Voor mijnen zoon Ernest Emulsion SCOTT UHUliff ZONDAGBÜST 'i g matsaiatm genezende kracht overtreffende. État-Civil <f Ypres. Sociélé des F. •ancs Arbalétriers. Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen iM. E. G ALMA AT, POPERINGHE. Hef nieuw Marionettenspel van den Disch. IIHHHI SUNLIGHT Guéiiso» sans opération D.... is een klerikaal welk men heeft laten vluchten. Het zou ons geenszins verwonderen of hij, na eenigen tijd, weder in den dienst der stad zou genomen worden, zooals een ander die voor erge feiten over twee jaar is weggezonden geweest. Tir du 4 Avril 1910 Blason ordinaire. Moyen total Brunfaut A. Bas total Aertsens L. van dienst zijnde van 's middags lot 10 uren s'avouds VOOR 'T JAAR 1910. ZONDAG 10 APRIL, 1910. ME ENENSTRA A 1\ n° 6, YPER. In 1S8Ö, onder liet libe raal belieer, betaalden wij aan intresten en kortingen, frank. InlOOC, onder de klerikalen, betaal den wij 163,S3^,6Sf fr., ofSO miljoen 98S duizend 244 frank meer of bijna liet dubbel In het Nieuwsblad van Yperen in xijn afkooksel de Poperinghenaar heeft men niets dan laster en beleedi- ging voor Rabaut, Coucke en Cic. Deze bladen stellen ons ten toon aan het mis prijzen van gansch onze stad En waarom Doodeenvoudig omdat wij de wet hebben willen doen in voege bren gen in het bestuur van den armen en omdat wij met wettige middels zekere onregelmatigheden hebben willen doen ophouden. Hebben vier van de vijf Dischheeren daarom hun ontslag gegeven en hebben eenige lieve hinders daardoor min te leveren gehad, dat is hunne zaak. Daar het brood niet regelmatig onder alle bakkers verdeeld wierd, de eene had den er voor honderden franken, de andere geene (wij zijn nogtans allen lastenbetalers) hebben wij na herhaalde pogingen tot verbeteringbij het Schepen- collegie aangewend te hebben, ons tot het gerecht begeven om voldoening te be komen en namentlijk eene klacht inge diend tegen het Armbestuur omdat de leden ervanzelf leverden, dit tegenstrij dig met de wet en ook nog om de aan besteding te bekomen. En daarom heeft men geene gal genoeg om op ons te spuwen Maar zeg ons eens waarom over ee nige jaren (in 1896) een ander persoon, laatonshem RENÉnbemen, integendeel beloond werd voor daden en bewerin gen, die tienmaal erger waren dan de onze. Waarom twee maten en twee ge wichten Is hij het niet, die tijdens den kies strijd van 1895 de Poperinghenaars zoo nauw onderricht heeft over al de misbruiken en de onregelmatigheden die ten dien tijde in den disch beston den en die we ongelukkiglijk nu nog grootelijks zien bestaan. Lees eens de verslagen van de zit tingen van den gemeenteraad in 1896, ten tijde dat hij er deel van miek. Het waren al beknibbelingen en aantijgin gen die uit zijnen mond kwanten, de ergste verwijtsels en beleedigingen werden aldaar gewisseld, net als op de vischmarkt. René vond de rekeningen van apothekers en geneesheeren veel te overdreven, het maandgeld was slecht uitbedeeld. Hij wilde het sche- pencollegie verpletteren onder een geheelen hoop ijdele maar goedkoope petrolevaten, men sprak daar over zekere rekening van 1700 franken voor leveringen door één en denzelfden disch- meester gedaan. (Wij. weten niet of het was van broekknoppen, matrassen of fruitstroop, noch of die bestellingen binst den dag of 's avonds late gedaan werden, zekeren Yperschen advokaat zou ons daarover misschien meer uit leg kunnen geven). Er werd daarin ook nog uitleg ge vraagd over de eklips van 1882 tot 1887 van een reservefonds van5.000 franken op welke vraag René bitsig en rood als een haantje nagenoeg het volgende ant woordde Heeft mijn vader als klerk bij M. Berten, nooit maar 2 frank daags gewonnen, gij zult zeker niet beweren dat hij niet eerlijk was Het ging zoo ver dat een schepen zelf staande hield dat René maar zijne kandidatuur ingediend had, omdat hij geene vermeerdering van jaarwedde kreeg voor zijnen vader. En nog veel andere dingen welke sommige personen schijnen vergeten te hebben, maar die wij als het noodig is, hun nog zouden kunnen herin neren. En wat heeft René daarvoor gekre gen Verachting en broodroof Gij zijt er wel mede Voor belooning kreeg hij dén post van zijn vader, hij werd ontvanger in 't bestuur waar hij alles zoo vuil en slecht vond en nog wel met eene venhooging van jaarwedde van nog 200 frankik zeg nog twee honderd franken (de vroeger gevraagde