Aeblpk llilAIll he DELHAIZE HwlESI Algemeene en Internationale Tentoonstelling van Brussel 1910 40 lacli ciKMi onder de oa^en des publieks werkende Groofe BijvalLAATSTE SCHEPPING État-Civil d'Ypres. BEZOEKT SUIKERBAKKERIJ STOKERIJ Koloniale Waren, Wijnen en Sterke Dranken >NVOER. BRUSSEL UITVOER Velodroom van Yper. Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen M. J. DEHOECK, S IM) 11 T. Guérison saus opération Eene vrouw levend begraven. De Vesuvius in werkiim. Bandielenjaclit aan de grenzen De bandieten in Eranscb-Vlaanderen. IN DE BELGISCHE VOEDIN GS AFDEEL ING g T A Q =1 (GROOT PALEIS) =Z DEN - der Maatschappij in gemeenschappelijke!! naam Het oudste dergerl ijker huizen in België Zelfbewegende Machien voor het vervaardigen van de Chocolade (in werking) (in werking) De volmaaktste en de huidigste Toestellen, in deze Nijverheden gebruikt ANDERE BIJTREDINGEN Groep X, in Collectiviteit 1° De "Wijnen en Likeuren. 2° De Azijnen Groep XVI, Sociale Huishoudkunde Klas 102 en Klas 108 Sociale Werken van het Huis 685 Hulphuizen in België SS, IDE S CH AMPHELEERSTR A AT, SS Wij hebben het in andere tij den gezegd het is maar 'in de ker ken dat men zingt ten voordeele der kiezingen en dat men zich vóór God en de heiligen dezen oneerbiedigen spot toelaat om hen te bedanken voor het geluk bekomen met de hulp van al het bedrog en al de uitkoopingen. Het ware schandaal is daar De vergadering die Zondag 12 Juni in onzen velodroom plaats heeft gehad mag wel gelukt heeten. Het weder was goed en aan volk ontbrak het er niet. Ook behaalden de verscheidene koer sen een welverdienden bijval. I. Snelheidskoers I. Dupré 2. Delage, op 1 wiel3. Meurger 4. Heller. II. Koers der abonnenten. 1. Louf2. Vanlaere 3. Soete. De premiën werden behaald door Louf (2) en Vanlaere (4). III. Match tusschen triplette en tandem. De twee manchen werden zonder veel moeite gewonnen door den tandem Dupré-Delage tegen de triplette Mos- tacci-Charlot-Meurger. IV. Koers voor beginnelingen. 1. Mortier 2. Stubbe 3. Decaeste- cker 4. Govaert5. Acke. De premiën kwamen toe aan Mor tier, (5) Govaert, (1), Acke, (1) en Clerck (1). V. Premiënkoers voor beroepsrenners. 1. Meurger 2. Duquesne 3. Heller; 4. Carpentier. Chariot, gevallen Mostacci en Le grand, gaven het op. De premiën kwamen toe aan Mos tacci (2) en Legrand (2). Zooals wij het hooger zegden heeft deze vergadering goed gelakt en den grootsten bijval genoten. Zondag 3 Juli, krijgen wij weeral iets van lekt mijn lipje eene koers van 100 kilometers voor beroepsrenners, waarvoor reeds zijn ingeschreven, Arthur Vanderstuyft, Buysse, Masselis, Vandenberghe, enz. Mijnheer Merghelynck bedankt uit ganscher harte, al de personen, aan welker stand en aan welk politiek gedacht zij ook behooren, voor het belang dat zij hem getuigd hebben tengevolge van het ongeluk waar van hij het slachtoffer is geweest en verzoekt al dezen, die, 't zij door vergetenheid of onwetendheid, geene bedankingskaart ontvangen hebben, hem te willen verontschuldigen en het tegenwoordige er voor te willen aanzien. van dienst zijnde van 's middags lot 10 uren s'avouds VOOR 'T JAAR 1910. ZONDAG 19 JUNI, 1910. DIXMUDESTRAAT, n" 16, YPER. De Itonde van Beigie. Vierde etape Charier oi-Namen. Aan dezen koers, Zondag gereden, namen nog 36 renners deel. Het ver treksein werd gegeven te 7 uur 42 m. Ditmaal was het door het heuvelachtig gedeelte van 't Walenland dat werd gereden, en men had moeielijke hoog tenenneerdalingen, vooral nabij Thuin. Een echt montagne-russe bijwijlen. Het regende nu en dan, zoodat er op sommige plaatsen nogal slijk lag. Ziehier de orde der aankomst 1. Hanlet, 5 uur 44 in. 13 s. 1/5 2. Dubois, half wiel3. Masselis 1/4 wiel 4. Rosart, 1 lengte 5. Platteau, 5 leng ten 6. Nempon, 10 lengten 7. De- vroye Henri 8. Dethier 9. Lambot '10. Beele 11. Dupont 12. Colsaet 13. Vandenberghe, René 14. Désir 15. Sackx Vijfde etape Namen-Arlon. Het vertrek werd gegeven om 7. 