Het Gestolen Kind, Tie offebt pab le seceétaibe. Société Royale des Francs Arbalétriers. EEN EN ANDER. Mengelwerk. 26 nVGklAIMM.B. Fit het omliggende Schrikkelijke moordpoging le Rrussel. Maar zij verandert van woonst en hij kan haar niet meer schrijven. Bij toeval, komt zij nevens de kamer wonen van Chariot en daar hij hare stem verkent werpt hij een briefje onder de deur en door allerlei listen weet hij zich in de kamer van Loui- sette te doen ontvangen, onder voor wendsel haar te helpen de meubels op de plaats te zetten. Eenige boer tige grappen vergeestigen nog" het stukje en Chariot wordt dan eene jJoets gespeeld van Louisette die hem ten slotte toeroept Bonsoir, Voi- sin Om 10 1/2 ure greep het dansfeest plaats waar klein en groot, jong en oud, eenige smaakvolle uurtjes heb ben genoten. Lundi 13 Avrü 1908, Haut total Legroe L. Bas total Nolf L Moyen total Brunfaut A VERSCH BROOD. Men zegt gewoonlijk dat versch brood ongezond is. Een Duitsche geleerde heeft daarom trent proefnemingen gedaan. Hij heeft vastgesteld dat versch brood evengoed verteert als oudbakken brood. Dat het soms ongemakken geeft komt hierbij dat men het min knab belt en ook dat men er eene te groote hoeveelheid van eet, omdat het zoo goed smaakt. Het is biet onze hereenen als met een vat waarin een vocht is'dat gist alles is er te vreezen als gij er eene ledige ruimte in laat. Men ziet slechts datgene goed wat men met beldre oogen en oplettend beziet Die met een helder oog en op lettend in zijn eigen hart kan zien, moet een goed mensch zijD. Bet nut der vogelen. Als er geene vogels waren, zegt een natuurkundige dan zou de aarde binnen negen jaren onbewoonbaar zijn voor de menschen De insekten en slakken zouden ondanks alle mogelijke verdelgingsmiddelen, zoo schrikbarend in aantal toenemen, dat alle vruchten en gewassen van boomgaard en akker door henopgevre- ten zouden worden. Laat ons dus onze gevederte vriend jes beschermen en niet vervolgen. Tafereelen uit het Rotterdamsche Volksleven. X. De Brand. Ik kom u spreken, zoo sprak hij" over eene gebeurtenis, die meer dan twin tig jaren geleden is voorgevallen, maar waarvan, ik twijfel er niet aan, gij u alle bijzonderheden herinneren zult. 8 Het is langgeleden, mijnheer, sprak de oude, en aan haar toon meende Karei aanstonds niet alleen op te merken, dat zij reeds begreep wat hij bedoelde, maar.ook dat zij zich niet gemakkelijk zou laten van gen, waarom hij 't geraden oordeelde haar zonder omwegen over de zaak te spreken en den schijn aan te nemen als wist hij meer van de zaak dan werkelijk het geval was. Gij hebt, vervolgde hij, in den tijd, dien ik bedoel, gprurende eenige weken de huishouding waargenomen voor Van den Oden, pakhuismeester van den heer Van Steenen, tijdens de ziekte zijner vrouw. Ttijdens uw verblijf bij Van den Oden heeft deze zijn eer djens kind ontstolen en het door uwe tusschenkomst aan de nasporin gen der politie onttrokken. Ik verlang van u ta weten waar dat kind gebleven is Deze woorden maakten een onbeschrijfe- lijken indruk op de oude vrouw zij poog- dien voor Kareis scherpen blik te verbergen, maar het gelukte haar niet volkomen. 