WANNEER Emulsion SCOTT onovertrefbare emulsion ZONDAGBUST Grande Réunion d' Ouverture mijn dochtertje Vélodrome d'Ypres. Etat-Civil d'Ypres. Schoone kl erikale grondregels. Nieuwstijdingen. Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen M. L. A ERTS ENS, M A DLIIOUCK, Dintanche 3 Avril 1 910, Om te lachen. Guéi ison sans operation I Sa Ook door uw schrijven niet, dat ge de gestrafte heeren Dischmeesters, in de oogen der onpartijdige Poperinghe- naars, zult doen doorgaan als lamme- kens Gods. Het is wel door de bemerkingen, waarmede gij uwen eersten artikel (dien onpartijdigen hebt willen be- bloemen dat gij antwoord van uwe te genpartij uitgelokt hebt, anders ware dien pot gedekt gebleven. Een lezer utt Poperinghe. Het Journal d' Ypres en het Nieuws blad trachten de bestuurders te ver- schoonen van het Weldadigheids bureel van Poperinghe, onlangs ver oordeeld door de boetstraffelijke rechtbank onzer stad. Daaraan is niets te verwonderen. Die politiekers verdedigen hunne makkers tegen water en wind, en spijts het vonnis der rechtbank, schatten het geval dezer bestuurders zeer verzachtend. Alleenlijk en dit zij gezegd in 't voorbijgaan ware het zeer belangrijk te weten, of der gelijke wanbedrijven, bedreven zijnde door liberale bestuurders, de god vruchtige organen onzer geestelijk heid, dezelfde toegevendheid zouden hebben en van gedacht zouden zijn dat dit alles geene belangrijkheid heeft Peuh zegt het Journal d'Ypres het is wel de moeite waard zooveel te schreeuwen Veel geschreeuw en weinig wolle spot het Nieuivsblad. Deze ongedwongenheid om zeer laakbare daden te waardeeren, al leenlijk omdat zij bedreven zijn door politieke vrienden, komt ons voor als volstrekt schandalig. Wij gevoe len ons des te meer op ons gemak om de houding onzer twee lokale week bladen te brandmerken, dat wij met recht mogen zeggen dat de liberale partij de fouten der haren nimmer dekt met hare bescherming en er zich niet verantwoordelijk voor maakt. Het gaat geheel anders bij de kleri ka len die beweeren de monopool te hebben van al de deugden en niet aannemen dat men weet dat schurfti ge schapen zouden kunnen gevonden worden in de gewijde kudde. Indien zij bij geval de plichtigen niet kunnen onttrekken aan het ge recht, zij trachten ten minste door alle middelen al hunne slechte daden te verschoonen of te verminderen Wij hebben dus het recht de thesis door het Nieuwsblad en het Journal d'Ypres uiteengezet met het inzicht het gedrag der vier Poperinghenaars te verschoonen en te verdedigen, met strengheid te waardeeren. De bediening van bestuurder der liefdadige instellingen zijn volstrekt eeraanbrengend in den geest der wet, de inwilliging van deze bedie ning is een soort van belooning voor de burgers, gekend als al de waar borgen vertegenwoordigende van nauwgezetheid en volledige belang loosheid. Het is als eene openbare hulde gebracht aan deze schoone hoedanigheden, en de wetgever heeft met reden gepeinsd- dat de burgers aan wien deze eerbediening gegeven zou zijn, er bijzonderlijk mede zouden vereerd worden en zich als dusdanig zouden aanzien. Algemeenlijk is het zoo. Maar de kleingeestige klerikale partij is gansch anders. Zij bederft en verlaagt alles. Die wonderbare bestuurders van Poperinghe en deze bij gevolg die hen verdedigen hebben geen gedacht van de verhe vene gevoelens die de beheerders van het goed van den arme moeten lei den. De nauwgezetste rechtschapen heid, de strengste kieschheid, de vol- strekste belangloosheid schijnen za gen en grappen Dit alles is het geschreeuw van het NieuwsbladMaar de hebzucht, het verleidelijke der onwettige winst, het persoonlijk pro fijt te trekken uit een openbaar ambt, dat telt niet Het is het weinig wolle Ook komen de gevolgen weldra te voorschijn zij zijn onvermijdelijk. Het is de verslapping der tucht, de onachtzaamheid, de knoeierij van al de openbare