Lantaarnaansteker, TUINDAG Werken. Mengelwerk. 9 LOTGEVALLEN EENER WEES. De Oud-Pompiers PROGRAMMA. duur alles moet- hernieuwd worden, en hij zich alsdan verplicht vindt buitengewone kredieten daarvoor te doen stemmen. Man moet bekennen dat dit eene zonderlinge manier van bestieren is. Men zal een gedeelte der Malou- laan plaveien men heeft er veel en sedert lang van gesproken nu, het is beter laat dan nooit. Te dezer gelegenheid vragen wij aan de personen met dit werk gelast, den weg op nieuw niet te verhoogen door eene laag zand, daar de voor landen reeds hooger zijn dan de weg sedert de waterpas liggende vlakte der statieplaats veranderd is geweest. Nu reeds zijn de voorlanden bij de minste regen met modder bedekt. Het is 't geval voor het gedeelte voorland van de Aardestraat naar de de Stuersstraat. De schepen van openbare werken zou moeten waken over de goede uitvoering van dat werk. Heeft hij er den tijd toe De uitbreidingen der instellingen van de statie der buurtspoorwegen loopt ten einde. Waarom dezeschoone gelegenheid niet waargenomen hebben om het gedeelte der statieplaats waterpas te maken, welke doorkruist is door spo ren van den buurtspoorweg. Het zou eene groote en schoone verbetering geweest zijn. Indien men aan deze statieplaats, bij den uitgang en den ingang eene lichte helling naar de riolen gegeven had, langs den kant van den hof, zouden de wateren ge makkelijk hebben kunnen vloeien en men zou in regentijd en in den win ter, geene greppels en plasschen noch gevaarlijke plaatsen voor de reizigers meer gehad hebben ter oor zaak van het staande en bevrozen water. Die noodzakelijke verandering die terzelfder tijde kan gedaan worden heeft aan de schranderheid van onzen nieuwen Schepen ontsnapt. Aangezien wij ons met werken bezighouden, veroorloven wij ons te doen opmerken aan wien het toe komt, dat de stad grootelij ks onge lijk heeft, in het deel der Maloulaan, die moet gevuld worden, brij ken en steenen te storten. Dat de stad deze behoude voor het leggen van nieuwe straten en dat zij zich verzette tegen DE Uit het Engelsch. Zesde hoofdstuk. Waar is de Hemel Hare woorden gaven eenen onbegrensden haat, ja zelfs eene hoop op toekomstige wraak te kennen. True keek verdrietig en verlegen, toen hij haar zoo heftig hoorde spreken. Sedert hij haar te huis had ge bracht, had hij geene zulke uitbarsting van drift van haar bijgewoond, en zijne teeder- heid had hem doen g6looven dat zij altijd zoo zacht en zoo gedwee zou zij als in hare ziekte en de weinige sedert verloopene weken. True was zelf zoo vreedzaam, lief derijk en vergevensgezind, dat hij zich niet kon inbeelden hoe het mogelijk was dat ie mand, vooral een kind, lang een gevoel van gramschap en haat kon blijven koesteren. Geertje had zich zoolang zij bij hem was zoo zachtaardig en geduldig getoond, zoo onderworpen aan zijne wenschcn, zelf zoo begeerig om die te voorkomen, dat het hem nooit was ingevallen dat hij moeite zou kun nen hebben om het kind te regeeren. Thans echter, nu hij zag hoe hare oogen flikker den en haar dichtgeknepen vuistje. Nan met hare toekomstige gramschap bedreigde, kwam er een donker voorgevoel bij hem op van aanstaande bezwaren om zijne pleeg dochteronder behoorlijk bedwang te houden, de helling die waterzakken maken welke zoo geducht zijn voor de aan nemers van gebouwen. Daar deze gronden eens zullen verkocht wordep om te dienen voor bouwgronden ware het goed niets dan aarde te gebruiken om ze