Voor mijnen zoon Ernest Emulsion SCOTT BilUIHT ^OMDAGBUST genezende kracht overtreffende. État-Civil d'Ypres. OBHS1 TUI VHAGI.IKFDE, ROSALINDE, ten gelijk in deze van het toezicht van onze openbare hoven, de stads werken en den gezondheidsdienst der straten en beluiken, diensten die ons veel te wenschen te laten. In tegenwoordigheid van den toe stand bëstatigd door den achtbaren heer Sobry, dringt zich een ernstig onderzoek op, want bij het zien der beweging onzer markten des Zater dags, zou men niet kunnen aannemen dat zij in verval zijn. De bestuurlijke dienst op het stad huis is niet min ontredderd dan de andere, aangezien M. D'Huvettere zijne verwondering uitgedrukt heeft dat eene zoo belangrijke rekening als deze der markten niet onderworpen is geweest aan de bijzondere com missie voor onderzoek. M. Colaert die voor alles antwoord heeft, heeft er de schuld van op den secretaris gelegd. Een der schoone kanten van ons gelijkdenkend en partijdig stadsbe stuur is dat er onder zijne leden geen naijver bestaat, dat alles gedaan wordt zonder leiding noch kontrol en dat er in alles en voor alles te veel toegelaten is in h#t belang der klerikale partij. Hoe de Hospicen laten werken. Onoplettendheid of onwetendheid. Liberale wacht. Deze bloeiende maatschappij heeft Zondag 11. hare eerste wintervergade ring gehouden in het Zilveren Hoofd. De heer Alfons Masschelein, onder voorzitter, zat voor en de leden waren buitengewoon talrijk opgekomen. De heer volksvertegenwoordiger Ernest Nolf besprak de militaire kwestie, de noodzakelijkheid bewijzend aan het ieger het onmisbaar getal manschap pen te verschaffen. De spreker verklaar de zich tegen het wetsontwerp der regeering, waarvan het grootste onrecht is het behoud der plaatsvervanging. De heer Nolf verdedigde vervolgens den persoonlijken dienstplicht en de vermindering van den diensttijd. Op deze punten moeten de liberalen zich onwrikbaar toonen. De redevoering, die meer dan eene uur duurde, werd dour de aanwezigen dikwijis.door war me toejuichingen onderbroken. Met genoegen zien wij den bloeien- den toestand der Liberale Wacht. Kor telings werd in haar midden eene pen- sioenafaeeling ingericht, die zich bezig houdt met de werkmanspensioenen en ook reeds een aanzienlijk getal leden telt. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM 6' jaren oud, welke gestadig hoestte en al zijne krachten verloor, heb ik de Emulsion SCOTT gebruikt. Dit heel middel heeft hem ten grooten deele versterkt en thans is hij heel welvarend. Viaaniscl) Tóoueel. HOfVGEB, Tombola van den Ouderlingen Bijstand. GEBRUIKT Duizenden huismoeders gebruiken Sunlight voor den wasch, den onderhoud van de keuken en het huis OMDAT ZIJ ZUIVER IS Onlriggeling te Oomen. Mijnheer M. MEIER, tand meester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOOR- LOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen hegeven om geraadpleegd te worden en door niemand zal vertegen woordigd zijn. Niettemin, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kun nen zich begeven in zijn huis te Kortrijk, hoek der Moes- kroenstraat, 2, huis met koetspoort, bij het gevang. Lijst der Apothekers va» dienst zijnde De Zon- en Feestdagen van 's middags lol 10 uren s'avomls VOOR 'T JAAR 1909. ZONDAG 7 NOVEMBER, 1909. 11. A W ËC ESS EK, Naissances VanRobays, Léon, chaussée deLiile. Versavel, Raphael, rue des Riches Claires. Bourgois, Jeanne, chaussée de Furnes. Pynoo, Adrienne, rue Basse. Deuïy, Denise, rue du Lom bard. Manages Legroe, Léon, fabricant de parapluies, et Allewaert, Alphonsine, repasseuse, tous deux a Ypres. Kerrinckx, Théo- dore, menuisier, et Barroo, Urhanie, sans profession, tons deux a Ypres. Décès Gailliez, Hélène, 38 ans, sans profes sion, célibataire, rue Surmont de Vols- berghe. Gooren, Antoinette, 5 semai- nes, rue de l'Ecuelle. Six, Charles, 52 ans, cabaretier, époux de Demeule- naere, Romatne, Grand'Place. La- maire, Ivonne, 1 1/2 an, chaussée d« Dixmude. Roose, Gérard, 5 mois, chaussée de Zonnebeke. Storme, Leonard, 78 ans, sans profession, veüf de Verhelst, Améli®, rue Longue de Thourout. Deraedt, Frangois, 2 ans, rue Grimminck. Gryson, Valere, 3 ans, chaussée de Zonnebeke. Dewil- de, Canaille, 47 ans, colporteur, époux de Monteyne, Pharaïlde, chaussée de Bruges. Santy, Henri, 75 ans, pein- tre, veuf de Provoost, Barbe, rue des Tuiles. Stekelorum, Emérence, 77 