Geleden hebbende iliUil? Grande Réunion d' Ouverture weergalooze emulsion Emulsion EEN EN ANDER. Vélodrome d' Ypres. SPORT. Dimanche 3 Avril 1910, Nieuwstijdingen. Om le lachen. (iuérisou sans operation Eindelijk Het bureel der Kamer heeft Woensdag eene vergadering gehou den en er werd besloten dat eindelijk de tribuun der pers in de Kamer zal vergroot worden. Men zal een groot gedeelte der voorbe houden galerij innemen hiertoe. Het bureel besloot ook dat een wedstrijd zou geopend worden voor de betrekking van opsteller, in den Vlaamschen dienst der Kamer opengevallen, ten gevolge van het ontslagnemen van den heer Persijn. Nog steeds stijging In deze laatste tijden hebben suiker en boter eene vrij gevoelige prijsverhooging ondergaan. Het meel is vast in prijs gebleven, doch niette min schijnt de fabrikatie van beschuiten, spekuloos, enz., enz., binnen zeer korten tijd eene verhooging te moeten ondergaan. Wat het keelgat aan Duitschland kost. Uit eene opgemaakte statistiek blijkt dat jaarlijks 3 milliard 375 millioen frank in Duitschland worden uitgegeven aan drank, waaronder 3 milliard voor bier en sterken drank. Men vraagt zich daarbij af of Duitsch land, dat reeds zooveel vooruitgang maakte op elk gebied, niet veel sterker en machti ger zou zijn, leverde het zich niet zoo zeer over aan de vereering van den god Bacchus. Ter villa OsterriethMen weet dat de Koning, de Koningin en hunne kinde ren de koninklijke villa te Oostende zouden gaan bewonen, maar Hunne Majesteiten moesten er voorloopig aan verzaken uit hoofde der belangrijke en uit te voeren werken. Alsdan besloot de Koning de villa Oster rieth voorloopig te bewonen, wat thans eene afgedane zaak is. Men is reeds bezig deze villa in te richten, zoodat de Konink lijke Familie er zich voor eenigen tijd zal komen vestigen in de schoone badstad. Een schoon portret des Konings. Het prachtig ruiterportret, thans voltooid door den schilder Servais Detilleux, is voorzeker dit welk, onder de andere reeds geschil derde de trekken des Konings het best gelijkend weergeeft. Een doek, wel gelukt, zoo voor uitvoering als samenstelling. Koning Albrecht is er weergegeven in grooten tenue van oppergeneraal van het Belgisch leger. Het paard Montjoie schijnt zich plots opgehouden te hebben in vollen galop. Rechts, op 't achterplan, een groep te paard generaal Jungbluth, kolonel de Moor en commandant du Ray de Blicquy. In de verte, houdt een gids een standaard in de hand, den ouden standaard der huza ren van de Maas. Deze schilderij Zal gezonden worden naar de Internationale Tentoonstelling van Schoone Kunsten te Brussel. a 2 1/2 heures, MATCH en 3 manches derrière grosse motocyclette 15, 20, 25 Km. PLATTE AU Eugène, de Menin. MARCELLI Jean, de Roubaix. TICHON Achille, de Namur. COURSE pour professionnels de 2e catégorie. MATCH pour grosse motocyclette réservé aux entraineurs. 5 Km. PRIX DES PLAGES Réservées, 2-50 Tribunes, 2-00 Virages, 1-25 Populaires, 0-75. Pour les engagements de la course pour professionnels de 2° catégorie, s'adresser a M. Glinckemaille R., Di recteur, chaussée de Furnes (prés du Vélodrome), jusqu'au 31 Mars 1910. De koers Pariis-Itonbaix. De 15e koers Parijs-Roubaix werd dus Zondag gereden en de beste rijders namen er aan deel. Het vertrek werd gegeven rond 7 uren. Te Arras, 204 kil., waren acht ren ners aan 't hoofd Frangois Faber, Van Houwaert, Georget, Pottier, Ghristophe Kranskens, Leonard en Lapize. Dan volgt een tweede groep Pas- quier, Alavoine, Lorgeon, Garrigou en Golsaet. De strijd wordt heviger. Nog 50 kil., moeten worden gereden op eene slech te hobbelige baan, in wolken stof en den noordwind hebben de renners nogal geleden. Te Roubaix, in den Velodroom van het park Barbieux, bevond zich eene overgroote menigte. Een half dozijn rijders bleven voor aan Van Houwaert is aan 't hoofd, nog zoo kloek als bij 't begin. Hij wordt luidruchtig toegejuicht en gedurende zes piste-ronden staat hij aan 't hoofd. Lapize, Leonard en Ghristophe achter hem, welke vruchtelooze pogingen aanwenden om hem voorbij te schie ten. Ongelukkig, aan een