a WANNEER Emulsion SCOTT onovertrefbare emulsion; EIERLEGSTER mijn dochtertje État-Civil d'Ypres. POPEKI.XGHE. Répétition-Concert Geen onverschilligheid i e u >v s l ij d i n ge n r? A) Armbestuur. Ontvangsten fr. 31,288-00 Uitgaven 48,314-45 Te kortfr. 17,026-45 Niemand het woord vragende wordt dia begrooting goedgekeurd. B. Burgerlijke Godshuizen. Ontvangsten fr. 127,463-39 Uitgavan 101,098-21 Overschot fr. 26,365-18 Goedgekeurd zonder bespreking. C. Stadsbegrooting. Algemeene ontvangsten fr. 222,866-85 Bij gebrek aan het cijfer der alge meene uitgaven, dat niet afgelezen werd, is het ons onmogelijk te zeggen of de stadsbegrooting sluit met een te kort of met. een overschot. Wij zullen dit slechts weten, als wanneer de begrooting zal uitgehangen worden in de Benedenzaal van het Stadhuis. De begrooting wordt goedgekeurd met eenparigheid van stemmen. M. Boucquey maakt nog eene opmer king nopens het herleggen der Pries terstraat en stelt den heer Schepen Vandenberghe eene kleine vraag. M. Vandenberghe, Schepen, kondigt den Raad dat de pensioenmaatschappij Zorgen voor Morgen eenen brief toege stuurd heeft, eene toelage vragende T^oor de leden. M. de Voorzitter vergeet lezing te geven van dezen brief en zegt dat hij te laat toegekomen was om op het dag orde dezer vergadering gebracht te worden en dat, bij gevolg, de bespre king over dit punt verschoven is tot de naaste zitting. Niemand meer het woord vragende, wordt de zitting geheven om 11 u. 50 m. Hieronder deelen wij den brief mede welke het bestuur der pensioen maat schappij Zorgen voor Morgen aan het Stadsbestuur heeft gezonden «Poperinghe, den 17 December 1909. Heeren Burgemeester en gemeenteraadsleden, Wij ondergeteekenden, Voorzitter en Schrijver der maatschappij van Onderlingen Bijstand gezegd Zorgen voor Morgen gevestigd te Poperinghe, erkend door ko ninklijk besluit van den 24 April 1907, heb ben de eer Uwe welwillende medewerking te vragen om aan onze deelnemende leden de gemeente toelage te willen verleenen om hen, zoodoende, gelijk te stellen met dezen van andere erkende maatschappijen uwer stad. Wij verzekeren Ued Mijnheeren, dat al onze leden zoowel mannen, vrouwen en kinderen binnen Poperinghe wonen en wenden ons in het bijzonder tot den heer Burgemeester, den burgervader van alle Poperinghenaren, en verzoeken Hem vrien delijk in naam aller leden onze gegronde vraag bij Ued Heeren Gemeenteraadsleden te willen bepleiten. Hopende, Mijne Heeren, dat gij ons verzoek een gunstig onthaal zult voorbe houden en wij het aanmoedigend antwoord van Uwentwege met genoegen zullen mo gen laten kennen aan alle onze leden, bie den wij Ued de uitdrukking onzer beste gevoelens, voorafgaanden dank en diepen eerbied aan. Namens het Bestuur en alle Leden De schrijver. De voorzitter, Iget.) H. Coucke. H. Lambrecht. In I88O, liberaal bestuur, bracht «Je genever frank «3,620,000 op. In 1907, klerikaal bestuur, frank SS,S2T,000, of «9 mil joen IK) J' duizend fr. meer Société Philharmonique. Directeur M. E. VAN ELSLANDE. du 31 Décembre 1909. PROGRAMME: 1. Marche militaire, E. Van Elslande. 2. Cortege fleurimorceau de concours, J.-E. Strauwen. 3. Ouuerture de Tannhaüser R. Wagner. 4. Scènes AlsaciennesJ. Massenet, o. A tes beaux yeux, valse Th. Moreaux 6. Romulus, allegro E. Van Elslande MM. Colaert en Van Merris, katholieke volksvertegenwoordigers van het arrondissement Yper, hebben gestemd tegen de afschaffing der loting, der plaatsvervanging en de vermindering van dienstijd. 't Is betreurenswaardig dat er den dag van heden nog zooveel brave en treffelijke lieden zijn, die zich een gansch verkeerd gedacht vormen van den politieken toestand in ons land. Hoe dikwijls hoort men hier of daar eenen ambachtsman, herber gier, neringdoener of landbouwer niet zeggen Katholiek, liberaal of socialist, 't is al partijschap 't is schrijven en schelden tegen malkaar ze werken maar om bo- ven te geraken en de tegenpartij onder den duim te houden. Ik voor mij, 'k ben daar gerust in. Ik ben voor dien srijd niet, ik trek mij al die politiek niet aan. Wat scheelt het mij dat het bestuur katholiek of liberaal is Dat