te vul len. naar Antwerpen. Jl. Zondag begaf de maatschappij der Oud-Pompiers zich naar Ant werpen om deel te nemen aan het bestendig festival welk in die stad elk jaar is uitgeschreven. De harmonie, de oud-pompiers, en een groot getal leden der maat schappij zijn dus Zondag morgend met den eersten trein uit Yper te Antwerpen aangekomen. Rond 12 ure, begaf de harmonie zich, al spelende en door eene aan zienlijke menigte omringd, naar de Groene Plaats, waar de uitvoering van het Concert plaats had. Om 12 ure, treden de muzikanten de kiosk op. Niettegenstaande de regen die rond den middag was gevallen, was er veel volk aanwezig en het is te midden dier menigte en onder het schijnen der geuzenzon dat de zeven nummers van het programma werden uitgevoerd. Na het concert trad de feestcommissaris de kiosk op, en in warme woorden bedankte en geluk- wenschte hij de harmonie en haren talentvollen bestuurder, heer Henri Moerman, voor de puike uitvoering van dit oprecht kunstconcert en hij overreikte den voorzitter eene prach tige heri nneringsmedalie en wenschte de maatschappij de kans te hebben eene goede premie te winnen in de premietrekking van Oktober. Daarna begaf zich de maatschap pij, nogmaals al vroolijke «pas-re- doublés spelende, naar het spijs huis ShakespeareLeopoldstraat, waar een oprecht lekker noenmaal werd opgediend. Een toast werd door den Kommandant Brunfaut ge heven tot den onvermoeibaren heer bestuurder Moerman en de muzi kanten, die eene onberispelijke uit voering aan het programma~hebben gegeven. Nogmaals is het onzen chef, zegt hij, die u naar de zegepraal heeft geleid. Na de maaltijd, waar de grootste vreugde heerschte, be gaven de leden zich in stad om de merkwaardigheden van Antwèrpen te bezichtigen. Om 7 uur, vergaderden de leden zich nogmaals in een souper en begon hij bijna te vreezen dat hij peer ondernomen had dan hij kon ten uitvoer brengen. Voor het oogenblik zag hij in haar het speelpopje niet meer, dat hij gedacht had altijd te kunnen troetelen en liefkozen. Hij zag een kind, dat bestuur en bedwang noodig had, en voelde zich ongeschikt voor zulke eene taak. Geen wonder hij was geheel onge schikt om eenen geest gelijk dien van Geer tje te beheerschen. Het was waar dat hij eenen krachtigen invloed op haar bezat, door hare teedere gehechtheid aan hem, welke hij niet kon betwijfelen. Die gehecht heid was het, die haar in hare ziekte zoo gedwee en geduldig had doen-zijn, die haar zoo dankbaar maakte voor zijne zorg en goedheid, zoo deed verlangen om iets tot vergelding daarvan te kunnen doen. Het was die reeds diep gewordelde liefde voor haren eersten vriend, welke, nimmer wan kelend en gedurig sterker wordende in hare latere jaren eene edele beweegreden tot krachtinspanning, eene waardige aansporing tot deugd bleek te zijn. Het wad die liefde, door een hooger licht bestraalt, dat het la ter kwam heiligen, welke haar, toen zij nog maar een meisje was, den moed eener vrouw vrouwelijke kracht tot opoffering en zelfverloochening verleende. Zij was het die de laatste jaren des grijsaards vervroo- lijkteen vreugde over zijn sterfbed uitstortte. Doch voor het tegenwoordige was dit niet genoeg De goedheid en vriendelijkheid, die zij oenige weken lang had genoten, hadden Geertje's hart geheel voor hare weldoeners verzacht maar de gevolgen eener mishan deling van acht jaren, bij het gebrek aan al le verstandige opleiding en tucht, konden niet zoo spoedig worden uitgewischt. Haar