Saison d'Eté Si li U BUY ZOND&GRtJST Grandes Courses de Chevaux. Zon- en Feestdagen, Courses de Chevaux Representations par le GRAND CIRQUE RANCY. ZEEP Velodroom van Yper. SPORT. Gevecht. Lijst dei* Apothekers Mr K. GAVIAVI Tom hola van den Ouderlingen Bijstand. Concours HIPPIQVii International, lil u mi nation générale Courses d'Ypres. Nieuwstijdingen. 10,000,000 stukken worden wekelijks ver kocht. Dat is het beste bewijs dat SUNLIGHT ZEEP alle verwachtin gen beantwoordt. eu Kweek meniën O111 Ie lachen. Zaterdag, ter gelegenheid der aan komst der 2e etape der Toer van ge]gie hadden koersen plaats in den velodroom van Yper. Veel volk was toegeloopen naar on zen track, om de koene rijders der Toer dapper toe te juichen. Gedurende de halve fond-koers tus- schen Platteau en Bonrath, is deze laatste gevallen. Hij is gelukkiglijk niet erg gekwetst. Om 4 ure 43 minuten kwamen de eerste rijders aan van den Toer van Belgie en eensklaps stonden de tri bunen in vlam Groote radeloosheid maakte zich meester van de toeschouwers, welke vluchtten. Er zijn geen gekwetsten, maar kleederen en materiel van rijders werden vernield. Daardoor kon de regelmatige aan komst niet worden geoordeeld, maar eene rechtvaardige beslissing zal wor den geveld. Toen de brand ontstond, waren twaalf rijders in het hoofdpeloton dat aangeleid werd door Van Houwaert. Dooi' 't volk werden drie rijders omge worpen. Niettemin werden de twee vereischte ronden, in de verwarring en zelfs daar waar de vlammen der brandende ban ken uitsloegen, gereden door twee dapperen en wel door Cyriel Van Hou waert en zijn dapperen dorpsgenoot Masselis. Tijd om toe te juichen had men niet, want de tribunen brandden op een 50 tal meters. Wat de brand verwoestte. Een gedeelte der tribunen, al de ka- bienen waar de kleederen der rijders die aan de koers deelnamen werden vernield. Ook de bagage dei'Eranschen verbrandde. De piste is ongedeerd. Voor kleede ren, bestemd voor de rijders der ronde, evenals voor lijnwaad werd dra in de stad gezorgd. De koersen in den Velodroom, Zon dag 23 Mei, werden gegeven ten pro- fijte der rijders wier kleederen en ma terieel werden vernield. Alleen de tri bunen konden niet gebruikt worden. De koersen van Zondag laatst in den velodroom, niettegenstaande den brand van Zaterdag, hebben veel volk aange lokt. Ziehier de uitslagen Premiënkoers (10 kilometers). De premiën zijn gewonnen door 1. Ba- rendse 2 en 3, Legrand 4 en 5, Du- quesne 6 en 7, Denissel 8 en 9, Gi- rardy 11, 12, 13 en 14, Denissel. Eindpremiën 1. Denissel2. Duques- ne 3. Spain 4. Legrand. Eene garbe bloemen wordt aan Denissel geboden. Halve fond-koers met premiën. (25 kim 75 toeren), voorbehouden aan de deel nemers der Toer van Belgie 1. Wancour. 2. Buysse. 3. Defraye. Te midden dezer koers valt Devog- helaere en kwetst zich aan het hoofd. De premiën zijn gewonnen door Wancour, 9. Buysse, 5. Devoghelaere, 3. Vandenberghe, 3. Defraye 2. Cornet 1 Wancour ontvangt eenen bloemen- ruiker, terwijl het muziek de Braban- Qonne speelt. Eliminatiekoers voor beroepsrenners. 1. Duquesne. 2. Marcelli. 3. Denis sel. Rigaux heeft eenen kleinen val ge daan. De koersen worden geëindigd met eene vervolgingsmatch tusschen de ploeg Abry-Dorvillers-Lamon en de ploeg Block-Burgraeve-Coussement. Deze laatste wordt ingehaald in 6 mi nuten 34 seconden. Waarom hebben de Belgen 't al gemeen zuiver stemrecht niet Dc Toer vim Belgie. Donderdag laatst werd het vertrek gegeven van deze koers, bestaande uit 9 etapen, beslage tide een totaal van 1200 kilometers. Uitslag der 1° etape Brussel-Ant- werpen, 198 kilometers. 1. Vandenberghe de 198 kilometers in 6 uren 36 min. 12 sec., 't zij gemid deld 31 kilometers 950 meters per uur. 2. Duboc. 3. Alavoine. 4. De Frave. 5. Masselis. 6. Blaise. 7. Maes 8. Dupont. 9. Kranskens. 10. Van Houwaert. 