ze onder elkaar vechten voor het meesterschap, ik heb andere dingen te verrichten mijn nering, mijn handel moet vooruitgaan; voor vrouw en kinde- ren moet ik zorgen en eerlijk door de wereld zien te geraken. Zoo spreekt, ja, menig eerlijk en rechtschapen man, en meent in den politieken strijd geheel onverschillig te mogen blijven. Dat is eene grove dwaling, een betreurenswaardig vooroordeel, dat de noodlottigste ge volgen teweeg brengt. Een oogen- blik aandachtig nadenken zal genoeg zijn om elk rechtzinnig persoon daar-, van te overtuigen. Indien de politieke strijd, die de partijen in ons land verdeeld, niets anders is dan een verschil van denk wijze of opinie nopens twijfelachtige of betwistbare zaken, een strijd, die geene gevolgen heeft ten voordeele of ten nadeele van de openbare wel vaart van het land, dan zou ik dui zendmaal gelijk geven aan hem, die zich zulke politiek niet aantrekt en de openbare zaken stillekens hunnen gang laten gaan. Maar, ongelukkig lijk, is 't verre van zoo te zijn. Hier in ons land houdt de politiek wat meer in dan een strijd tusschen verschillende denkwijzen, 't Is eene worsteling, waar de grootste belan gen van den mensch in 't bijzonder en van de samenleving in 't algemeen op het spel staan het geldt zedelij ken en stoffelijken vooruitgang, ont wikkeling, verdraagzaamheid, vrij heid en orde. En daarom mag niet een welden kend man onverschillig blijven voor onze groote strijden. En daarom moet alwie het wel meent met zijne stad, zijne provintie of zijn land, een werkzaam deel nemen aan de worste ling, waarin zulke gewichtige inzet ten op het spel staan. Liberalen Wacht u van onver schilligheid in de politiek De on verschilligheid van een zeker getal aanhangers berokkent het grootste nadeel aan een partij. Zij verhindert eiken stap voorwaarts, belet iederen, ernstigen kamp, verlamt de pogin gen der trouwe strijders en levert een gansch leger met gebonden handen en voeten aan de tegenpartij over. Wie liberaal wil heeten, moet zich dien naam waardig toonen vèor en na de kiezing, het gansche jaar door. Geene onverschilligheid dus, maar vaij en vrank en onverpoosd gestreden, voor de liberale grondbe ginselen En de zege is aan ons In I88O, liberaal bestuur, Indachten cle aceïjnsreeliten op tie bieren 14.719,000 fr. op. In 1907, klerikaal be stuur 2S.272.000 fr., of 7' miljoen duizend frank meer. Wreede moord te Idegem-bij-Geeraardsbergen. Het parket van Oudenaerde stapte te Idegem af voor eene erge zaak, Za terdagnacht in de gemeente voorge vallen. Eenige buitenjongens, na eene partij gebold te hebben in eene her berg, waren al twistende buiten ge gaan. De twist werd reeds erger toen plots een geroep gehoord werd en zekere Gvriel Vandenberg ten gronde viel. Uit eene groote wonde aan den buik kwamen de darmen te voorschijn en de arm was doorboord geworden met een mes. De toestand van het slachtoffer is zeer erg. Wat den moor denaar betreft, deze is een kerel van Galmaarden. Hij is voortvluchtig, doch de gendarmerie van Santbergen zoekt hem op. Wilt gij uw linnen wit als sneeuw bewaren, gebruikt dan zuivere zeep door voorbeeldige fabrieken gemaakt. Jj Diefte van reisduiven te Wervick. In den nacht van Woensdag op Don derdag zijn dieven binnengedrongen in het duivenhok van sieur Remi Ghes- quière, landbouwer te Wervick, ge hucht Amerika en hebben hem eene dozijn reisduiven van groote waarde ontstolen. Het duivenhok is gelegen in eene schuur nabij de woning, waarin ook talrijke kiekens vernachten eh zij heb ben deze niet gestoord. Men denkt dat de dieven duiven-liefhebbers zijn, die jaloers zijn van den bijval van Ghas- quière. begon tanden te krijgen, vertoonde zich een gezwel aan de wang. Door het gebruik der Emulsion SCOTT verdween het gezwelhet kind her kreeg zijne vorige krachten en het tandenschieten gebeurde verder zonder pijn. De zwarte bende aam het werU in Vlaanderen. Sinds eenigen tijd gelijkt het er naar alsof de beruchte bende van Baeke- land terug in 't leven werd geroepen. Overal hoort men vanbaanstrooperijen en bandietenstreken. Te Ste-Marie-Oudenhove, in den om trek van Sotteghena, zijn vijf