diensten. De schoone zaak 't Is al geschreeuw en weinig wolle MM. Colaert en Van Merris, katholieke volksvertegenwoordigers van het arrondissement Yper, hebben gestemd tegen de afschaffing der loting, der plaatsvervanging en de vermindering van diensttijd. BRUSSEL. Belangrijke dief stal van jpelswerkDieven zijn Zaterdagnacht bij middel van valsche sleutels in het magazijn gekomen van M. Wittrien, Koudenberg- straat 34. Zij hebben voor 13,000 frank pelswerk gestolen. De politie der Ie afdee- ling werd Zondagmorgen verwittigd en opende een onderzoek MECHELEN. Hevig gevecht. Zondagnacht kregen eenige jongelingen twist in eene herberg der Hoogstraat men beriep zich op straat en daar werden zij handgemeen. Een hunner trok zijn mes, doch de ande ren ontwapenden hem en gaven hem eene goede rammeling de politie kon de vech ters scheiden. begon tanden te krijgen, vertoonde zich een gezwel aan de wang. Door het gebruik der Emulsion SCOTT verdween het gezwelhet kind her kreeg zijne vorige krachten en het tandenschieten gebeurde verder zonder pijn. BETHUNE. In de mijn gedood. De 28jarige mijnwerker Bodaert werd in put I I der mijnen van Bethune gedood tijdens zijn werk door het vallen in eene beurtia. MAU BEU GE. Eigenaardige begra fenis. De 78jarige rentenier Isaac Tur- guin werd begraven. Sinds 20 jaar had hij zijne kist en zijn lijkkelder laten maken. Bij zijne begrafenis, volgens zijne laatste wils beschikking werden een rouwmarch, Mal- brough s'en va-t-en guerre en de; Mar seillaise gespeeld. f Wilt gij uw linnen wit als sneeuw bewaren, gebruikt dan zuivere zeep door voorbeeldige fabrieken gemaakt. nvvj IS ZUiVER. TOURCOI.VG. - Eene kerk geplun derd. - In de St Kristoffel kerk werd ingebroken langs een raam. Het tabernakel, dat ledig was, werd opengebroken, de deu ren der sacristij werden ingestampt en eene som van 300 fr. gestolen. Een gelijkaardige inbraak werd verleden jaar in dezelfde kerk gepleegd. vun dienst zijnde van 's middags lot 10 uien s'avonds VOOR 'T JAAR 1910. ZONDAG 27 MAART, 1910. BOTERMARKT, n" 9. F PER TWEEDE PAASCHDAÜ DIXMUDl STRAAT, 16, YPER a 2 1/2 heures, MATCH en 3 manches derrière grosse motocyclette 15, 20, 25 Km. PLATTEAU Eugène, de Menin. MARCELLI Jean, de Roubaix. TICHON Achille, de Namur. COURSE pour professionnels de 2e catégorie. MATCH pour grosse motocyclette réservé aux entraineurs. 5 Km. PRIX DES PLAGES Réservées, 2-50 Tribunes, 2-00 Virages, 1-25 Populaires, 0-75. Pour les engagements de la course pour professionnels de 2e catégorie, s'adresser a M. Clinckemaille R., Di recteur, chaussée de Furnes (pres du Vélodrome), jusqu'au 31 Mars 1910. In I88O, liberaal bestuur, bracht de genever frank 2S,6«0,000 op. In 1907, klerikaal bestuur, frank J»I»,S27,OOÖ, of 29 mil joen 1M) J duizend fr. meer Baas in gierigheid lk heb ecnen persoon gekend, sprak Sus de logenaar, die hem op hing omdat hij eene duit verloor. Ik, zegde Loden de spekschieter, heb eenen oom gehad die zich van 't leven hielp omdat bij dat slechts had gedroomd. Waarom moest hij dal melen Hij de volks optelling vroeg de gar de aan Mie Pladijs hoe haar oudste heette Liza, zei 't wijf. En wie komt er achter. Ge zijt gij nog al kurieus klonk de opmerking Piel van den blokmaker komt er ach ter maar zeg het aan niemand zulle. Sterk en ster her Een Engelschman stoefte overtijd tegen eenen vriend over zijne hoofd stad en zegde In Londen is een huis zoo hoog, dut het dak letterlijk in de wolken slaat. Hij mij, in New-York sprak de andere, is er een. zoo hoog, dal de bovenste, verdieping, aan de naast- zijnde planeet belasting betaalt. In t er ontweer diging Een vader had overlijd eenen twist met zijnen schoonzoon, en in drift ri ;p li ml Zie Tist gij hebt mijne oemge docb'er getrouwd niet waar. maar had ik nog honderd eenige dochters, gij mocht op geene enkele meer reke nen. Les frères Verd