11. Buysse. 12. Devroye. Uitslag der 2e etape Antwerpen- Yper, 203 kilometers. 1. Van Houwaert. 2. Masselis. 3. Du boc. 4. Alavoine. 5. Dupont. 6. Krans kens. 7. Lesgourgues. 8. Hanlet. 9. De vroye. 10-11-12. Buysse, Defraye en D'Hulst. Uitslag der 3e etape Yper-Charle- roi, 217 kilometers. 1. Duboc, in 7 uur 45 m. 22 s. 't zij gemiddeld 28 kilometers per uur. 2. Gruchon. 3. Alavoine. 4. Van Hou waert. 5. Dupont. 6. Cornet. 7. Spies- sens. 8. D'Hulst. 9. Faber. 10. Golsaet. 11. Devroye. 12. Beyens. 13. Krans kens. Woensdag morgen, om 10 ure werd het vertrek gegeven der 4e etape, Char- leroi-Namen, 172,5 kilometers. Vrijdag, 5° etape, Namen-Verviers, 220 kilometers. Zondag, 6e etape, Verviers-Brussel, 230 kilometers. Waarom hebben de Belgen het nationaal leger niet Zondag is een gevecht ontstaan in de herberg Het Kasteeltje Meenen- steenweg. Een zekere Auguste Ghee- raert, landbouwer, was in de herberg aan 't slapen op eenen stoel. De gebroe ders Favaert, die in de herberg zaten, vonden hun vermaak met Gheeraert te plagen, zoodanig dat hij wakker werd en zich in gramschap zette. De Favaert's wierpen glazen naar het hoofd van Gheeraert. De baas, ont- waardigd, wilde tusschenkomen en de gebroeders Favaert aan de deur zetten. Hij ook werd geslagen. vuil <li«»ii-»t zijnde van A inhidags lof 10 nren s'avoiuis VOOR 'T JAAR I 909. ZONDAG 30 MLI 1909, EENENSTRAAT, N° 6, YPER VILLE D'YPRES. 1909. Dimanche 30 Mai, (Pentecóte). A midi, CONCERT, par l'Harmonie Communale. Lundi 3i Mai, A midi, CONCERT, par l'Harmonie Communale. Dimanche 6 Juin, a 3 heures, organisées par le Sport Hippique, A 6 heures, CONCERT, par la Fanfare Royale. Dimanche i3 Juin, A 6 heures, CONCERT, par l'Harmonie Communale. Du 18 au 20 Juin, Dimanche 20 Juin, A midi, CONCERT, par l'Harmonie Communale. Dimanche 21 Juin, A 6 heures, CONCERT, par la Sociétó Ptiiliia.i*moiiique cle Coujines-Fr. (15 executants). Dimanche 4 Juillet, A 8 heures, CONCERT, par la Fanfare Royale. Dimanche 11 Juillet, A 8 heures, CONCERT, par l'Harmonie Communale. Dimanche 18 Juillet, a 2 heures, organise par le Cercle Équestre. A 8 heures, CONCERT, par la Fanfare Royale. Mercredi 21 Juillet, (F T E NATIONA L E), a 8 heures, CONCERT, par la musique du 3'"" régiment de ligne. de la Grand'Place. Dimanche 25 Juillet, A 8 heures, CONCERT, par l'Harmonie Communale. Dimanche '1' Aoüt, Kermesse Annueile, dite TUINDAG. Diinanche O Juin 1909, a 2 heures de l'après-midi, (Plaine d'Ajiour) 3000 francs cle prix. Ontplo ffing in een kelder Rijsel, Door het omvallen vaq een bus naphta, had er Zaterdagavond in den kelder der fabriek van M. Hauny, alhier, eene he vige ontploffing plaats, waarbij vijf werk lieden ernstige brandwonden bekwamen in het gelaat. Echtelijk drama. Marcq-en-Barceul, Een jaloursch echt genoot de 35 jarige Utterhaeven, wonend gehucht de la Corrie. poogde uit jalourscheid zijne 27 jarige vrouw Claire Wattiez 's nachts te dooden, na 't licht te hebben uit gedoofd. Hij sloeg aanhoudend met een scherp voorwerp en liet haar liggenbadend in haar bloed, Sindsdien is hij verdwenen. Men denkt dat hij naar België is gevlucht. Erg automobielongeval. PROVINCIE WEST-VLAANDEREN Verbetering vein het PAARDENRAS. PRIJSKAMPEN voor II errieveulens De prijskampen zullen in 1909 op de hierna bepaalde plaatsen, dagen en uren gehouden worden 1° Te Kortrijk, langs de Vande Pee reboom Laan, op Zaterdag 19 Juni. 2° Te Ghistel, ter Groote Markt, op Maandag 21 Juni. 3° Te Yper, op het Esplanade Plein, op Donderdag 24 Juni. 4° Te Brugge, ter Burgplaats, op Za terdag 26 Juni. 5° Te Thourout, ter Burgplaats, op Dijnsdag 29 Juni. 6° Te Dixmuide, ter Groote Markt, op Donderdag ln Juli. De kweekers, die zich voorstellen paarden ten prijskamp aan te bieden, moeten, minstens tien dagen vóór den dag der vergadering, de aangifte ervan doen