ZOMERSEIZOEN IHlUiif ZONDAGRTJST internationale rijdersstrijd Iff JSi Velodroom van Yper. Groote Internationale Koersen. Gouden bruiloft. Lijst dei' Apothekers De Zon- en Feestdagen Mr A WECK ESS LB, GROOTEN CIRCUS RANCY Algemeene Verlichting Schrikkelijk ongeluk te Diekebusehvijver. Brand te Laugemarck. Eene goede vangst. Aardbevingen in Frankrijk. Om te lachen. DE BENDE POLLET Prijs 2 fr, 50. Zaterdag 19 Juni 1909, om 5 ure, Officieel* poging tot het kloppen van liet record van liet uur, achter groote motocyclette, LEON VANDERSTUYFT. Ingang 0-25 c. Tribunen 0-50 c. Zondag 20 Juni 1909, om 2 1/2 ure, PROGRAMMA xSnelheidskoersvoor beginnelingen (seriën en halve-finalen). 2. Koers van 10 kilometers met pre- miën voor liefhebbers. 3. Vervolgingmatch in twee manchen tusschen den grooten Robert WANCOURT en RIGAUX van Verviers, kampioen der provincie Luik. 4. Snelheidskoersen in 3 manchen tusschen DUQUESNE, kampioen van Parijs 190T!. MORETTI, kampioen van Italië. MARCELLI, kampioen van het Noorden. 5. Match voor motocycletten met medekamping van den antwerp- schen duivel, Jan OLIESLAGERS. Prjzen der plaatsen Voorbehouden 3 fr. Tribunen 2 fr. Virages 1 fr. Gradins 0-50 fr. Maandag toekomende, 21 Juni, viert Albert Lacante, gewezen lang- zager van beroep, zijne gouden Brui loft. Albert Lacante is een werkman vereerd met de nijverheidsdecoratie, ter dezer gelegenheid zal de Maat schappij der oud-gedecoreerde werk lieden den Jubilarissen gaan geluk wenschen en hen een prachtigen bloemtuil aanbieden als bewijs van hoogachting welke de confraters toedragen aan hunnen gevierden Voorzitter. Wij voegen onze gelukwenschen bij deze der leden van de maatschap pij en wenschen den jubilarissen dat zij nog lang mochten gelukkig leven te zamen. van dienst zijnde van 's mi liiags lol 10 uren s'avonds VOOR 'T JAAR I 909. ZONDAG 20 JUNI 1909, DIXMÖDESTRAAT, N° 68, YPER STAD YPER. 1909. Van i8 tot 20 Juni, vertooinngen doer den Zondag 20 Juni, 's middags, CONCERT, door de Stadsharmonie. Zondag 21 Juni ten 6 ure, CONCERT, door de Société Philharmonicjue van Komen-Frankrijk (75 uitvoerders), Zondag 4 Juli. ten 8 ure, CONCERT, door de Koninklijke Fanfare. Zondag I I Juli ten 8 ure, CONCERT, door de Stadsharmonie. Zondag 18 Juli, ten 2 ure, ingericht door den Cercle Équestre. Ten 8 ure, CONCERT, door de Koninklijke Fanfare. Woensdag 21 Juli, (NATIONAAL FEEST) ten 8 ure, CONCERT, door het muziek van het 3" linie regiment, van de Groote Markt. Zondag 25 Juli, ten 8 ure, CONCERT, door de Stadsharmonie. Zondag 2°" Oogst, Jaarlij ksche Kermis gezegd TUINDAG Tien menschen in het water. Een slachtoffer. Zondag laatst was eene i'ransehe fa milie, uit Toerconje naar Diekebuseh gegaan, om een pleziervaartje op den vijver te maken. De familie bestond uit de echtgenooten René Lorthiois- Lannoy en hunne 2 kinders de echt genooten Robert Lorthiois-Lannoy en hunne 2 kinders eene schoonzuster, Mej. Louise I .annoy, van Brussel de stoker, M. Gruson. Zij waren in een automobielbootje gestegen en ter oor zaak van eenen korten draai, wankelde de boot om en al de ingezetenen vielen het water in. Aanstonds kwamen ge tuigen van dit droevig ongeluk aange- loopen met eene boot. De heeren Hu- bert Igodt van Yper en Bettremieux van Diekebuseh gelukten er in 8 personen uit het water te trekken. Mej. Lannoy alleen kon niet gered worden zij was versmacht en had aanstonds gezonken. Slechts een uur later haalde men ze op. Met de grootste verslagenheid heeft men in stad die droevige ramp verno men. Vrijdag avond, rond 8 ure, is een brand ontstaan in de hofstede van sieur Henri Flypo, te Langernarck, wijk Vrijbusch. Het vuur heeft de schuur vernietigd, alsook twee strooi- vummen, die in de nabijheid der schuur stonden. De schade, bedragende ongeveer duizend franken, is door de verzeke ring bedekt. Men kent de oorzaken van den brand niet. Het parket