mek, bandagisten, ortlio- pédisies, renommés en tous lieux. irois fois brevetés pour I en rs bandages sans ressort et sa ris élastique. Fournisseurs de L'Etat et du Pilotage des Hópitaux civils ei 'militairen d'Osiende Chaque se- maine il est fait appel a notre aide par des personries at- leiutes de her- mes grosses commeunetête d'enfant, sur- veuues a la suite d'opéra- uons désas- ireuses ou oc- casionnées par Ie port de ban dages défec- lUrUX, surtout de ces banda ges élastiqnes qui par leur élaslicité sont mcapables d'ar- rêler une hernie soit naissante ou compléte. Demandez nous des centaines d'adresses offertes par des personnes reconnaissantes opérées une, deux et même irois fois, qui, aprés' opéralion, allaient mille fo 1 s plus mal, et qui mamtenant, grace a nos bandages spéciaux, pen vent se dire guéries Remarquez bien que, par notre experien ce de quarante ans, nous pouvons tout vain- cre par nos multiples systèmes de bandages hernia i res. La guérison des enfants est assurée. 1000 francs de récompense a tout specia liste qui peut prouver Ie contraire. Mauvaise croissancr. La même mai- son se charge de rectifier loute difformité des membres deviation de la colonne ver- tébrale, des bras, des jambes et des pieds Systèmes spéciaux pour faire disparaitre Ie dos voüté et Ie mauvais mainlien chez les enfants Pour guérir la dévialion de la colonne veriébrale, corsets invisibles néces saires en ce cas Ceintures Ventrières Maison spé ciale poui la fabrication de ceintures ven- trières pour les femmes souffrant de toutes sortes de maladies du ventre Les personnes deveiiues malli ureases a la suite d'opéra- lions nou réussies, peuvenl se présenter sans cramte, el les seront aussitöl secourues Bas p.,ur varices sur mesure. Articles pour malades Toutes les réparaliqijs de nos appareils sont gratuites Paye- meut après réjssite. M Franqois Verdonck, rue de l'Eglise, a Ansegliem-lez-Courtrai, est a consniter Ie Lundi, de 9 a 4 heures de l'apiès-midi, ii la Vieille Pomme Quartier de LiIIe, a Courtrai Et M. Honoré Verdonck, prés de la nou velle Posie, ii üstende, est a consulter Ie Samedi, de 9 ii 4 heures de I'après midi, a l'liöteldu Cornet d'Or Place Simon Slévm, a Bruges. Lesautres jours de la stmaine on peut les consulter chez eux dans la matinée. A la demandé des clients, les bandagistes Verdonck se rendent'a domicile. w Declarations du 11 au 18 Mars 1910. Naissances Schier, Martha, chaussée de Zonne- beke. Dassonneville, Julia, chaussée de Lille.-Camerlynck, André, Grand Place. Debel, Gyrille, chaussée de Zonnebeke. Moniez, André, rue Wenninck. - Gardinael, Albert, rue de Lille. Dehaerne, Joseph, rue Cheva lier Jean. Mulle, Julien, rue des Bou- deurs. Ameloot, Paul, rue des Trèfles. Migom, Albert, Basse-Ville. Van- denberghe, Antoinette, rue des Cor- beaux. Stratsaert, Omer, chaussée de Meniu. ■MMBHHTFTrerawrBti ui i iiiiiiHiii in Brief in date io Mei 1908, van M. Lodewijk DEBORGER, 6, Waijez-plaats, Anderlecht- Brussel. Het getuigschrift van 33 jaren genezingen als deze hierboven, heeft aan de SCOXT de faam geschonken van eene faam, welke zij behoudt en altoos behouden zal, niettegenstaande tal van namaaksels, en zulks door de deugdzaamheid harer allerzuiverste be- standdeelen, door het eenig stelsel harer samen stelling en door hare verzekerde genezingen. De minerale zouten, vereenzelvigd in de SCOTT, doen witte, rechte en sterke tanden verkrijgen. Zoo gij dus de vraagt, weiger volstrekt elke andere emulsion zoo niet, zult gij niet genezen Eisch dit merk op het omhulsel. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. Cobben- HAGEN. 39, Zuidstraat, Brussel. O CD V? ID (D D 03 aO nfl o o o sf3 o ifl r— r-nooor—oo r- CO CO oooooooao OOOOOOOC5 GN T-i -r- CO <3^ co O O O O O co O O O O O S <D C^.S 5 fcbO O tfi 9 "T. - <D <D (fi c' O a <v~

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3