CANADA. STOVEN Instituut van Jumet-Heigne MAN OF VROUW État-Civil d'Ypres. Moesteelt. Den Tandt, Aalst. kfjc"- M. MEIER, heel- en tandmeester spe cialist van Kortrijk, is te raadplegen te YPER, als voorheen, drie dagen te week De Maandagen Donderdagen en Zater dagenvan 9 ure tot 's middags, bij Mevr. Van- Kemmel ,Groote Markt, 5. Mond- en tandziekten. Kunsttanden vanaf 5 fr. Volledige kunstgebitten vanaf 100 fr. gewaar borgd voor hel leven. Een moordenaar aangebonden te Marseille BERICHT AJNDE TROUWSTERS Handel in~KLOEFFEN Nieuwstijdingen. Estafette des Modes De dader, die veel berouw toont is aangehouden Uit het eerste onderzoek is gebleken dat deze niet op het slacht offer heeft aangelegd, doch dat het schot bij ongeluk afging toen hij zijn tegenstander wegduwde. Provincie Saskatchewan. Distriktder QUILL LAKES Deschfonstc TARWE velden van West Canada, gelegen in de nabijheid van scholen, kerken en spoorwegen. Behoorlijke prijzen. Gemakkelijke betalingstermijnen. Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Kleine taksen en belastingen Vallei der Okanagan (Kritisch Columbia) (de boomgaard der Canada) Brengt de schoonste fruiten der aarde op. Appels, peren, perziken, nektarinen, pruimen, kersen, aardbeziën enz. Alsook de hop en den tabak. Beste Klimaat. Prachtige streken. Bijzonderste Stad VERNONop eene spoorwegtij n. Uitvoer in 1907 meer dan 1,150 tonnen fruiten. Voor alle inlichtingen en brochuren zich te bevragen aan de Immobiliaire en Land bouw Compagnie der Canada (Land and Agricultural Company of Canada), 11, Leopold Plaats, ANTWERPEN, of Main- street, 486, WINNIPEG. MEN VRAA G T GOEDE A GEN TEN. Lange of winterwortelen. Dit ras is bijzonderlijk geschikt voor het winterverbruik, tijdstip waarop de andere rassen (korte en halflange) hunne goede hoedanigheid verloren hebben. Deze groente vraagt eenen min of meer vasten grond om nette wortels te maken, vreest, zooals alle wortelge wassen, het lang mest om die reden komen hier de geconcentreerde han delsmeststoffen goed te pas. Voor het spitten, geven wij dus, per are, 2 k. 500 zwavelzure ammoniak, 4 k. kloorpotassium en 4 k. superfos faat de invloed dezer meststoffen zal zich spoedig doen gevoelen door het bekomen van wortelen van uitmunten de kwaliteit, van gemakkelijke bewa ring en te meer, zullen wij verzekerd zijn hevige gekleurde wortelen te oogsten, punt dat op de markt zeer aangeprezen wordt en dat veel waarde geeft aan de tentoongestelde produk- ten. niemand zal mij beletten haar moederhart met onuitsprekelijke blijdschap te vervul len Aanstonds greep hij zijn hoed, liep de kamer uit en den winkel in. Door zijne opgewendenheid zag hij niet, dat Van den Oden verbleekte, de oogen sloot en aan een doode gelijk werd ook hoorde hij het akelig tandengeknars niet, dat Schuurman verschrikt deed opspringen en naar het bed des lijders ijlen. Van den Oden was volkomen bewusteloos ot het was niet te bepalen wellicht dood Schuur man riep hem bij zijn naam, schudde hem zacht en nam eindelijk zijn toevlucht tot het door den heelmeester voorgeschreven mid del. Terwijl hij en zijne vrouw alle pogin gen aanwendden om den ongelukkige tot bewustzijn te brengen, had in den winkel een voorval van geheel anderen aard plaats. Op hetzelfde oogenblik dat Karei dien in trad, werd de huisdeur geopend, en kwamen twee mannen den winkel binnen. wie is daar riep Karei, daar de duisternis hem belette de twee mannen te erkennen. Zij t gij daar, Karei, riep Van Stee- nen, arme jongen, welke'ramp heeft u ge troffen hoe gaat 't met Amelie en uw vader O mijnheer, s antwoordde Karei, dronken van vreugde, ik tel die ramp nietdaar zij zulke zegenrijke gevolgen heeft. Mijn vader is van zijne krankziunig- heid genezen en u..., maar ik weet nauwe- I jjks wat ik zeg... waaraan heb ik het te <1 anken u reeds hier te zien Ik ben thuisgekomen ongeveer tijdens den brand ik hoorde spoedig, dat hij in de Wagenstraat, maar