van Yper is Zaterdag na middag ter plaats geweest. Zondag 6 Juni 11., rond 10 ure 's avonds verlieten Lwe,e jonge meisjes van Belle de herberg van den sieur Top, van Dranoutre, gelegen aan de grens, bij den zwarten berg, en keer den huiswaarts. Onderweg, werden zij aangevallen door een-kerel die zij eeni- ge oogenblikken vroeger in de herberg gezien hadden. Zonder eenige reden sprong de kerel op de meisjes en mishandelde ze erg een van hen, Louise Verdru, kreeg vijf messteken. Zijn schelmdaad ge pleegd hebbende, haaste de lafaard zich te vluchten. Gelukkig!ijk vernam men weldra dat de dader van dien aanslag den zeke ren Michel Thiebault was, wiens ou ders te Belle wonen. Hij werd door de frausche politie opgezocht eri hij ver schuilde zich nu in Belgie. De gendarmerie van Locre, verwit tigd, zette zich op zoek van den dader, en was op het punt hem aan te houden, 's anderdaags dicht bij de hofstede Ge loen, maar op het zicht der gendarmen, gelukte hij nogmaals de grens over te gaan. Eindelijk Vrijdag laatst, vernamen de gendarmen dat Thiebault ro-nd de hofstede Declerc draaide aan den zwarten berg. Zij gingen 's nachts daar waken, en om 4 u. 's morgens gelukten zij er in hem aan te houden. Onder zocht, vond men op hem een groot mes. Er dient de gendarmen geluk te wenschen over die vangst, want Thie bault niettegenstaande zijnen jeugdigen ouderdom, 18 jaren, was een benau- welijke kerel, een echte plaag voor de gansche grensstreek, gelegen tusschen Dranoutre en Belle. Thiebault werd Zaterdag naar het gevang van Yper overgebracht. Vrijdagavond en Zaterdag morgend heeft men in verscheidene gewesten aardbevingen gevoeld. De geteisterde streek is gelegen ten Zuid-Oosten van Frankrijk, Toulon, Marseille, Cannes,. Nice, het geheele departement Proven ce. De dorpen Sint-Gannat, en Lam- besc hebben het meest geleden. Men telt een vijftigtal dooden en honderden gekwetsten. Zondag heeft de plechtige begrafenis plaatsgehad van de ongelukkige slacht- oiïers der aarbeving. De overheden en eene massa volk woonden de plechtig heid bij. De aarde beefde nogmaals Zondag en Maandag, doch zonder ongelukken te verwekken. De opschudding door Mie rarrjp ver wekt is onzeggelijk. Voor alle gebruiken. Het onderhoud van een huishouden is bij de helft verminderd wanneer Sunlight zeep in huis komt. Herpakking De vrouw van Pauwel Sluits was erg ziek en Pauwel voelde er zoo 'n verdriet over dat hij zijn vrouwken belastte hem te komen halen, als zij in 't andere land aangekomen was. Toen echter het wijfken des anderendaags nog nader zijn laatste uur was geraakt, sprak Pauwel. Hoor Sylvie van 't geen ik daa gezeid heb 'k zou ik maar van niets ger baren als ik boven kom. Verkeerd begrepen Westerlink, die een paar rijke vrou wen had getrouwd, was zoo dom, dat hij nooit had kunnen leeren lezen. Tel kens hij echter in 't Vosken kwam, nam hij de gazet ter hand, om zijne on- wetenheid te verduiken. Wat nieuws vroeg hem zekeren dag een vriend die hem 't blad verkeerd zag houden. Een molen omgewaaid sprak de stoeffer die juist eene Molenverkoo- ping met een beeldeken bij, begaapte. Verkeerde opvatting. Waar wilt ge met dien lepel heen, vroeg mijne vrouw gisteren aan kleine Jan, die zij tot de straat zag stappen, naar buiten, Moe, klonk het antwoord. Als vader zag dat ik zoo bleek was, zegde hij, ge moet lucht scheppen, jon gen. Een vriendelijk verzoek. Overtijd wilde een bewoner van Kropsala eene buitenlandsche reis doen, en hij ging bij den secretares om een pasport. Waar gaat gij naartoe vroeg hem de beambte. Naar Queensborough. Och Lieve Lieer, sprak de gemeen telijke schrijver kunt ge niet elders gaan, zulk een moeilijken naam zal ik nooit kunnen schrijven. Slecht voorteken. 