hij middel van eene volgens mo del opgemaakte tabel, op te zenden naar het provinciaal bestuur of naar den heer Depiere, sekretaris van den keurraad der paarden van inlandsch ras, te Brugge. Formuien van de tabel liggen ter be schikking van de belanghebbenden in de 3e afdeeling der bureelen van het provinciaal bestuur (Nr 7). Het staat den keurraad vrij, de paarden buiten prijskamp te stellen, die niet ingeschreven zouden geweest zijn, bij gebreke aan inzending van voornoemde opgave binnen den ver- eischten termijn, alsmede de paarden die zouden aangeboden worden in eene andere vergadering dan deze voor welke zij ingeschreven werden. De samenstelling der omschrijvin gen, de voorwaarden, plaatsen, dagen en uren van prijskamp, alsmede het getal en het bedrag der uit te reiken premiën, maken het voorwerp uit van een besluit der bestendige Deputatie in date van 23 April 1909, dat bij plak brief naar ai de gemeentebesturen dei- provincie wordt opgezonden. Bestuurder van verzekeringen Duiven, Duivenhok ken, Ongevallen, Le ven, Brand, Hagel, enz. vraagt eerlijke Agenten in alle ge meenten. Hoogecommissie Schrijven met getuigschriften VILLA CU RISTIN A Mortsel (Antwerpen) Opvoeding. Wij bevelen vurig onzen stadsgenooten de tombola aan ingericht door de Maat schappij van Onderlingen Bijstand, de Oud-Leerlingen der Stadsschool van Yper. Deze machtige uitnemende menschlie- vende maatschappij is vast besloten den weg der hervormingen en der heilzame maatregelen ingetreden om hare werking uit te breiden en zich op de hoogte te plaatsen der groote gelijkaardige maat schappijen van het land. In 1905 sticht zij eene bijzondere afdeeling met onderscheiden kapitaal niet oud-leer lingenbestemd voor de personen die het geluk niet gehad hebben de gemeente knechtjesschool te verkeeren^ Alzoo kwa men zich 12u leden bij de SoO leden der oude afdeeling voegen. In 1905 wordt bet comiteit der oude af deeling bewogen over het lot zijner leden, bijna allen arme werkers het wil hunne zedelijke gesteltenis opbeuren, hun na een gansche leven van arbeid de schande bespa ren uitsluitelijk ten laste te vallen, hetzij van hunne kinderen, hetzij van de liefda- digheidsbesturen het zocht het middel om den werkman onafhankelijk te maken, al het budjet der burgerlijke godshuizen en van het bureel van weldadigheid te ontlas ten. En bij middel van een jaarlijksch boni dat het kan verwezenlijken dank aan de mildheid zijner hooggeachte begiftigers, doet het comiteit eene jaarlijksche storting van drie franks per hoofd aan de pensioen kas onder de waarborg van den Staat om een ouderdomspensioen te verzekeren aan de leden. Eindelijk de aangekondigde tombola heeft voor doel om het gebrek aan te vullen der hulpmiddelen van de nieuwe afdeeling met eene aanmoedigingskas te stichten voor stortingen op pensioen boekjes. De prijzen aan het publiek aangeboden bestaan uit stadsloten met premie eener nominale waarde van 1,50(1 fr. De loterijbriefjes zijn te koop aan den prijs van 10 centiemen bij den Voorzitter, M. Arthur Stoffel, en bij de andere leden van het comiteit. Halluin. Nabij Roncq gebeurde Zon dag een erg automobielongeval. Bij 't over steken der baan, werd de iijarige Angèle Dumont door een automobiel, toehoorend aan M R., uit Rijsel, omvergeworpen en een der beentjes vermorzeld. Weigert de namaaksels. VAN INLANDSCH RAS. Onderricht van een huis concierge aan zijn zoon Zoo jongen, voor de menschen van de eerste stagie, buigt ge diepen houd uw klak in handen. Voor die van het tweede neemt gij uwe klak af. Voor die van het derde verdiep komt gij aan den boord uwer klak. Voor die van 't vierde verdiep is een hoofdnikken voldoende. En voor wat de lieden van 't vijfde en van de mansardekamers betreft... wacht totdat zij u eerst groeten

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3