CANADA. Instituut va„ Jumet-Heigne MAN OF VROUW Schietingen. En Vente au Bureau du Journal F. JUNCKER. État-Civil d'Ypres. Malch Vandersluyft-Verbist. De bende van Hazebrouek. Dc schoonste TAK WE gronden van West Canada, Vallei van Okanogan (Kritisch Columbia) Aanwerving. Veel iruil. Den Tand.l, Aalst. Rechterlijke Kronijk. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM Ville d'Ypres. M. MEIER, heel- en tandmeester spe cialist van Kortrijk, is te raadplegen te YPER, als voorheen, drie dagen te week De Maandageni Donderdagen en Zater dagenvan 9 ure tot 's middags, bij Mevr. Vau- Remmei .Groole Markt, 5. Mond- en tandziekten. kunsttanden vanaf 5 fr. Volledige kunstgebitten vanaf 100 fr. gewaar borgd voor het leven. Éléments du style dans le Mobilier. 1/5, hebbende alzoo de 190 kilometers gereden 111 6 u. 39 m. 17 s. 2. Plateau, op eene lengte. 3. Masselis, op een half wiel. 4. Garrigou, op( een wiel. 5. Georget Emile, om 5 u. 24 m. 14 s. 6. Brocco, om 5 u. 38 m 4 s. 3/5. 7. Uatteau, om 5 u. 39 m. 10 s 8. Wancour, om 5 u. 42 m. 27 8. 9. Van Holen, op 3 lengten. 10. Beyens, om 5 u52 m45 s. 11. Georgeon, om 6 u. 29 m. 12. D'huist, om 0 u. 44 m. 12 8. 13. Ex aequo Paulmier en Cornet. Algemeene uitslag. 1. Petit-Breton. 2. Garrigou. 3. Plateau. 4. Georget Emile. 5. Wancour. 6. Cornet. (gelijk 6. Paulmier (getal 6. Catteau (punten. 9. D'hulst. 10. Beyens. 11. Georgeon. Nauwelijks is de Ronde van Belgie, welke een onverwachten bijval beko men heeft, gedaan, of men is reeds aan het inrichten van eene nieuwe Ronde van Belgiemaar ditmaal voor liefhebbers deze koers zal gereden worden van den 9 tot den 16 Oogst aanstaande. Wij zullen later nog over die koers terugkeeren. Maandag laatst, had op de aanvraag van Verbist, eene nieuwe match Van der8tuyft-Verbist plaats, in den velo droom van Karreveld. 100 kilometers in twee ritten. I® Ril 40 kilometers. —1. Vander- stuyft. 2. Verbist, op 7 1/2 toeren van 400 meters. 2e Rit 60 kilometers. 1. Vander- stuyft. 2. Verbist, op 12 toeren van 400 m. en 150 m. Einduitslag Vanderstuyft, 100 kilo meters. Verbist, 92 kilometers en 60 meters. De snelheid van Vanderstuyft is gemiddeld geweest van 85 kilometers 714 meters per uur. Zooals onze lezers weten, wordt de zaak der bende van Hazebrouek den 15 Juni, in buitengenwonen zittijd, op eigen manier zijn gemak te nemen, zonder zich om den schijn te bekommeren. In zijn nederig vertrek was het maar zelden vang dag en de schoonmaaktijd geheel on bekend. Twee hoogevensters, die op het steegje uitzagen, werden met groots onbil lijkheid behandeld, daar het vroolijke licht dat zij in staat waren te geven, door rook en vuil ten halve verdonkerd werd. De hoe ken bij de zoldering waren met festonnen van spinnewebben behangen op den hoo- gen en 'oreden schoorsteenmaantel had zich een zonderlinge warboel van allerlei nutti ge en nutteiooze dingen verzameld, en daaronder lag een geheele hoop vuil. Daar waren ook de meubelen, waarvan sommigen zeer goed waren, op de ongeschikste wijze geplaatst, zoodat men van de grootste van 't werk het minst mogelijke voordeel had. Gedurende Geertjes ziekte was voor True een bed op den grond gespreid en de ver schillende dingen die in de ziekenkamer noodig waren geweest, hadden den boel nog zooveel grooter en verwarder doen worden, dat iemand bijna een loods noodig had om hem veilig door het vertrek te voeren. Nu was Jufvrouw Sullivan de netheid in eigen persoon. Hare kamers geleken aan pronkkabinetjes. In hare kleedij was zij b jna kwakkelachtig, wat.de eenvoudigheid en zuiverheid van het geringste vlekje of smetje betrof. Niemand kon haren ouden vader of haren jeudigen zoon zelfs in hun werkpak, ontmoeten, zonder terstond de blijken van den arbeid eener zorgvuldige moeder en dochter op merken. Het was om Geertje bij afwezigheid van True op te passen, dat zij 't eerst eene kamer was b nnen gekomen, die zoo zeer het tegendeel