Mijn zoon Emiel Emulsion SCOTT Grande Soiree mum^ 11 wmmmvszm als het VOORBEELD ALLER EMULSIONS État-Civil d'YprësT Sociélé des Francs Arbalétiiers. Nieuwstijdingen. 1 i imi Lijsl der Apothekers V). H. DliilOUCK, Tir du 15 Novembre 1909. Blason varié. Moyen total Pinteion F. Bas total Vermeulen R. Viiie de Wervicq. Dimanche 21 Novembre 1909, a 5 heures précises, Salie du Gercle Musical, rue Neuve. Mécréntive, donnée par la Société La Libre Wer- vicquoise, Moniteur-GhefG. Dumou- lin, avec le bienveillant concours de la Syrnphonie du Gercle des Anciens Élèves de l'École Moyenne de l'État de Menin (30 executants). Directeur M. Vandenberghe. PROGRAMME 1. Ouverture par i'Orchestre. 2. Mouvements d'enseinble de la 35me Fête Fédérale Frangaise. 3. Poutche, monologue patois par M. J. Verraes. 4. Fantaisie avec batonnets, par les pupilles. 5. M. S. Baudewijn, comique dans son répertoire. 6. Syrnphonie a) Leicht Zu Fuss, Marsch par Reiny. b) Gage d'Atnour, Polka-Muzurka par E. Marie. c) Santiago, Valse Espagnole par Corbin. 7. Poses Plastiques, avec projections lumineus es aGroupe de pyramides humaines. b) Groupe de statues. c) Groupe de pyramides humaines. d) Commerce et travail du lin. e) Groupe de pyramides humaines. f) La Marseillaise. g) La Brabangonne. 2me Partie. 1. Ouverture par I'Orchestre. 2. Fantaisie avec tonneaux. 3. Petit Zezèphe, monologue patois, par M. J. Verraes. 4. Ostende Scène en 4 tableaux, avec ballet. 1" tableau Départ des mousses. 2m* tableau L'Anglais a la Halle au poisson. 3me tableau Retour des mousses. 4me tableau Ballet des mousses. 5. M. S, Baudewyn, comique, dans son répertoire. 6. Syrnphonie a) Polka des Bengalis par J. Lemaitre. b) Fine Mouche, Mazurka par P. Gateau. c) Roberta, Schottisch, par J. Rousseau. 7. Grand Tournoi des Gladiateurs Ro- mains De roode haan. Acht branden in Vlaanderen. De roode haan blijft over Vlaanderen kraaien. Te ZELE zijn de stallen van den land bouwer Van Driessche in asch gelegd. Oogst, vlas, landbouwgerief zijn de prooi der vlammen geworden. Zele is berucht om de branden. Hun getal beloopt dit jaar ongeveer Ziö. Velen zijn aan kwaadwilligheid te wij ten en de politie slaagt er niet in de brandstichters te ontdekken. Te LOKEREN is de groote hofstede van M. Verlee op de Krukte in asch gelegd. Paarden, vee, varkens en oogst zijn in den brand gebleven. De schade wordt op 20,000 fr. geschat. Een vlas mij t van M. Bracke is ook verbrand. Te NAZARETH werden schuur en stal van Camiel De Glercq in asch ge legd. Eene koe en verscheidene kal veren zijn ook in den vuurpoel geble ven. De schade zou 10,000 fr. bedra gen. Te ASPER bij Nazareth werd de hoeve van M. Van Halsberghe vernield. Paarden, beesten, oogst en landbouw gerief zijn niet kunnen gered worden. 40,000 fr. schade. Hier ook is kwaad willigheid in het spel. Te ROOBORST is er voor 25,000 fr. schade bij den brand van de hoeve der kinderen Van Audenhove. Paarden, varkens, pluimgedierte, oogst zijn ver koold. Al die branden gebeuren 's nachts. Ook in West-Vlaanderen heeft men eene reeks branden aan te stippen. Te MOORSEELE is de vlasschuur van M. Paret afgebrand. Zij bevatte voor 60,000 fr. vlas. Kin deren zijn er de onvoorzichtige brand stichters van. Te OOST-NIEU WKERKE bij Roese- lare werd 's nachts de hofstede van M. Van Gheluwe de prooi der vlam men. De gansche boedel is in de vlammen gebleven. Te GULLEGITEM bij Moorseele is de vlasfabriek van M. Karei Baekelandt afgebrand. De schade bedraagt 30,000 fr. en twintig werklieden zijn zonder bezigheid gevallen. Eene kwade hand zou brand gesticht hebben. Moordpoging te Langemarck. Vrijdag nacht, rond 1 uur, werd Po- lydoor Derdeyn, jachtwachter in de Wijngaardbosschen, door een hevig geweervuur uit zijn slaap gewekt. Hij nam zijn tweeloop en ging op den koer zien wat er gaande was. Nauwe lijks buiten, knalde een schot en eene lading loodkorrels kwam terecht in de achterdeur. Na dezen aanval met een paar scho- j ten beantwoord te hebben werd De- deyn niets meer gewaar en ging zich wederom te bed leggen. 