8 Wie zijt gij, riep zij op een toon, die geveelen deed dat zij zich beleedigd Postkaarten. Te begiunen van 1 Juni, zal het post bestuur geen geïl lustreerde poskaarten meer verzenden, waarvan de beeltenissen opgehoogd zijn met opgelegde pailletten, mica of gemalen glas, tenzij men die kaarten in enveloppen steke. De postbureeleu zullen de kaarten terug sturen naar de afzenders, naar de verzendiugsbureeleu of in de scheur mand werpen volgens de omstandig heden. Bet Budget van Kongo. -- De regeering heeft aan de kommissie der XVü het ontwerp van budjet van Kongo, voor 1908, doen uitdeelen. Uit dit- budjet blijkt dat de gewone uitgaven bepaald zijn op de som van 313,344,088 fr. de ontvangsten op 35 378,000 fr. Dus voorziet men slechts een overschot van 34,012 fr. De buitengewone uitgaven worden geschat op 3,901,875 fr., ge dekt door dit overschot en door de leeningen. Boutsteenen. -- Men heeft een met hode uitgevonden om hout zoo samen te perseD, dat het zoo hard wordt als ijzer. Een hotel in Hamburg, dat uit brik ken van samengeperst hout gebouwd is, werd beweerd tegen vuurtoestand te zijn. - WIE HET LAATSTE LACHT, LACHT HET BEST. Eenigen tijd geleden bezochten een paar Engels* hen Ierland, huurden een bootje en gingen zeilen. Niet kunnende Dalaten met den Ier aan boord een loopje te nemen, vroeg hem de eene Engelschman.of hij sterrenkunde kende, en op het ontken nend antwoord van Pat verklaarde hij dan is het beste deel van uw leven ver loren gegaan. Hetzelfde verklaarde de andere Engelschman aan Pat, nadat de Ier gezegd had, geen theologie te ken nen. Eenige minuten later stak een ruk wind op, en de boot sloeg om. Pat be gon te zwemmen, en de Britten, die niet zwemmen konden, schreeuwden om hulp. Weet gij iets van zwem men niet dan zijn uw beide levens allebei heelemaal verloren. - JUISTE AANWIJZING. -- Rech ter (tot getuige) Waar is eigenlijk het gevec ht begonnen Gptuige Op den kop van Hannes Kni l lisse. - GE MOET TROUWEN, al was het maar alleen om uw Bchulden te betalen. - Als mijn schuldeischers geld wil len hebben, moeten ze zelf maar trou wen. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM waande, om dergelijke beschuldiging te gen mij uit te brengen en zoodanige vraag mij te doen 8 Het moet u tamelijk onverschillig zijn wie ik ben gij zoudt mij genoegen doen mijne vraag zoo spoedig mogelijk te beant woorden. O 8 Ik weet niets van de zaak, waarvan gij spreekt, en kan u dus het verlangde antwoord niet geven. 8 Dan zal over een half uur de commis saris van politie op uwe kamer zijn, en zult gij over een volgend half uur u in de gevan genis bevinden, want weet het wel, de sluier, die gedurende meer dan twintig jaren over die ontzettende gebeurtenis ligt, staat op het punt van verscheurd te worden, en de vrouw, die aan de misdaad deelnam, zal twintig jaren, nadat zij he ft plaats gehad, aan Rotter-Jam het schouwspel opleveren van eene oude, grijze, tachtigjarige de mis dadigster, die van de gevangenis naar de rechtbank gesleurd. Karei stond verbaasd over zijne woor den hij kon ze echter niet meer terugne men en wachtte er de uitwerking van af. Het antwoord verraste hem niet weinig. 8 De politie zal mij geen leed doen ik draag mijne tachtig jaren in eere. Het zij zoo, sprak Karei kort af, ik had gedacht de zaak tusschen deze vier muren ten einde te brengen nu zal zij voor den strafrechter moeten komen. Weet gij wat het zeggen wil, eene vrouw van tach tig jaren voor den strafrechter, waar de getuigen harer misdaad zullen optreden om haar te beschuldigen Ik heb geen misdaad bedreven er kun nen dus geene getuigen zijn. t 8 En Antje, de kindermeid of onder wel ken naam gij ze ook we) kent, vrouw Van Geboorten. Terwiji in België en in Duitscblacd, in Zweien en Noorwegen, de geboorten verre de overlijdens overtreffen, gebeurt juist het tegenovergestelde in Fran krijk in Spanje en in Engeland. De bevolkingsstatistiek vari het Albionsche rijk in 1907, toont weer eene daling van de geboorten aan Insgelijks overtreffen de ge boorten der jongens deze der meisjes name lijk 467,655 