WROEGING PRIJSVRAAG 14. Lijst tier lolelingen van Yper voor 1908. 150 ingeschreven. 15 vrijwilligers. 157 zullen deelnemen aan de loting. Eerste nummer 54. Laatste nummer 185. IA DE KA HER. Vlaamsehe Sier. HET WACHTWOORD IS RONKEN Hel feest der Onvermoeibare!). Sociélé Royale des Francs Arbalélriers. 1 Alleman Maurice 2 Allewaert Edgard 3 Andries Valentin 4 Bagage Lucien 5 Baratto Maurice 6 Bartier Pierre 7 Bau Valere 8 Beun Firmin 9 Blaecke Edmond 10 Blootacker Maurice 11 Boulet Norbert 12 Bouwen Albert 13 Braem Roger 14 Bruyer Jean 15 Bulckaert Henri 16 Butaye Paul 17 Candeel Théodore 18 Garrissemo Gaston 19 Carpentier Georges 20 Casier Honoré 21 Ceuninck Albert 22 Ceuninck Léon 23 Code Georges 24 Code Maurice 25 Coffyn Julien 26 Coucke Valère 27 Craye Alfred 28 Ouflez Joseph 29 Dauchy Noël 30 Decadt Charles 31 Decae8tecker Jules 32 Decbièvre Alphonse 33 Declercq George3 34 Beclerck Emile 35 De Clercq Jéróme 36 Deconinck Julien 37 Deconinck Richard 38 Decuyper Cyrille 39 Dbhaene Maurice 40 Dehouck Joseph 41 Dejonghe Omer 42 Delfosse Arthur 43 Demol Oscar 44 Denoyelle Robert 45 Deprost Richard 46 Depuydt Albert 47 Depuydt Médard 48 Deraedt Daniel 49 Deruyter Maurice 50 Dervaux Cyrille vol. vol. vol. vol. vol. vol. vol. vol. 51 Desramault Maurice 52 Dethoor Heöri 53 Devincke Henri 54 Devos Arthur 55 Dewancker Honoré 56 Dewitte Auguste 57 Dobbelaere Georges 58 Doolaeghe Arthur 59 Duüou Camille 60 Duhameeuw Joseph 61 Dujardin Cyrille ,62 Du pont Daniel 63 Duprez Omer 64 Durnez Emile 65 Eggermont Joseph 66 Flept8 Maurice 67 Geldof Michel 68 Geldof Camille 69 Gerard Marie 70 Gillis Maurice 71 Godderies Valère 72 Goethals Albert 73 Goethals Alphonse 74 Griffon Florent 75 Hoflack Gaston 76 Hoornaert Georges 77 Hoste Emile 78 Hosten Henri 79 Igodt Noël 80 Jacques Alphonse 81 Kerrinckx Louis 82 Kestelyn Maurice 83 Labaere Eugène 84 Laeoute René 85 Lagrange Paul 86 Landsheere Georges 87 Lapaux Gnstave 88 Lauwers Georges 89 Lecointre Désiré 90 Lemaire Charles 91 Leroy Camille 92 Lesage Julien 93 Libberecht Désiré 94 Louage Maurice 95 Lowier Georges 96 Maes Oscar 97 Mailliaerd Jules 98 Malfait Auguste 99 Marquette Julien 100 Meyskens Aehille vol. vol. 101 Mieroo Richard 102 Moerman Jéróme 103 Moncarey Leon 104Noyelle Georges 105 üdou Camille 106 Pardieu Victor 107 Parein Modeste 108 Pauwels Lionel 109 Peteyon Albert 110 Podevyn Edouard 111 Pondeville Frangois 112 Pottel Emile 113Rabau Victor vol. 114 Roeseel Aehille 115 Samoy Auguste 116 Schoonheere Joseph 117 Sezier Maurice 118 Sinnaeve Arthur 119 Sinnave Jules 120 Six Arthur 121 Spotbeen Arthur 122 Stratsaert Jerome 123 Talon Valère 124 Thauvin Eugène vol. 125 Therry Léon 126 Tillie Auguste 127 Toussaert Léon 128 Turck Eugène 129 Valcke Alfred 130 Vanacker Camille 131 Vanbrabant Maurice 132 Vandamme Valère 1 133 Vandecasteele Maurice 134 Vandecasteele Valère 135 Vandenbussche Emile 136 Vanderbrecht Léonard 137 Vanderghote Honoré 138 Van Elslander Augustin 139 Vanhoorne Henri 140 Vanneste Brunon vol. 141 Vanspraughe Julien 142 Verhaege Laurent 143 Vermast Daniel 144 Vermeulen Hector 145 Versaevel Albert 146 Vlaemynck Robert 147 Werbrouck Georges 148 Werrebrouck Albert 149 Weyne Emile 150 Willemet Jules Vraag gesteld door M .NOLFaan den minister van spoorwegen posten en telegrafen Zoo het waar is, gelijk men be weert, dat geene ernstige verandering zal kunnen gebracht worden aan de uitbating der spoorwegen van West- Vlaanderen voor de maand Mei, zou men ten minste van nu af niet eenige der voordeelen welke bestaan op de lijnen van den Staatkunnen uitbreiden, namelijk deze toelatende aan de reizi gers voorzien van kaarten gaan en kee- ren van onverschilliglijk