van hare eigene was en het is niet gemak kelijk te berekenen in welke mate de braaf- h:id. en liefdadigheid van haar bedrijf daar- geroepen voor het assisenhof van S5- Omaars. De debatten zullen een tien tal dagen duren. De getuigen zullen opgeroepen worden in ploegen zoo dra zij gehoord zijn, zullen zij terug naar huis mogen gaan. De 28 beschuldigden zullen verde digd worden door 12 avokaten. Provincie Saskatchewan. Distrihl der QUILL LAKES gelegen in de nabijheid van scholen, kerken en spoorwegen. Matige prijzen. Gemak van betaling Gezond klimaat. Overvloedige regens. Goed water. Lichte taksen en belastingen Appels, peren, perziken, nektarinen, pruimen, krieken, aardbeziën enz. Alsook hop en tabak. IDEAAL KLIMAAT. - AANTREKKELIJKE LIGGING. Voornaamste Stad VERNONop eene spoorweglijn. Uitvoer in 1907 meer dan 1,150 tonnen fruiten. Voor alle inlichtingen en brochuren wen de men zich tot Mijnheer VICTOR DU- MORTIER te RUMBEKE, Agent voor West-Vlaanderep. Ministerie van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen Einde Augustus eerstkomende, heb ben een VJaamsch en een Fransch vergelijkend examen plaats voor het aanwijzen van 64. KANDIDATEN tot de bediening van KLERK bij bet He- heer van Spoorwegen, van Posterijen en van Telegrafen, en bij helft le ver doelen tusschen de twee examens. Wie de voorwaarden van toelating tot dat examen verlangt le kennen, leze de berichten die in de spoorweg staliën en in de post- en telegraaf- kantooren aangeplakt zijn. Aanvragen voor eene bediening moeten uiterlijk op 25 JUNI bij het Departement inkomen. door verhoogd werden, of men moet zich kunnen voorstellen hoe pijnlijk het contrast voor haar was, en hoe onaangenaam zij het vond somtijds een geheelen namiddag door te brengen in een vertrek, waarin het haar, gelijk zij naderhand te huis zegde, een we zenlijk vermaak zou zijo geweest alles op te ruimen en schoon te maken, al was het maar alleen om te zien hoe het zich dan zou vertoonen, en of iemand het nog zou erken nen. Jufvrouw Sullivan was een klein vrouwtje, maar zij had meer knapheid en ijver dan men ondër twintig anderen, een zoo groot als zij had kunnen vinden. Zij had waarlijk medelijden met menschen, wier woning zulle een toonbeeld van ver warring was zij hield zich overtuigd dat zij er niet vergenoegd in konden zijn en bij zich zelve besloot zij, zoodra Geertje beter was, eene krachtige poging voor do zaak van orde en zindelijkheid te wagen, welke in hare oogen de zaak van deugd en geluk was zoo geheel vereenzelvigde zij uiterlijke netheid en reinheid met innerlij- ken vrede. Zij peinsde er over hoe zij bij True zeiven met de zaak zou aankomen, zonder zijn gevoel daardoor te kwetsten want zij zelve was op het punt van net heid zoo lichtgeraakt, dat zij zich verbeeld de dat iedereen dit eenigszins moest wezen, en even teerhartig als zindelijk had zij hem voor de geheele wereld geen verdriet willen aandoen toen Geertje zelve haar eene wijze vao handelen aan de hand deed. Daags voordat het groote schoonmaak werk ondernomen werd, zag jufvrouw Sul livan Geertje voor hare deur in den gang staan en met schuwe nieuwsgierigheid bin nen kijken. Wordt voortgezet). Van nu af aan kunnen wij verzeke ren dat er dit jaar overvloedig fruit zijn zal, omdat het bloeien en bet spe nen der vruchten niet verhinderd of benadeeld zijn door nachtvorsten, wat maar al te dikwijls het geval is. In Californië echter schijnen de fruilboeren het middel gevonden te hebben om schade door nachtvorsten te voorkomen. Ziehier hoe ze te werk gaan. Zoogenaamde oliepotten eenvou dige ijzeren potten worden in groot getal in den tijd dat deze voreten kun nen voorkomen, in alle deelen der boomgaarden en wijnbergen neerge zet. Iedere pot wordt tot aan den rand met gewone parafinolie gevuld, welke olie zooals bekend is ontzettende massa's rook voortbrengt bij het verbranden. Het aansteken van deze potten ge