ans,dentellière,veuvede Philips, Jean, rue des Boudeurs. Stamper, Maurice, 1 an, rue Longue de Thou rout. Vandamme, Jeanne, 5 1/2 ans4 rue des Boudeurs. •1 In de eerste dagen van Juli heeft men beginnen herstellen den voorgevel in oude vlaamsche stijl gebouwen staande aan den zuidkant van het Belle godshuis in de Rij- selstraat. Op heden is dit werk nog niet voltrokken. Het moet zeer onaange naam wezen voor de bewoners van hetzelf de huis sedert vier maanden eene stelling voor hunne vensters te zien staan. Dit bewijst dat de dienst der werken bij de Godshuizen niet beter ingericht is dan bij ons stadsbeheer. Het is immers niet te verwonderen. Het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen heeft als voorzitterden zelfden man die schepen is der openbare werken en nog te veel andere bedieningen bekleedt, om ééne wel te kun nen vervullen. In de laatste zitting van onzen gemeente raad heeft Burgemeester Colaert aan de ver gadering kenbaar gemaakt dat van de drie schraagmuren met hunne bogen staande aan den westkant van het zuiderportaal van S'-Maartenskerk, twee zijn bijna herbou wen, en dat de kerkraad hoogst noodig dat hij haar gedrag geheel aan koketterie toeschreef, en daar hij haar om zulke trek ken des te meer bewonderde meende hij dat zij ook berekend waren om deze wer king te doen Ik zal haar straffen, dacht hij, ter wijl hij zijne rozen weder samenbond, met voornemen om ze Kitty aan te bieden, die hij wist daardoor zeer gevleid te zullen zijn. Waar is Fauoy vaadaag vroeg Geer trui, verlangend om het gesprek eene ande re wending te geven Dat weet ik niet, antwoordde B-m, op esnen toon die aanduidde dat hij geen lust had om van Fanny te praten. Er volgde eene korte poos vari stilte, on der welke hij Geertrui verstrooid op de vingers keek. Hoe oplettend zijt ge op u Werk, sprak hij eindelijk uwe oogeii schijnen er aan vastgespijkerd Ik wenschte dat ik zoo aan trekkelijk was als dat stukje ne'eldoek. Ik wenschttedat gij even weinig lastig waart, dacht Geertrui. Ik kan niet vinden dat ge u veel moei te geeft om mij te vermaken, vervolgde hij daar ik toch opzettelijk om u te zien ben hier gekomen. Ik dacht dat mevrouw Graham u ver zocht had, sprak Geertrui. En heb ik Kitty niet een uur la g mijn hof moeten maken om verzocht te wor den Als gij met list eene uitnoodiging hebt ■verkregen, antwoordde Geertrui, verdient gij niet dat, men u vermaakt. Kitty is ved lichter te behagen dan gij, merkte Benjamin nu aan. Kitty is een zeer lief meisje, zegde Qeertrai hierop. achte den derden schoormuur of contrefort ook te moeten vernieuwen, daartoe de be machtiging vragende en de geldelijke tus- schenkomst der stad. De kost er van is be raamd op 7930 fr. Het gemeentebestuur stemt toe een zesde er van te betalen evenals voor de twee an dere. Hier vraagt M. Boone hoeveel contre- forten er dan nog zijn. (De raad en het pu bliek lachen hem uit.) Het is flauwkens voor een kerkheer Cy- riel M. Colaert antwoordt dat er geen andere meer zijn langs dien kant der kerk. Bewijst dit niet dat M. Boone zeer ver strooid moet Zijn en weinig aandacht neemt op hetgeen in de zitting van den gemeente raad verhandeld wordt Het is dezelfde raadsheer die. wanneer er sprake was, den Tram van Gheluwe door de stad te laten trekken, voorhield dat men daarmêe de oude schoonheid der Groote markt zou bederven 't Is nog hij die eenige tijd daarna toen er voorgesteld werd dezelfde tramlijn te leg gen langs de buitenwandeling, beweerde dat de voorbijrijdende treins de noten boo rden aan beiden zijden geplant zouden doen versterven, waar het integendeel bewezen is door bevoegde landbouw-ingenieurs dat de davering van den grond door het gewicht der rijtuigen veroorzaakt zeer voordeelig is aan de wortels der boomen en vervolgens aan het groeien derzelve. Ja, maar ik zou meer geven voor een lachje van o, dan... Geertrui viel hem nu in de rede met den uitroep O, daar komt eene oude vriendin ons bezoeken. Laat mij voorbij als het u belieft, mijnheer Bruce. Het bek aan den overkant van het plein werd geopend toen zij dit zegde, en de heer Bruce, naar dien kanc omkijkeude, zag wie de vriendin was, welke Geertrui te gemoet wilde gaan Maak toch zulk eene haast niet om mij alleen te laten, sprak hij. Dat oude besje. Waarmede gij zoo verheugd schijnt te Zijn, kan nog in geen half uur hier zijn, als zij zoo blij It voortkruipen. Zij is eene oude