eerst veel later, dat hij in uwe woning woedde. Doch laat mij De zaaiing geschiedt gedurende heel de maand Mei, op rij met afstand van 15-25 cent. bij het uitdunnen laten wij tusschen de planten eene ruimte van 6-8 cent. Variëteiten van S'-Valery, Holland- sche en Altringham Men trekt de wortelen uitin October, November en men laat ze in de opene lucht wat uitzweeten, zij zullen over winterd worden in kelders opgestapeld met zand of asch of iu groeven deze bij vorst gedekt worden met lang mest, droge bladeren, enz. Indien zij goed bewaard worden, houden deze wortelen hunne goede hoedanigheden tot in Mei. G. Impatient. eenige uren vrij per week, kunnen in iedere gemeente, 50 fr en meer per maand verdienen, spoedige aan vraag De hoofdprijs der Brnsselsche ten loo nslc 11 i ii gslo ter ij De hoofdprijs van 100,000 frank der Brusselsche tentoonstellingsloterij is gewonnen door de drie gebroeders Herve, fabrikanten van wollen goede ren, te Thienen, en drie hunner bedien den een reiziger, een magazijnmees ter en de bestuurster der fabnkatie. Zij hadden elke week vijf biljetten genomen en bezaten er op het oogen blik der trekking vijf en twintig. De 100,000 frank zullen, na aftrek van de 10 p. h. korting, bij het regle ment der loterij bepaald, tusschen de zes winnenden gelijkelijk verdeeld worden. Ieder zal dus 15,000 fr. ontvangen. Amelie gaan bezoeken, of is zij reeds op hare kamer Wij allen, mijnheer, zijn vergaderd in de kamer van don zieke alvorens die met u in te gaan, moet ik u voorbereiden op eene tijding, die gij over eenige oogenblikken uit den mond mijns vaders vernemen zult. 4 Ik vroeg Van Steenen verbaasd. Ja, mijnheer, hij zal u spreken over uw kind. Maar, Kareizijt gij thans krankzin nig geworden is die vreeselijke ziekte van uw vader op u overgegaan Hij zal u zeggen, ging Karei voort, zonder op het antwoord te letten, 4 door wie het gestolen werd, wat er van gewor den is... 4 O God d 4 waar het zich bevindt... Ach Karei, zal dan uw vader een doode uit het graf trekken wie mij mijn kind ontroofde, deed het slechts om het te doo- den. 4 hij zal u zeggen dat het leeft.... Maar Karei, dat is onmogelijk Mijn God ik zou mijn kind terugvinden, ik zou mijn zoon terugzien... Dit zeggend trad hij naar de kamer Karei wilde hem terug houden, doch Van Steenen had reeds de deur geopend en stond bijna op hetzelfde oogenblik voor de sponde van zijn doodvijand. De zieke was intusschen weder tot be wustzijn gekomen evenwel hij lag met gesloten oogen en scheen de binnenkomst van Van Steenen niette bemerken, Karei sprak hem aan vader, hier is mijnheer Van Steenen 0 zeg hem spoedig waar zijn zoon zich bevindt,. EINDE HIERNA. Te Marseille werd Zaterdag de ge naamde Vermeire, gezegd Hetinequin, beschuldigd op ln Maart te Parijs den koopman in oudheden E. Hammi te hebben verwurgd, aangehouden. Voor de misdaad was Vermeire zon der hulpmiddelen daarna betaalde hij zijne schulden. Hij moet afkomstig zijn uit België en men zegt dat hij ge boren werd te Moescroen, op 8 April 1876 Hij had den valschen naam Hen- neqnin aangenomen. In de laatste tij den verbleef hij te Rijsel, Tourcoing, Roubaix, Melun, enz. Hij zegt onschuldig te zijn aan den moord. Hij bekende te worden opge zocht door 4 of 5 parketten om ver schillende aftruggelarijen te hebben gepleegd en voor vervaardiging van valsche munt. Schoonekloeke en goedkoope TE KOOPEN. Allerbeste Margarine Boter zonder premiën. enz. l»ij I3 ie ter LOGIE GOUDENPOORTESTRAAT, n°4. Politie-overste en Dievenhoofdman. Kieuw. Bijzonderheden worden medegedeeld over de bandietendaden van den overste der geheime politie van Kieuw. Deze stond aan 't hoofd eener belangrijke dievenbende. Hij zorgde voor 't weigelukken der diefstallen en beval de invrijheidstelling, in geval van aanhouding zijner medeplichtigen. Hij is zeer rijk. Sneeuwstormen. Havre. -- Uit Sables d'Olonne meldt men dat een geweldig tempeest, verge