Ik leed ruimen tijd Emulsion SCOTT ffl [Bi ZONDAGBUST (Jj| Voorwaarden vereischt tot het bekomen van het kiesrecht en het toekennen van eene, twee of drie bijkomende stemmen. E voortreffelijKen smaak État-Civil d'Ypres. Vlaamsch Tooneel. Mjsl der Apothekers De Zon- en Feestdagen II. H. DEHOUCli, Nieuwstijdingen. Société des Fi 'uiics Arbalétriers. Een en ander. Om kiezer te zijn Eene stem. Eene bijkomende stem Eene bijkomende stem Twee bijkomende stemmen Atgemeene opmerkingen Voor de Kamer van Volksvertegen woordigers Belg zijn van geboorte of de groote naturalisatie verkregen hebben. Op lsten Juli van het jaar der herziening der lijsten, zijn wettig woonverblijf sedert ten minste een jaar in dezelfde gemeente hebben. 25 volle jaren hebben be reikt op lsten Mei van het vol gende jaar. 35 jaren oud zijn, gehuwd of weduwnaar met wettige nakomelingschap en boven dien in hoofdsom en opcentie men ten voord ;ele van den Staat, ten minste 5 franken personeele belasting betalen het jaar der herziening der lijsten en dergelijke belasting hebben betaald voor het voor gaande jaar. Eigenaar zijn hetzij sedert ten minste een jaar van on roerende goederen met een ka dastraal inkomen van ten minsten 48 fr. hetzij sedert 2 jaren van eene inschrijving op het grootboek der openbare schuld of van een boekje van belgische rente op de Spaar en Lijfrentkas, gevende ten minsten 100 fr. rente. Houder zijn van een der di ploma's, titels of bekrachtigde getuigschriften welke in arti kel 17 zijn opgegeven. Een der openbare ambten vervullen of vervuld hebben, eene der betrekkingen be- kleeden of bekleed hebben, een der bijzondere beroepen uitoefenen of uitgeoefend heb ben, in artikel 19 der kies wet opgesomd, en dit gedu rende den bepaalden tijd. De lijsten worden ieder jaar herzien van tsten Juli tot 31 Augustus, om in voege te komen den 1sten Mei van het volgende jaar. De voorwaarden van ouder dom worden vereischt op het oogenblik dat de lijst in voege komt de andere voorwaarden op tsten Juli van het jaar der herziening. De lijsten den 31 Oogst voorloopigopgemaakt, worden ter inzage van het publiek gesteld van 3 September te beginnen. De vragen tot wijziging der inschrijvingen moeten aan het Schepencollege voor 31 Octo ber worden gedaan. De lijsten op 30 November bepaald gesloten zijn ter inza ge van het Publiek tot 5 De cember. De verhalen voor het be roepshof moeten voor den 31 December in het arrondisse- ments commissariaat neerge legd worden. N.-B. Niemand mag meer dan 3 stemmen hebben voor de Kamers en de provin cie en 4 voor de Gemeente. IVoor den Senaat en dé Provincie Zelfde voorwaarden als hier boven, maar 30 jaren oud zijn in plaats van 25 jaren. Idem. Idem. Idem. Voor de Gemeente De gewone naturalisatie is voldoende. 30 jaren oud zijn op lsten Mei van het jaar dat de her ziening volgt. Op lsten Juli van het jaar der herziening, zijn wettig woonverblijf sedert 3 jaren in dezelfde gemeente hebben. Idem. maar 5 franken personeele be lasting betalen in de gemeen ten van min dan 2000 zielen 10 franken in diegene van 2000tot 10000 zielen en 15 fran ken in diegene van 10000 zie len en meer. Idem. Idem. De kiezer, eigenaar van onroerende goederen welke een kadastraal inkomen bedragen van ten minste 150 franken heeft recht aan twee bijkomende stemmen maar dit voor de gemeente alleen. Zondag 17" October geeft de Vlaam- sche Ster hare eerste vertooning. Wor den opgevoerd DE KRUIWAGEN vitii Vader Marten, drama in drie bedrijven naar het werk van Cormon en Grange en De vrouw die liaren man doet herbakken kluchtspel met zang in een bedrijf door H. Van Peene. Welnu, beminnelijke lezeressen en vrienden lezers van ons blad, allen op post om de knappe Sterrelingen van harte toe te juichen, en vooral in tijds gezorgd om eene plaats