BREUKEN Adoiphe DELHAIZE A Adolphe DELHAIZE C* ZOND&GRU3T GENEZING ZONDER OPERATIE. Algemeene en Internationale Tentoonstelling van Brussel 1910 40 MücSi füeii oüflci' de oogon des publieks werkende Groote BijvalLAATSTE SCHEPPING Ètat-Givil cTYpres- Vreeselijk drama. Aardbeving in Algerië. Uijsl der Apothekers De Zon- en Feestdagen, M. GA 1 MAAT, Twee bandieten aan bet werk te Loinmel. g0T BEZOEKT IN DE BELGISCHE VOEDINGSAFDEELING g J Q SUIKER BAKKERIJ STOKERIJ Koloniale Waren, Wijnen en Sterke Dranken Bruxelles s'ainuse Om Kiezer te zijn Eene stem. Eene bijgevoegde stem. Eene bijgevoegde stem. Twee bijgevoegde stemmen. Algemeene aanmerkingen. Voor de Kamers. i° Belg zijn van geboorte of door groote aanneming tot inboorling (grande natu ralisation 2° Gehuisvest zijn sedert een jaar, in dezelfde gemeen te, met in Juli van het jaar der herziening van de kie zerslijsten. 3° 25 volkomene jaren oud zijn, met in Mei van het volgende jaar. i° 35 jaar tellen, 2° ge huwd zijn of weduwnaar met wettelijke nakomelingschap, in leven, 30 ten voordeele van den Staat, ingeschreven zijn in hoofdsom en opcen tiemen voor ten minste 5 fr. persoonlijke belastingen, dit tijdens het jaar der herzie ning en gezegde belasting het vorige jaar betaald te hebben. ('Drie eerste voor waarden Sedert een jaar, eigenaar zijn van eenen onroerenden eigendom, hebbende een ka dastraal inkomen van min stens 48 fr. of sedert twee jaar, van eene inschrijving op het Groot Boek der Open bare Schuld, of van een Bel gisch renteboekje der alge meene Spaarkas, ten bedra ge eener rente van minstens IOO fr. Drager zijn van een der diploma's, titels of getuig schriften vermeld in het art. 17 der wetvervullen of ver vuld hebben, eene der open bare ambten, of eene der bedieningen uitoefenen of uitgeoefend hebben, een der beroepen vermeld in art. 19, gedurende den voorschreven tijd (Wet van 12 April 1894). Voor Senaat Provintie. en Zelfde voorwaarden als hierboven, doch 30 jaren tellen in plaats van 25. Idem. Idem Idem. De gewone aanneming tot inboorling (naturalisatie,) is voldoende. Voor de Gemeente. N. B. Idem. Ouderdom 30 jaar, op in Mei van het jaar, volgende datgene der herziening. Huisvesting 3 jaar op tn J uli van het jaar der herzie ning. Niemand kan meer dan 3 stemmen vereenigen voor Kamer en Provintie en 4 voor de Gemeente. doch 5 fr. belastingen in de gemeenten, tellende min dan 2000 inwoners 10 fr. in deze van 2000 tot 10,000 in woners en 15 fr. in deze van 10,000 en meer. Idem. Idem. De kiezer, eigenaar van eenen onroerenden-eigendom, hebbende een kadastraal inkomen van 150 fr. (ten minste), heeft recht aan twee bijgevoegde stemmen, doch alleenlijk voor de gemeente. De kiezerslijsten zijn her zien elk jaar van 1n Juli tot 31 Oogst. Zij komen in voege den in Mei van het volgende jaar. De voorwaarden betrekke lijk den ouderdom, moeten bestaan op het oogenblik dat de lijst in voege treedt de andere voorwaarden op 1Juli van het jaar der herziening. De lijsten, voorloopiglijk vastgesteld den 31 Oogst, zijn ter inzage van het pu bliek, vanaf 3 September. De bezwaren moeten aan het Kollegie overgebracht worden, vöörden 31 October. De lijsten, beslissend opge maakt den 30 November, ?ijn ter inzage van het publiek, te beginnen van 5 December. De voorzieningen voor'het Hof van Beroep moeten neer gelegd worden iu het Arron- dissements Kommissariaat, vóór den 31 December. Van Torre. Na