draai, in volle emballage, neemt Leonard de buiten zijde, pogend voorbij te schieten, maar hij glijdt uit en valt. Alsdan raakt zijn rijwiel het achterwiel van dit van Van Houwaert aan. Onze dappere kampi oen kan den val vermijden, maar daar door is Lapize voorbijgeschoten, en niettegenstaande de dappere Moorsle- denaar nog poogt de zege te behalen kan hij enkel Ghristophe voorbijschie ten, daar men het doel nadert. Zoo ge beurde het dat hij de eerste plaats ver loor en 2e toekwam met een wiel ver schil. De overwinnaars worden lang toege juicht. Ziehier de uitslagen 1. Lapize, 4 u. 2 m. 2. Van Hou waert, 1 wiel3. Ghristophe, 1 lengte 4. Leonard,! ronde,gevallen 5. Crup- peland, 4 u. 8 m. 6. Van den Berghe, 4 u, 14 7. Ern. Georget, halve lengte 8. Masselis, 4 11. 16 9. Garrigou, 1 wiel10. Lachaise, half wiel 11. Bey- ens, 4 u 18. F. Faber kwam slechts toe om 4 uren, 32 m. Petroolongeval te Meenen. Het 8 jarig zoontje Pitié, Kortrijkstraat, ont stak te zijnent de stoof. Ilij overgoot 't hout met petrool. Zijn 6jarig broertje Emiel keek door de opening boven den aschbak wanneer het vuur aan het hout werd gestoken. Het kind werd door de vlam getroffen in het aange zicht en vreeselijk verbrand. Doktoor Dequimenaere verpleegde het arm slachtoffer. Twee gevangenen ontsnapt teOost-Roo- sebeke. De politie hield Donderdag twee landloopers aan, een Fransch- man en een Amerikaan. De vrederech ter veroordeelde hen tot drie jaar verblijf te Hoogstraten. Wanneer men de twee kerels Zaterdagmorgen wilde wegvoeren, vond men de gevangenis ledig beiden ontsnapten 's nachts. aan algeheele verzwakking en dit gedurende ruimen tijd, nam ik mijne toevlucht tot de Emulsion SCOTT, na tal van andere heelmiddelen be proefd te hebben. Aan haar alleen heb ik mijne huidige gezondheid te danken. moord gepleegd werd door twee ban dieten. De aangehouden landbouwersknecht ontkent steeds. In elk geval denkt men dat, zoo hij aan de misdaad deelnam, er de hoofddader niet van is, want op hem vond men geen spoor van bloed. De misdaad van Leers. De Sloover gezegd Strop, een Belg, beschuldigd deelgenomen te hebben aan den moord op Vital Mercier, te Leers, werd aan de Belgische politie uitgeleverd, daar hij Belg is, en te Kortrijk opgesloten. Ladoe, die deel maakt van de bende Desloover, werd te Kijssel ondervraagd en bekende, met verscheidene mede gevangenen, allen grenszwervers, tal rijke diefstallen te liebben volvoerd in fabrieken te Roubaix en te Tourcoing, en dat verscheidene handelaars der streek de gestolen waren hebben ge kocht. De misdaad van Wulverdinghe. Het onderzoek geopend over den wreeden moord op eene oude landbouwers vrouw te Wulverdinghe bij Duinkerke, Voor alle gebruiken. Het onderhoud van een huishouden is bij de helft verminderd wanneer Sunlight zeep in huis komt. Brand te Kortrijk. Vrijdag nacht, rond 1 1/2 uur, ontstond er een begin van brand ten huize van Georges Mes- selier, Doornijkwijk. Eenige geburen konden het vuur gelukkig spoedig uit- dooven. De zoldering en hetdak, alsook eenige schoenen zijn beschadigd alles is verzekerd. Het vuur was ontstaan door de petroollamp, die te dicht bij de zoldering hing. Boven mater. Zomergast Is het meer op deze plaats diep Boer Dat geloof ik niet. Als er lui in zwemmen, steekt hun hoofd boven water uit Hij lk zou die meid niet nemen Zij Waarom niet Hij Wel. ze zegt zelf dat ze in een jaar tien diensten heeft gehad. Zij. Nu, ik neem ze, hoor. Die weet wat te vertellen. Her kenning sleeken Zie, sprak dokter Jakker tot zij nen kleermaker, ik wed dat de jongen welke daar aankomt uw zoon is Hoe is T mogelijk dokter, lachte de ridder der schaar, h'j is sl> chts ijn stn fz ion. Ja, zegde de andere, maar hij draagt cone broek yan dezelfde stof, waaruit ik u eene vost deed maken. s Henen die durft Wel gij 'n leehjken deugniet. Is dat me toch gepermitteerd iemand zoo te durven beleedigen in legen- woord igh'ud van menschen Als ge dat nogeens riskeert, zult ge met... mijne vrouw te doen hebben, ver staan?! Op school. Onderwijzer. - Hoeveel tanden heeft een mensch Slimme Pietje. - Een heele