40 ure aan 26 renners. Vandenberghe, ten gevolge zijner erge kneusingen kon het vertrek niet nemen. Hieronder geven wij den uitslag. 1. Masselis, 3 minuten voor 2. De- vroye 3. Platteau 4. Rosart 5. De thier; 6. Dubois 7. Dupont8. Hanlet; 9. Beele 10. Sacks 11. Colsaet12. Heusghem. Les frëres Verdonck, bandagistes, ortho- pédistes, i'enommés en tous lienx, trois l'ois brevelés pour leu is bandages sans lessor! tl sans élastique. Fournisseurs de l'Etat et du Pilotaye, des llópitaux civils et militaires d'Ostende Chaque se- maine il est fait appel a notre aide par des personnes at- teintes de her- nies grosses commeunetêle d'enfant, sur- venuos a la suite d'opéra- j i.ons désas- treuses on oc- casionnées par le por! de ban dages déf'ec-1 tu ux, surtout de ces banda ges élastiques qui par leur élaslicité sont mcapables d'ar- rêler une liernie soit naissaole ou compléte. Demandez nous des centaine* d'adresses offertes par des personnes reconriaissantes opèrées une, deux et même trots ibis, qui, après opération, allaienl mille Ibis plus mal, et qui inainlebant, giaee a nos bandages spécianx, penvent se dire guéries Remarqnez bien que, par notre expérien- ce de qnarante ans, nous pouvons tout vatn- cre par nos multiples syslèmes de bandages hermaires. La guérison des enfants est assmée. 1000 francs de récompense a tout spéeta- lisieqtii peul piouver Ie contraire. Mauvaise croissance. La même mat sou secharge de rectifier toute dill'ormité des membres deviation de la colonne ver tebrale, des bras, des jambes et des pieds SjMërnes spéciaux pour faire disparaitre Ie dos mtité et Ie mauvais maintien cliez les enfants l'our guénr la deviation de la colonne verlébrale, corseis invisibles néces saires en ce cas Oeintures Ventrières M ai so ri spé ciale pour la fabrication de c'einiure's ven trières pour les feuimes snuffrant de tout es sorte.s de maladies du venire l.e personnes déVènues malti ure.ses a la suite d'opé'a- tiuiis i.on léussies, penvent se présenter saus cra'tite, ell.es serool aussitót secourues. Bas p ur varices sur me: ure. Articles pout malades loules les reparations de nos appareiIs sont paiuiies Paye- ment après réussite. 11. Francois Verdonck, rne de I'Ëghsp, k Ansègliem-lez-Gourtrai, si a consulter Ie Luudi, de 9 il 4 beures de l'apiès midi, a la Vieille Pomme Quartier de Lille, a Gourtrai Et M. Honork Verdonck, prés de, la nou velle l'oste, a üstende, est ii consulter Ie Samedi, dé 9 a 4 heitres de l'apr& midi, a l'Höteldu Cornet d'Or Place Simon Stévina Bruges. Les auties jours de la sem une on peul les consulter cbez eux dans la matinée. A la demande des clients, les bandagistes Verdonckse-rendeut a domicile. In de gemeente Poupan werd dame Bi.., plots overleden, begraven. Toen de kist in den put werd gelaten, hoorde de grafmaker een dof klagen. De kist werd in allerijl opgehaald en heropend. Toen stelde men vast dat de ongelukkige nog ademde, Toen de bijgeroepen dokter bijkwam om de levend begravene te verplegen, was zij reeds dood, en ditmaal voor goed. Sedert eenige dagen is de Vesuvius vooral in werking. Tijdens den nacht werpt de krater een rosachtigen gloed uit rook stijgt op uit kleine nieuwe kraters, wat eene aanstaaude uitbars ting voorspeld. De bestuurder van het Observato rium van den Vesuvius, ondervraagd, drukte de meening uit dat de laatste uitbarsting van den Etna Sicilië en Ca- labrië redde van eene nieuwe aardbe