te veroveren, want de zaal zal nogmaals stampvol zijn. van dienst zijnde ia» iitiiiilags lol 10 iiren aiouds ZONDAG 10 OCTOBER 1909, DIXM UD ES TRA A T16, YPER. Een lijk in een hollen boom. Een landbouwer, Roberts genaamd, vond bij Mold in Engeland, in den hol len stam van een ouden boom het lijk van een man, rechtstaande en die zich ui t zijn neteligen toestand niet heeft kun nen redden. Het lichaam werd erkend als zijnde dat van een 52jarigen mandie de eigenaardige wijze steeds in holle boomen te kruipen, om er eieren te zoeken. Hij moet een schrikkelijken doodstrijd hebben gehad en is van honger gestorven. Een diefstal te Komen. Ten nadeele van beenhouwer Arne- dée De Sloover, Molenstraat te Komen, werd Maandag eene hoeveelheid vleesch gestolen. M. Albert Deweerd die de diefte had zien plegen liep onmiddelijk de gen darmerie verwittigen. De dader werd eenige uren nadien aangehouden. Hij gaf een valschen naam op, maar zijn identiteit kon weldra vastgesteld wor den'tis zekere X., een kerel van de erg ste soort, aardewerker, en geboortig van Thourout. Gevaert werd Maandag namiddag in het gevang van Yper op gesloten. zu cc Tir da 4 Octobre 1909. ler oiseau Alfred Vandaele. 2me Em. Hoflack. Alois en zijne meid. Eulalietje kreeg 't bezoek van haren kozien, onder ons gezegd een erge geus. Zoo, nichtje, zie je kontent bi joenen heere Stief kontent, wèe, kozien. En leert hl joen goed dé keuken Och, kozien, noch meer dan dat, wèe. Hi leert mi nu de géographie, en decosmographie, en.... O, ja, 'k hen dat gelezen in de gazette. Hi leerde joen de Noordpool en de Zuudpool kennen, is 't nie juuste, nichtjie Ja, kozien, 't is juuste. Maar ik en begrippe nie waarom hi zoo turelure- luut om mi ook den Oostpool te leeren kennen. Doeti, nichtje Ik begripe dat maar al te goed. Menheere Alois is stief beschaamd, meisjie, van u dat te laten zien, wêe. En doet i Maar 'k zal het ik joe wel leeren, wêe. Het topje van zijn hoofd is zijn Noord pool. Dan is de Zuudpool sten de plan ken van zine voeten. Welnu, bi de toekomende kiezingen zal joen heere zijn paspoort krigen onder 't onderste van zinen rugge, wêe. En dan zal hi weten wat zienen Oostpool is, wêe, want al de kiezers gaan zingen en hulen Ho, ho, ho Alois is naar den Oost Eulalietje schiet in gramschap en lapt haren kozien haren pantoefel.... onder zijnen Oostpool, De oude generaal. De oude generaal is alweer daar met zijne weervoorspellingen voorOctober. Wij zullen ze maar overdrukken voor hen die er nog eenig geloof aan hechten, want September heeft eens te meer bewezen dat die weerprofeten van 't komend weder bijna zooveel weten als ik en gij Van 1 tot 10 October, talrijke regen buien van 11 tot 17, tamelijk koud, nu en dan zonneschijn, afgewisseld met regenvlagen, nogal sterke wind van 18 tot 25, schoon weer maar koud van 26 tot 31 zachte temperatuur met overvloedigen regen. Zooals men heeft kunnen bestatigen, is hij tot nu toe nog niet gemist, want anders dan regen hebben we niets ge had IJéclaratioos du 24 Sept. au lr Oct. 1909. Naissances Vanhaecke, André, rne Longue de Thourout. Luyten, Fritz, Kalfvaart. Kero, Gilbert, chaussée de Menin. Simoens, Octave, Zaalhof. Duflou, Lucien, rne du Chateau d'Eau. Clarisse, Marguerite, rue des Plats. Wolff, Clémentine, rue Gustave de Stuers. Glaeys, Lucien, rue des Plats. Pirson, Lanre, chaussée de Zonnebeke. Maesen, Hélène, chaus sée de Menin. Mariages Claeys, Eugène, cordonnier, et Plat- teeuw, Stéphanie, sans profession, tons deux a Ypres. Rofïiaen, Théophile, cordonnier, veuf de Vanvert, Juliette, «t Didier, Eveline, cuisinière, tous deux k Ypres. Watteyne, Gustave, sans profession, veuf de Vandenhaegh, Loui se, et Verhulst, Géline, servants, tous deux a Ypres. Joye, Cyrille, ouvrier agricole, a Zonnebeke, et Callens Ma