Mijn zoon Emiel Emulsion SCOTT ZONDAÜUST August SOUXDORF, ËIERLEGSTÉR In de liberale Wacht. De overstroomingen in België üp zekere plaatsen zooals te Mel den, Petegem, Berchem, Kerckhove, ^tond het water een meter hoog iNieuwslijdhigeii. als het VOORBEELD ALLER EMULSIONS Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen ill. C. LIBOTTE, koeimarkl, 24, État-Civil cl'Ypres. dat Yper op handelsmanier gevaar loopt en ware het niet dat de Hospi- cen en het Bureel van Weldadigheid 3000 behoeftigen helpen (1/3 van onze inwoners), zouden de vertrekken nog talrijker zijn. Ziedaar waar het schoon klerikaal beheer naartoe leidt. Zondagavond tijdens de vergadering der Liberale Wacht was de zaal van het lokaal wederom stampvol. De heer volksvertegenwoordiger Nolf heeft eene hoogst belangrijke voordracht gegeven over de nieuwe fransche tol tarieven. Spreker, na te hebben doen uit schijnen hoe de handelsbeschermende gedachten veld winnen in alle landen der wereld zelfs in Engeland, dat tot nu toe aanzien wierd als de forteres van den vrijen handel, zegt dat men zich niet veel moet verwonderen over hetgeene gebeurt in Frankrijk, waar de handelsbeschermende politiek, in gevoerd in 1881 onder het kabinet Mé- line, sinds dien steeds toegenomen heeft. Eene aanzienlijke verhooging van rechten werd gestemd in 1892 en hedendaags verklaren zich nieuwe handelsbeschermende verlangens. De heer Nolf vergelijkt de oude rechten met de nieuwe en bewijst dat deze laatste verschillige onzer nijver heden bedreigt namelijk onze meubel fabrieken, die bijzonderlijk er door beoogd zijn. Zwaardere rechten treilen insgelijks onze metallurgiën, onze glas blazerijen en schoenfabrieken. Onze landbouw voortbrengselen ook, zullen eenen overlast van rechten moe ten onderstaan. Doch, de nieuwe ta rief drukt niet alleenlijk op de koop waren, hij treft insgelijks onze werken de klas, aangezien hij eenen taks legt op het handwerk der vreemde werk lieden. Indien het fransche Senaat het wetsontwerp der kamers bekrachtigde de spreker bewijst dat dit eenen ramp vollen toestand voor onze grenssteden na zich zou slepen. Ge]ukkiglijk doet alles voorzien, zegde hij, dat de stem ming van de kamers door het Senaat niet zal goedgekeurd worden. Spreker geeft kennis der pogingen gedaan door zijne vrienden, zoowel te Parijs als te Brussel. Hij meldt dat eene aanvraag tot interpellatie gestuurd is geweest aan den heer Minister van Buitenland- sche zaken van België, door den heer Lorand, afgevaardigde door de liberale volksvertegenwoordigers der grens palende arrondissementen, ten einde in hunnen naam het woord te voeren. Om te eindigen, spreker zegt, dat volgens hem, alles moet in het werk gesteld worden om het geschil in het vriendelijke te vereffenen. Het is aan de goede rede en aan het eergevoel van het fransche volk dat er dient beroep gedaan te zijn en men behoort slechts over te gaan tot wederwraak, dan na uitputting van alle andere middelen. De voordracht werd warm toege juicht door de aanwezigen en de spre ker hartelijk gelukwenscht. Wij be klagen rechtzinnig den opstelier van het dagblad Allemans voordeel dat hij de leerrijke voordracht van Mijnheer Nolf niet heeft kunnen bijwonen, want hij zou er eene gelukkige gele genheid gevonden hebben zich te documenteeren over het zoo belangrijke onderwerp der nieuwe fransche tarie ven. In Vlaanderen. De Dender is buitenmate gezwollen en wel schielijk, zoodat een erg onge val plaats had aan de ijzeren brug, niet verre van Geeraardsbergen. De boot Jeanne-Marie geladen met 100 000 kilo's graan, werd door de waterstrooming tegen de arduinen steunsels der brug gedreven en zonk. De schipperMamilie kon worden ge red. De scheepvaart is thans op die plaats onmogelijk geworden Bond Audenaarde trad de Schelde buiten hare bedding. De velden en weiden staan onder. Vele huizen zijn van water omgeven. De Zwalm stroomde over te Neder- brakel, Audenho.e, Melkebeke, Roo- borsten