een half uur zoekens, trok men het lijk van den ongelukkige boven. Men veronderstelt dat, op het oogen blik dat hij wilde zijne schuit berei ken, van de eene sloep naar de andere overloopende, in het water gevallen is. De alom vermaarde Familie VER,- DÜNCK, Bandagi-ien-Orlliopédisten, drie maal gebreveieerd voor breukbanden zon der staal en zonder élaslique. Leverancier van den Staat en Zeewezen Burger- en Krijgshospitalen Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van personen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzon derlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het op houd n eener begin- of volledige zakbreuk. Vraagt honderde adressen ons uit mensch- //evendbeid gegeven, van personen I en 3 maal geopereerd en die na de operatie duizendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dal wij door onze 40 jaren ondervin ding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgrjoiïngen. Zelfde Huis gelast zich bijzonder met 't recht- maken van alle misvormde lid- maten, zooals: mis groei in gen der ruggraat, armen, beenen en voeten Bijzondere toe stellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slecbte hou ding bij kin- ders. On zichtbare Cor sets om de misgi'oeting der ruggraat te genezen noödig in dit' geval Buikbanden. Bijzonder Hm-s voor het maken vau Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik MrFrancois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem-bij-Kortrijk, is sprekelijk, den Maandag van 9 tol 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rij selwijk, Kort rijk en Mr HonoréVERDONCK,bij de nieuwe post, te Oostende, is sprekelijk den Zater dag in liet Hotel Den Gouden Hoorn, Si mon Stevinplaats, Brugge Alle andere dagen ten hunnen huize in de voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VËR- DONCK hun ten huize van eenieder Moord en zelfmoord. Limoges Een drama der jaloersch- heid viel voor alhier. Ongerust hare Marie Gavinet niet te zien, vroeg de eigenares aan de politie de deur van dezes kamer te openen. Toen de politie daar binnenkwam, vond zij naast elkaar uitgestrekt, de lichamen van Marie Gavinet en haar minnaar Gabriel de Prodeux, onder officier. De ordonnancie-revolver van den militair lag ten gronde. Beide jonge lieden hadden het voorhoofd door boord met een kogel. De onderofficier was geweldig en jaloersch en waar schijnlijk heeft hij zijne minares in een aanval van jaloerschheid gedood. Mijnheer M. MEIERtandmeester heeft de eer zijne talrijke klanten hekend te makendat hij zich VOORLOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die beg eer en M. Meier te raadplegenkannen zich begeven in zijn huis te Kortrijk, hoek de) Moeskroen- straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren M. Meier verwittigd, kan men dezelfden dag, 's namidags uit Kortrijk vertrekken met de kunstige tanden. Poitiers. Te Lantilié, in afwezig heid van M. Turquand, ontvanger, doodde een beambte dezes dochter met een geweerschot, gelost in het hoofd en kwetste erg dezes moeder. Het is tijdens een twist met de moe der dat de jonge Robin, de dader, een schot loste op de ongelukkige vrouw. Mejuffrouw d'Auzay snelde toe. Toen werd de moordenaar nog meer woe dend en schoot het meisje dood. Na zijne misdaad, daalde de jonge moordenaar af in den kelder, herlaad de zijn wapen en, den loop onder de kin stellend, schoot hij zich door het hoofd. Mevrouw