ZOMERSEIZOEN PAARDENLOOPEN GROOTEN CIRCUS RANCY INTERNATIONALE RIJDERSSTRIJD État-Civil cT Ypres. Necrologie. Tombola van den Ouderlingen Bijstand. l>oo(l<revori(len. Aanlanding van twee luchtballons. DE BENDE POLLET Prijs 2 fr. 50. Algemeene Verlichting 8 PORT. Om te lachen. Wij vernemen met droefheid de dood van Mijnheer Emile NOLF, schielijk ontrukt na eene korte ziek te, aan den ouderdom van 67 jaren. De achtbaren en betreurden over ledene was den vader van onzen volksvertegenwoordiger, Mijnheer Ernest Nolf, en van Mijnheer Pierre Nolf, professor aan de Universiteit van Luik. Hij behoorde de liberale partij toe, maar mengelde zich weinig aan de politieke woelingen, waarvan hij altijd geweigerd heeft een mandaat te aanvaarden. Wij bieden aan zijne bedroefde familie onze vurigste rouwbetuigin gen. GEBRUIKT GiJ Duizenden huismoeders gebruiken Sunlight voor den wasch, den onderhoud van de keuken en het huis OMDAT ZIJ ZUIVER IS Boekdeel van 460 bladz Waarom hebben de Beflgen 'i ai- gemeen zuiver stemrecht niet Drie en twintigste hoodstuk. Een vriend in droefenis. STAD YPER. 1909. Zondag 6 Juni. ten 3 ure, ingericht door den Sport Hippique. Ten 6 ure, CONCERT, door de Koninklijke Fanfare. Zondag i3 Juni, ten 6 ure, CONCERT, door de Stadsharmonie. Van 18 tot 20 Juni, vertooningen door den Zondag 20 Juni, 's middags, CONCERT, door de Stadsharmonie. Zondag 21 Juni, ten 6 ure, CONCERT, door de Société Philharmonique van Komen-Frankrijk (75 uitvoerders), Zondag 4 Juli. ten 8 ure, CONCERT, door de Koninklijke Fanfare. Zondag 11 Juli, ten 8 ure, CONCERT, door de Stadsharmonie. Zondag 18 Juli, ten 2 ure, ingericht door den Cercle Équestre. Ten 8 ure, CONCERT, door de Koninklijke Fanfare. Woensdag 21 Juli, (NATIONAAL FEEST) ten 8 ure, CONCERT, door het muziek van het 3e linie regiment, van de Groote Markt. Zondag 25 Juli, ten 8 ure, CONCERT, door de Stadsharmonie. Zondag 1°" Oogst, Jaarlijksche Kermis gezegd TUINDAG De Toer van Beigie. Hieronder deelen wij de uitslagen mede der laatste etapen alsook de emdklasseeringen en wat de koene rijders gedurende die io dagen ge wonnen hebben. Uitslag der 4e etape, Charleroi- Namen, 172,5 kilometers. i. Van Houwaert, in 6 uur 30 mi nuten, 't zij gemiddeld 28 kilometers 700 meters per uur. 2. Spiessens. 3. Alavoine. 4. Duboc. 5. Colsaet. 6. Devoghelaere. 7. Hanlet. 8. Faber.9. Pirlot. 10. Beyens. 11. Kranskens. 12. Devroye. 13. Cornet. Uitslag der 5e etape, Namen-Ver- viers, 220 kilometers. 1. Alavoine, in 7 uur, 44 minuten, 10 seconden, 't zij gemiddeld 30 kilo meters, 200meters per uur. 2. Duboc. 3. Devroye. 4. Hanlet. 5. Van Hou waert. 6. Spiessens. 7. Kranskens. 8. Faber. 9. Colsaet. 10. Lesgourgues. 11. Pirlot. 12. Dupont. 13. Faber. Uitslag der 6e etape, Verviers- Brussel, 230 kilometers. 1. Alavoine, in 8 uur, 'tzij gemid deld 30 kilometers per uur. 2. Du boc. 3. Kranskens. 4. Spiessens. 5. Dupont. 6. Cornet. 7. Van Hou waert. 8. Devroye. 9. Faber. 10. Lambert. 11. Pirlot. 12. Cruchon. 13. Hanlet. 14. D'Hulst. 15. Saroléa. Eindklasseering 1. Duboc, 2. Alavoine. 3. Van Houwaert. 4. Spiessens. 5. Krans kens. 6. Dupont. 7. Devroye. 8. Cruchon. 9. Hanlet. 10. Cornet. 11. Colsaet. 12. Faber. 13. Pirlot. 14. D'Hulst. ^."Lambert. Wat zij gewonnen hebben. Duboc, 2425 fr. Alavoine, 1675 fr. Van Houwaert, 1165 fr. Spies sens, 595 fr Kranskens, 445 fr Dupont, 395 fr. Devroye, 325 fr. Cruchon, 270 fr. Hanlet. 265 fr. Cornet, 220 fr. Colsaet, 180 fr. Faber, 155 fr. Pirlot, 120 fr. D'Hulst, 115 fr. Lambert, 100 fr. Braun, 95 fr. Renault, 95 fr. Sa roléa, 95 fr. Op reis. Jongeling. Hij mocht het ook. Een slechte kenner. Naissances Verminek, Antoinette, Marché au Bétail. Vannxem, Georges, rue des Trèfles. Moniez, Jéröme, rue Lon gue du Marais.Clareboudt, Alixe,rue des Boudeurs. Ollevier, Victor, rue de ia Plume. Talpe, Yolande, Kalf- vaart. Laseure, André, rue Courtede Thourout. Vermeersch, Marie, rue de l'Écosse. Mariages Craye, Georges, gargon de boutique, et Platteeuw, Marie, couturière, tous deux a