ving. Dank zij deze uitbarsting, verplaatste 't middenpunt der onderaardsche be roering zich naar Campania en zal zich nog naar den Vesuvius verplaatsen. Tijdens den nacht werd door de poli tie van Roubaix, Tourcoing en Wattre- los, tergelijkertijd met de gendarmerie, eene klopjacht ingericht aan de gren zen. In 14 verdachte huizen werd er overgegaan tot huiszoeking. Men hoopte derwijze de hand te leggen op deri onvatbaren Alfred Ver- tnasen, gezegd Blanchetie, beschul digd van den moord op Vital Mercier, te Leers (België). De schelm kon nog ontsnappen. Niettemin lei men de hand op een gevaarlijken booswicht, Robert B.., 27 jaar oud, opgezocht om allerlei feiten. Hij had zich verscholen op een zolder. Mijnheer M. MEIER, tandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOORLOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kunnen zich begeven in zijn huis te Kortrijk, hoek dei Moeskroen- straat, 2, huis, met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren M. Meier verwittigd, kan men dezelfden dag, 's namidags uit Kortrijk vertrekken met de kunstige tanden. De gendarmerie van Bourbourg hield te Duinkerkë Charles Pitte, van Merckeghem aan. Deze maakte deel uit van de bende die den gendarm We- pierre vermoordde, bende waarvan reeds zeven kerels achter slot zitten. Pitte, een boerke, woonde aan den zoom van een bosch en in zijne woning kwam 's nachts de bende bijeen. Toen zijne vrouw Pitte geboeid zag aankomen in hun huizeken, poogde zij 6 bankbiljetten van 100 frank tusschen hare kous te verbergen. Dan werd zij woedend en vroeg daarna aan haar man hare drie kinderen te zegenen, alvorens te vertrekken. Deze teekende met den duim op aller voorhoofd een kruisje, waarna hij naar Watten werd gebracht. Pitte was in de streek zeer gevreesd en de menschen durfden bijna zijn naam niet uitspreken. Op 600 meters van zijne woonst ligt de hoeve van M. de Reuder, zoon van den maire, hoeve welke werd in brand gestoken door misdadigers. Op 900 meters van het huis van Pitte werd in vollen dag, vrouw Cloedt vermoord en beroofd van 7,000 frank. Nabij de woonst van Pitte werd 's nachts boer Woesteiand aangevallen door drie gemaskerde bandieten, in zijn bed, en beroofd van geld. Overal vindt men eenig spoor van Pitte en van zijne vrienden de Eckel- bout's. Declarations du 3 au 10 Juin 1910. Naissances Vuylsteker, Marcelle, rue Surmont de Volsberghe. Michiel, Agnès, rue Ste Elisabeth. Bailleul, Georges, rue Jansénius. Debreyer, Ivorme, Zaal hof. Hardv, Jules, rue du Cerf Rou ge. Vanassche, Véronique, Hoorn werk. Deporte, Yolande, Marché au Bétail. Deraedt, Germaine, rue Grimminck. Lamps, Louis, rue du Corbeau. Cuvelie, Antoinette, rue de Lille. Vandenbussche, René, rue du Vieux Lapin. Mariage Angiitis, Daniel, représentant de commerce, et Debergh, Irene, négo- ciante, veuve de Brunfaut, Auguste, tons deux h Ypres. Décès Vierstraete, Germaine, 1 an, Zaal hof. Ghyselen, Ainand, 83 ans, sans profession, veuf de Bossaert, Sophie, rue des Riches Claires. Barbier, Joseph, prêtre, directeur de l'école de Marie, rue S' Jacques. Dieryck, Ferdinand, 09 ans, sans profession, veuf de Goemaere, Anna, rue des Boudeurs. Deweerdt, Julien, 5 semaines, rue de l'Ecuelle. Heu- ghebaert, Isidore, 75 ans, sans pro fession, époux de Verhaeghe, Sophie, rue du Passage. Vermeersch, Ma rie, 75 ans, dentellière, veuve deCapyt, Louis, et Warlop, Auguste, rue des Trèfles. Swyngedau, Marie, 74 ans, sans profession, veuve de Camerlynek, Edmond, et Eloy, Henri, rue Close. Breyne, Rosalie, 75 ans, sans profes sion, célibataire, rue de l'Höpital St Jean, HUIS GESTICHT IN 1866 i miMMM—i

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3