PRIJSVRAAG 19. CANADA. STOVEN Instituut va,, Jumet-Heigne MAN OF VROUW Bonsoir Voisin In de Gendarmerie. Eene zonderlinge verpachting. Maatschappij Oud-Pompiers, Doodelijken val. M ooislede. De Belgische Renle Eene honderdjarige. Den Tandt, Aalst. BERICHT AAN OE TROUWSTERS Handel in KLOEFFEM Eslafetle des Modes delen beschikken en de materialen ter hand hebben om de klachten te doen ophouden. Wanneer men ziet in welken er barmelijker! staat de wegen en stra ten in stad zich bevinden, kan m®n oordeelen hoe het met de buurtwegen •p het buiten grondgebied gelegen staat. Ook is het niet zonder reden dat de Raadsleden MM. D'Huvette- re, Lemahieu en andere meermalen over deze geklaagd hebben. En zeggen dat, terwijl iedereen weet en ziet hoe hier het onderhoud teenemaal verwaarloosd wordt en het toezicht overal en in alles te kort blijft, onze zeemende Burgemeester, om het openbaar gevoelen te mislei den, durft boffen en stoffen dat hij de stadsrekeningen met aanzienlijke overschotten op het gewoon sluit, en de bestiering der openbare werken lof toezwaait. Met wie houd hij den mal Waar gaan wij henen Dit is de vraag die wij het recht hebben te stellen in tegenwoordigheid van een feit waarvan de echtheid bevestigd is door geloofwaardige personen. In de Vlaanderen, ten gevolge der menigvuldige dieften die in de ker ken bedreven worden, gaan nacht ronden van gendarmen, in de plaat sen waar de misdrijven gebeurd zijn. En weet men op welke wijze onze gendarmen hunnen doorgang kun nen getuigen en hunne bestatigingen doen viseeren door den pastoor der plaatselijkheid. Waarachtig, die heeren der gees telijkheid zijn in het vlaamsche land aanzien als ambtenaars en ambte naars die hooger geplaatst zijn dan de aangestelde staatsbeambten. Wij lezen in het Nieuwsblad van Yper en ommelands van 4 dezer Ste Maartenskerke. Eene lange bespreking ontstaat nopens eene tweede ingangdeur waarvan de sporen heeft ontdekt tijdens de af brake en waarvoor de kerkheeren een hulpgeld vragen om den oorspronkelijken kant te herstellen. Het graf dat achter de ingangdeure staat, zal moeten verpacht worden. Bericht aan de liefhebbers. Hatlde de vrouw zoo spoedig de deur niet gesloten, zij zou zich wellicht afgevraagd hebben, of die heer een bloedverwant van vrouw Lammers kon zijn, die, na een tal van jaren in Oost en West doorgebracht te hebben, haar kwam wedervinden, zoo straalde zijn aangezicht van vreugd en vol doening. Nu klom hij' verder, zoo spoedig de duis ternis en de hem omringde muren het toelie ten, en bereikte welhaast een lang portaal, waarop verschillende deuren uitkwamen. Op goed geluk af klopte hij tegen die, welke hij het eerst ontmoette, en kreeg op zijne vraag of hier vrouw Lammers woonde, ten antwoord een verdieping hooger, mijn heer Woont die vrouw dan in wolken bromde Karei en vervolgde zijn weg. Op de genoemde verdieping vond hij slechts twee deuren, en zijn goed gesternte bracht hem voor die, welke hij zocht. Toen zij geopend werd, vond hij zich van aangezicht tegeno ver vrouw Lammers. twee vrouwen van veertig jaren en een vijf- of zestal kinderen. Hij was er weinig op voobereid in zulk eene talrijke familie te zullen aanlanden en had eenige moeite om zijne verlegenheid te ver bergen. De vrouwea hadden evenmin zulk bezoek verwacht en geraakten zoodanig in verwarring, dat niet een harer den vreem deling een stoel bood. Vrouw Lammers scheen het enrst hare tegenwoordigheid van geest te hernemen neem een stoel, mijnheer, zeide zij. Karei voldeed aan dit bevel of verzoek maar wierp inmiddels een der knapen omver en zette den stoel op den voet van een meisje, dat nabij de tafel stond. Algemeene verwarring, om welke te doen ophouden vrouw Lammers, hare twee dochters en Karei Van den. Oden hunne beste pogingeD aanwendden. Programma van het Concert gevolgd van Redoutedat zal plaats hebben Zondag 12 April 1908, in het lokaal der Seminariestraat, om 71/2 ure's avonds. PROGRAMMA: le Deel. 1. Les Chevaliers Gardes Marche triomphale. P. Thomas. 