twee honderd voor zijn vader waren reeds toegestaan geweest. En om welke reden kreeg hij dit alles Ja, om welke reden En zie, daarna, als bij tooverslag, was er te Poperinghe in het bestuur geen controol meer noodig. Rene dien de zijne rol in van tooneelmeester, wij willen zeggen zijn mandaat van gemeen teraadsheer en de comedie was ge speeld. Zeg nu eens, beste stadsgenooten, hier hebt gij nu zeker wel eenen waren tooneelmeester met twee handen en op den hoop toe een geheel kluchtig mario nettenspel. Dat zijn nu die kristelijke mannen die voor ons niets dan laster hebben, die ons in de oogen onzer medeburgers zouden willen hatelijk maken en die personen durven ophemelen die door het gerecht gestraft zijn. Oordeel nu zelf wie er treffelijk is Wij kunnen de achting en de genegen heid van het Vuilblad van Yper en zelfs van Sansen's kerkboek zeer wel missen en hebben wij, alhoewel den vrede rechter van Poperinghe nu lid is van den dischraad, als bakkers niets meer te leveren sedert wij de toepassing der bestaande wetten hebben moeten in roepen, wij zullen geduldig wachten, tot wanneer de openbare aanbesteding zal. komen de heer minister heeft ten ander in volle Kamer verklaart dat hij het armbestuur van Poperinghe, ver plicht heeft tot dezelve over te gaan. Voor het oogenblik stellen wij ons te vreden met de vriendschap en den dank aan ons betoont door de stiel- en neringdoeners, zoowel katholieken als liberalen, die in den tijd dat de disch heeren zelf leverden en dat er lieve kin deren bestonden, hundeel nietkregen, terwijl zij nu, sedert onzen aanklacht, niet meer vergeten worden. Geloof ons, wij echten meer waarde aan de vriendschap van één dezer stadsgenooten, dan aan de achting van twee gazetten, hoe groot en hoe zwaar die ook mogen wezen Rabaut, Coucke CA De armzaligen De klerikale gazetten weten niet meer wat aanvangen om aan de Ypersche bevolking de bedrijvigheid van onzen volksvertegenwoordiger M. Ernest NOLF, verborgen te hou den. Het ordewoord is gegeven om alles stil te houden wat hij in de Kicmer zegt of bevoerkt en daarvan geen woordje in de weekbladen aan te lialen. Aldus, als M. Nolf vragen voorstelt aan de ministers, dan heeft men zorg in de kadodderspers, dezelve niet over te drukken. Ofwel, als men niet anders kan, dan wacht men zich wel den naam van M. Nolf te noemen, die de vraag stelde waarvan men de tekst overneemt. Somwijlen nochtans, dank aan den een of anderen kwinkslag door een bedremmelde minister gewaagd op eene vraag van M. Nolf, om zich uit den slag te trekken botst het niet dan klinkt het dan trachten onze klerikale schrij velaars te spotten met M. Nolf en men herdrukt in dit geval', met liefde en uitleg de zijdeling- sche antwoorden van de ministers. En terwijl onze plaatselijke week blaadjes zich aan die slimme en arm zalige streken overleveren, zet M. Nolf immer en onverpoosd zijne werk zaamheden voort en doet al het moge lijk om in de Kamer de billijke klach ten aan den dag te brengen van het arrondissement Yper, waarvan hij de verkleelde afgevaardigde is. De pogingen van onzen dapperen volksvertegenwoordiger worden dan ook algemeen geprezen en zelfs groote dagbladen houden zich regel matig bezig met de vragen van M. Nolf en de antwoorden der ministers. jaren oud, welke gestadig hoestte en al zijne krachten verloor, heb ik de Emulsion SCOTT gebruiktJDit heel middel heeft hem ten groeten deele versterkt en thans is hij heel welvarend. de zuiverste der zeepen. Declarations du 25 Mars au 1 Avril 1910. Naissances Yolckaert, Léon, rue de la Plume. Nooreuberghe, Laure, rue G. de Stuers, Delaire, Einde, rue des Trèfles. Craye, Simonne, cliaussée de Zonnebeke. Deconiuck, Valere, plaine d'Amour. Vandevyver, Mar guerite, Hoornwerk. Bartier, Julie, rue S' Nicolas. Santy, Marie, rue de 1'Abattoir. Libbereclit, Marie, rue Basse. Manages Leroy, Romain, polisseur, et Woets, Louise, dentellière, tous deux a Ypres. Decheiver, Maurice, menuisier, et Hoedt, Louise, dentellière, tous deux a Ypres. Hoorelbeke, Pierre, colpor teur, veuf d'Ovyn, Stephanie, etDeprin- ce, Nathalie, dentellière, veuve de Barbez, Louis, tous deux a Ypres. Deconiuck, René, menuisier, a Wyt- schaete, et Bourdeaux, Flavie, sans profession, a Ypres. Carlier, Alphon- se, terrassier, et Sonneville, Marthe, dentellière, tous deuxa Ypres. Ame- loot, Arthur, menuisier, et