Stadsnieuws. Lantaarnaansteker, Walerkwestie. Mengelwerk. 5 LOTGEVALLEN EENER WEES. Avondfeest bij de Oud-Poinpiers. Syndicaal der bakkers. De Honden. Ongeluk. SPORT. De koers Parijs-Brussel. LUIK Te Seraing bekomen de socialisten 6,857 stemmpn [Je liberalen bekomen 4430, de klerikalen 2,213. de afge scheurde socialisten 2117. Balloteering tusschen socialisten en libpralen. Te Verviers. balloteering tusschen de liberalen 5101, socialisten 5378, en klerikalen 5,096 De socialisten waren uittredend. Landen, balloteering tusschen libe- laleu, 3019 en klerikalen 2950. De klerikalen waren uittredend. Stavelot, liberalen gekozen. Borgworm, liberalen gekozen. Spa, liberalen gekozen. Fleroo, balloteering tusschen de 3 lil aten Ferrière, liberaal gekozen. Namen Namen klerikaal gekozen. Gembloers, balloteering tusschen de liberalen 5,617 en de klerikalen, 5,681. De liberalen verliezen 4 zetels en winnen er 4. Luxemburg De liberalen verliezen 2 zetels maar winnen er 2. Limburg. Maeseyck en Bilsen, klerikalen her stemd. Men herinnert zich nog dat, in de zitting van den gemeenteraad van 28 December 1907, alvorens te stem men en in de begrooting voor 1908 te schrijven, een krediet van 65,013 fr. voor de veranderingswerken van den Zillebekevijver, burgemeester Colaert aan de vergadering mede deelde dat het Staatsbeheer toe stemde voor een derde tusschen te komen in de kosten van gezondma king onzer twee vijvers, maar dat de stad deze geldelijke tusschenkomst vlakaf geweigerd had omdat zij het stelsel van zuivering die haar opge legd werd niét goedkeurde, en die, volgens haar, te schadelijk was en de vereischte waarborg niet ople vert. Onze stadhuisvogels besloten als dan eene afvaardiging te zenden naar den minister van Landbouw, om hem to vragen dal de Staat zijne bijdrage zou verleenen zonder verplicht te wezen het stelsel voorgehouden door het gouvernement te moeten aanne men, en de stad volkomen vrij DE Uit het Engelsch. Vijfde hoofdstuk. Eerste schreden van vooruitgang;. Dat dacht ik ook al, antwoordde juf vrouw Sullivan maar wees niet te haastig. Zij heeft eene zware ziekte gehad en moet langzaam weder bijkomen. Hebt ge juf vrouw Graham van daag gezien Ja wel, dat lieve ongelukkige meisje De Heer zegene haar lief gezichtje Zij deed een heelen boel vragen naar 't kleine Geertje hier, en gaf mij dit pakje, ara roet geloof ik dat zij het, noemde. Zij zegt dat het uit muntend is voor zieken Hebt gij het ooit klaar gemaakt, jufvrouw Sullivan, zoodat ge het mij eens kunt wijzen, als ge zoo goed wilt zijn want ik moet bekennen dat ik het niet heb onthouden, hoewel zij veel moeite heeft gedaan om het mij te beduiden. O ja, hét. is heel gemakkelijk ik zal straks wel eons er weinig komen klaar ma ken. Ik geloof niet dat Geertje er vooreerst van noodig heeft zij heeft pas wat pap gehad. Maar vader is te huis gekomen en ik moet voor onze thee gaan zorgen. Ik zal van avond nog eens weer komen. Dank u wel, jufvrouw. Gij zijt heel vriendelijk. laten, de middels die zij de beste oordeelen zou te gebruiken, om het water te zuiveren. Meer dan vijf maanden zijn sedert dien verloopen en tot hiertoe, voor zooveel wij weten, is er geene mede- deeling gedaan geweest nopens deze zoo belangrijke kwestie rakende de openbare gezondheid. Zou het Journal, dat altijd zoo wel ingelicht is wegens de daden