Ypres. Duflou Camille, ma- Qon a Vlamertinghe, et Vandewater, Richilde, servante a Ypres. Décès Moriocour, Mélanie, 68ans, saus pro- fession, épouse de Lamps, Victor, rue du Gorbeau. Verkamer, Leopold, 76 ans, boutiquier, époux de Devos, Marie, rue du Gorbeau. Ingels, Roger, 6 mois, rue du Passage. Room, Frangois, 22 ans, peintre, célibataire, rue Ste-Cathérine. Bol- laert, Berthe, 18 ans, sans profes sion, rue Gustave de Stuers. Mar quette, Marie, 86 ans, sans profession, veuve de Vandooren, Frangois, rue de la i Boule. Hessel, Henri, 49 ans, sans profession, célibataire, rue Longue de Thourout. Vandevyver, Henri, 52 ans, journalier, époux de Knockaert, Marie, rue Gourte du Marais. Feys, Octavie, 65 ans, sans profession, veuve de Dewaele, Henri, chaussée de Pope- ringhe. Wij bevelen vurig onzen stadsgenooten de tombola aan ingericht door de Maat schappij van Onderlingen Bijstand, de Oud-Leerlingen der Stadsschool van Yper. Deze machtige uitnemende menschlie- vende maatschappij is vast besloten den weg der hervormingen en der heilzame 1 maatregelen ingetreden om hare werking uit te breiden en zich op de hoogte te plaatsen der groote gelijkaardige maat schappijen van het land. In 1905 sticht zij eene bijzondere afdeeling met onderscheiden kapitaal niet oud-leer lingen, bestemd voor de personen die het geluk niet gehad hebben de gemeente knechtjesschool te verkeeren. Alzoo kwa men zich 12u leden bij de 550 leden der oude afdeeling voegen. In '1905 wordt bet comiteit der oude af deeling bewogen over het lot zijner leden, bijna allen arme werkers het wil hunne zedelijke gesteltenis opbeuren, hun na een gansche leven van arbeid de schande bespa ren uitsluitelijk ten laste te vallen, hetzij van hunne kinderen, hetzij van de liefda- digheidsbesturenhet zocht het middel om den werkman onafhankelijk te maken, al het budjet der burgerlijke godshuizen en van het bureel van weldadigheid te ontlas ten. En bij middel van een jaarlijksch boni dat het kan verwezenlijken dank aan de mildheid zijner hooggeachte begiftigers, doet het comiteit eene jaarlijksche storting van drie franks per hoofd aan de pensioen kas onder de waarborg van den Staat om een ouderdomspensioen te verzekeren aan de leden. Eindelijk de aangekondigde tombola heeft voor doel om het gebrek aan te vullen der hulpmiddelen van de nieuwe afdeeling met eene aanmoedigingskas te stichten voor stortingen op pensioen boekjes. De prijzen aan het publiek aangeboden bestaan uit stadsloten met premie eener nominale waarde van 1,500 fr. haar- een brief te schrijven hetgeen zij ver klaarde dat meer zou zijn dan zij in jaren gedaan had. Eer zij het huis verliet, begaf Geertrui zich naar de studeerkamer van den heer Graham, in de hoop dat hij toch vriendelijk afscheid van haar zou nemen maar toen zij zegde dat zij kwam om hem vaarwel te zeggen, mompelde hij onduidelijk de een voudige woorden van het gewone formulier, zooveel beteekenend als zij uit het hart komen, zoo ijskoud, waren zij, gelijk zij bij deze gelegenheid, met strakken, bijna geslotene lippen werden uitgesproken en haar toen^den rug toekeerende, nam hij de tang op om het vuur bij te leggen. Zoo ging zij heen, met eenen traan in het oog en droefheid in het hart, want tot nog toe was de heer een goed vriend voor haar geweest. Een geheel ander tooneel verwachtte haar iu de keuken waar zij heenging om de oude keukenmeid en Kaatje de werkmeid op te zoeken. Wel Heere mijn tijd, lieve jufvrouw Geertrui, zegde de eerste, hare handen aan haren voorschoot afvegende, wat zullen wij u missen Er zal geen leven meer in huie Wezen als gij er uit zijt. O h Heere als ge niet gauw terug komt, zullen wij allen in veertien dagen uitsterven. Gij zijt hier immers het leven en de ziel van alles. Maar gij zult zeker wel weten wat goed is, en als gij dus moet heengaan, moeten wij er ons maar in schikken hoewel Kaatje en 'k er ons wel haast de oogen zullen uit schreien. Zekerlijk, jufvrouw Geertrui, zegde het iersche Kaatje, het is wel wat goed van u dat gij