2. Le Grand Mogol Fantaisie. Audran. 3. Avènementouverture H. Moerman. 4 ViolettaValse. L. Moeremans. 28 Deel. Opéra comiqne en un acte de POISE Personnages Louisette, jeune ouvriere, Mme J. De Wilde. Gharlot, ouvrier- ébéniste, Mr J. De Wilde. Lascènese passe a Paris sous Louis XV. 3e Deel. REDO UT E. Een droevig ongeluk is voorgevellen Zondag, rond middag, op den weg naar Meenan, tusschen 't Hooghe en de statie van Zillebeke. Henri Lapla en zijne vrouw, Lucie Bostyn, wonende te Zon- nebeke. op het gehucht den Westhoek begaven zich bij een^n broeder van Lucie Bostyn, Pieter Bostyn, wonende te Zillebeke, om het eetmasri bij te wo nen gegeven ter gelegenheid der eerste commuuie van een zijner kinders. Een der zoons van Pieter Bostyn was hen tegengegaan met eene driewialkar in gespannen van een jong paard. Henri Lepla en zijne vrouw namen plaats op de stoelen die op de kar gezet waren. Tusschen het Hooghe en Zillebeke statie, werd het paard erg verschuwd door een automobiel die in groote vlucht voorbijreed. Henri Lepla wilde zijn neef helpen het paard te over mees teren en daarom sproDg hij uit de kar, maar daar hij slecht zijn loopgenomen had, viel hij het hoofd voren tegen de borduur van den tram. Men nam hem op, lichtelijk gekwetst aan het hoofd, bloedende langs den mond, de neus en de ooren. Hij werd binnengedragen bij de vrouw Sidouie Veielst, waar de doktor Vanwalleghem van Zonnebeke, hem kwam bpzorgen. De ongelukkige had den schedel gebroken en stierf in den namiddag Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM Toen de stille was teruggekeerd, zeide de laatste, terwijl hij de oude aanzag ik wenschte u eenige oogenblikken te spreken, vrouw Lammers Ik ben tot uwen dienst mijnheer, antwoordde zij op den toon der hoogste ver wondering. «Ik. zou zulks gaarne zonder getuigen doen, hernam Van den Oden. Het zijn mijne dochters ik heb voor haar geen geheimen, sprak vrouw Lam mers meer en meer verbaasd, terwijl zij tegelijk hare dochter aanzag en hare hand onrustig over den dichten haarbos van een harer kleinkinderen streek. Ik moet er om blijven aandringen, vrouw Lammers. Uwe dochters zullen ons gaarne een wijl alleen laten, dit zeggende zag hij de vrouwen aan. Of het uit onbevredigde nieuwsgierigheid of uit eene andere oorzaak was, dat de vrouwen weinig lust hadden het vertrek te veriaten, moeten wij in het midden laten slechts schoorvoetend voldeden zij aan het verzoek en gebruikten zooveel tijd, om de kinderen in de beledende kamer te verzame len, dat zij gelegenheid hadden, den vreem deling van het hoofd tot de voeten te kun nen, opnemen n. Toen zij de deur achter zich hadden ges loten, plaatste karei zich naast het venster aan de tafel juist tegenover vrouw Lammers. Alvorens het gesprek te beginnen, wierp hij een blik naar buiten en zag, daar het eene achterkamer was, die de vrouw be woonde, niets dan de daken der naburige huizen. Uit die der Wagenstraat kon hij berekenen waar zijne woning ongeveer lag zien kon hij haar niet, de stand van het venster liet zulks niet toe. Wordt voortgezet). Zegepraal van Van llouwaert. In de velokoers Milaan San Remo, in Italië, koers welke Zondag laatst plaats had, is onzen medeburger Van Houwaert, van Moorslede, de eerste aangekomen. Hij heeft 259 kilometers afgelegd in 11 uren en 33 minuten. aan 3 p. h., die vroeger 98 en 99 frank ging, is thans gedaald tot 94.50. In de Staa'sspaarbank verliezen hierdoor de spaarders, kleine burgers en werklie den, niet minder dan 20 millioen frank Leve het klerikaal bestuur Wat meer is, onze Roomsche geld- knoeiers leenen in den vreemde 50 mil lioen frank aan 4 ten honderd terwijl hunne Staatsrente maar 3 t. h. op brengt in België Vrij dag laatst bereikte eene brngsche