en de ontwerpen zijner lieve meesters, ons niet kunnen zeggen of er in dit inzicht stappen zijn aangewend ge weest bij het gouvernement en wel ken uitslag zij hebben gegeven Welk is het stelsel voor de on- vruchtbaarmaking van het water door het Staatsbeheer voorgesteld en van welk M, Colaert niet gewild heeft Nu dat men weldra de werken aan den Zillebekevijver zal aanvangen, hopen wij dat het Schepencollegie de studiën en waarnemingen, in andere steden ondernomen, ter verbetering van het drinkbaar water, zal gevolgd hebben, en niet langer meer zal uit stellen van aan de beslissing van den gemeenteraad te onderwerpen, een goed stelsel van zuivering en on- vruchtbaarmaking die eindelijk zal voldoening geven. 't Is te zien of het staatsbeheer het door de stad gekozen ontwerp zal aanvaarden en toestemmen in de kosten om het te verwezenlijken, nu vooral dat de schatkisten uitgeput en ledig zijn door de schandelijke geld- verkwistingen van ons klerikaal mi nisterie. De Commissie der Oud-Pompiers heeft kunnen bestatigen door het groot getal medeleden die Vrijdag 11. in onze feestzaal vergaderd waren hoe gelukkig hare beslissing is de avondfeesten te hernemen en hoezeer zij in den smaak der leden vallen. Hieronder deelen wij het program ma van dit schoon avondfeest mede ire Partie 1Sons of The Brave, célèbre marche. Bidgood. 2. Fête champêtre, ouverture. Labory. 3. Défilé des petits soldats de plomb. H. Moerman. 4. Concerto pour clarinettes. Wettge. 4. Pierrot galant. Chillemont. 2e Partie I. M. A. de Ruyck, comique grime, dans son répertoire. Nog eenige dagen lang kwam jufvrouw Sullivan verscheidene malen op Geertje pas sen. Zij waseenestille, zachtaardige vrouw, en had eene kalmte in haar uilzicht, die verkwikkelijk- was voor een kind dat lang in gestadigen angst had geleefd en veel mis handeling had moeten lijden. Zij bracht altijd haar werk mede, hetwelk doorgaans een of ander kleedingstuk vooreen kind was, waaraan zij naaide. Op eenen avond, toen Geertje bijna van hare langdurige koortsziekte hersteld was, zat zij, zorgvuldig in een deken gewikkeld, op de knie van True bij het vuur. Zij had met hem over hare nieuwe bekende en vriendin gepraat, en eensklaps naar hem opziende, zegde zij Oum True, weel gij ook voor welk klein meisje zij eene jurk maakt Voor een klein meisje, antwoordde True die een jurk nocdig heeft, en nog veel andere dingen meer want zij heeft geene kl eren, zooveel ik weet, behalve eenige oude vodden Kent gij zulk een klein meisje. Geertje Ik denk het was haast, zegde Geerte, met haar hoofdje een weinig op zijde en eenen slimnien blik Wel waar is zij dan Zit zij niet op uwen schoot Wat gij denkt gij dan dat jufvrouw Sullivan haren tijd zou besteden om kleeren voor u te maken Ik zou het niet gedacht hebben, ant woordde Geertje, terwijl zij haar hoofdje liet hamgen maar gij hebt eens gezegd... Wel wat zegde ik Zoo iets van nituwe kleertjes voor mij. Dat deed ik ook, zegde True, haar 2. A. Promethée, ouverture. Beethoven. B. Le Dernier Sommeil de la Vierge. Massenet. C. Poème Symphonique Les Préludes Liszt. D. Romance. Tschaïkowski. E. Bergeronette. Lacome. F. Gavotte. Madrigal. F. Thomé. pour violons, flüte, harmonium et piano. 