ut tt a iwii 0 nii Adeüplie DEM1AIZE C- ZONDAGRVST Algemeens ee Internationale Tentoonstelling van Brussel 1910 40 Macliiciicii onder de oogen des publieks werkende Groote BijvalLAMSTE SCHEPPING Een brand. Eene rooversbende in een boscb. Een broedig drama le Rousseiare. Guérison sans opération Een paard gedood door een Irein. ■mg~ BEZOEKT SUÏKERBAKKERU STOKERIJ Koloniale Waren, Wijnen en Sterke Dranken Bruxelles sa muse Lijst dei' Apothekers lie Zo tt- en Feestdagen M. A. DOACli, Om Kiezer te zijn Eene stem. Voor de Kamers. Voor Senaat Provintie. en Eene bijgevoegde stem. Eene bijgevoegde stem. Twee bijgevoegde stemmen. Algemeene aanmerkingen. i° Belg zijn van geboorte of door groote aanneming tot inboorling (grande natu ralisation 2° Gehuisvest zijn sedert een jaar, in dezelfde gemeen te, met in Juli van het jaar der herziening van de kie- j zerslijsten. 3° 25 volkomene jaren oud zijn, met in Mei van het volgende jaar. i° 35 jaar tellen, 2° ge huwd zijn of weduwnaar met wettelijke nakomelingschap, in leven, J° ten voordeele van den Staat, ingeschreven zijn in hoofdsom en opcen tiemen voor ten minste 5 fr. persoonlijke belastingen, dit tijdens het jaar der herzie ning en gezegde belasting het vorige jaar betaald te hebben. (Drie eerste voor waarden Sedert een jaar, eigenaar zijn van eenen onroerenden eigendom, hebbende een ka dastraal inkomen van min stens 48 fr. of sedert twee jaar, van eene inschrijving op het Groot Boek der Ópen- bare Schuld, of van een Bel gisch renteboekje der alge meene Spaarkas, ten bedra ge eener rente van minstens 100 fr. Drager zijn van een der diploma's, titels of getuig- 1 schriften vermeld in het art. 17 der wetvervullen of ver vuld hebben, eene der open- bare ambten, of eene der bedieningen uitoefenen of uitgeoefend hebbeneen der beroepen vermeld in art. 19, gedurende den voorschreven tijd (Wet van 12 April 1894). Zelfde voorwaarden als hierboven, doch 30 jaren tellen in plaats van 25. Idem. Idem. Idem. Voor de Gemeente. De gewone aanneming tot inboorling (naturalisatie,) is voldoende. Ouderdom 30 jaar, op in Mei van het jaar, volgende datgene der herziening. Huisvesting 3 jaar op in Juli van het jaar der herzie ning. Idem. doch 5 fr. belastingen in de gemeenten, tellende min dan 2000 inwoners 10 ft, in deze van 2000 tot 10,000 in woners en 15 fr. in deze van 10,000 en meer. Idem. Idem. De kiezer, eigenaar van eenen onroerenden eigendom, hebbende een kadastraal inkomen van 150 fr. (ten minste), heeft recht aan twee bijgevoegde stemmen, doch alleenlijk voor de gemeente. N. B. Niemand kan meer dan 3 stemmen vereenigen voor Kamer en Provintie en 4 voor de Gemeente. De kiezerslijsten zijn her zien elk jaar van 111 Juli tot 31 Oogst. Zij komen in voege den in Mei van het volgende jaar. De voorwaarden betrekke lijk den ouderdom, moeten bestaan op het oogenblik dat de lijst in voege treedt de andere voorwaarden op inJuli van het jaar der herziening. De lijsten, voorloopiglijk vastgesteld den 31 Oogst, zijn ter inzage van het pu bliek, vanaf 3 September. De bezwaren moeten aan het Kollegie overgebracht worden, voorden 31 October. De lijsten, beslissend opge maakt den 30 November, zijn ter inzage van het publiek, te beginnen van 5 December. De voorzieningen voor het Hof van Beroep moeten neer gelegd worden iu het Arron- dissements Kommissariaat, vóór den 31 December. viel de kleine Albert