta werd in het Marine dok gebracht, op bevel toegekomen uit Brussel Er wer den maatregelen genomen voor de overwintering. PLOEGSTEERT. - Hel drama. Flore Lapeers, het meisje welke haar kind van 19 maanden erg kwetste met een mes aan de keel, werd zinneloos herkend door de wetsdokters en zal worden opgesloten. RUMBEKE- Twee kinderen ver pletterd Een schrikkelijk tooneel gebeurde Zaterdagnanoen. De beide meisjes, Elisa en Magdalena Plancke, 4 en 6 jaar oud, wandelden langs eeqp baan. Magdalena droeg de jongere zus- tbr op den arm, toen twee zwaar gela den wagens aanreden de laatste was niet bewaakt, daar er maar een Snkel voerman was voor de twee voertuigen. Het oudste meisje wou haar zuster op het voorgedeelde van den tweeden wa gen plaatsen, maar deed een vaischen stap, struikelde en rolde met haar zus- terken onder de wieion De beide kinderen werden verplet terd en gedood. TOURCOINO. De tweevoudige moord voor het assisenhof. Paul Van Damme, aangehouden voor den twee voudingen moord, gepleegd op Pauline Olentin, dienstmeid, 42 jaar oud en Mej Van Verdeghem, 12 jaar oud, in een huis der Gambattalaan, werd ter dood veroordeeld. Hij was verrast ge worden tijdens hij den diefstal pleegde en doodde daarom de beide vrouwen met een hamer. - Ee» Ircin in liet water gevallen te Selzaele. Maandag morgen kwam to Selzaete een koopwaren trein toe, bestaande uit de locomotief, een tourgon en een koopwareh wagen De brug van het kanaal van Terneuzen was open. Door de smoor bedrogen, bemerkte de machinist dit te laat Hij had nog den tijd, alsook den stoker, op den grond te springen. Een oogenblik later, stort te den trein in 't water. Er zijn geluk- kiglijk geene ongelukken te betreuren. De koopwarenwagen hangt nog half aan den muur der kaai. Het was 8 uren alswannber een trein benuttigd vöor het voeren der beetra- pen, voor de brug kwam, die open was om een schip te laten doorgaan. Zes paarden versmacht Een hevige brand is Vrijdagavond, rond 8 uren en half, uitgebarsten in de stallen en de voedermagazijnen van M. Pruin, koncessionnaris der postmessa- geries, Heyvaertstraat, 36, te Molen beek. De pompiers, onder de bevelen van kommandant De Gunst, snelden op het eerste alarm ter plaats en waren, na een half uur werkens, meester van het vernielend element. De ordedienst werd bestierd door MM. Lemmen8, hoofdcommissaris en Goemars adjunkt. Een piket van het 9® linie, met den officier der wacht aan 't hoofd, werd opgeëischt. Ondanks de pogingen der redders, konden zes paarden, welke in de stal len stonden, niet gered worden enstier- ven, verstikt. De remisies, de stallin gen en de voedermagazijnen hebben veel geleden Gisting van het voeder dat voor eeni ge dagen werd opeengepakt schijnt den brand veroorzaakt te hebben Schrikkelijk onweder te Marseille. Een geweldig onweder woedde Vrij dag over Marseille Een echte water hoos zette de stad onder. De straten werden veranderd in echte stroomen en dit verwekte groote schade. Fabrieken werden ondergezet. Twee huizen stort ten in zonder ongevallen aan personen te veroorzaken, 's Avonds zat Marseille in de duisternis, daar de gasfabriek on der water stond. De Lusitania overtreft kaar eigen record Hoewel een tempeest de aankomst te New-York vertraagde, heeft de groote Engelsche traneatlantieker Lusitania, Sandy Hook bereikt om middernacht vier minuten, en lei den afstand, schei dend Queenstown, in Ierland van San dy Hook afin 4 dagen, 18 uren 20 mi nuten, met eene gemiddelde snelheid van 24 knoopen 25 Het oud record was 4 dagen 19 uren 52 minuten en de ge middelde snelheid 24 knoopen 02- De Lusitiania lei ditmaal per dag 600 mijlen af, vier dagen lang op Zon dag 606 mijlen, Maandag 616, Dinsdag 618, en Woensdag 610. I'e Duitscbland had aan denzelfden overtocht 5 dagen 7 uren en 38 minuten besteed. Opstand van Siberische gevangenen 20 dooden 33Siberische gevangenen, waaronder 4 politieke, onder geleide van 18 sol daten, brachten den nacht door in het dorp Kutasbicka, in een afgezonderd gebouw Rond 10 uren braken zij de deuren open en maakten zich meester van geweren. Een gevecht volgde met de soldaten, die aanhoudend op de ge vangenen vuurden. Twintig werdenge- dood. Elf konden ontsnappen, waaavan 3 terug werden hernomen. Zes solaten werden gewond, en een dezer bezweek. Het gevecht had plaats in de duisternis en was zeer hardnekkig. Een spoonvegongeval in Du Ischland De statie van Duiken binnenstoo- mend, schoot een locomotif de statiege bouwen binnen en bevond zich eens klaps in de zaal waar de kaartjes wer den gegeven. Twee reizigerswaggons werden vernield, De andere waren koopwarenwaggons. Het schijnt dat de riggels zeer glib berig waren hit hoofde van den nevel (GESTICHT VAN DEN Dr. L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor bet leven, in 10 tot lo dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen ("Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van hondei den genezingen, bevestigd door photografies. kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang ;n opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewei ktuigmg, bijtondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tol 3 uren. Telephoon 473.

De Weergalm (1904-1914) | 1907 | | pagina 3