Mijne kleine Georgina Emulsion SCOTT WERKEN: ZONDAGRUST BERICHT. AANBESTEDING genezende krachtdadigheid État-Civil d'Ypres. Staats- weldadigheidsschool 22,000 franken. Théatre d'Ypres. Cyrano de Bergerac Alaam gestolen. Slemperijen. Soeiété des Francs Arbalétriers. Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen M. E. GALM AAT, Mev rouw Steinheil up 1 enerifïe. Nieuwstijdingen. d S T 1 T I E. 1 Behoorlijke inrich ting van den voornaam- sten ingang 2° Aardewerken tot het aanleggen van eenen ver- keerweg 5° Aardewerken en het leggen eener onderaard- sche waterloop. ren uitsluitelijk ten laste te vallen, hetzij van hunne kinderen, hetzij van de liefda- digfheidsbesturen het zocht het middel om den werkman onafhankelijk te maken, al het budjet der burgerlijke godshuizen en van het bureel van weldadigheid te ontlas ten. En bij middel van een jaarlijksch boni dat het kan verwezenlijken dank aan de mildheid zijner hooggeachte begiftigers, doet het comiteit eene jaarlijksche storting van drie franks per hoofd aan de pensioen kas onder de waarborg van den Staat om een ouderdomspensioen te verzekeren aan de leden. Eindelijk de aangekondigde tombola heeft voor doel om het gebrek aan te vullen der hulpmiddelen van de nieuwe afdeeling met eene aanmoedigingskas te stichten voor stortingen op pensioen boekjes. De prijzen aan het publiek aangeboden bestaan uit stadsloten met premie eener nominale waarde van 1,500 fr. De loterijbriefjes zijn te koop aan den prijs van 'JO centiemen bij den Voorzitter, M. Arthur Stoffel, en bij de andere leden van het comiteit. a Ypres. G'est au Théatre qu'aura lieu Ven- dredi 3 Décembre 1a représentation extraordinaire de Cyrano deBergerac avec le concours des artistes du théa tre de la Porte-S'-Martin. On sait avec quels soins MM. Hertz et Goquelin composent l'interprétation des oeuvres qu'ils montent. Gette nouvelle tournée de Cyrano de Bergerac» n'est qu'une nouvelle preuve a l'appui de ce que nous avangons. Cyrano, c'est Jean Duval, le comédien éprouvé a qui les róles a panache conviennent admira- blement. II suffira de l'entendre inter preter la ballade des cadets de Gasco- gne, épisode pourtant biert difficile a dire pour s'en convaincre. Blanc en Christian de Neuvillette, Dévalières en de Guiches, Delisle en Lebret, Gueu- din en Ragueneau, Laperrière en Car bon de Casteljaloux et la pléïade des cadets seront on ne peut mieux dans leurs roles. M1Ie Detroix ne sera-t-elle pas une Roxane délicieuse dans le róle de l'amoureuse MmeB Mancini dans la duègne, Deberry dans Lise, Janin dans Sceur Marthe, donneront a I'oeuvre de Rostand tout le relief désirable. lis suivront les traditions laissées par le grand Coquelin et en faisant cela, c'est le succès qui leur viendra. De timmerman, Petrus Vandenber- ghe, in stad wonende, was aan het werken sedert eenige dagen in een nieuw huis, dicht de vaart, Dickebusch- steenweg. Vandenberghe had de ge woonte alle avond na zijn werk, zijn alaam in een koffer te sluiten, welke hij verborg in een hoek van het ge bouw. Zaterdag morgen, toen hij zich naar zijn werk begaf, werd hij diep bedroefd toen hij bestatigde, dat gedurende den nacht dieven binnengedrongen waren in het huis en zijn koffer met alaam hadden opengebroken en het grootste deel ervan hadden ontstolen. Vanden berghe schat het gestolen alaam op 50 frank. Men heeft niet de minste ver moedens. Zondag avond, heeft de genaamde Camiel Verfaillie, metserdiender, wo nende Lange Thouroutstraat, in stad, reeds op zwier van den Zaterdagavond verscheidene deuren en vensters in stuk geslagen van verschillige huizen van zijn gebeurte. Daar de kerel nog 15 dagen gevang te zitten had, heeft men hem aanstonds gekofferd. In dezelfde straat, in de Café