de lijnen van den Staat en de oude lijnen der maat schappij te ontleenen, zonder ze te verplichten in het terugkeeren den weg te gebruiken ontleend voor het gaan hun toelaten, bij voorb., van Yper naar Brussel of naar Gent te gaan, langs Cortemarck en terug te keeren langs Kortrijk of Lichtervel- de Ronsselare Er zal op die vraag geantwoord worden in zitting van Dinsdag toeko mende. Zondag aanstaande 19 Januari geeft de Maatschappij de Vlaamsehe Ster hare 6® vertooning van het tooneelkundig festival. Thans is het i.e beurt der Kunstmin nende Broeders van Meenen, die met de medewerking van Mevr. Hebbelynck- Vergult, Mevrouw Depauw-Vantrappe en Mej Harrott, dit festival komen opluisteren. - De vertooning zal bestaan uit nieuw Drama in zeven tafereelen, verdeeld als volgt 1® tafereel bij den Notaris. 2® id. de herberg van Tulk 3® id. de Misdaad. 4® -id. het Onderzoek. 5® id. de Wroeging, 6® id. het Gevang. 7® id. het Zomerfeest Daarna zal volgen blijspel met zang in een bedrijf. Men ziet dat het een zeer schoone vertooning zal 'zijn en dat naar ge woonte de schouwburgzaal proppend vol zal zijn. Maatregelen zullen genomen worden opdat de zaal goed zoude verwarmd worden. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM enkele keeren stond hij stil keerde zich om, doch vervolgde daarop weder.zijn weg. De toestand was niets minder dan pijnlijk, en toen Van Oosten de Goudsche Poort had be reikt, was het alsof een onzichtbaron band hem belette den weg te vervolgen of terug te keeren. .Eenige rnenschen gingen hem voorbij, maar hij scheen ze niet te zien, op eens bedekte hij het gelaat met beide handen en zuchtte a God, o God, wat ben ik on gelukkig mijn lijden is vreeselijker dan de dood Hij begreep spoedig, dat hij niet lang op de kruisweg kon blijven staan, wilde hij niet al te zeer de opmerkzaamheid der voor bijgangers tot zich trekken. Een nabijzijnde traatlantaarn wierp een scherp licht op zijn aangezicht dit was doodsbleek, doch werd zijnen dan plotseling en zeer voorbijgaand met een hoogrood overtogen zijn voor hoofd was met diepe rimpels bedekt, en zijne lippen schen krampachtig op elkander gesloten. Op eens bleek het, dat hij een besluit ge nomen had hij trad voor noch achter- waartsmaar sloeg de Goudsche Wagenstraat in na weinige oogenblikken was hij die ten einde, waarna hij de Hoogstraat opging tot hij stilstond voor een niet onaanzienlijk huis. Hij sloeg de hand aan de hel en moest geruimen tijd wachten, alvorens men open de eene dienstbode kwam eindelijk te voor schijn en vroeg wat hij begeerde. Kan ik mijnheer Buzor spreken p vroeg hij op een toon, die de dienstmaagd een schrede deed teruggaan. Mijnheer Buzer is niet... mijnheer Buzer is... kan ik hem ook zeggen wat gij wilt a Neen, ik verlang hem zeiven te spre- keD. p Wordt Voortgezet Verleden Zondag gaf de dappere Turn maatschappij ,de Onvermoeibaren een prachtig feest, in de zaal der Oud- Pompiers, dat zeer veel bijval gehad heeft. Een schoon openingstuk voor Sym phonic, onder de leiding van M. Tas- seel, opende het feest. De gang en be wegingen met vaandels, uitgevoerd door de kweekelingen der Maatschap pij, wérden dapper toegejuicht en leverden het schoonste uitzicht op. De oefeningen met den stok en de pyra- myden, uitgevoerd door de volwasse nen, behaalden ook den grootsten bij val. Maar wat vooral de aandacht trof der toeschouwers en luidruchtige toe juichingen uitlokte, wareu de taferee len der levende beelden, getrokken uit de geschiedenis der oudheid, zoo als de kampvechtersde drie Romeinsche broeders tegen de drie A Ibaneezen Brutus zijne zonen ter dood veroordeelendede maagdenroof der Sabijnen David en Go liath