beurt op een gegeven signaal als de temperatuur onder 0 daalt. En dat ge beurt meermaals des morgens rond 4 uren na heldren nacht Een bijzonder gemaakte warmtemeter is daarvoor uitgevonden. Zoodra de thermometer van den boer 0 aanwijst, begint eene electrieke bel te klinken in de slaapkamer van den be diende of de knecht die belast is met de verzorging van den boomgaard. De noodige manschappen worden opgeroe pen en de parafinolie aangestoken Zelfs dit in brand ssteken hoopt men binnen eenigen tijd automatisch gedaan te krijgen, zoodat alzoo alle menschelijke hulp overbodig wordt en de rosse maan met vertrouwen afgewacht kan wor den. eenige uren vrij per week, kunnen in iedere gemeente, 50 fi» en meer per maand verdienen, spoedige aan vraag Handboog schietingen. JUNI. Zondag 21, Poperinghe, 610 fr. 21, Armentiers, 1200 fr. 21, Yper Hoekje, 240 fr Donderdag25, Loo, 360 fr. Zondag 28, Elverdinghe, 300 fr. JULI. Donderdag 2, Boeschepe, 350 fr. Iu de lijst der gezwoornen voor den aanstaanden zittijd van het assisenhof van West-Vlaanderen, waarvan de ope ning vastgesteld is op Maandag 6 Juli 1908, bemerken wij de heeren Titeca, Henri, gemeenteraadslid, Langemarck. Valcke, Alfred, handelaar, Yper. Baus, Jules, fabrikant, Yper. Sybille, Hector, notaris te Waasten. Fédération JBelge de Gryiunastique. Union des Sociétés de gymnastique du Sud des Flandres. Vrae Féte Concours. Ürganisée par la société les IPVFATIGtABLES le Dimanche 30 Aoüt 1908. Ouvrageécrit en un excellent style, enjolivé et rehaussé d'une quautité de gracieux dessins. Prix fr. 3-50 Déclaralious du 29 Mai dernier au 5 Juin 190* Naissances Beda, Henri, Zaalhof. Berten, Antoinette, Chaussée de Furnes. Muylle, Gabriel, Hoornwerk. Kes- tens, Albert, rneduQuai. Cornillie, Raphael, Kalfvaart. Demolder, Lu- cien, Chaussée de Zonnebeke. Décès Houvenaeghel, Marie, 82 ans, reli gieuss, célibataire, rue de la Boule. Verheeke, Charles, 81 ans, sans profes sion, veuf de Craene, Barbe, et de Vol- boet, Marie, rue de Lille. Haghe- dooren, Alida, 9 ans, Chaussée de Me- nin. Rotru, Cyrille,4 mois, Chaussée de Zonnebeke. Dael, Jules, 25 ans, sans profession, célibataire, rue Lon gue de Thourout. Angloo, Pierre, 80 ans, négociant, veuf de Degraeve, Eve line, rüe G de Staers. Victoor, Ma rietta, 20 jours, Plaine d'Amour. Lefevre, Julienne, 50 ans, religieuse, célibataire, rue G. de Stuers. Joye, Joseph, 20 jours, rue De Haerne. Lemaire, Emile, 41 ans, sans profession, époux de Lewyllie, Marie, rue Longue de Thourout - Vandecasteele, DanieJ, 7 mois, rue des Plats. Bollaert, Na thalie, 22 ans, sans profession, céliba taire, Chaussée de Poperinghe. (GESTICHT VAN DEN Dr. L. DOGNIAUX, SPECIALIST.) Hue de l'Institut te JUMET bij Charleroi Breuken, Aderbreuk, Waterbreuk radikale genezing zonder breukbanden, voor liet leven, in 10 tot 15 dagen, door bijzondere volstrekt persoonlijke behandelin gen, die sedert 15 jaar hunne bewijzen hebben geleverd Elk jaar 850 tot 900 ge nezingen. Vraag referenties. Talrijke kanditaten voor openbare bedieningen (Belgische Staatsspoorwegen, enz) zijn aangenomen, na in deze kliniek te zijn behandeld ge weest. Misvormdheid der ledematen Genu valgum, genu varum, stomp-en platvoeten, enz. Albums van bondeiden genezingen,bevestigd door photografies. kunnen in't in stituut geraadpleegd worden. Vrouwenziekten afzakkingen, afwijkingen, enz Volstrekte geheimhouding. Kliniek van eersten rang in opzicht van gezondheid en gemakken, groote lokalen, vol maakte bewerktuiging, bijzondere gezonde ligging, park van twee hectaren. Rayons X. Docler DOGNIAUX woont nabij zijn gesticht, waar hij ontvangt op Maandag en Woensdag, van t tot 3 uren. Telephoon 473. De armen worden kosteloos geopereerd zij hebben alleenlijk hunne eetkosten te regelen (DE BOOMGAARD DER CANADA) Brengt de schoonste fruiten der aarde op. De BESTÜUltOER

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 3