3. M. A. de Ruyck, dans son répertoire. Wij zijn bijzondere gelukwenschen verschuldigd aan onze Harmonie, aan de afdeeling van symphonie en vooral aan den toegenegen bestuur der M. Henri Moerman, die zich waarlijk opoffert, maar die ten minste de voldoening heeft te zien dat zijne pogingen met succes bekroond zijn. Het Staatsblad van den 8 - 9 - 10 Juni 1908 maakt de statuten bekend van het syndicaat van bakkers sa mengesteld in onze stad tusschen de heeren Achille Pinceel, Emile Vanderghote, Achille Vassedr, Jo seph Blomme, Valère Leclercq, Os car Martein, Auguste Pertry, Nestor Blomme, Huyghe Cyrille, Alois Lou wier, Alois Deroo, Descamps Gen- tille, Tasseel Marcel, Vanbelle Theo dore, Camille Gouwy, Eric Vande- wynckel, Maurice Deraedt, Alfred Lantsheere, Médard Goemaere, De- keu wer Isidore, Devos Jules, Fauvart Alphonse, Ch.-Louis Vandelanoitte, Arthur Debeuf, Bostyn Alphonse. Het syndicaat heeft voor doel den verkoop en de levering van al de grondstoffen en den strijd tegen de vreemde mededinging. Het Comiteit is samengesteld als volgt Voor een termijn van 4 jaren Achiel Pinceel, voorzitter Emiel Vanderghote, ondervoorzitter. .Voor een termijn van 2 jaren Achiel Vasseur, schrijver Valeer Leclercq, bestuurlid. Het schijnt dat het syndicaat be sloten heeft zich tot de Hospicen en tot het Bureel van Weldadigheid der stad te wenden, opdat bij gebrek van openbare aanbesteding, de leverin gen zouden gedaan worden door al de bakkers zonder onderscheid van partij. Het schijnt dat de heeren Begerem en Biebuyck beloofd hebben deze eerste wedereisching te verdedigen in den Gemeenteraad. liefkozend aan zijne borst drukkende en zij zijn voor u twee heele pakjes, en schoenen en kousen cp den koop toe. Geertje sloeg hare groote oogen met ver bazing op, lachte en klapte in de handen. True lachte insgelijks beiden schenen in nig vergenoegd Heeft zij ze gekocht, oom True Is zij rijk zegds Geertje. Jufvrouw Sullivan Neen. niet, ant woordde True Jufvrouw Graham heeft ze gekocht 011 zal jufvrouw Sullivao voor het maken betalen. Wie is jufvrouw Graham Eene dame die te goed voor deze wereld is dat is zeker. Ik zal u een ander maal wel van haar vertellen; maar liever nu niet. wat het zou altijd voor u zijn om in bed te liggen ten te slapen. Op eenen Zondag, toen Geertje reeds veel beter was geworden, was zij zoo moede van den geheelen dag op te blijven, dat zij voor den donkeren naar bed ging en twee of drie uren lang ze>r gerust sliep Toen zij wakker werd, zag zij dat True gezelschap had. Een Oud man, veel ouder dacht zij, dan True, zat aan den anderen kant van den kachel eene pijp te rooken. Zijn klee ding schoon ouderwetsch van fatsoen en van goeikoope stof, was zeer net en zijn haar, dat geheel wit was, en in twee lange lokken vlak achter zijne ooren groeide op gekamd en op de kruin van zijn hoofd samen gebonden, dat anders blinkend kaal was. Hij had scherpe trekken, en zijn uit zicht, deed Geertje denken dat het hem ge makkelijk moest wezen scherpe dingen te zeggen eigenlijk eenigszins moeilijk om iets aangenaame te zeggen. Er lag iets spot- tends in de hoeken van zijnen mond, en iets verdrietigs over geheel zijn gezicht, het- Drie onzer medeburgers hebben prijzen behaald met hunne honden in de hondententoonstelling van Gent. De dog Bourgogne, van M. Robert Morlion, fabrikant in klakken, heeft een i» klassenprijs en eenen nationa- len prijs behaald. In de klas der S' Bernardshonden, heeft de hond