ons goeden dag komt zeggen. Ik waarlijk niet waar gij geheugen ge- De loterijbriefjes zijn te koop aan den prijs van 10 centiemen bij den Voorzitter, M. Arthur Stoffel, en bij de andere leden van het comiteit. v. *-r" T TRS» Jufvrouw Regina Merlevede, 63 jaar oud, ongehuwd, woonde alleen in een huisje aan de Kruisstraat. De gebuurs hadden haar sedert een paar dagen niet meer gezien, en zij dachten dat er een ongeluk moest gebeurd zijn. Zaterdag namiddag verwittigde men de politie, en een slotmaker de deur geopend hebbende, vond men de oude vrouw dood op haar bed uitgestrekt. Het sterfgeval moest reedseenigedagen voorgekomen zijn, want het lijk was al in staat van ontbinding. - '."G Maandag avond, rond 8 ure, zijn twee luchtballons, komende van de richting van Frankrijk (Zuid-Oost) aangeland bij de bui tenwandelingen der vesten de eene in eene weide bij de weldadigheidsschool, de ande re een weinig verder, in de weide, bij het oud poeiermagazijn, genaamd Slekkefort. Vele wandelaars, huiswaardskeerend, hebben de ballons gaan bezichtigen, die volgens het schijnt te Armentiers opgeste gen zijn. TEN BUREELE VAN DIT BLAD SMGSSSSJSKSSHBEÏSB vS/aara» noeg van daan haalt om zoo aan oris allen te denken, en zeker zult gij het nooit beter kunnen hebben als wij u toewen'schen. Ik kan niet anders gelooven, jufvrouw, of het zal u toch ook wel wat voorthelpen, dat ieders goede wens.chen en zegeningen tuet u meegaan. Dank, Kaaije, dank sprak Geertrui, diep getroffen door de hartelijkheid dezer eenvoudige vriendinnen. Gij moet eens te Boston naar mij komen zien, en gij ook, vervolgde zij, zich naar de keukenmeid keerende ik zal er op rekenen. De afscheidsgroeten, die Geertrui nu in de ooren klonken waren oprecht hartelijk zij volgden haar door den gang en het voor huis, en toen het rijtuig met haar wegreed, hoorde zij ze -nog boven het geratel der wielen uit. Wij gaan Geertruide's afscheid van Ame lia, de hartelijke ontvangst die haar bij juf vrouw Sullivan te beurt viel, en het.begin van haren arbeid in de school met stilwijgen voorbij en bezoeken haar eerst weder, om de gebeurtenissen van eenen dag in No vember aan te teekenen, omtrent twee maanden nadat zij den heer Graham verla ten had. Met de zon opstaande, maakte zij haar toilet in eene kamer zoo koud dat hare han den half verstijfd waren eer zij gedaan had maar hoe nijpend de koude was, verzuimde zij toch niet eer zij haar dagwerk be gon, des hemels zegen daarover af te bid den. Wordt Voortgezet) Mijnheer Goelevens was bijzonder diklij vig. Op reis moetende gaan en om gemak kelijk te zitten en goed assem te kunnen halen, zond hij zijnen knecht om twee reis- koepons van le klas. De knecht kwam triomfantelijk terug met drie kaartjes een van 1®, een van 2e en een van 3e klas. 't Komt op 't zelfde uit voorden prijs, zei hij, en zoo zijt gij zeker van nog ge makkelijker te zitten. Mejuffer, gij weet hoe oprecht ik u bemin, Ik kan niet leven zonder u, maar ik bid u.., gelief dadelijk een besluit te nemen.. want ik heb nog een andere partij in 't oog. Overtijd was de ton af bij baas Pijkens, in de zwane De baas die eene andere ging aanleggen bleef zoo lang weg dat Cordula zijne wettelijke eens tot den kelder daalde om te zien waar Flup blijven mocht. Zij vond hem onder de opene kraan met den mond open liggen. Maar Flup, riep ze, waar zijn uwe gedachten Vrouwken sprak de zattekul, 't ware zonde zoo een puik bierken voor vreemde menschen te laten. Zeg, Jaak, vroeg Tist laatst aan zijnen vriend, kent gij het verschil tusschen eenen kanarievogel en eene piano. Daar weet ik niets van, beste jongen, verzekerde Jaak. Het is goed dat gij het zegt, antwoor- de lachend Tist. Als ik eene piano wil koo- pen, zal ik u nooit zenden, gij zoudt kun nen met eenen kanarievogel afkomen. Declarations du 21 au 28 Mai 1909. bib e: a A tr- aO O O O O O aO aor-aooooo-r- aOI—000 0 0<?T co 00000000 oooooooo ao r- o o o o o G^ th (5^1 O O O O O O O O O co 000000*-* co

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3