'K geloof waarlijk zegde Fien dat mijn lekkere iets mankiert. Waarom dat vroeg Lies Wel, peist eens hij is in drij daag niet uitgegaan en in dien langen tijd heb ik er noch slag of stoot van gekre- Zonderlinge vraag. Mevrouw. Marie breng dien brief naar den post. Marie. Moet ik op antwoord wach ten Mevrouw Hij was niet gierig. Piet Sloos die de reputatie genoot zeer gierig te zijn verzocht eens zijnen vriend ten eten. Als die nu aan zijne derde schel rosbif was, kon de. vrek het niet meer uithouden. Sus, zegde hij, daar neemt gij nu al een derde schel rosbif, welnu ik heb daar toch ■nog niet op gesproken niet waar En dan zeggen de menschen dat ik gierig ben TEN BUREELE VAN DIT BLAD Boekdeel van 460 bladz. DOOR DEN STAYER Wat ik niet lijden kan is, dat Graham ie dereen de wet wil stellen, die hem op tien mijlen afstand nabij komt zijne heersuh- zuchtige manier van doen, alsof hij groot- mogol van Cochin-China was. Ik dacht dat hij in de laatste jaren verheterd was hij heeft eene ernstige les gekregen ia dat treurig geval met den armen Philip Amory, maar ik geloof dat hij nu zijnen ouden gang weder gaat. Ha, ha, ha barstte de dokter uit, terwijl hij zich voorover boog en Geer trui een tikje op den schouder gaf. Of ik ook blij was toen ik hoorde dat hij eens eene geduchte en billijke oppositie had gevonden en dat wel, waar hij dit het minst ver wachtte. Geertrui verwonderde zich zichtbaar over zijne duidelijke blijkende kennis van het misverstand tusschen haar en den heer Gra ham, en tot antwoord op haren blik ver volgde hij Gij verwonderdt u waar ik mijne in lichtingen heb bekomen en dat zal ik 11 zeg gen. Het was gedeeltelijk van Graham zelf, en wat mij het meeste doet lachen. is dat de oude vos zooveel moeite deed om zijne nederlaag voor mij te verbergen en te over reden dat hij toch zijn zin had gekre gen. Dokter Jeremy, sprak Geertrui hierop, ik hoop toch dat gij niet denkt... Neen, lieve, ik denk niet dat gij een vechtersbaas zijt maar ik ken u voor een meisje van verstand die weet wat recht is en doen wil wat recht is, in spijt vari mijnheer Graham of iemaod anders en als gij mijne verteljing hoort, zult ge begrijpen op Welke gronden hij oordeelt, en hoe het komt dat ik meer van de ware toedracht, dor zaak weet dan Graham wel had gewild. Hens misschien twee maanden geleden gij zult, 11 den juisten tijd mogelijks be ter herinneren dan ik werd ik bij een der kinderen van mijnheer W*** sprak met mij, toen hij weggeroepen werd om een bezoek te ontvangen, en toen hij terug kwam vertelde hij mij, dat hij zich juist van uwe diensten voor zijne school had verzekerd. Ik verwonderde mij daarover niet, want ik wist dat Amelia u voor dat vak had bestemd, en was blijde dat gij zul ke «ene goede plua's hadt gekrekeo. Doch nauwelijks was ik bij VV*** de deur uit, of ik ontmoette mijnbeer Graham, en terwijl wij de straat met elkander afgingen, sprak hij mij over zijne plannen voorkeu winter. Maar Geertrui Fluit gaai toch niet met u mede zegde ik Geerirui zegde hij, wel ja. Zijt gij daar zeker van zegde ik. Hebt gij het haar al gevraagd Ge vraagd was zijn antwoord. Neen. Maar ik weet toch wel dat zij zal medegaan en blij zijn met zulk eene gelegeuheid. Niet alle meisjes in hare 0 tri sta n ligheden zijn zoo ge lukkig. Nu, Geertje, ergerde ik mij eenig- zins aan die manier van spreken, en ik zeg.ie dus op een bijna even stelligeri toon als den zijnen Ik voor mij twijfel er aan of zij uwe uitnoodiging wel zal aanne men Daarop zette mijnbeer Hoogmoed eene hooge borst, en zulk eene redevoering ais hij toen hield Ik kan er nooit zonder lachon aau denken, vooral als ik tegelijk aan de tuiinelpert denk, die zoo kort daarop volgde. Ik kan het u niet weer overbrengen maar Geertje, als ineu hem zoo hoorde, zou men gedacht hebben dat het voor u niet alleen geheel onmogelijk was iets an ders te willen dan hij, maar ook eene soort van hoogverraad dat ik aan zoo iets durfde denken. Wordt Voortgezet) 1230

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3