van M. Henri Lapierre suikerbakker, een tweeden prijs be haald en de schotsche schapershond van M. Leopold Vandenhende, bijge- voegden politiecommissaris, heeft een derden klassenprijs bekomen. Maandag namiddag, hadden de offi cieren der rijschool eene wandeling gedaan. In het temgkeeren kwamen zij op het Minneplein over de hinder palen springen. Bij het springen, is In-t paard van den onder luitenant Lentz gevallen, zijn ruiter medeslepende. Men haastte zich rond hem, doch hij was reeds in doling gevallen Hij had verschillige kneuzingen eti een voor hand verstoken. Hij werd oumiddelijk naar het krijgshospitaal overgebracht. Zondag laatst heeft de koers plaatsge had, Parijs-Brussel, waaraan de over winnaars der Ronde.vaD Belgie deel genomen hadden, alsook de beste fransche rijders en onzen kampioen Van Houwaert. üm 12 1/2 ure dus nachts is het ver trek gegeven geweest te Villiers-sur- Marne (Parijs). Een en veertig deelnemers stonden daar gelijnd. De koers bestond uit 430 kilometers. De aankomst heeft plaats gehad in deu veledroom van Karreveld. Ziehier de uitslagen 1 Petit- Breton, om 3 u. 50 m. 35 s. 1/5, hebbende de 430 kilometers gere den in 15 u. 20 m 35 s. 1/5. 2 Van Houwaert, op eene halve lengte. 3 Trousselier, om 4 11 2 m 8 s. 4. Pottier André, om 4 u. 13 m. 25 s. 5 Ringeval, om 4 e. 13 m 15 s. 6. Garrigou, om 4 u. 20 m 21 s. 7. Faber Ern., om 4 11. 21 m. 15 s. 8. Gatteau, om 4 u. 29 m. 45 s. 9. Cornet, om 4 u. 42 m. 12 s. 10 Duboc, om 4 u. 48 m. 35 s. 11. Chauvet, om 4 u. 51 ui. 20 s. welk Geertje opmerkte, hoewel zij het niet bepaald had kunnen aanwijzen, en waaruit zij een oordeel over zijn hnmeur opmaakte. Zij vermoedde te recht, dat hij jufvrouw Sullivan's vader, buurman Cooper was en de meening welke hare eerste waarneming haar van hem deed opvatten verschilde niet veet van die van andere menschen, die den onden kerkendienaar kende. Doch zijn eigen gezicht en de openbare meaning t'ieden hem eenigszins onrecht, aan. Het is waar dat hij geen vroolijk humeur had. Huiselijke ram pen en de nukken der fnrluin hadden hem het leven aan den donkeren kant leeren be schouwen het leed daarvan stond hem altijd voor den geest, en hij rimpelde het voorhoofd over de blijde hoop van jonge en vroolijke menschen die, gelijk hij met ten geheimzinnig hoofdschudden placht te zeg gen, nog maar weinig van de wereld wis ten. Het beroep dat hij in de laatste jaren had waargei omen, was ook niet berekend om zijne neiging tot zwaarmoedigheid tegen te werken zijne bezigh den in de kerk waren meestal eenzaam, en daar bij in zijnen ouderdom bijna geheel aan den om gang met de wereld was onttrokken, was hij gestreng voor hare dwaasheden en on verbiddelijk voor hare ondeugden geworden. Er school eclDer veel goeds en welwillends in zijn binnenste en True Flint wist dit en had er behagen in om die verborgen trek ken uit te lokkan, True had een welgevallen in de oprechtheid en eerlijkheid des ouden mans en menigen Zondag avond hadden zij bij denzelfden haard gezeten en over al die kwestien van staatskundige belangen, na tionale instellingen en persoonlijke rechten gesproken, welke ieder Amerikaan zich ge roepen acht in bijzondere overweging te nemen alsmede over vele dingen die voor hen alleen van bslang waren, zonder dat OF DE

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 2