PRIJSVRAAG 19. CANADA. STOVEN Instituut van Jumet-Heigne MAN OF VROUW Ontploffing in eene kolenmijn te Flénu Nieuwstijdingen. Den Tandt, Aalst. BERICHT AAN DE TR3UWSTERS Estafette des Modes Handel in KLOEFFEN Leuven. van houdster, Mej. M. Deschamps, geheel bebloed en half vermoord ten gronde liggen. Gelukkiglijk kon zij nog spre ken en in korte woorden eene beschrij ving geven der drie schelmen. Oomiddelijk werd het spoor der mis dadigers gevolgd en dank aan de toe vallige tegeukomst van twee personen, die een der kerels, gansch bebloed, hadde zien vluchten, kon men een der deugnieten aanhoudenhij weigerde zich te doen kennen na onderzoek, door een politiecommissaris geleid, verklaarde hij zich te noemen Michel- Nikolaas Nitkowsky. Hij verklaarde nog dat zijne mede plichtigen, Jankowsky en Jockmans, van Antwerpen gekomen waren en waarschijnlijk aldaar teruggekeerd waren. Men zond veiligheidsagenten naar Antwerpen en inderdaad na een langdurig onderzoek vond men er de twee kerels. Alle drie zitten nu tegenwoordig achter de grendels in het gevang van S4 Gilles. Het gestolen goed, bestaande uit gouden monters, brochen, kettingen en andere juweelen had eene waarde van 30,000 fraDkeu. Alles werd bijna teruggevonden. De toestand van het slachtoffer, Mèj Deschamp8, was Woensdag verslecht. Deze moordpoging heeft het land door de grootste opschudding verwekt. Iedereen is eenstemmig om de snelheid te beprijzen waarmede het onderzoek geleid werd en dat tengevolge gehad heeft de drie schelmen zoo spoedig aan te houden. Vrijdagavond, zes uren, had eene grauwvuurontploffing plaats in den put St# Henriette, der Produits de Flénu, te Flénu. Het was ongeveer 5 uren 's avonds en heel de ploeg van 2 uren was aan 't werk. Op 't verdiep vau 1200 meters waren arbeiders bezig in een ader toen een hunner, denkt men, een houweel slag gaf in den wand der gaanderij. Eene vreeselijke ontploffing volgde en een deel der galerij stortte in. Dadelijk werd het alarm gegeven en zocht men de slachtoffers bij te staaD, slachtoffers die talrijker waren dan men veronderstelde. Het eerste lijk dat men ophaalde was dit van August Fourneau, 50 jaar oud, gehuwd en vader van familie het tweede was dit van Henri Ballaut, van Quaregnon, vader van verscheidene kinderen het 3® Ulysse Brohé, 37 jaar oud, gehuwd en geboortig van Patura- ges en wonend te Framenes. De drie mannen werden op den slag Zulk bedriegelijk verhaal, en dat al de duidelijk moest blijken valsch te zijn, zoudt gij voor goede aangenomen hebben, vrouw hammers Neen dat is onmogelijk in ieder geval, het was uw plicht, daar gij wist dat d6 politie onderzoek naar het kind deed, haar omtrent de handeling van Van don Oden in te lichten, daar gij genoegzaam redenen hadt om aan een misdaad te den ken. Ik wil niet ontkennen, dat ik zware vermoedens had ik kan evenwel zelfs door den rechter verklaren, dat ik nooit iets met zekerheid geweten heb. Gij blijft dus bij uwe verklaring, dat het kind dood is, volharden Nog vóór vrouw Lammers den tijd had te antwoorden werd de deur opengeworpen, en ijlden hare twee dochters in do kamer onder den kreet brand brand Waar vroegen vrouw Lammers en Karei als uit één mond. In den Wagenstraat, wij kunnen niet juist bepalen, bij wien, wijl de duisternis begint te vallen het dak van het huis is in dichten rook gehuld. Hoe weet gij dat vroeg Karei, vanwaar hebt gij zulks gezien Hier, mijnheer, in deze kamer heeft men het brandende huis voor zich, dit zeg gende, traden zij de kamer weder in, van waar zij gekomen waren, door Karei ge volgd deze had nauwelijks een blik op de plaats der ramp geworpen, of hij riep uit God in den hemel mijn huis staat in den brand Zonder verder een woord te spreken, greep hij zijn hoed, ijlde de kamer uit eB verliet vrouw Lammers, zonder haar zelfs te groeten hij vloog meer dan hij liep den trap op, en had het voorportaal nog niet b«- gedood, de mijnwerker Albert, van La Bouverie, werd gewond, maar niet erg. Twee der slachtoffers lagen op el kander, het gelaat ten gronde. Zij moeten in allerijl zijn gevlucht en ge vallen, en daardoor kwamen zij om 't leven. Een 20tal