jongens tegen 440,985 meis jes. Boog geplaatste smokkelaars. - Graaf de Farbrace, schildknaap van den Koning van Saksen, en de gravin de Farbrace ver- sche en Woensdag voor de magistraten van Dover om op bedriegelijke wijze een hond in Engeland te hebben gesmokkeld, bij hun ne ontscheping van de paketboot van Calais. Men weet dat de invoer van 't zij welk dier. in Engeland onderworpen is aan eene zeer strenge reglementeering. De doeaniers merk ten op dat de gravin er wat onnatuurlijk dit uitzagen onder haar rok zag men een klei nen hond, verborgen in een zak. De gravin krijgt 125 frank boete, en daarbij nog de onkosten. Rond de wereld in 3 uren 23 minuten Een nieuwsblad van Kopenhagen heeft eene belangrijke proefneming gedaan, name lijk met na te gaan in hoeveel tijds een ge woon telegram de ronde van den aardbol zou doen. Om een zeker bescheid hierover te hebben, stuurde het dagblad twee telegram men een over Londen, New-York-Chang- Haï en een over Chang-Haï-New-York- Londen. Dit laatste kwam eerst aan, drie uren 23 minuten na dat het was neergelegd in het telegramkantoor. Wij herhalen dat da proef in normale omstandigheden werd genomen, zoodat geen enkele maatschappij werd verwittigd. De uitkomst is des te prachtiger dat het tele gram onder weg in zestien handen moet ko men en achtmaal moet afgeschreven wor den. Eet Congodebat. Er zijn nu reeds zes- en-dertig redenaars ingeschreven aan de spreekbeurt voor het debat over de overna me van Congo. Daarvan behooren er vijf tot de rechter zijde en een-en-twintig tot deoppositie. Er zullen er, natuurlijk, nog bijkomen en zoo wij hieraan de ministers toevoegen die in den loop van 't debat het woord zul len voeren, namelijk MM. Schollaert, Da- vignon, 50 debaters geraken. Daar de socialisten ons laten vernemen dat elk hunner redenaars nemen wij er 25 minstens ééne zitiing noodig zal heb ben om zijn oordeel te strijken, en de bes preking wat te rekken, blijkt het maar al te klaar dat de Senaat niet voor half Mei dit zaakje zal kunnen aanvatten. Goed geantwoord Kwibus, was eens met eenen vriend aan Oosten, en de geestelijke, aan wien Hoefna gels in zijn laatste uur de misdaad bekend en het verlof gegeven heeft als getuige voor den rechter op te treden, en Van den Oden 8 Die is krank. a ontviel deze oude vrouw tot haar groot spijt. 8 Krankzinnig wilt gij zeggen... gij zei- det zoo even dat gij niets van de zaak wist. gij hebt u zelve reeds verraden. Ik hebontkend, dat ik medeplichtig was aan een misdaad, a hield de vrouw hardnek kig vol. 8 Dus wilt gij toestemmen dat gij eeni gen tijd de huishouding van Van den Oden hebt waargenomen 4 Dat kan ik tegenspreken, antwoord de zij onrustig naar de deur der belendende kamer zag, waar de grootste stilte heersch- te wellicht een bewijs, dat hare dochters het gesprek afluisterden. 8 Welnu, a sprak Karei, terwijl hij weder plaats nam, 8 dan kunnen wij verder spr< ken en hoop ik tot een goed einde te komen. Alvorens echter voort te gaan, vrouw Lammers, beloof ik plechtig, dat de zaak voor u geen onaangename gevolgen hebben zal, zoo gij de openbaringen wtlt doen, die ik verlang weigert gij evenwel, dan zal de politie mijne plaats innemen. En nu verzoek ik u mij te zeggen wat er met het kind heeft plaats gehad, dat door Van den Oden op zekeren nacht in zijn huis ge bracht is, nadat gij het den heer Van Stee nen had ontroofd. 4 Het was mij tot heden geheel onbe kend, dat Van den Oden den heer Van Steenen diens kind ontstolen heeft zulks verneem ik, en wel voor de eerste maal, van u. 4 Gij moet toch weten dat hij een vreemd het spreeken die met hem lachen won. De vriend zegde hew, Kwibus, dat schip dat ge daar ziet is 580 voeten lang, 13j voet breed, 't heeft eenen mast en het laadt 8,000 ton. Hoe oud is de kapitein. 