Jean, heeft zekere Gustaaf Verschoore ruzie gezocht met Arthur Hoornaert, dienst knecht aan het krankzinnigenhuis en heeft hem zonder de minste reden slagen toegediend. Men zette hem aan de deur, maar hij keerde alsdan zijne gramschap naar verschillige ruiten, dien hij verbrijzelde. Proces-verbaal werd ten zijnen laste, opgesteld. Tir du 29 Novembre 1909. Thérèse A. Brunfaut. Jacques F. Pintelon. van dienst zijnde van 's middags Lot. 10 uren s'avonds VOOR 'T JAAR 1909. ZONDAG 5 DECEMBER, 1909 MEENENSTRAATn" 6F PER naai- Londen. Mevrouw Steinheil heeft Zaterdag avond Parijs verlaten en is over Kales, naar Londen vertrokken. Zij was ge heel in 't zwart gekleed, en vergezeld van eene dame en twee heeren, mits gaders van een harer advocaten, M. Thénard, die haar heeft verlaten op het oogenblik dat de trein zich in be weging zette. Martha Steinheil was niet aanwezig om van hare moeder afscheid te ne men. Aan de statie te Parijs stelde me vrouw Steinheil al het mogelijke in het werk om onopgemerkt te blijven. Mev Steinheil is afgestapt in Mid land Hotel, waar het krioelde van dag bladschrijvers en van defectieven, waarvan een zeer wel gegend is, en die door een blad wordt betaald om Mev. Steinheil na te gaan. Vergezeld van dokter Mignon, kwam Mev. Steinheil Zondagmorgen te Lon den aan. De bestuurder van het hotel is verre van tevreden haar te hebben opgenomen, daar het hotel betrekke lijk belegerd wordt door reporters. Hij ging Mev. Steinheil opzoeken en lei haar uit dat hij haar niet langer kon herbergen, tot zijn leed Uwe aanwezigheid, zei hij, zou ons enkel nieuwe moeilijkheden kun nen berokkenen. Het is alsdan dat Mev. Steinheil naar Kings Road station reed, waar zij ver dween. Niemand weet wat er met haar is gebeurd De kraler-uilbarstinaen Twee der kraters schijnen eenigs- zins tot rust te komen, doch de derde werpt nog groote hoeveelheden water en asch uit. De lavastroom vloeit lang zaam naar Tangue, en ook de lava stroom in de vallei van Santiago trekt langzaam voort, doch wordt gaande weg veel breeder. Deze laatste stroom bevindt zich thans op 600 tot 700 me ters van de stad. De stroom naar Tamani en Tamano vloeit aanmerkelijk sneller. Ongeluk te Ploegsteert. De dienstknecht Louis Gastel voerde eene kar naar den molen van Leuridan. Door eene tot nu toe nog onbekende oorzaak, keerde de kar om op Castel. Aanstonds werd hij opgenomen. Hij is erg gewond aan het hoofd en heeft daarbij nog verscheidene ribben ge broken en een been verpletterd. Verdwijning van een jongen te Iseghem. Het parket van Kortrijk is te Iseghem afgestapt om te onderzoeken nopens de verdwijning van Pieter Dejonghe, slechts 10 jaar oud. Sedert 42 Novem ber zijn al de onderzoekingen om hem terug te vinden vruchteloos gebleven. delijk zou eeue broek van Schollaert zijn verdwenen, zonder dat hij uitlegt hoe. Üilli Voor alle gebruiken. Het onderhoud van een huishouden is bij de helft verminderd wanneer Sunlight j zeep in huis komt. Laffe aanranding te Brugge. Zondag namiddag werd Alfred Dos- saer, 19 jaar oud, kok te Oostende, langs den Oostendschen steenweg, door drie personen aangevallen. De jongeling werd zeer erg mishan deld en ontving aan het hoofd eene ge vaarlijke wonde die door een genees heer is moeten toegenaaid worden. De aanvallers zijn gekend. Zelfmoord. Eene jonge dochter, meid bij een ge neesheer uit de Noordzandstraat, heeft zich Zondag nacht bij middel van ver hanging, van het leven gebracht. De oorzaak dezer wanhopige daad is on bekend. Eene aanhouding teBeckem. De gendarmen hielden den genaam- den V. D... aan' 33 jaar oud en geboor tig van Pithem, die nog twee maand gevang had uit te doen, straf uitgespro ken voor doodsbedreigingen. Sinds drie jaar was hij voortvluchtig. Hij