bandieten in de woning van Alois De Roeck ge drongen. Zij hebben den man, die zich verweerde, duchtig afgeslagenen d aar- na in zijnen kelder geworpen. Dan doorzochten zij 't gansche huis en namen alles mee wat maar waarde had, alsook eene som van 500 frank in geld. Te Sotteghem keerde de weduwe Droesbeke van de markt terug waar zij hare viggens was gaan verkoopen. In den afgelegen weg werd zij aangeval len door twee baanstroopers die haar al haar geld afnamen, 't zij 520 fr. Te Ruyen, in den omtrek van Ronse, werden op een enkelen nacht vijf pachthoeven geplunderd. Te Drongen bij Gent werd in ver scheidene pachthoeven alles gestolen wat maar kon verkocht worden. Te Aalst plunderde men een ma gazijn van rijwielen, doch de daders werden gesnapt. DE Best Product om de Rennen zonder ophouden te doen EIEREN LEGGEN ZKI.FS MKT STRAFFK KOU UK Ret eenigste dat goede uitslagen geeft 8 kilos voor 5 fr., en 80 cent. van vracht, hetzij 8 fr 50. 10 kilos voor 9 fien fr van vracht hetzij 10 fr. 28 kilos voor 20 fr en 2 fr van vracht, hetzij 22 fr. Félix M0ULAR1», Fabrik., ttue des Tanneurs, 207, Brussel. Declarations du 17 au 24 Déc. 1909. Naissances De Roo, Marguerite, rue des Chiens. Leen, Anna, rue de Menin. Knoc- kaert, Gustave, rue Eigen Heerd. Ravau, Emiie, VieuxMarché au Bols. Talon, Robert, rue Longue de Thou- rout. Thiteca, Georges, rue du Lis Bleu. Dury, Oscar PannenhuistraaJ. Maurissen, Huberte, rue d'Elver- dinghe. Mariage Wythouck, Pierre, mand de bestiaux ji Boesinghe, et Busschaert Marie, caba retière, veuve de David, Louis, et Bruynooghe, Hector, a Ypres. Décès Desmidt, Clémence, 79 aus, religielt- se, rue de la Boule. Dechièvre, Sjl- vie, 70 ans, négociante, céhbataire, Place Alphonse Vandenpeereboom. Meurisse, Amédée, 73 ans, sans profes sion, veuf de Bigotte, Emilie, rue cje Lille. Velghe, Gamilie, 1 mois, rue Jansénius. Debruyne, Jeau, 77 ank, sans profession, venf de Molein, Juliei- ne, rue de Dixmnde. Glabeau, Rost- lie, 84 ans, sans profession, veuve (e. Petipas, Pierre, épouse de Hellip Pierre, Hoornwerk. Deuly, Denis.' 1 mois, rue dn Lombard. Verraa! Charles, 54 ans, sans profession, épotj| de Vanhee, Sidonie, rue Longue <jg Thourout. Duprez, Julienne, 44art4. dentellière, épouse de Knockaert Ang^i rue Eigen Heerd. De Witte, Joseph 2 ans, rue Gustave de Stuers. Wip. lemet, Hubert, 8 mois, rue de l'Arsg- nal. tl IS ZU.VER. 1228 Brief in date 10 Mei 1908, van M. Lodewijk DEBORGER, 6, Waijez-plaats, Anderlecht- Brussel. Het getuigschrift van 33 jaren genezingen als deze hierboven, heeft aan de SCOTT de faam geschonken van eene faam, welke zij behoudt en altoos behouden zal, niettegenstaande tal van namaaksels, en zulks door de deugdzaamheid harer allerzuiverste be- standdeelen, door het eenig stelsel harer samen stelling en door hare verzekerde genezingen. De minerale zouten, vereenzelvigd in de SCOTT, doen witte, rechte en sterke tanden verkrijgen. Zoo gij dus de vraagt, weiger volstrekt elke andere emulsion zoo niet, zult gij niet genezen Eisch dit merk op het omhulsel. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der 1 SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. Cobben- hagen. 39, Zuidstraat, Brussel. La Pondeuse, Marque déposée Voor eene kleinigheid vun tien centie men per maand en per hen, verkrijgt tnen eene regelmatige legging alle winters, 't ts te zeggen dat eene hen meer dan 100 eie ren meer zal geven op het jaar Als men uitrekent dat iri den herfst en den winter de eieren liet meeste kosten, ziei men dat hel gebruik der EIERLEGSTER eene groo te winst geeft, verschillende volgens de soorten, van 10 tot 18 franken 's laars en pei hen Mets is te veranderen aan liet voedsel. In liet morgen eten doel men eenen zeek goeden soeplepel Eieri.egster voor acht hennen. Tp K ooi* '"l Drogisten, /.aad- VERKOOI'ERS, KRUIDENIERS in boozen van 1 kilo aan l 10 fr. en in zakken van 2 1/2 kilos aan 2 fr. 60 Voorwaarden vari verkoop en bestel ling worden postvrij aan ue handelaars gezonden. Voor de personen die geenen depothou der hebben in hunne streek, zenden wij

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3