's Morgens, bij het opstaan, bemerk te hij dat zijn hond door een schot doo- I delijk was getroffen. Voetstappen van twee personen werden bespeurd. GEBRUIKT GIJ oho Duizenden huismoeders I gebruiken Sunlight voor den wasch, den onderhoud van de keuken en het huis OMDAT ZIJ ZUIVER IS Ongeval te Rousselare. Werklieden stieten Maandag een ge laden waggon in het magazijn van M. Biebuyck-Bonte, aan de vaart. Eene baal kemp viel er af. E. Vermeulen 28 jaar, Borstelstraat, werd gekwetst aan de linkerhand Karei Desitter, 60 jaar, voerman werd opgenomen met eene driedubbele breuk aan den rechter arm. Diefstal te Kortrijk. Camiel Eeckhout groenselier en ho venier, Staceghemsteenweg heeft eene elektrische bel in zijn huis geplaatst. Woensdagmorgen, 4 ure, begon de bel geweldig te klingelen. Eeckhout stond op en spoedde zich naar buiten. Aan zijnen hof zag hij een man, die een zak droeg en een zwaren stok in de hand had. Hij liet den zak vallen en nam de vlucht. In den zak staken er zes konij nen. Tot nu toe weetmen nietten wiens nadeel e zij gestolen zijn. Mijnheer M.MEIER, tand meester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOOR- LOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door niemand zal vertegen woordigd zijn. Niettemin, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kun nen zich hegeven in zijn huis te üortrijk, hoek der Moes- kroenstraat, 2, huis met koetspoort, bij het gevang. Doodelijke botsing te Bethune. Twee treinen, met kolen geladen, botsten op elkaar op de spoorweglijn der mijnen Noeux, tusschen de putten 2 en 4. te Hersin-Coupigny. Mej. A. Octor, schoolbestuurster te Hersin, en M. T. Carez, ploegbaas te Bastin, die in een tourgon waren, konden ten gron de springen. Mej. Octor werd gedood en M. Garez erg gekwetst aan de voe ten. Moord in de Scala te Antwerpen. Eene vrouw doodt de minnares van haren echtgenoot. Zondag namiddag, tijdens de dag- vertooning, is in de Scala een moord gepleegd. Op het oogenblik dat het doek werd opgehaald voor de neger dansers Darktown aristocrats, werden twee revolverschoten gelost. Eene vrouw, welke zich voor het butfet van Mej. Laura Van Damme be vond, had op deze de twee schoten gelost. De eerste kogel had Mej. Van Damme in de borst getroffen en de an dere had een spiegel verbrijzeld. Zooals gemakkelijk te begrijpen is, verwekte deze misdaad groote op schudding. Terwijl men liet lijk van Mej. Van Damme, die op den slag ge dood was, in een aanpalend vertrek droeg, hadden twee bedienden de moordenares aangehouden en in het verhuringsbureel opgesloten. Daar werd de vrouw door een hevige zenuwcrisis overvallen. M. Rooses, I leerling geneesheer, verzorgde haar I en later kwam de geneesheer Kocke- rols. Een politieagent deed de moorde nares eene eerste ondervraging onder gaan. Deze noemt zich Scheefhals en woont Anselmostraat 41. De vrouw verklaarde uit jaloerschheid te hebben gehandeld en beweerde dat haar echt genoot sinds twee jaar betrekkingen had met Mej. Van Damme. Het parket, dat door den adjunkt De Wandeleer verwittigd was, kwam ook ter plaats en deed vrouw Scheefhals eene ondervraging ondergaan in h#t poiitiebureel der Vestingstraat. De moordenares weende overvloe dig. D# wetsdokters Van Bever en Bail- lieux hebben de lijkschouwing ge daan. Een bediende van de Scala heeft be merkt dat vrouw Scheefhals zeer bleek was en hevig opgewonden. De moor denares is in de gevangenis opgeslo ten. Het lijk van Louisa Van Damme werd in een laken gewikkeld en naar het Elisabethgasthuis overgebracht. Nadere bijzonderheden. Mej. Van Damme verkocht vooral suikergoed en pasteigebak. De moor denares was baar verkooptoog gena derd en had voor 50 centiemen suiker goed gevraagd. Dan bracht zij de hand aan haar zak ais om er geld uit te halen, maar trok eene revolver en schoot. MejVan Damme werd in 't hart ge troffen. Men begrijpt de opschudding welke deze misdaad in de Scala verwekte. Deze die den moord pleegde, is eene kleine blonde vrouw van een 40tal jaren, ziekelijk van uiterlijk. Toen zij na de misdaad kalmer was geworden, leunde zij met het hoofd tegen den muur en weende overvloedig Te lang duurde dat, kreet zij, en nu is 't gedaan. De doode. De doode was in de kleerkamer ge legd geworden. Zij lag daar zeer mager, ia haar zwart kleed, 't Gelaat was zeer bleek, en wat bloed liep uit de neus gaten. Aan het losgemaakte keurs zag men de wonde aan het hart. Mej. Van Damme was ongehuwd en diende in de Scala sinds twee jaar. Zij woonde in de Verbondstraat. Nooit had men over haar te klagen gehad. van dienst zijnde De Zon- en Feestdagen van \s middags lol 10 uren s'avonds VOOR 'T JAAR 1909. ZONDAG 2! NOVEMBER, 1909. Déclarations du 5 au 12 Novem. 