driftig karakter kon niet zoospoediggetemd, hare betere hoedanigheden konden niet zoo welk heel goed van stapel liep. Den Maandag morgend werd bij zonderlijk toegewijd aan het bezich tigen der dokken en kaaien der gröote haven van Antwerpen, het geen waarlijk merkwaardigis. Om 2 ure, kwamen de leden eene laatste maal bijeen, om het noenmaal te nemen. Daar werd gedronken op de gezondheid der Commissie die zoo goed de zaken behandeld heeft ook zijn de leden de Commissie zeer dankbaar voor dit schoon uitstapje, want nimmer nog, werden zij zoo goed én gespijsd én gelogeerd. Om 4.46 ure, was helaas het uur gekomen van vertrekken, en.... om 10 ure kwamen de Ypersche kinde ren in hunne stad terug, ontvangen aan de statie door eene massa volk. In stoetsgewijze en alpas-redoublés spelende begaf de maatschappij zich naar de Surmont de Volsberghe- straat, bij een oud-pompierwaar de muzikanten een glas bier werd aan geboden. Langen tijd nog, zal het reisje naar Antwerpen in het geheugen blijven der leden onzer dappere Oud-Pompiers Moge zulk uitstapje zich nog dik wijls voordoen Nogmaals, eere en dank aan de commissie der Oud-Pompiers Stad Yper. 1908 Zaterdag 1 Oogst. Wedstrijd Tentoonstelling van Vogel- teelt. ingericht, door het Landbouw- Comice van Yper, in de Groote Boter markt. Deze tentoonstelling zal open blijven tot den 4 Oogst. Ten 6 ure 's avonds, Beiaardspel. Ten 8 1/2 ure, (JONGBRT, Groote Markt, door de stadsharmonie Zondag 2 Oogst. Ten 7 ure 's morgens, op d'Esplana de, Prijskanp in Vinken gezang 'IV n 9 ure. Uitgang van de Processievan O. L Vvan Tuine 's Middags, CONCERT, Groote Markt, door de Koninklijke Fanfare. Schielingen met den Handboogingericht door de Maatschappij Den Rooden Hert Plaatselijke Tentoonstelling van kunsten en Ambachteningericht door de zorgen spoedig ontwikkeld worden. De plant, die jaren lang op eene barre plek, van licht en voedsel verstoken, wan- vormig is opgegroeid, en slechts dorre blade ren en verschomp ffde vruchten draagt, kan zich nj&t op ééns herstellen In eenen ande ren grond geplant, moet haar groei op de rechte wijze geleid, moet zij met zorg ge kweekt on door des Hemels licht verwarmd worden, eer het nadeel kan te boven komen, door vroegere verwaarloozing veroorzaakt, en kracht kan verkrijgen om hare bloesems te ontwikkelen en hare vruchten tot rijpheid te brengen. Zoo was het met Geertje er moest eene nieuwe richting aan hare denkbeelden, nieuw voedsel aan haren geest, nieuw licht aan hare ziel gegeven worden, eer de hoo- gere bedoelingen, waarvoor zij geschapen was, met haar verVuld konden worden. True'gevoelde iets hiervan en het ont rustte hem. Hij beproefde echter niet het kind te stuiten. Hij wist niet wat te doen, en deed daarom niets. Willie poogde een paar malen den stroom barer heftige faal te weerhouden maar spoedig zag hij daarvan af, daar zij niet in het minste naar hem luisterde. Hij kon niet nalaten te glimlachen over hare kinderlijke gramschap, en ook niet haar eeniger mate gelijk te geven en bijna te wenschen dat hij zelf eens een krabbel vuistje met Nan kon hebben, en haar zijne meening over haar karakter met een paar harde stampen te kennen geven. Doch hij was door zijne zachtaardige moeder beter opgebracht, hij zag wel dat Geertje een zeer opvliegend karakter moest hebben, en begon nu te begrijpen waarom iedereen haar voor slecht hield. Nadat Geertje nog eene poos op Nan had van den Burgersbood in de Hallc. Ten 5 en ten 6 nre, Vandenpeere boom pl aats. Opstijging van Luchtbollen on ler de leiding van den luchtvaarder J. Dumortier, van Brussel Ten 6 1/2 ure, CONCERT, Groote Markt. Maandag 3 Oogst Ten 10 ure,iu de Halle, Prijsdeeling aan de leerlingen der Staatsmiddelba re school voor Jongens. Ten 11 ure, Prijskamp voor Hondenge spannen. 