vriendin, antwoorude Geertrui, ik moet haar gaan verwelkomen. Zij zig daarbij zoo ernstig, Jat Ben zich schaamde in zijne onbeleefdheid te volhar den en haar voorbij liet. Jufvrouw Pattry Pace want d<-ze was liet die het vuorpleiu kwam overkruipen scheen ten hoogste verblijd dat zij Geertriui zag, en begon zoodra zil haar herkende, op eene theatr ale wijze met haren groolen pluimen waaier te wuiven hare geliefkoosde manier van groeten. Toen zij nader kwam vatte juf vrouw Pace haar bij beide handen, en bleef eene poos met haar staan praten, eer zij te zamen verder gingen. Daarna gingen zij door de zijdeur het huis binnen, en Ben - jamin aldus van de hoop op GeertruicLs terugkomst verstoken, kuierde naar den tuin, met voornemen om nu de aan iacht van Kitty te trekken. Benjamin Bruce had zoover-I vertrouwen op het vermogen van rijkdom dat er nooit eenigen twijfel bij hem opkwam of Geer trui zou met blijdschap zijne hand aanne men. {Wordt Voortgezet.) Brief in date 28 Januari 1909, van M. E. GAILLY, 18, Reper Vrevenstraat, Laeken-Brussel. De ontelbare genezingen bekomen door de (dank zij de zuiverheid en de kracht harer be- standdeelen, alsmede hare volkomene verteer baarheid), hebben van haar de weergalooze emulsion gemaakt, al de overige in Wanneer gij de Emulsion SCOTT vraagt, aan vaard dus geene andere; zoo niet, zult gij niet genezen. De namaaksels, aan goedkoopen prijs verkocht, hebben enkel de kleur der SCOTT en geenszins hare hoedanigheden, want hare uitwerksels zijfi onnavolgbaar. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen ir> postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. •Zondag 21n dezer gaeft de Vlaamsche Ster hare tweede vertooning voor het too- neeljaar. Worden opgevoerd blijdspel met zang in een bedrijf, woorden van Jules Tasseel, muziek op oud-vlaam sche liederen bewerkt door Firmin Harteel. drama in een bedrijf door Nestor de Tière. zangspel in 3 bedrijven door E. Rosseels. Aan volk en toejuichingen zal het er nog maals niet ontbreken, de goede faam der Vlaamsche Ster staat er borg voor. Allen op post, en leve, leve lang de Vlaamsche Ster Wij bevelen vurig onzen stadsgenooten de tombola aan ingericht door de Maat schappij van Onderlingen Bijstand, de Oud-Leerlingen der Stadsschool van Yper. Deze machtige uitnemende menschlie- vende maatschappij is vast besloten den weg der hervormingen en der heilzame maatregelen ingetreden om hare werking uit te breiden en zich op de hoogte te plaatsen der groote gelijkaardige maat schappijen van het land. In 1905 sticht zij eene bijzondere afdeeling met onderscheiden kapitaal niet oud-leer lingen, bestemd voor de personen die het geluk niet gehad hebben de gemeente knechtjesschool te verkeeren. Alzoo kwa men zich 12u leden bij de 550 leden der oude afdeeling voegen. In 1905 wordt bet comiteit der oude af deeling bewogen over het lot zijner leden, bijna allen arme werkers het wil hunne zedelijke gesteltenis opbeuren, hun na een gansche leven van arbeid de schande bespa ren uitsluitelijk ten laste te vallen, hetzij van hunne kinderen, hetzij van de liefda- digheidsbesturen het zocht het middel om den werkman onafhankelijk te maken, al het budjet der burgerlijke godshuizen en van het bureel van weldadigheid te ontlas ten. En bij middel van een jaarlijksch boni dat het kan verwezenlijken dank aan de mildheid zijner hooggeachte begiftigers, doet het comiteit eene jaarlijksche storting van drie franks per hoofd aan de pensioen kas onder de waarborg van den Staat om een ouderdomspensioen te verzekeren aan de leden. Eindelijk de aangekondigde tombola heeft voor doel om het gebrek aan te vullen der hulpmiddelen van de nieuwe afdeeling met eene aanmoedigingskas te stichten voor stortingen op pensioen boekjes. De prijzen aan het publiek aangeboden bestaan uit stadsloten met premie eener nominale waarde van l,50U fr. De loterijbriefjes zijn te koop aan den prijs van 10 centiemen bij den Voorzitter, M. Arthur Stoffel, en bij de andere leden van het comiteit. 1226 Zondagavond ontriggelde in de statie, een trein uit Armentières komend. Niemand werd gewond. Men spreekt van een mis sing aan de wisselnaald en 't breken van een riggel. De treinen naar Kortrijk en Yper konden niet rijden voor Maandagmor gen vijf ure. DIXMUDBSTRAATn" 68YPER. Declarations du 22 au 29 Octobre 1909.

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3