mond vol Eerste Jongen wordt voortgezet. Het schijnt dat da, Een diplomaat Laat ons naar huis t is al zes uren Tweede Jongen - Neen Als we nu naar huis komen, krijgen we eene rammeling omdat we te laat komen, Laat ons wachten tot acht uren dan kussen ze ons, om 'at we niet veron gelukt zijn Naar 'l bad. Kapitein I- majoor thuis Oppasser Neen kapitein, hij is naar 'l bad. Kapitein Ik moet hem dringend spreken. Ik zal hem m zijn kamer op wachten Oppasser Zeer goed kapitein. (De kapdein gaat in de kamer en neemt eenen stoel Een uur verloopt, hei tweede cn het derde de majoor komi roet De kapitein wordt ongedui- d ig en schelt den oppasser) Kapitein Komt de matoor dan niet terug Oppasser Jawel kapitein. Kapitein In welk bad is hij dan? Oppasser, li ij is voor eene maand naar Wiesbaden, kapitein. In 1880, liberaal bestuur, bracht tJe ge never frank 20,620,000 op. In 1907, klerikaal bestuur, frank 3ü,i»2y,000, of 29 mil joen 907 (luizend fr. meer gaan Les IVères Verdonck, bandagisten or lbo - pédistes, renommés en tous lienx, trois fois brevetés pour leurs bandages sans ressort el sans élastiqne. Fournisseurs de L'Etat et du Pilotage des Hópitaux civils et militaires d'Ostende Chaque se- maine il est fait appel a notre aide par des personries at- lemtes de her- nies grosses comme unetêle d'eofant, sur- venues a la suite d'opéra- nons désas- treuses ou oc- casionnées par Ie port de ban dages défec- tucux, surtoul de ces banda ges élastiques qui par leur élaslicité sout incapables d'ar- rêter une hernie soit naissanie ou compléte. Demandez rious des centaiues d'adresses offertes par des personnes reconnaissantes opérées une, deux et même irois fots, qui, après opératiön, allaient mille fors plus mal, et qui maintenant, grace a nos bandages spéciaux, pen vent se dire guéries Remarquez bien que, par notre experien ce de quarante ans, nous pouvons tout vain- cre par nos multiples systèmes de bandages herniaires. La guérison des enfants est assurée. 1000 francs de récompense a tout spécia- liste qui peut prouver Ie contraire. Mauvaise croissanca. La même mai- sou se charge de rectifier toute difformité des membrps déviation de la colonne ver- tébrale, des bras, des jambes et des pieds. Systèmes spéciaux pour faire dispiraitre Ie dos ioüié et Ie mauvais maintien cliez les enfants l'our guérir la déviation de la colonne verlébrale, corsets invisibles néces saires en ce cas (Jointures Ventrières Maison spé ciale pom la fabrication de ceiniures ven trières pour les fetnmes souffrant de toutes sories de maladies du venire Les personnes devenues malh ureases a la suite d'opéra- liuns non téussies, peuvent se présenter saus crainle, elles seront aussilöt secourues Bas pour varices sur mesure. Articles pour malades l'oules les réparalions de nos a p pa rei Is soul graiuites Paye- ment après réussite. M. Francois Verdonck, rue de l'Eglise, a Ansegliem-lez-Uourtrai, est a consulter Ie Lundi, de 9 a 4 heures de I'apiès-midi, a la Vieille Pomme Quartier de Li He, a Courtrai Et M. Honorè Verdonck, prés de la nou velle l'oste, a Ostende, est a consulter Ie Sarnedi, de 9 a 4 heures de l'après midi, a l'Hotel du Cornet d'Or Place Simon Stévin, a Bruges. Les autres jours de la semaine on peut les consulter cliez eux dans la matinée. A la demande des clients, les bandagistes Verdonck se rendent a domicile. De aanstaande liberale Ite- geering zal aan de gebrek- kelïjke en bejaarde werklie den een pensioen van 3GO fr. 's jaars verzekeren. Brief in date 20 Februari 1909, van Mw. Gabriel BUYSSE, 40, Snoekstraat, Gentbrugge-Gent. De genezingen, gedurende drij en dertig jaren verkregen, bewijzen ontegensprekelijk, dat de SCOTT de is,weergaloos door zuiverheid, weergaloos door krachtdadigheid, door verteerbaarheid en door heelend vermogen. Wanneer gij de vraagt, aanvaard dan hoegenaamd geene andere emulsion. De SCOTT en de SCOTT alleen is de emulsion welke geneest. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezing; bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. hy&A

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3