's Middags, CONCERT, Groote Markt. Ten 2 ure. Boomgaardstraat, Honden loop Ten 8 ure. CONCERT,Groote Markt. Dinsdag 4 Oogst T u 10 ure, m de Halle, Muziekfeest door do leerlingen der Muziekschool. 's Middags, CONCERT. Groote Markt Ten 8 ure, .CONCERT, Groote Markt. Woensdag 5 Oogst ien 8 ure, CONCERT,Groote Markt. Donderdag 6 Oogst. Ton 9 ure, Veemarkt, Prijskampin gericht door den Bond der Geitenkmeek- sgndikalen van het arrondissement. Y per. Ten 3 ure, iu de 11 alle, Prijsdeeling nan de leerliugen der Nijverheid- school, Ton 4 nre. VolksspelenZ talhof. Teo8 ure, CONCERT. Groote Markt. Zondag 9 Oogst. Kruisboogschieling in den doel, ingericht door de maatschappij Les Vrais Ar- balétrier8 's Middags, CONCERT, Gioote Markt Ten 4 ure, Van lepeeroboomplaats, Groot Acrobatisch Feest en Pantomime met de medewerking van knnstenaafs der groote circus van Europa, onder bet bestuur van M. Benoit Bredford, impresario te Brussel. Ten 9 ure, Groot Nachtfeestmet de medewerking van den Amerikaau- schen Blondin Oefeningen op Telefoondraden, met rij wielen en vuurwerk (Bestuur M. Bred ford). Zaterdag 15 Oogst. Chineesche Cibelschietingop St-Pie- terswijk. Ten 8 ure, Concert Groote Markt. Zondag 16 Oogst. Prijskamp in het Lijnvisscheninge richt door de maatschappij de onaf hankelijke Visschers Ten 8 ure, Concert, Groote Markt. Zondag 30 Oogst. Turn/eest ingericht door de maat schappij De Onvermoeibare ONDERSCHEIDENE FELSTEN Prijskampeu en verschillige spelen, gescholden, hield zij van zelf op schoon haar gezichjte nog eene onaaangenatne uitdrukking bleef behouden. de oude ge wone uitdrukking, die, h <e jammer dit ook was, altijd terug kwam wanneer zij zich driftig maakte. Ook dit ging echter spoedig voorbij, en toen jufvronw Sullivan, wat later in den avond, aan de deur verscheen, zag Geertje er helder en vergenoegd uit, en luisterde met duidelijk zichtbare blijdschap, terwijl True zijnen hartehjken dank be tuigde voor de moeite, die men om zijnen twil gedaan had. Eind dijk ging Willie met zijne moeder heen, en toen Geertje hem goeden nacht wenschte, vroeg zij hem zoo vriendelijk om eens terug te komen, en keek zij-zoo helder uit hare oogjes, toen zij aan de hand van True in de deur stond, daf zeg de Zij is een wonderlijk klein ding niet waar, moeder Maar ik houd wel vaa haar. Zevende hoofdstuk. Het eerste gebed. Het zou moeilijk geweest zijn twee kin deren, beide uit, de klassen der arm n te vinden, wiens levenslot tot dus verre een meer volkomen constrast hadden gevormd, dan dat van Geertje en Willie. Met hetgeen Geertje in haar leven ondervonden had is de lezer reeds eenigszins bekend. Een ver waarloosd weesje was haar weinig van die zorg, en nog minder van die liefde te beurt gevallen, welke Willie altijd had genoten. De echtgenoot van jufvrouw Sullivan was een dorpspredikant en een zeer verstandig man geweest maar dewijl hij stierf toen Willie nog een klein kind was en maar een zeer gering vermogen naliet, begaf de we duwe zich met baar kind weder naar huis bij haren vader. De oude man had zijne dochter ook zeer noodig want de dood had OP DB

De Weergalm (1904-1914) | 1908 | | pagina 2