zeld van regen en hagel, woedde heel den nacht. De booten die heengegaan waren, moesten zich gaan verschuilen in de naburige havens. De zee stond hol Te Lorient was de sneeuwstorm op zee verschrikkelijk. Men vreesde voor de booten in zee. Ook over Fex sneeuwde het gewel dig, evenals rond Havre. De sloep Jeune Gny, komend uit Shetah, zonk op 500 meters van den dijk. De beman ning werd gered. Een Abyssijnsch prins uit Hamburg verdreven Hamburg. Voor aftruggelarij was aangehouden geworden prins Louis Menelick van Abyssinie. Te Dresden had men zich vergenoegd hem weg te drijven. Te Hamburg moest men hem in vrijheid stellen, daar de aftruggela rijen niet bewezen waren, maar toch zal de prins, zoon van een generaal en goeverneur te Addis-Abbeba, uit Ham burg worden gezet. 300 gevangenen. Uit Lublin wordt gemeld dat de Russische politie den zetel d6r socia listische partij ontdekte. Drie honderd personen, meest arbei ders, werden aangehouden. Daaronder bevinden zich verscheldenen die poli tiemannen zonden vermoord hebben. In een huis werden 500 patronen, 2 bommen en in eene andere woning drie bommen ontdekt. Een geheimzinnig lijk. New-York. - De studenten der Universiteit van Scanford ontdekten een graf, bevattend het lijk eener vrouw, gekleed met elegancie. Men denkt dat het de ziekebewaakster Eu genie Clogenson is, de gezellin van Pier re Coutts, in Amerika gekomen na uit de oorlogskas van Frankrijk, tijdens den oorlog van 187Ö, de som van 5 milj oen frank te hebbengestolen. Coutts keerde later in Frankrijk terug Miss Clogenson verdween, zonder eenig spoor Da te laten. Een mooie bruidschat. Boedapest. Een huwelijk zooals men er zelden aanstipt werd te Boe dapest gesloten. De oud-kolonel van 't Engelsch leger, M. Chapman, een archimilioenair, trouwde met de too- neelspeelster Aurelie Revy, pensioDaris van den Volksschouwburg De kolonel, vóór hij trouwde, gaf aan zijne jonge verloofde de mooie som van 800.000 kronen en verbindde er zich toe zich nooit te verzetten tegen de tooneel- loopbaan zijner vrouw MODE, SNIJKUNDE EN NAAD. Verschijnt den lu en 15a van ieder maand en geeft met de schoonste mo dellen van nieuwigheid, een volle leer gang van snijkunde. Dit prachtig modeblad, druk en tee- keningen van luxe geeft aan zijne le zeressen krachtige wetenschappen, ontwikkelt de kunst der keuze en der drachten, het aan eenieder gemakke lijk makende zich de schoonste klee deren te ver vaardigen alzook het schoon ste dame werk, echt vruchtbaar stelzel om het snijden te leeren zonder leer meester. Brussel, Avenue du Midi87 Abonnement voor een jaar -10 50 6 maanden 5.50 Tegen 50 centiemen postzegels, zal U een proef nummer gezonden worden. Verkoop van busten aan 7.50 op voet 12.50. Declarations du 17 au 24 Avril 1908. Naissances Alleman, Gaston, rue des Chiens. Vermeersch, Auguste, chaussée de Zonne- beke. Ghillebaert, Frederic, rue Sl Jean. Pauwels, Madeleine, chaussée de Dickebusch. Verschoore, Frarcois, rue du Canon. Duprez, Emma, rus Basse. Morlion, Daniel, Grand'Place. Vandaele, Valere, rue du Temple. Vancampo, Roger, Vieux Marché aux Habits. Santy, Amandine, chaussée de Zonnebeke. Legrand, Alice, rue de la Crapaudière. Hoedt, Georges, rue de la Crapaudière. (GESTICHT VAN DEN Dr. L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) Rue de lTustitut te JUMET bij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor liet leven, in 10 tot 15 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 15 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, slomp-en platvoeten, enz. Albums van hondei den genezingen,bevestigd door photografies. kunnen in't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz. Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte beweiktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docler DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen j,,u.

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3