Deruddere, Mina, sans profession, tous deux a Ypres. Scnoenaers, Servais, em ployé au chëmin de fer vicinal, a Grootloon, et Gontier, Marguerite, couturière, a Ypres. Yandermeere, Jules, coinmergant, veuf de Paquay et de Dufloo, Zénobie, a Jumet, et Swyn- gedouw, Zoé, sans profession, a Ypres. Décès Pil, Colette, 82 ans, sans profession, veuve de Vanhee, Jeanrue Wenninck. Bernard, Hélène, I 1/2 an, chaussée de Zonnebeke. Verfaillie, Julie, 6 mois, rue des Plats. Vanden Brande, Petronille, 46 ans, sans profession, époux de Daems, Joseph, rue du Cha teau d'Eau. Goethals, Rosalie, 79 ans, dentellière, veuve de Degryse, Frédéric, chaussée de Zonnebeke. Carrette, Alfred, 54 ans, saus profes sion, célibataire, rue Longue de Thoii- rout. Odent, Georges, 15 ans, éco- lier, rue Chevalier-Jean. Lesfrères Verdonck, handagistes, ortlio- pédisies, renommés en tous lietix, trois fois brevetés pour leurs bandages sans ressort el saus élastique. Fournisseurs de JEtat et du Pilotage, des Höpitaux civils et militaires d'Ostende. Chaque se- maine il est fait appel a notre aide par des personnes at- temtes de her- nies grosses commeunetête d'enfant, sur- venues a la suite d'opéra- tions désas- treuses ou oc- casionnées par Ie port de ban dages défec- tueux, surtout de ces banda ges élastiques qui par leur élasticité sont incapables d'ar- rêter une hernie soit naissante ou compléte. Uemandez nous des ceniaineo d'adresses offeries par des personnes reconnaissantes opérées une, deux et même irois fois, qui, après opération, allaient mille fois plus mal, et qui maintenant, grace a nos bandages spèciaux, pen vent se dire guéries. Kcmarquez bien que, par notre experien ce de quarante ans, nous pouvons tout vain- cre par nos multiples systèmes de bandages berniaires. La guérison des enfants est assutée. 1000 francs de récompense a tout spécia- iiste qui peut prouver le contraire. Mauvaise croissance. La même mai- son se charge de rectifier toute dilf'ormité des membres déviation de la colonne ver tebrale, des bras, des jambes et des pieds. Systèmes spéciaux pour faire disparaitre le dos voüté et le mauvais rnaintien chez les enfants Cour guérir la deviation de la colonne veriébrale, corseis invisibles néces saires en ce cas Ceintures Ventrières Maison spé ciale pour la fabrication de ceintures ven- irières pour les feinmes souffranl de toutes sortesde maladies du ventre Les personnes devenues maltifureuses a la suite d'opéra- lions non léussies, peuvent se présenter sans cruinte, elles seront aussitöl secourues. Bas pour varices sur mesure. Articles pour malades. Toutes les réparations de nos appareils sont gratuites. Paye- ment après réussite. M. Francois Verdonck, rue de l'Eglise, a Ansegliem-lez-Courtrai, est a consulter le Luudi, de 9 a 4 heures de l'apiès-midi, a la Vieille Pomme Quartier de Li He, a Courtrai Et M. Honoré Verdonck, prés de la nou velle Coste, a Ostende, est a consulter le Samedi, de 9 a 4 tieures de l'après midi, a l'Hotel du Cornet d'Or Place Simon Stévin, a Bruges. L"s autres jours de la srmaine on peut les consulter chez eux dans la matinee. V la demande des clients, les bandagistes Verdonck se rendent a domicile. S ■v Ji o c .y u I *>'s j2 a s 3 Brief in date 28 Januari 1909, van M. E. GAILLY, 18, Reper Vrevenstraat, Laeken-Brussel. De ontelbare genezingen bekomen door de (dank zij de zuiverheid en de kracht harer be- sianddeelen, alsmede hare volkomene verteer baarheid), hebben van haar de weergalooze emulsion gemaakt, al de overige in Wanneer gij de Emulsion SCOTT vraagt, aan vaard dus geene andere; zoo niet, zult gij niet genezen. De namaaksels, aan goedkoopen prijs verkocht, hebben enkel de kleur der SCOTT en geenszins hare hoedanigheden, want hare uitwerksels zijn onnavolgbaar. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen ir» postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- Hagên, 39, Zuidstraat, Brussel. OOGENBLIKKEN VAN RUST zijn alleen mogelijk daar waar Sunlight gebruikt wordt en zij zal ze U ver schaffen want Sunlight doet het werk. ,1288.1 CL) E Q ra r-H 5-H hjO O JO JO O iO O O O ao r- i— o ui o o o TH iO r- X I 3^ V* CO <3* O <3^ CO ooooooomo oooooooao r— h o o 1 CO <31 O ÏO OO O O O O L O O O O O O -5}< G <D O Ui Ui U, <D O ca <D 3 7* <d <0 a 2fl«

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3