d'Auzay verkeert eveneens in sternensgevaar. Algiers. De beide aardschokken die men te Algiers voelde, verwekten een machtigen indruk onder de bevol king. Zij werd in vele steden gevoeld en er zijn vele slachtoffers. Doearshoofden lieten weten dat een tiental inboorlingen, die huizekens be woonden, met pannen bedekt, werden gedood en dat er vele gekwetsten zijn. De inboorlingen verlaten hunne hui zen om tenten te gaan bewonen. Te Cherchell, Marengo, Affreville, en Couraya werden meubelen verplaatst en muren gescheurd. I van dieast zijnde va.t mi (i.tiiN lol iO urm s'a\oimK VOOR 'T JAAR 1910. ZONDAG 3 JULI, 1910 M EENENSTRAAT. n0 6'. F PER. Twee schelmen in eene herberg op de baan van Lommei naar Neerpelt ge komen, waren bezig de dochter van den herbergier, welke alleen te huis was, te mishandelen, toen de moeder binnenkwam. Deze werd zelf aangevallen, maar (GROOT PALEIS) DEN der Maatschappij in gemeenschappelijken naam Huis gesticht in 1866 Het oudste dergerlijker huizen in België Zelfbewegemle Machien voor het vervaardigen van de Chocolade (in Webring) (in werking) De volmaaktste en de huiiligste Toestellen, in deze Nijverheden gebruikt ANDERE BIJTREDINGEN Groep X, in Ca&ectiviteit 1° De Wijnen en Likeuren. '2° De Azijnen Groep XVI, Sociale Huishoudkunde Klas 102 en Klas 108 Sociale Werken van het Huis 685 Hulphuizen in België SS, DE SCHAMPHELEERSTRAAT, 26 BRUSSEL INVOER kon de lage kerels doen buitengaan, zeggend dat de gendarmen kwamen. De arme vrouw sloot dan de voor- en achterdeur. Maar gendarmen ziende, vielen de bandieten de achter deur der herberg aan. De beide vrou wen riepen toen dat zij de voordeur gingen openen en vluchtten langs ach ter. De moeder liep bij haar zoon, op 10 minuten van daar, en het meisje bij een gebuur. De gendarmerie werd verwit tigd en kwam toe. Toen poogde een der schelmen den brigadier met een groot mes te steken, maar de slechte kerels werden aangehouden In de ka zerne poogde een hunner den verte genwoordiger der openbare macht te wurgen en als deze achter de grendels zat, wou de andere den wachtmeester Putman steken. Thans werden zij te Hasselt opgesloten en zeiden Neder landers te wezen. Déclarations du 17 au 24 Juin 1910. Naissances Timmerman, Léon, chaussée de Po- peringhe. Jacques, Maurice, rue de la Crapaudière. Lietaert, Leopold, rue de la Crapaudière. Desramaults, lvonne, rue de Lille. Timmerman, Henri, Kalfvaart. Vansevenant, Ma- delaine, Chaussée de Dickebusch. Desaegher, Raymonde, chaussée de Zonnebeke. Landerwyn, André, rue du Lombard. Ingels, Romanie, rue des Boudeurs. Deceuninck, Jeanne, chaussée de Dickebusch. Décès Mahieu, Emilie, 82 ans, sans profes sion, veuve de Debruyck, Charles, chaussée de Poperinghe. Lietaert, Léopold,2jours, rue dé la Crapaudière. Verstraete, Isidore, 73 ans, sans profession, époux de Buseyne, Horten- se, rue Longue du Marais. Soenen, Charles, 77 ans, sans profession, veuf de Monnier, Glémence, de Langie, Re- nilde, et de Debruyne, Sophie, chaus sée de Kemmel. C'est le titre d'une marche entrai- nante, avec trio chanté et sifïïé, de A. DE BOODT, qui vient, de paraitre chez Schott frères, a Bruxelles. La couver ture artistique (entrée de Bruxelles- Kermesse) est düe au crayon de Ar- mand LYNEN. Bv*uxelless'ainii§e!..serachan- té et sifflé partout c'est le plus grand succès de ['Exposition. UITVOER

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3