menschen waren in de mijn maar vier werkten nabij de plaats, waar de ontploffing plaats had. Ook de redders zijn van meening dat Boland, Fourneau en Brohé den dood vonden al vluchtend. Daardoor vielen zij en konden niet meer recht om hun weg voort te zetten. De slachtoffers moeten zijn verstikt door kooloxyde. De put Ste Henriette is de diepste put van de Borinage. De begrafenis der ongelukkigeslach- toffer8 heeft Zondag plaats gehad. De valsche bankbiljetten van duizend frank De valsche biljetten van 1000 fr. hebben enkele dagen hunno verschij ning gedaan in Belgisch-Luxemburg. Statiebeambten van Bornal en andere gemeenten hebben er in hunne kassen gevonden. Ook het agentschap der Nationale Bank te Neufcbateau heeft er een ont vangen. A Igemeene lock out Berlijn. De algemeene lock-out in de schildernijverheid, reeds sedert lang aangekondigd, zal heden uitge vaardigd worden.daar de onderhande lingen tusscheu patroons en werklieden voor goed zijn afgebroken. Deze maatregel treft, alleen in de Westelijke provinciën van Duitsch- land, 60,000 werklieden. Men weet niet of de patroons van het Noorden zich eensgezind zullen verklaren met die van het Zuiden. Onlusten in Nicaragua. New-York. In Nicaragua zijn on lusten uitgebroken. Op bevel van pre sident Zelaya zouden er gedurende ue laatste dagen 80 personen gefusiljeerd zijn. Zes terroristen opgehangen. Lodz. Zes terroristen werden op gehangen. Dit brengt op 48 het aantal terroristen die aan de galg stierven in de gevangenissen var. Warschau en Lodz. Eene ontploffing. Elbeuf. Eene ontploffing had plaats in eene verwerij. Eene ketel sprong. Een werkman werd gedood drie zijn erg en zeven licht gekwetst geworden. Eene schouwburg door brand vernield. Porto. De schouwburg Saint Jean reikt, toen de akelige kreet brand brand van alle kanten tot hem door drong. Terwijl hij zich huiswaarts spoedde, het hart door de akeligste voorgevoelens be klemd, hoorde hi] in de verte het ratelend geluid van aanrukkende brandspuiten een dichte massa vulde de breede straat en maakte het Karei moeielijkbij zijne woning te komen hoe meer hij naderde, hoe tal rijker de menigte werd. Toen hi] de oogen opsloeg, meende hij van angst en schrik te bezwijken de twee bovenste verdiepingen braakten rookwolken en vlammen uit, en tusschen die rookwolken en die vlammen stond de krankzinnige te schaterlachen Met bovenmenschelijke kracht drong Karei door de volksmenigte heen, tot hij eindelijk de stoep zijner woning bereikte juist toen hij den trap wilde beklimmen, kwam Amelie, tusschen twee menschen ge leid, meer dood dan levend naar beneden. Een bange schreeuw perste zich uit Kareis samengewrongen lippen vader staat midden in de vlammen n riep hij. De oude man is niet meer te redden zeide Amelie's geleider weldra zal onder het instortende dak begraven worden. s> Ik moet hem redden schreeuwde Karei en i j ld den trap op. Karei, Karei gilde Amelie. Maar Karei had reeds de deur van het vertrek zijns vaders bereikt hij gunde zich den tijd niet die te openen maar ver brijzelde haar met een krachtigen stoot onmiddellijk kwam de gloeiende rook hem tegemoet en voelde hij de vlammen zijns wangen lekken. Een vreeselijk gekraak deed zich hooren nog een seconde en de vurige afstand, die hem van zijn vader scheidde, was door gloeiend puin ingenomen. Wordt voortgezet.) werd platgebrand Er zijn geen slach toffers. De schade bedraagt verschei dene mtlloenen. Eene statie door brand vernield. Florence. - De statie van Campo di Marte, opgebouwd,in hout, werd door brand vernield. Geen ongevallen aan personeu kwamen voor. Grauwvuurontploffing Londen. Eene grauwvuurontplof fing had plaats in een koolput van Narton Holl, in Somersetshire tien mijnwerkers werden'gedood. Soldaat gedood door een politie-agent. Lissabon. De onschuld van den kok, beschuldigd een soldaat te hebben gedood, werd bewezen. Een politie agent, niet wetend dat ronden waren voorgeschreven geworden om de orde te verzekeren, nam de soldaten eener nachtronde voor lieden, bezield met slechte inzichten, en schoot op hen, er een doodend en een kwetsend. Drama aan boord van een