Munckzwalm. In de streken van Aalst en Dendermonde. Nu de overstroomiogen aan de orde van den dag staan, valt het niet on- gepastL-eiuge aanmerkingen te maken Het verspelen der waters van den Dender ontmoet een hinderpaal bin nen de stad Dendermonde alwaar de sluizen te nauw en gansch onvoldoende zijn om de waters in de Schelde af te leiden Het AaBlersch stadsbestuur, had, eenige jaren geleden, een be kwamen ingenieur van den Water- Gaal ge la t en ontwerp van begroo ting op ie maken voor een doorsteek van den Dender, van Denderbelle op Baesrode dit werk een groot voor deel voor Aalst moetende bijbrengen abook voor de bewoners der Dender vallei en nog buzonderhik voor de schipperij Te Charleroi en omstreken. De Samber stroomde weer over van Liquidities tot 'famines Te Thuin, iMerbes Ie Chateau. Landehes, Jambe de i'ois staan honderden hectaren weiland onder. Dc schippers bewa ken hunne booten dag en nacht, en vrouwen en kinderen verblijven el ders. De steenweg van Beigen staal op sommige plaatsen onder Er is een meter water. Te Charleroi staan de wijken van Ent re Deuxville en Boi-quelville on der. De kelders worden door 't water overrompeld Ie Chatelei en Chatelineau staan ook vele huizen onder. Tuss' hen Samber en Maas is het* voor vele la albouwers de ruïne. De velden zqn verwoest en hetgrian zal moeien worden horzaaid. De moord op de kleine Bertha Braeckmans te Lokeren. Verhoor van 26 Januari. Woensdag namiddag Sprak M. Van Mallegenrsub stituut van den procureur-generaal, zijn rekwisitorium uit. Het woord werd vervolgens gevoerd door Mr Beeckman, verdediger van Bosman. Daarna werden de vragen gesteld aan de gezwoornen, die den beschuldigde plichtig herkenden aan moord zonder voorbedachtheid. Het hof veroordeelde Frans Bosmau tot levenslangen dwangarbeid. Hij wordt nog verwezen tot het beta len der kost-en, beloopende 1,100 fr., met lijfsdwang van 3 maanden. Het hof beveelt, dat het vonnis uil- geplakt zal worden te Lokeren en te Gent. Bosman bleef zeer kalm bij het hoo- ren van het vonnis en glimlachte zelfs een weinig Bij het verlaten der assi- senzaal, zegde hij tot het volk Men- schen zorg voor mijne kinderen GEBRUIKT GIJ Duizenden huismoeders gebruiken Sunlight voor den wasch, den onderhoud van de keuken en het huis OMDAT ZIJ ZUIVER IS Drie huizen door brand vernield te Vlamertinghe. Drie aaneenpalende huizen, gelegen gehucht Landing, werden door brand vernield. De bewoners moesten door geburen worden opgenomen. Brand te Yper. Vrijdagavond ontstond er brand in eene houten hut, gelegen in een tuin, bewoond door M. A, Vasseur. De schade is niet groot. bleef verscheidene jaren bleek, zijne krachten verliezende en hevig lijdende aan eene ontsteking der oogen, door eene verregaande bloedarmoede veroorzaakt. Een bijzondere geneesheer beval alsdan de Emulsion SCOTT en thans is het kind vroolijk, kloek en welvarend. Boot gezonken aan de Panne. De yisscherssloep van De Panne, n. 59, eigenaar Visene, kreeg lek vöör de haakboot De Wandelaar en zonk. De bemanning werd gered en ont scheept te Vlissingen. Inbraak in eene hoeve te Meenen. Dieven braken 's nachts in de hoeve van den landbouwer De Nackre, aan de Kortrijksche poort. De knecht werd wakker, nam een geweer en loste een schot in de richting van waar het ge rucht kwam. teder ontwaakte dus. Toen zag men dat de dieven de deur der kamer van den knecht hadden ge- barrikadeerd. Uit een koff'erken werd 40 fr. gestolen, kofferken waarin de schelmen, wellicht van schrik, 300 fr. vergaten. De overstroomingen in België. Van alle kanten, uit het Walenland en de Vlaanderen, meldt men dat de wateren zich terugtrekken. Ten Noorden en ten Ziïiden van Brugge zijn weiden, landen en banen bedekt met eene laag leem. In 't Veur- ne-Ambacht betert het. De Leie daalde een meter. De scha de, in de Vlaanderen veroorzaakt door de overstrooming is zeer groot. vtiii dienst zijnde vuil 