drie tafereelen van het Football en voor het laatste Pro PoAria (voor het Vaderland). Al deze tafereelen, waarvan sommige eene moeilijke hou ding vereischten, werden met veel kunst voorgesteld en men zou zich iu een museum gewaand hebben waar verscheidene meesterstukken der beeld houw kunst tentoon gesteld waren. De leermeester Brbaalt eere van zijn werk en de heereu Voorzitter en Bestuurleden der Maatschappij bewij zen dat zij niets verwaarloozen om de feesten der Onvermoeibaren afwisselend en aantrekkelijk te maken. Het tweede deel van het programma bestond uit een kluchtig blijspel met zang, uitgevoerd door eenige leden der Maatschappij de Vlaamsehe Ster. Deze knappe tooneelisten voerden opKamer te huren voor stille lieden blijspel door Vandriesche, dat harte lijk heeft doen lachen et) waarin onze Sterrelingen nogmaals getoond hebben dat zij altijd op de bres staan als het erop aankomt het hunne bij te bren gen om een feestop te luisteren De heer K. Wolf, in de rol van Vader Schraapheeft bewezen dat hij een goede speler is, even al3 de heer K. Deweerdt in zijne rol van meestsr Cho rus De eene toonde hoe gemakkelijk een lichtgeloovig mensck zich laat foppen door eenen kwakzalver die er maar op uit is om rnenschen te bedrie gen en zijne driften bot te vieren. De andere, bewees dat men met franschen bluf en allerlei gestoef zich kan doen doorgaan voor een eerlijk man en eenen bevoegden leeraar, al is men slechts een dronkaard en een landloo- per. De heer G. Pottelle in zijne rol van verliefde en Mej. J. Devers in hare rol van behaagzieke dochter, heb ben uitmuntend getoond hoe sommige jonge lieden verbintenissen aaüknoo- pen die hen meesttijds tot hun verderf zou leiden door hun onbezonnenheid. De heer Degroote was een minzaam en voorzichtige politie commissaris die gebruik maakte van zijn gezag om allen op den rechten weg te brengen en alle hindernissen uit den weg te ruimen. Wat gezegd van Mej. Zulma Devers, de vrouw van Meester Chorusdie als hij het leven leidde van rondzwerven de muzikante en de zeden dezer lieden wist te kenschetsen. Mej. Zulma De vers is eene volleerde kunstenares en hare zuster Jeanne volgt stipt hare voetstappen na. Een gul bravo voor de sterrelingen en hunne beide medezus ters en een hartelijk proficiat voor den heer J. Didier, die zulke schoone avondfeesten weet op touw te zetten. Diric. Wie uit het woord Zakkalender de meeste goeie Hollandsche woorden van hoogstens 6 letters maakt zooals lakz, kade, enz., krijgt een Schvarzwal- der-Koehoehhangkloh, de volgende 5 ieder een Schwarzwalderhangklok, de vol gende'100 goede en de 50 die het eerst ons hun oplossing zenden een geschenk naar keus, zooals Lampekappen, Siga renaanstekers, Vulpenhouders, Inkt- etellen, enz. Die geen prijs of premie heeft, ontvangt gelijk met de uitslag 25 verschillende prentbriefkaarten. In te zenden voor 12 Februari 1908 met TO centiemen bijdrage Belgische zegels. Uitslag ontvangt ieder deelne mer 25 Februari. Wij ontvingen den 7 December 1907 het volgend schrijven van het «Com missariaat van Politie van Wildrijck d U verzekerende dat ik alle moge- lijke aanbeveling zal doen en i) dat ik verder aan de wedstrijden zal deelnemen, daar dit mij zeer nut- n tig schijnt, zoo bied ik U, Mijnhee- ren, mijn achtingsvolle groeten. Was geteekend Bocklandt Opgaaf Fransche Wedstrijd, wordt op verzoek franco toegezonden. Bureau International de Concours Vlaggemanskade 5 Y, 5, Rotterdam5 (HOLLAND). Lundi 15 Janvier 1908. 1' prix Vermeulen Henri 2e prix Vandevyver A, 3"- prix Dupont V. 4a prix Vermeulen R. 5e prix Deweerdt Ch. TIR OFFERT PAR LE CONNÉTABLE

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3