schip. Algiers Toen de boot Due de Bra- gance de haven verliet ter bestemming van een schip, hoorde men twee schoten in de kamer van den overste electri- cien. Men snelde toe en vond ten gron de de lijken van Maj. M.. en van den hoofdmecanicien. In een brief schrijft deze dat hij zijne minnares, die hem verliet, wou dooden en hij zich daarna zelfmoordde. Wie uit het woord Hoedenfabri- kant, r> de meeste goede Hollandsche i woorden van hoogstens 6 letters maakt, zooals dak, teer, enz., krijgt een Handcamera zijnde fotografietoestel de volgende 5 ieder een Schwarzwalder- hangklok, de volgende 100 goede en de 50 die het eerst ons hun oplossing zenden, een geschenk naar keus, zooals Lam pekappen, Sigarenaanstekers, Hor logekettingen, enz. Die geen prijs of premie heeft, ont vangt gelijk met de uitslag 25 verschil lende gekleurde prentbriefkaarten.In te zenden voor 29 April 1908 mot TO centiemen bijdrage Belgische post zegels. Uitslag ontvangt ieder deelne mer 15 Mei. Het kantoor werkt onder deskundige en officieele controle van een taalge leerde en wordt aanbevolen door het Politiecommissariaat van Wiürijck. Hoofdprijzen in vorige wedstrijden zijn verdiend onder meer door De Boodt, Gemeente Ontvanger, Nieuw Munster L. H. Nijhoff, Gemeénte Ont vanger, Wierden, O Hiemstra H. d. School. Wammels. N Veltman A. Z Hoofd der school Fjerkwerd H. Stoof. Woerden C. Groustra Sliedrecht G. Maas. Zwaagdijk. J. J. Sitfon Rotter dam. F. Fransen J. Boveukarspel. G. Verbeet, Rotterdam. Bureau International de Concours Vlaggemanskade 5 Y. 5, Rotterdam5 (HOLLAND). ontwikkelt de kunst der keuze en der drachten, het aan eenieder gemakke lijk makende zich de schoonste klee deren te vervaardigen alzook hetschoon- ste dame werk, echt vruchtbaar stelzel om het snijden te leeren zonder leer meester. Brussel, Avenue du Midi87 Abonnement voor een jaar 40 50 6 maanden 5 50 Tegen 50 centiemen postzegels, zal U een proef nummer gezonden worden. Verkoop van busten aan 7.50 op voet 12.50. Provincie Saskatchewan.! {Dis tri kt der QUILL LAKES De schoonste TARWE velden van West Canada, gelegen in de nabijheid van scholen, kerken en spoorwegen. Behoorlijke prijzen. Gemakkelijke betalingstermijnen. Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Kleine taksen en belastingen- Vallei der Okanagan (Britisch Columbia) Voor alle inlichtingen en brochuren zicb te bevragen aan de Immobiliaire en Land bouw Compagnie der Canada (Land and Agricultural Company of Canada), 11, Leopold Plaats, ANTWERPEN, of Main- street, 436, WINNIPEG. MEN VRAAGT GOEDE AGENTEN. eenige uren vrij per week, kunnen in iedere gemeente, 50 fr en meer per maand verdienen, spoedige aan vraag Schoonekloeke en goedkoope TE KOOPEN. Allerbeste Margarine Boter zonder premiën. MODE, SN IJ KUN DE EN NAAD. Verschijnt den ln en 15a van ieder maand en geeft met de schoonste mo dellen van nieuwigheid, een volle leer gang van Bnijkunde. Dit prachtig modeblad, druk en tee- keningen van luxe geeft aan zijne le zeressen krachtige wetenschappen. enz. t»ij ï*ietei* LOGIE G0UDENP00RTESTRAAT. n°4. De officieele inhuldiging van het Nieuw Slachthuis (Capucienen Voer) (GESTICHT VAN DEN D L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) ?9, Rue de lTnstltut te JUMET bij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tot 15 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 15 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, enz. Al bums van hondeiden genezingen, bevestigd door photografies. kunnen in *t in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang :n opzicht van gezondheid eh gemakken, groote lokalen, vol maakte bewetktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docter DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen TtrvBrgr.-i ■mosagBBgaggaga (DB BOOMGAARD DER CANADA) Brengt de schoonste fruiten der aarde op Appels, peren, perziken, nektarinen, j pruimen, kersen, aardbeziën enz. Alsook de hop en den tabak Beste klimaat. Prachtige streken. Bijzonderste Stad VERNON. op eene spoorweglijn. Uitvoer in 1907 meer dan 1,150 tonnen fruiten.

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3