's middags Lol 10 uren s'avomls VOOR 'T JAAR 1910. ZONDAG 6 FEBRUARI, 1910. BOTERMARKTra» 5/, YPER tr a 8 V a heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat men ter gelegenheid van KA.RNAVA.Ij, bij hem een schoon assortiment koslumcn kan vinden, in UA j de, Satiuetté, fane, enz, zooals Markies, Mar kiezin. Pierots Klowns, en eene hoe veelheid andere kostumen aan zeer genadige prijzen. ken -choon assortiment KERS aan prijzen buiten alle concn rren' iö. Daar er eenen bijzonderen uitgang bestaat moet men de Café niet door gaan. Flic zeg het voorts. i >1: Best Product om de Hennen zonder ophouden te doen EIEREN LEOGEA ZELFS MET STRAFFE KOUDE Het eenigste dat goede uitslagen geeft Voor eene kleinigheid van tien centie men per maand en per heilverkrijgt men eene regelmatige legging alle winters, 't is te zeggen dat eene lien meer dan 100 eie ren meer zal geven op het jaar Als men uitrekent dat in den hei 1st en den winter, de eieren het meeste kosten, ziet men dal het gebruik der EIERLECSTEli eenegroo- te winst geeft, verschillende volgens de soortenvan 10 tot 15 franken 's laars en, pet hen Niets is te veranderen aan het voedsel. In het morgen eten doet men eenen zeer goeden soeplepel Eieklegster voor acht hennen. Te Koop a"e ^rog|sten> t.wo- Voorwaarden van verkoop en bestel ling worden postvrij aan de handelaars gezonden. Voor de personen die geenen depothou der hebben in hunne Mreek, z-mden wij 5 kilos voor 5 fr., en 50 cent. van vracht, hetzij 5 fr. 50. 10 kilos voor 9 fr., en fr. van vracht, hetzij 10 />-. 25 kilos voor 20 fr.en 2 fr. van vracht, hetzij 22 fr. Félix MOULARLi, Fabnk., ttue des Tanneurs, 207, Brussel. Declarations du 21 au 28 Janvier 1910. Naissances Deruyter, Jeanne, chaussée de Dicke- busch. Lozie, Georges, chaussée de Zon- nebeke. - Huyghe, Jeanne, Kalfvaart. - Sinnave, Albert, rue de la Plume. Santy, Camille, chaussée de Zonnebeke. Bos- tyn, Marguerite, rue Carton. Depuydt, Marguerite, rue St Jacques. Kerrinkx, Marguerite, rue Close. Manages Mousquet, Léon, maréchal-des-logis au 3e régiment d'artillerie, et Creyf, Antoinet te, sans profession, tous deux a Ypres. Sonneville, Aloïs, terrassier, et Mattelein, Hélène, dentellière, tous deux a Ypres. Ossieur, Arthur, gargon brasseur, et Stra- gier, Octavie, sans profession, tous deux a Ypres. Décès Haghedooren, Barbe, 55 ans, religieuse, célibataire, rue G. de Stuers. Bulckaert, Henri, 58 ans, sans profession, époux de Persoone, Eugénie, rue Longue de Thou- rout. Leupe, Irma, 12 ans, chaussée de Dixmude. Wyckaert, Léon, 79 ans, sans profession, veuf de Budts, Hortense, époux de Lecleire, Julienne, rue de'Boesin- ghe Demarez, Victor, 1 an, Kalfvaart. Botel, Amélie, 75 ans, sans profession, veuve de Denoyelle, Désiré, et Cede, Flori- mond, rue Carton. Dumon, Ernestine, 66 ans, dentellière, célibataire, rue des Chiens. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM Brief in date 25 Mei 1908, van M. HENNAUT- LEQUY, 51, Traversière-straat, Gosselies. Al de andere emulsions overtreffende door de zuiverheid en de kracht ha-rer bestanddeelen en door hare verteerbaarheid, verkregen door het onnavolgbaar stelsel SCOTT, beschouwen de vak-geneesheeren en te recht de en dit juist omdat zij alleen geneest. De SCOTT vragende, zult gij elke andere emul sion krachtdadiglijk weigerenzoo niet, zult gij nooit de beoogde genezing verkrijgen. De SCOTT heeft haars gelijke niet om de ziekten te genezen, waarvoor zij aangewend wordt. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- hagen, 39, Zuidstraat, Brussel. OP <D O cr oj aoacaooooocM «r« CO <3^ CO OOOOOOOO OOOOOjOOCD T- I> CD TH O CO O O O O O O O O O O O O <D O v— u- <D OJ 3 o .5? P .23 S 53 "a ,i- 2 o o Ld ft, co P-, fo fL, pq O La Pondeuse, Marque déposée VERK00PER?, KRUIDENIERS in Ooozen van I kilo aan l.IO Ir. en in zakken van 2 1/2 kilos aan 2 fr. 60

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3