rie, sans profession, a Ypres. Alle- rnon, Jules, ouvrier agricole, et Bou- ckaert, Angèle, sans profession, tous deux a Ypres. Gnockaert, Camille, ouvrier agricole, et Vienne Emilie, couturière, tous deux a Ypres. Décès Timperrhan, Camille, 2 mois, chaus sée de Dickebusch. Grymelpont, Charles, 70 ans, sans profession, céli bataire, rue Longue de Thourout. Cornillie, Raphael, 1 an, Kalfvaart. Froidure, Emilie, 62 ans, sans profes sion, célibataire, rue de la Bouche. Debruyne, Sophie, 75 ans, dentellière, veuve de Devos, Pierre, épouse de Soenen, Charles, chaussée de Zonne beke. Clarisse, Marguerite, 2 jours, rue des Plats. Desomer, Pauline, 48 ans, couturière, célibataire, rue Longue du Marais. Dejonckbeere, Blanche,^ 1 mois, rue Grimminck. Santy, Gustave, 75 ans, boutiquier, veuf de Boudry, Marie, épouxde Vitse, Rosalie, rue Longue de Thourout. len bureele dezes, üéclaration pour brassergereed gedrukt, aan genadigen prijs. maatregelen ingetreden om hare werking uit te breiden en zich op de hoogte te plaatsen der groote gelijkaardige maat schappijen van het land. In 190a sticht zij eene bijzondere afdeeli ng met onderscheiden kapitaal niet oud-leer lingen, bestemd voor de personen die het geluk niet gehad hebben de gemeente knechtjesschool te verkeeren. Alzoo kwa men zich 12i> leden bij de 550 leden der oude afdeeli ng voegen. In 1905 wordt het comiteit der oude af- deeling bewogen over het lot zijner leden, bijna allen arme werkers het wil hunne zedelijke gesteltenis opbeuren, hun na een gansche leven van arbeid de schande bespa ren uitsluitelijk ten laste te vallen, hetzij van hunne kinderen, hetzij van de liefda- digheidsbesturen het zocht het middel om den werkman onafhankelijk te maken, al het budjet der burgerlijke godshuizen en van het bureel van weldadigheid te ontlas ten. En bij middel van een jaarlijksch boni dat het kan verwezenlijken dank aan de mildheid zijner hooggeachte begiftigers, doet het comiteit eene jaarlijkscbe storting van drie franks per hoofd aan de pensioen kas onder de waarborg van den Staat om een ouderdomspensioen te verzekeren aan de leden. Eindelijk de aangekondigde tombola heeft voor doel om het gebrek aan te vullen der hulpmiddelen van de nieuwe afdeeling met eene aanmoedigingskas te stichten voor stortingen op pensioen boekjes. De prijzen aan het publiek aangeboden bestaan uit stadsloten met premie eener nominale waarde van 1,500 fr. De loterijbriefjes zijn te koop aan den irijs van '10 centiemen bij den Voorzitter, 4. Arthur Stoffel, en bij de andere leden van het comiteit. aan hoofdKwalen, steeKten in de zijde, pijnen in den rug, armen en beenen, had gebrek aan eetlust en was Kortademig en van al de ge= bruikte heelmiddelen was het de Emulsion SCOTT alleen, die de kracht had mij volkomen te genezen. Brief in date 3 Januari 1909, van M. Julius JORIS, Engis. De SCOTT alleen geneest daar waar alle andere emulsions mislukken, omdat zij allerkrachtdadigst is, dank zij aan hare zuivere bestanddeelen. aan hare volmaakte verteerbaarheid en vereenzelving en tevens aan haren Niet eene andere emulsion mag als heelmiddel aan de SCOTT vergeleken worden. Het is daarom dat gij, bij het vragen der SCOTT, er geene andere moogt aanvaarden, welke u immers geene genezing zouden verschaffen. Bevindt zich dit merk op het omhulsel der flesch, zoo ja, dan is het wel de en gij moogt van de genezing verzekerd zijnzoo niet, dan is het een namaaksel en gij stelt het leven van uwen zieke in gevaar. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezing bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. Wilt gij uw linnen wit als sneeuw bewaren, gebruikt dan zuivere zeep door voorbeeldige fabrieken gemaakt. IS UI 1228J Aux OISEAUX.

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3