Kesteman, die te dicht bij den boord was gegaan, in het water. Op de kreten geuit door de andere knapen kwamen personen toe gesneld. Dank aan de zelfopoffering van M. Arthur Messiaen, werd de klei ne onvoorzichtige gered, en kwam er van af met een koud bad. Hartelijk proficiat aan M. Arthur Messiaen voor deze schoone daad. Een brand is in den nacht van Vrij dag op Zaterdag ontstaan op 't gehucht De Kruisstraat bij August Wous- sen, meester-metser. De torenwaker, aanstonds verwittigd, luidde de brand klok en de pompiers waren alras ter plaats. De woonst kon bevrijd worden maar het magazijn met al het materiaal werd de prooi der vlammen. Men weet met aan welke oorzaak den brand toe te schrijven. Men denkt nochthans dat er kwaadwilligheid bij is, maar tot nu toe heeft men niet de minste spoor tot bevestiging. De schade is gelukkiglijk door ver zekering bedekt. Zaterdag werd in het bosch van Gas ter bij Reckem eene klopjacht inge richt door landbouwers van 't omlig gende die gewapend met vorken, rakels en ander allaam, het bosch doorzoch ten en er in gelukten drie schurken te vangen die in een hol in het bosch verbleven. Men vond er een overgroot getal gestolene voorwerpen, van allen aard. Degenaamden Verbelle en Vansteen- kiste werden naar 't gevang van Kort- rijk overgebracht, alwaar den derde gevangene, Bossuyt die gekwetst zijnde nu in het hospitaal ligt hen zal verge zellen. In den nacht van Zondag op Maan dag ontrolde zich een bloedig drama in eene herberg der Borstelaarsstraat. De genaamde J. Desimpelaere 31 jaar oud, en F. Vandenhende schoenmaker, 44 jaar oud, beiden van Rousseiare, waren aan het kaarten, toen op eens twist ontstond. Wanneer Vandenhende huiswaarts keerde, ontmoete hij De simpelaere met eenige vrienden, scheldwoorden werden van beide zij den toegeworpen en eensklaps werd Vandenhende woedend en bracht De simpelaere en de genaamde Jonck- heere messteken toe. De eerste stierf oogenblikkelijk hij had den buik gansch open. De tweede overleefde nog een paar uren. De moordenaar werd korts nadien, na veel moeite aangehouden in eene verafgelegene herberg, waar hij zich verschuild had. Hij werd te midden het getier en het gehuil van het volk naar het stadsgevang overgebracht. Lts frères Verd. nek, bandagisten orllio pédisles, renommés en tous lieux, Irois foi> lirevetés pour leurs bandages sans ressoit 11 saus élastique. Fournisseurs de l'Etat et du Pilotage des Hópitaux civils et militaires d'Ostende Cliaque se- maine il esi fait appe! a noire aide par des personnes at- leintes de lier- mes grosses commc uuetête d'enl'ant, sur- venues a la suite d'opéra- tions désas- 11 eases on oc- casionnées par le port de ban dages défec- lu (ix, surtout de ces banda ges élast tq ues qui par leur élaslici'é sunt incspables d'ar- rêier tine herriie soil naissante ou compléte Hernandez nous des centaiiie.-» d'adresses offertes par des personnes reconnaissames opérées line, deux et même irois i'ois, qui, après opération, allaient mille fuis plus mal, et qui maintenant, grace a nos bandages spjéciaux, peuvent se dire guéries Remarquez bien que, par notre expérien- ce de quarante ans, nous pouvons tout vain- ere par nos multiples systèmes.de bandages hei nHires. I,a guérison des enfants est assutée. 1000 francs de lécompense a tout spécia lisle qui peut prouver Ie contraire,. Mauvaise croissance. La même mai- soii se charge de rectifier loute difformité des membres déviation de la colonne ver- lébrale, des bras, des jambes et des pieds Sy.