vrouw, MejHocke, den ouderdom van 100 jaren. Te dier gelegenheid hadden feesten plaats op de wijk door haar bewoond, en den heer gouverneur, baron Ruzette heeft aan de meid der honderdjarige de medaille van 25 jaar dienst toegekend. Wie uit het woord Hoedenfabri- kant n de meeste goede Hollandsche woorden van hoogstens 6 letters maakt, zooals dak, teer, enz., krijgt een Handcamera zijnde fotogphfietoestel de volgende 5 ieder een Schwarzwalder- hangklok, de volgende 100 goede en de 50 die het eerst ons hun oplossing zenden, een geschenk naar keus, zooals Lampekappen, Sigarenaanstekers, Hor logekettingen, enz. Die geen prijs of premie heeft, ont vangt gelijk met de uitslag 25 verschil lende gekleurde prentbriefkaarten. In te zenden voor 29 April 1908 met TO centiemen bijdrage Belgische post zegels. Uitslag ontvangt ieder deelne mer 15 Mei. Het kantoor werkt onder deskundige en officieels controle van een taalge leerde en wordt aanbevolen door het Politiecommissariaat van Willrijck. Hoofdprijzen in vorige wedstrijden zijn verdiend onder meer door De Boodt, Gemeente Ontvanger, Nieuw Munster L. H. Nijhoff, Gemeente Ont vanger, Wierden, G Hiemstra H. d. School. Wammels. N. Veltman A Z Hoofd der school Fjerkwerd H. Stoof. Woerden. C. Groustra Sliedrecht G. Maas. Zwaagdijk. J. J. Sitton Rotter dam. P. Fransen J. Bovenkarspel. G. Verbeet, Rotterdam. Bureau International de Concours Vlaggemanskade 5 Y 5, Rotterdam5 (ROLLAND). Jonge man aangehouden onder beschuldiging van vadermoord. Den 19 Januari 1907, ontdekte men in den waterput van het huis nr 45 der Nieuwstraat, te Havre, het lijk van den metsergast Henri Téterel, oud 65 jaar. Eerst dacht men aan een ongeluk, daarna aan zelfmoord, ten slotte aan misdaad. Na een langdurig onderzoek heeft het parket thans termen gevonden om den zoon van het slachtoffer, Alphonse Tétërei, oud 19 jaar, in hechtenis te nemen, onder beschuldiging van vader moord. Provincie Saskatchewan.: Dislrikt der QUILL LAKES De schoonste TA UWE velden van West Canada, gelegen in de nabijheid van scholen, kerken en spoorwegen. Behoorlijke prijzen. Gemakkelijke betalingstermijnen Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Kleine taksen en belastingen Vallei der Okanagan (Briliscli Columbia) (de boomgaard der Canada) Brengt de schoonste fruiten der aarde op. Appels, peren, perziken, nektarinen, pruimen, kersen, aardbeziën enz. Alsook de hop en den tabak Beste klimaat. Prachtige streken. Bijzonderste Stad VERNON. op eene spoormeglijn. Uitvoer in 1907 meer dan 1,150 tonnen fruiten. Voor alle inlichtingen en brochuren zich le bevragen aan de Immobiliaire en Land bouw Compagnie der Canada (Land and Agricultural Company of Canada), 11, Leopold Plaats, ANTWERPEN, of Main- street, 436, WINNIPEG. MEN VRAA GT GOEDE A GEN TEN. eenige uren vrij per week, kannen in iedere gemeente, 50 fr. en meer per maand verdienen, spoedige aan vraag Schoonekloeke en goedkoope TE KOOPEIV Allerbeste Margarine Boter zonder premiën. enz. l>ij Pieter LOGIE G0UDENP00RTESTRA A T, n° 4. MODE, SNIJKUNDE EN NAAD. Verschijnt den ln en 15u van ieder maand en geeft met de schoonste mo dellen van nieuwigheid, een volle leer gang van snijkunde. Dit prachtig modeblad, druk en tee- keningen van luxe geeft aan zijne le zeressen krachtige wetenschappen, ontwikkelt de kunst der keuze en der (GESTICHT VAN DEN Dr. L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) ¥9, Hue de l'Institut te JUMET bij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot 15 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 15 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, enz. Albums van hondeiden genezingen,bevestigd door photografies. kunnen in 't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang ;n opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bevveiktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3