CANAD Instituut van J umet-Heigne OF VROUW Zillebekevyver. Uit het öml iggeude. Sport. Nieuwstijdingen. Den Tandt, Aalst. ter willen uit zijne kommerloosheid trekken wanneer het de rechtstreek- sche belangen onzer stad geldt, dat die man niet gauw verlegen is, en dat hij meer dan één loozen trek in zijnen zak heeft om hen te foppen. Dat zij zich van zijnen honingzoe- ten toon mistrouwen. Reeds getuigt de uitbating der lijn een te kort, zal er een grooter noodig zijn om de belanghebbende gemeen ten te overhalen eene houding aan te nemen om hunne miskende belangen te beschermen. Zaterdag 16 dezer heeft op het stadhuis de aanbesteding plaats ge had voor de onderneming van de verandering van den Zillebekevyver. Het bestek, beliep tot 65,013-08 fr. Hebben daar voor ingeschreven de volgende aannemers x. M. Soete Bruno te Yper, voor 102,940 fr. Voor 't geval van gebruik van ijzeren buizen 22 fr. de loopende meter. 2. M. Henri Gheysle te Heyst voor 69,900 fr. de ijzeren buizen mits 18 fr. de meter. 3. Mme We Roose en zoon te Yper, voor 82,857 fr. met minimum van werkloon. Yzeren buizen aan 23 fr. 75 c. de meter. En voor 81,806 fr. zonder minimum van werkloon, de ijzeren buizen aan 23 fr. 50 c. Zooals men ziet is er een groot verschil tusschen de soumissien. Ook indien wij wel ingelicht zijn heeft het Schepencollege de toewij zing uitgesteld en zal later eene be slissing hierover nemen. De Zillebekevyver is gebaggerd en zijne boorden opgehoogd geweest in het jaar 1849. Yper Inzakking. Op den Brugschen steenweg, nabij de herberg De Hazewindhad Zaterdag eene in zakking plaats in eene riool, waarin werklieden der stad arbeidden. Een dezer, A Verbeke, Groote Markt, werd onder de ingestorte massa bedol ven. Men kon hem ontlasten De man werd met inwendige kneuzingen naar het O.-L -Vrouwgasthuis vervoerd. TreinenbotsingEen koopwaren- trein gaande van Yper naar Kortrijk, is in botbing gekomen, in de vormings statie te Kortrijk, met eenen anderen koopwarentrein die manoeuvreerde. De botsing was zoo hevig dat de twee lokomotieven van den trein komende uit Yper uit de riggels sprongen. De schade aan het materiaal is aanzienlijk. De chef-garde, een stoker en een frein- sluiter ziju ernstig gekwetst. Men denkt aan eene vergissing van het wisselen der sporen. Botsing tusschen een rijtuig en een tram. Z ndag rond 6 ure 's avonds, begaf mevr. Deleforterie van Gheluwe, zich in rijtuig met twee paarden be spannen, naar Wervick. Op eene plaats waar den steenweg eene groote kromte maakt trad het rijtuig in botsing met den buurtspoorweg die- van Wervick kwam. De botsing was zoo erg, zooda nig dat de koetsier op den grond ge worpen wierd en erg gekwetst is. De koers Bordeaux-Parijs Zaterdag namiddag om 6 30 ure had het vertrek plaats der jaarlijksche groote koers Bordeaux Parijs, koers van 591 kilometers. Van Houwaert, de koene rijder van Moorblede, de overwinnaar van Bor deaux-Parijs in 1907, was ingeschreven, hij had 87 medevoerders (entraineurs) aan zijne beschikking. Zijne ergste medestrijders waren Passerieu, Faber, Georget, Trousselier en Petit-Breton. ledereen had vele hoop Van Hou waert nogeens den overwinnaar te zieD van die groote koers hij is maar de 2e aaDgekomen daar hij een kleinen val gedaan heeft bij de kontrool van Ste Maure; het is zeer waarschijnlijk dat hij den le zou geweest zijn, indien hij niet gevallen ware Hieronder geven wij de vier eerst aangekomene 1. Trousselier, in 17 u. 45 m. 10 s. 't zij gemiddeld 32 km. 350 m. p -r uur. 2. Van Houwaert, in 18 u 11 m 40 s. het verschil met Trousselier is dius van 26 m. 30 s. 3. Georget in 18 u. 12 m 41 1/2 s. 4 Passerieu, in 18 u. 17 m. 6 s. De ronde van Belgie (Tour de Belgique) Deze koers verdeeld in zes halten (étapes) zal plaats hebben van den 28 Mei tot den 7 Juni. Het vertrek zal er van geschieden te Brussel, alsook de aankomst der koers. De rijder Van Houwaert is insgelijks ingeschreven. De koers zal in de volgende orde ge schieden. 1. Brussel-Antwerpen-(179 kilom). 2. Autwerpen-üostende-(164 kilom). 3. Oostende-Roubaix-(172 kilom). 