werd nnar het gevang van Kortrijk ge bracht. Mijnheer M.MEIER, tand meester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOOR- LOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door niemand zal vertegen woordigd zijn. Niettemin, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kun nen zich begeven in zijn huis te Kortrijk, hoek der Moes- kroenstraat, 2, huis met koetspoort, bij het gevang. Misdaad te Wet ter en. Constant Schollaert blijft ontkennen zijne zuster Eugenie te hebben ver moord. Hij is gehuwd, maar leefde gescheiden van zijne vrouw. Hij ver laagde bij zijne ouders te komen in wonen, maar zijne zuster Eugenie was er tegen en zei in dit geval het huis te zullen verlaten. Daar zij er 't brood won, wilden haar ouders ze niet tegen werken. Getuigen hebben verklaart dat Con stant bedreigingen had uitgesproken tegen zijne zuster dat hij ze zelfs had mishandeld. Hij beweert den avond der misdaad bij zijne tante te hebben doorgebracht, maar getuigen zagen hem nog na 8 uur en de moord werd gepleegd tusschen 8 en 8 1/2 uur. Ein- Declarations du 19 au 26 Novem. 1909. Naissances De Rop, Marthe, chaussée de Menin. Coffyn, Auguste, rue Basse. Van- dorpe, Céline, rue de l'Ecuelle. De- bruyne, Hector, rue Eigen Heerd. Riem, Antoinette, r. Longue du Marais. Neysens, Marguerite, chaussée de Zonnebeke. Jonckheere, Léon, rue des Boudeurs. Jonckheere, Marie, nouveau chemin S'Jacques. MaHages Muylle, Henri, tailleur, et Baratto, Julie, sans profession, tous deux a Ypres. Bories, Maurice, cordonnier, et Therssen, Félicie, ouvrière, tous deux a Ypres.Vandenberghe, Joseph, boulanger, etGrimonprez, Hélène,saus profession, tous deux a Ypres. Gou- wy, Firmin, vovageur de commerce, et Pinteion Zoé, sans profession, tous deux a Ypres. Devos, Cyrille, culti- vateur, a Reninghelst, et Waterbley, Marie, sans profession, a Ypres. Gor- nillie, Victor, employé au chemin de fer vicinal, et Brigou, Elise, sans pro fession, tous deux a Ypres. Décès Gaulier, Marie, 72 ans, sans profes sion, veuve de Yerbeke, Charles, rue de Lille. Debruyne, Virginie, 62 ans, sans profession, épouse de Declercq, Julien, rue d'Elverdinghe. Vanbelle, Berthe, 12 ans, rue Longue du Marais. SfS-c a 2 o.5P'§.S >603 co <l él, et, Ph rq MINISTERIE TE YPE R. Er zal overgegaan worden in bo vengemeld gesticht op Zater- daglS December 1909, des voor middags om ÏO ure, ter DER VOLGENDE Het bestek dier werken beloopt De inschrijvingsbiljetten zullen ontvangen worden, van 11 tot December inbegre pen. Het plan is ter inzage neergelegd in de Greffie dezer School. Au CERCLE FIXE. *1 deed op den ouderdom van 12 maanden eene erge verKoudheid op. Zij verloor allen eet-en slaaplust en vermagerde van dag tot dag. Dank zij de Emulsion SCOTT is zij thans dik en vet, eet als eene slokop en geniet eene bloeiende gezondheid Brief in date 25 Januari 1909, van Mw. DEROtfj 130 Kerkstraat, S. Pieters-Woluwe. Door tal van zulkdanige genezingen verkreeg d'e de faam van eene weergalooze emulsion,weer galoos door hare bijzondere hoedanigheid: te weten, hare Het is om die reden dat gij, bij het vragen der Emulsion SCOTT, er geene andere moogt nemenwant de namaaksels bezitten de noodi- ge zuiverheid en kracht der bestanddeelen niet, noch hunne verteerbaarheid, noch hunne ge nezende krachtbijgevolg kunnen zij u de ge nezing, welke gij ervan verwacht, niet schenken. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de» genezing; bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. <U C/j <D id 20 aO O O O O O t— r- oooooo} <cor-oooao-=*< -r- O O O T-< CO oooooooo oooooooos CD CD O O O O CO SN -r-1 «r- O O OS O O O O O O O O O O O O co co a U, (D -m O <D D f f-i JD <D VAN

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3