30 jaar. zei v wibus. Ja maar hoe weet gij dat Wel ik ken den kapitein hij heeft het mij zelf gezegd. WERVICK. Ongeluk. Vrijdag morgen, rond 10 uren, bevond de ge- naamde Rille, Hilaire, 23 jaar oud, ijzermouleerder, zich op het platfmai van een tram, toe hij eensklaps door een schok achterover viel en op de straatsteencn terecht kwam Voorbij gangers namen den gekwetste, die hot bewustzijn verloren had, op, en droe gen hem naar eene naburige herborg, waar dokter Dorny hem kwam verzor gen. Pille heeft den linkerarm gebro ken en talrijke kneuzingen aan handen en beeneu bekomen. Hij zal er noch tans met eene maand rust van af zijn. TOURCOING. Een dynamietaan- slag. Eene dynamietbom werd ge legd op den drempel van het huis van het politiecommissariaat van het 3e arrondissement, in de rue de Malsence, te Tourcoing. De bom ontplofte Een automobilist, Durié, 24 jaar oud, zien de eene wiek branden, naderde om ze uitte dooven, doch had den tijd niet. Hij werd erg gewond aan het gelaat. Hij dankt zij n leven aan zij n diklederen vest, welke niettemin op vele plaatsen door stukjeB metaal werd doorboord. In de aanpalende buizen werden de ruiten verbrijzeld. Een Belgisch anar chist werd aangehouden. BAZEBROUGK. - De nieuwe die venbende. M Glabeke, inspecteur der rechterlijke brigade, gevoegd aan het parket van Hazebrouck voor 't onder zoek betreffende de misdadengepleegd door de gebroeders Burio en Rucke- buscb in de streek rond Steenvoorde, zet zijne opzoekingen voort. De bende wist hare gestolen produc ten kwijt te geraken in België, evenals de bende Pollet. Daar wonen meest al de verhelers. Drie schelmen hebben Zaterdag in den namiddag, te Brussel, in de Kleine Boterstraat, gepoogd eene juwelierster te vermoorden, en haar magazijn ge heel geplunderd. Bij toeval, kwam een politieagent in den juweelswinkel om inlichtingen te vragen nopens den aankoop van ringen met valsche briefjes van 1000 frank nauwelijks binnengekomen zag hij de kind in zijne woning gebracht haeft 4 Dat is zoo als gij zegt. 8 Welnu, ik vraag het ten derdemale, waar is dat kind 4 Het is denzelfden nacht plotseling ge storven. i 8 Dat is onmogelijk het kind was ge zond en frisch, toen het op de kamer zijner moeder sliep hoe kan men aannemen, dat het, in Van den Odens woning gekomen, plotseling overleden zij 8 Zoodanig geval, mijnheer, is zoo geheel onmogelijk nietde nachtelijke koude kan het bevangen hebben ik heb... Doch Karei liet haar niet uitspreken hij viel haar in de rede, zeggende en waar is het begraven Deze vraag bracht de vrouw in verwar ring op onvasten toon antwoordde zij 4 op het kerkhof. 8 En nief op het stukje grondt*, dat Van den Oden achter zijne woning had vroeg Karei, de oude vrouw scherp aanziende. 4 Kom d vervolgde hij, 4 laat ons met open kaart spelen gij zelve hebt aan vouw Van Oosten en Van den Oden heeft, aan Hoefnagels gezegd, dat het kind heimelijk begraven is, en deze omstandigheid is ge noegzaam om u voor den rechter te bren gen want gij weet toen wel, dat de wet zoodanig begrafenis verbiedt Daarenboven hoe is het aan te nemen, dat gij niet wist, dat het kind, dat door Van den Oden te huis gebracht werd, aan den heer Van Steenen toebehoorde n 8 Dat heraal ik, ik heb het nimmer gewe ten. Vanden Oden verhaalde mij, dat het kind aan een bloedverwant toebehoorde, en hij zich met de verzorging daarvan had be last. - s-=«5e«=-=e

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 2