4. Roubaix-Namen-(153 kilom). eene poos ongestadig rond m iar eindelijk bepaalden zij zich den vriendelijken blik en de troostende stem van den ouden lantaarn aansteker; en toen kwam 't haar, voor de eerste maal sedert-de belofte gedaan was, weder voor den geest dat hij zich verbon den had haar iets mede te brengen. Zij kon haast niet gelooven dat hij het zou onthou den, maar hij kon het toch wel doen - hij scheen zoo goedhartig te zijn en zoo veel spijt te hebben van haren val. Wat kon hij willen medebrengen Zou het iets om te eten zijn Of als het maar een paar- schoenen was Maar daaraan zou hij niet denken. Misschien had hij niet eens opgemerkt öf zij er aan had of niet. In allen gevalle besloot Geertje vroeg om de melk te gaan, om terug te zijn eer het tijd was om de lantaarnen aan te steken, zoodat niets haar verhinderen kon, hem te zien als hij kwam. De dag scheen buitengewoon lang te zijn, maar eindelijk viel toen de duisternis en daarmede kwam True (eigenlijk Truema) Flint, want zoo heette de lantaarnaanste ker. Geertje was bij de hand, efschoon zij wel zorg droeg dat zij het gezicht van Nan Grant vermeed. True was dien avond laat op zijnen post en had groote haast. Hij had maar even tijd om Geertje op zijne lompe manier e mige woorden toe te sprsken maar het warea woorden die rechtstreeks uit zulk een goed en eerlijk hart kwamen als ooit in eene borst klopte Hij legde zijne groote be zoedelde hand op de vriendelijkste wijze op haar hoofd, en zegde haar hoe het hem speet dat hij haar bezeerd had, dat het. zon de en schande was dat zij nog slagen had g^had omdat zij een beetje melk had gestort, 5. Namen-Verviers (202 kilom). 6. Verviers- Molenbeek (Brussel) 184 kilom) Hetgeen een totaal uitmaakt van 1054 kilometers. De prijzen voor die koers bestemd beloopen 6,000 fr. benevens vele prij zen door bijzonderen gegeven. In ons naaste nummer, zullen wij over die schoone koers herspreken want dat was een ongeluk en geene on deugendheid geweest. Maar hier, zegde hij Verder, in eene van zijne diepe zakken tastende hier is het beestje dat ik u beloofd heb. Pas er goed op en mishandel het niet, en ik geloof, als het naar de moeder die ik te huis hebt gelijkt, zult gji er wel een beetje gaan van houden, eer het lang duurt. Goeden avond nu, kleine meid en hij nam zijne ladder op de schou- djr en stapte voort, terwijl Geertje bleef staan met een grauwbont katje in de han den. Geertje was zoo verwonderd toen zij een levend katje in bare armen zag, iets zoo ge heel anders dan zij verwacht had, dat zij een oogenblik staan bleef zonder te weten wat er mede te doen. In de naburige huizen en op de werf woonde 6en groot aantal kat ten, van allerlei grootte en kleur schuwe en schichtige dieren, die gelijk Geertje zel ve overal rondslopen of ronddrendelde. en zich dikwijls tusschen 't h©ut en de steen kolen verdoken, daar zij even als het kind, het zeer schenen te twijfelen of zij redenen hadden om ergens te zijn. Geertje had dikwijls zeker meegevoel voor die arme die ren ontwaard, maar er nooit aan gedacht om er een te vangen, mede naar huis te nemen en te temmen want zij wist dat haar zelve slechts met weerzin voedsel en huisvesting word verleend en dat die wel daden zeker niet tot hare gunstelingen zou den worden uitgestrekt en hare eerste ge dachte was dus, het katje neer te zetten en te laten wegloopen. Doch terwil zij zich, nog bedacht, bleitte het diertje veor zichzelven op een, waaraan zij geen weerstand kon bieden. Wordt voortgezet.) Provincie Saskatchewan. [Distrikt der QUILL LAKES V) l)c sell onslc TAS WE velden van West Canada, gelegen in de nabijheid van scholen, kei ken en spoorwegen. Behoorlijke prijten. Gemakkelijke betalingstermijnen Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Kleine taksen en belastingen Vallei der Okanagaii (Brilisch Columbia) Appels, peren, perziken, nektannen, pruimen, kersen, aardbeziën enz. Alsook de hop en den tabak Beste klimaat. Prachtige streken. Bijzonderste Stad VERNON, op eene spoorweg lijn. Uitvoer in 1907 meer dan 1,150 tonnen fruiten. Vóór alle inlichtingen en brochure» zich te bevragen aan de Iinmobiliaire en Land bouw Compagnie der Canada (Land and Agricultural Company of Canada), 11, Leopold Plaats, ANTWERPEN, of Main- street, 436, WINN'PEG. MEN VRAAGT GOEDE AGENTEN. Een Kroonprins aangerand. Chicago. Tijdens het socialistisch congres