1909. Naissances Lion, Ivonne, chaussée de Menin. Derudder, Suzanne, rue Vieux Bel- lewaerde.— Noyelle, André, Drie Zot- tenstraat. Everaet, Philippe, chaus sée de Zonnebeke. Veighe, Cainille, rue Longue de Thourout. Godt- schalck, Idalie, rue du Canon. Bal- duyck, Ivonne, chaussée de Menin. Manages Lebailly, Ernest, industriel, a Haut- rage, et Wyckhuyse, Adrienne, saus profession, a Ypres. Verduyn, Guitlaume, sergent-major au 3° régi ment de ligue, et Huyghebaert, Péla- gie, sans profession, tous deux a Ypres. Coquel, Camille, conducteur de chevaux, et Nyssen, Estaline, saus profession, tous deux a Ypres. Décès Godderis, Amélie, 49 ans, dentelliè- re, épouse de Delmael, Guillaume, rue de la Bouche. De Boudt, Rosalie, 42 ans, sans profession, célibataire, rue Wenninck. Hullaert, Fiore, 85 ans, sans profession, veuve de La- housse, Pierre, rue Gourte du Marais. Terrier, Stéphanie, 62 ans, sans profession, veuve de Vandecastelle, Alphonse et' Vandecastelle, Edouard, rue De Haerne. Dumoulin, Made- lone, 7 mois, chaussée de Zonnebeke. Dooghe, Joseph, 1 an, rue Grim- minck. Declercq, Ivon, 52 ans, meunier, célibataire, rue de Menin. Knockaert, Aloise, 51 ans, gargon de magasin, époux de Waelkens, Julien ne, rue Close. uit te breiden en zich op de hoogte te plaatsen der groote gelijkaardige maat schappijen van het land. In 1905 sticht zij eene bijzondere afdeeling met onderscheiden kapitaal niet oud-leer lingen, bestemd voor de personen die het geluk niet gehad hebben de gemeente knechtjesschool te verkeeren. Alzoo kwa men zich 12u leden bij de 550 leden der oude afdeeling voegen. In 1905 wordt bet comiteit der oude af deeling bewogen over het lot zijner leden, bijna allen arme werkers het wil hunne zedelijke gesteltenis opbeuren, hun na een gansche leven van arbeid de schande bespa ren uitsluitelijk ten laste te vallen, hetzij van hunne kinderen, hetzij van de liefda- digheidsbesturen het zocht het middel om den werkman onafhankelijk te maken, al het budjet der burgerlijke godshuizen en van het bureel van weldadigheid te ontlas ten. En bij middel van een jaarlijksch boni dat het kan verwezenlijken dank aan de mildheid zijner hooggeachte begiftigers, doet het comiteit eene jaarlijksche storting van drie franks per hoofd aan de pensioen kas onder de waarborg van den Staat om een ouderdomspensioen te verzekeren aan de leden. Eindelijk de aangekondigde tombola heeft voor doel om het gebrek aan te vullen der hulpmiddelen van de nieuwe afdeeling met eene aanmoedigingskas te stichten voor stortingen op pensioen boekjes. De prijzen aan het publiek aangeboden bestaan uit stadsloten met premie eener nominale waarde van l,5t)U fr. De loterijbriefjes zijn te koop aan den prijs van IU centiemen bij den Voorzitter, M. Arthur Stoffel, en bij de andere leden van het comiteit. - ler PARTIE. bleef verscheidene jaren bleek, zijne krachten verliezende en hevig lijdende aan eene ontsteking der oogen, door eene verregaande bloedarmoede veroorzaakt. Een bijzondere geneesheer beval alsdan de Emulsion SCOTT en thans is het kind vroolijk, kloek en welvarend. Brief in date 25 Mei 1908, van M. HENNAUT- LEQUY, 51, Traversière-straat, Gosselies. Al de andere emulsions overtreffende door de zuiverheid en de kracht harer bestanddeelen en door hare verteerbaarheid, verkregen door het onnavolgbaar stelsel SCOTT, beschouwen de vak-geneesheeren en te recht de en dit juist omdat zij alleen geneest. De SCOTT vragende, zult gij elke andere emul sion krachtdadiglijk weigerenzoo niet, zult gij nooit de beoogde genezing verkrijgen. De SCOTT heeft haars gelijke niet om de ziekten te genezen, waarvoor zij aangewend wordt. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. Cobben- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. 1226 DIXiUUDEETRAA 1\ n YPER.

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3