-tèmes spéciaux pour faire disp.irailiv le dos ouiê et le mauvais mairitien eliez les enfants Hour guérir la deviation de la colonne verlébrale, lorseis invisibles néces saires en ce cas ü'eintures Ventrières AJaison spé ciale pour la fabrication de ceinlures 'ven trières pour les femines souffranl de toutes sortes de maladies du ventre Leu personnes devenues malh ureases a la suite d'opéra- tions non réussies. peuvent se présenier sans cramte, ellesseront aussitöt secourues Bas pour varices sur mesure. Articles pour malades Toutes les reparations de nos appareils sont gratuites Paye- ment après réussite. AI. FiuNgois Vordonck, rue de l'lfgl'.ae, a Ausegbem-lez-Courtrai, st a eonsuller le Luudi, de-9 a 4 lieures de l'npiè>-midi, a la Vieille Pomme Quartier de Li I Ie, a Courtrai Et Al. Honors Verdonck, piés de la nou velle f'oste, a Ostende, est k consulter Ie Samedi, de 9 a 4 heiires de l'après midi, a l'Höteldu Cornet d'Or Place Simon Stévin, a .Bruges. L*-s autres jours de 1;» s< in mie on peut les eonsuller rdiez eux dans la matinée. V la demande des client-,, Ie- baudagistes Verdonck se 1 endent a domicile Maandag laatst rond 5 ure 's avonds, op het oogenblik dat een reisgoede- rentrein van Yper naar Komen reed, werd een paard gedood aan 't voorbij gaan van het spoor. Er was geen bar- reel op die plaats. Waarschijnlijk zal IN DE BELGISCHE VOEDINGSAFDEELING QT A R (GROOT PALEIS) DEN der Maatschappij in gemeenschappelijken naam Huis gesticht in 1866 v Het oudste dergerlijker huizen in België Zelfbewegendc Machien voor het vervaardigen van de Chocolade De volmaaktste en de huidigste Toestellen, in deze Nijverheden gebruikt ANDERE BIJTREDINGEN Groep X, in Collectiviteit 1° De Wijnen en Likeuren. 2° De Azijnen Groep XVI, Sociale Huishoudkunde Klas 102 en Klas 108 Sociale Werken van het Huis 685 Hulphuizen in België as, DE SCIIAMPHELEERSTRAAT, 26 BRUSSEL uitvoer het paard gesprongen hebben en daar door geraakt zijn geweest door de lokomotief. Den voerman werd niet gekwetst. Het paard behoorde aan landbou wer Omer Bonte, op de Drie Eiken De schade beloopt 1,300 fr. het paard w.erdt aanstonds naar het slachthuis van Komen overgebracht. C'est le titre d'une marche entrai- nante, avec trio chanté et sifflé, de A. DE BOODT, qui vient, de paraitre chez Schott frëres, a Bruxelles. La couver ture artistique (entrée de Bruxelles- Kermesse) est due au crayon de Ar- mand LYNEN. lïi"nxelless'iinmse!..serachan- té et sifflé partout c'est le plus grand succèsde l'Exposition. Mijnheer M. MEIER, tandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten hekend te maken, dat hij zich VOORLOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen hegeven om geraadpleegd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die hegeeren M. Meier te raadplegen, kunnen zich hegeuen in zijn huis te Kortrijk, hoek dei Moeskroen straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren M. Meier verwittigd, kan men dezelfden dag, 's namidags uit Kortrijk vertrekken met de kunstige tanden. van dienst zijnde Villi \s tui itiags tal I0 tl ren s'aioinls VOOR 'T JAAR I 9 I 0. ZONDAG 26 JUNI, 1910 opo F VAN IVL\ DEKENS, RIJSl, LSTRAAT n° 13YPER. (in WEI',icing) (in werking) INVOER

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3