alhier wi Ide men voorstellingen geven van cinema om het verschil aan te toonen tusschen de rijken en de ar men De politie heeft deze vertoonin gen verboden. Zeedrama Twee en twintig mannen twee maanden op een eilandje. Wellington (Nieuw-Zeeland. De Engelsche krtiisbr Pegasus is te Lyttelton aangekomen met 22 man van de Fransche boot a Président Félix- Faure kapitein Ncël, van Le Havre. Deze mannen bevonden zich sedert 60 dagen op een eilandje, waar zij eene schuilplaats zochten nadat het red dingsbootje van hun vaartuig verbrij zeld werd tegen klippen. Werkstakersincidenten Cleveland De beambten der trams gingen in staking, 2.000 in aan tal, tengevolge eener vraag totloons- verhooging. Men poogde niettemin de trams te doen rijden. Een gevecht volgde tij dens hetwelk 20 personen werden ge kwetst. Bandietendaden in Chili. Santiago. Uit Talcanhuano meldt Tnen dat diefstallen gewapenderhand worden gepleegd aldaar. Vier bandieten vermoordden twee inwoners te midden der stad. De be volking is met ontzetting getroffen. Schrikkelijk ongeluk 15 nonnen verpletterd Sl Petersburg. - Aan de statie van Voranpge verscholen 15 nonnen van een plaatselijk klooster, gekomen om stookhout te zoeki n, zich voor den re gen onder een waggon vaneen koop warentrein. De trein reed voort en verpletterde de ongelukkigen die meest werden in stukken gereden. eenige uren vrij per week, kunnen in iedere gemeente, 50 li* en ïneei' per maand verdienen, spoedige aan vraag Geruchten over den moord van den emir van Afghanistan. Uit Petersburg wordt gemeld Dat de Emir van Afghanistan, Habit Hullah, vermoord en door zijn broeder op den troon zou vervangen zijn. De nieuwe Emir is een tegenstrever van den Engelschen invloed in Afghanistan en het is mogelijk dat, wanneer deze troonverwisseling zich bestadigd de Engelsche regeering een deel van Af ghanistan-zal bezetten. Voorbeeldig kassier. De herziening der boeken van de Na tionale Bank te Pittsburg heeft bewe zen dat de vroegere kassier Montgome ry zes millioon frank ontvreemd heeft. Montgomery is aangehouden. De bank is ondanks de reusachtige verlie zen, niet gpdwongen geweest de win ketten te sluiten. Door haren zoon gedood. Trier. Een schrikkelijke misdaad werd te Niederhof gepleegd. Do 17 jarige werkman Beller kreeg twist -net zijn oudsten broeder. De moeder wilde hem tot bedaren bren gen, maar de jongeling, toen nog woe dender, stak toen het mes dat hij in handen hield, in 't hart der arme vrouw. De ongelukkige stierf kort na dien De jonge moordenaar werd aan gehouden. Betooging van hoppewerhlieden. Londen De hoppewerkers aller kategoriën richtten eene groote betoo ging in opdat de hop, in 't land inge voerd, zou worden getakseerd, ten ein de de.vreemde concurrentie te bestrij den. Zij vragen een invoerrecht van 40 shilling per hundredweight op de inge voerde hop Eene kostbare bibliotheek ontdekt. Maagdeburg Professor Phormae- hlen, der Academie van kunsten van Maagdeburg, ontdekte in deze stad eene oude Bibliotheek, in de Domkerk dier stad, en voorkomstig van monniken. De waarde wordt geschat op 75.000 mark. Daarin komt voor 2146 zeer zeld zame werken 300 der werken, versche nen vóór 1950, zijn nergens anders te vinden. Werkstaking geëindigd Tifiis Na drie maanden werksta king/hebben meer dan 10.000 werk lieden der naphtafabriek van Balachaa heden den arbeid hernomen aan de 011de voorwaarden. (GESTICHT VAN Ü'é-N Dr. L DOGNIAUX, SPECIALIST.) TO, Rue de l'Iustitut te JUMET l>ij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor het leven, in 10 tol 13 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 13 jaar'hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 830 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, enz. Albums van hondei den genezingen,bevestigd door photografies. kunnen in 'l in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewei ktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docler DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar bij ontvangt op Maandag en Woensdag, van 1 tot 3 uren. Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen (DE BOOMGAARD DER CANADA) Brengt de schoonste fruiten der aarde op

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3