BREUKEN SUNLIGHT ARBEIDERS UITSTEKEND RIJWIEL LEERTOUWER!] Geen Grijs Haar GENEZING ZONDER OPERATIE MENVRAAGT Etat-Civil d'Ypres. POPERINGHE. Een liefdedrama. Het bezoek van den keizer van Duitsciiland. Portugal. MA BCQ-IÏ V-BA KOEUL Nieuwstijdingen. iJjst der Apothekers De Zon- en Feestdagen 11 J. DEHOUCK, f! 0 MEER!!! N Een liefdedrama ontrolde zich Maan dag te Poperinghe, in de volgende om standigheden Eene dagloonster, Alice JBamelis, 24 jaar oud, was sedert eenigen tijd be dreigd en mishandeld van zekeren Camille Debruyne, 40 jaar oud, werk man te Poperinghe, die met het meisje wilde verkeeren. Deze laatste wilde hem niet aanhooreu. Zij trouwde over een tiental dagen den genaamde Achiel Artois. Debruyne was daarover verbitterd en zegde een einde aan hun geluk te stellen. Maandag namiddag rond 4 ure waren de echtgenoten Artois-Bamelis aan het werken op een veld, toen Debruyne meteen geweer afkwam. Hij bedreigde geheel de familie en de daad voegende bij het woord, loste hij het geweer op de vrouw Artois, die erg gewond werd aan de zijde, Artois en zijn oom, wer den ook door de loodjes getroffen. De bruyne wilde het geweer opnieuw laden maar Artois sprong er tusschen. Hij haalde dan een revolver uit en loste twee schoten op Artois. Deze werd nogeens gekwetst maar hij gelukte er toch in het geweer van Debruyne af te rukken en hij sloeg het kanon ervan op den kop van den moordenaar totdat deze doodelijk gekwetst ten gronde bleef liggen. Dit drama verwekte groote opschud ding in de streek. De vrouw Artois werd berecht en is thans op beteren. Debruyne werd zeer mishandeld en 't is een mirakel dat hij niet ter plaatse gedood werd. Artois is buiten gevaar. Het parket van Yper heeft onder zocht. Debruyne heeft verklaard dat hij de vrouw Artois toch zal dooden indien zij nu ontsnapte. Dinsdag namiddag is Keizer Willem II van Duitschland te Brussel aangeko men, een bezoek afleggende aan het Belgisch Hof. Om 11 ure reeds schikken de talrijke nieuwsgierigen zich langs de straten en den Botanieken hof, om den Stoet bij te wonen. IC.000 soldaten zijn onder wapen langs den weg van de Noordstatie, den Botanieken hof, de Koninklijke straat naar het Paleis, om de orde te hand haven. Om 2 ure is den omtrek der statie afgespert en door ruiterij bezet. Koning en Koningin Albert komen in automobiel aangereden van Laken. Om 2 u. 20 m. stipt komt de keizer lijke trein binnengereden. De Keizer stapt af en drukt den Koning en de Koningin de hand. Hij is gevolgd van de Keizerin en de prinses Louisa-Victoria. Na de gewone voorstellingen afge maakt te hebben wordt de stoet ge vormd en zonder voorval komt hij aan het Koninklijk Paleis om 31/2 ure. De republiek erkend. Londen. Het Engelsch gouverne ment stelde aan de mogendheden voor samen het nieuw gouvernement van Portugal te erkennen. Het is heel zeker dat dit voorstel van Engeland overal gunstig zal worden onthaald. Men meldt dat het Duitsch gouverne ment heeft verklaard reeds in grond- begin het Engelsch voorstel aan te kleven. De inkomsten van Manoël. Lissabon. Het gouvernement zal aan koning Manoël zes persoonlijke eigendommen laten, waardoor aan den ex-souverein derwijze eene rente wordt verzekerd van ongeveer 500,000 frank. Vaderlandslievende edelmoedigheid. Lissabon. Eene grootsche begees tering heerschte in Portugal en talrijke Portugeezen bieden geld aan om on- middelijk de buitenlandsche schuld te vereffenen. Talrijke sommen worden den minister van financiën gezonden, be staatsbeambten, de militairen en de zeelui schrijven een deel hunner soldij te willen besteden aan deze vereffening. De alom vermaarde Familie VER DONCK, Bandagi ten-Orthopedisten, drie maal gehreveteerd vnnr lireukhnndrn "/rid der staat en zonder él siiqne Leverancier van den Staat en Zeeiv zen Burger- en Krijgshospitalen üeze zullen 0 vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven Wekelijks wordt ou/.e hulp iugeio pen van personen met breuken zoo giout als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte handen, bijzon derlijk door de elastieke. Te door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het op houd n eerier begin- of volledige zakbreuk raagt hunderde adressen ons uil menscii- lievendluid gegeven, van personen" 1, 52 en 3 maal geopereerd en die in de operatie duizendmaal slechter waren Neemt wel in acht dai wij door onze 40 jaren ondervin ding alles kunnen In-n ugeleu, door onze veelvoudige slilsels van Breuk anden Kinderen worden ge waai borgd genezen. 1000 frank belooning aan geÓjk welken Specialist of Ureuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgr) iïngen. Zelfde lltfs gelast zich bijzonder met 't recht maken van alle misvormdelid- niaten. zooals: misgroeiingen der ruggraat, armen, beenen en voeten Bijzondere toe stellen om de hoove rug te doen veidwij nen en de slechte hou ding hij kin- ders On zichtbare Cor sets om de misgroeting der ruggraat te genezen noodig in dit geval Buikbanden. Bijzonder Huis voor bet maken vau Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den huik. Mr Frangois VERD0NCK, Kerkstraat, Ansegbem-bij Koitrijk, is sprekelijk, den Maandag van 9 tol 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rij-sel wijk. Kort rij k en Mr HonoréVSRDONOK,bij de nieuwe post, le Oostende, is sprekelijk den Zater dag in liet Hotel Den Gouden Hoorn, Si mon "Uevinplaats, Brugge Alle andere dagen ten hunnen huize in de voormiddag Op verzoek hegeven de heeren VEH- DONCK hun ten huize van eenieder aan hare kleederen mededeelde. Dade lijk stond zij heelenal in brand. Toen men 't vuur had uitgedoofd, stelde men vast dat de arme vrouw erg was verbrand geworden aan borst, onder lijf en beenen. Haar toestand levert stervensgevaar op. ZEEP BIJ DE Werk verzekerd voor den gan- schen winter. Zich te wenden ten bureele der fabriek, rue Mongol- lier, MARCQ-EN-BARCEUL. Moescroen. Een vader door zijn zoon gedood. Zondag morgen was de 22jarige Alfons M-..., Rolleghemstraat, in de keuken een jachtgeweer aan 't uiteendoen, toen plots een schot weer klonk en de vader in de linkerzijde werd getroffen, op de hoogte van den schouder. De ongelukkige had een long doorboord en werd gedood. De smart der familie is onbeschrijflijk. M. M... is vader van elf kinderen. Roubaix. Eene vrouw levend ver brand. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde op den Beaurepaire Boule vard De44jarige Madeleine Vinot zat te naaien, foen zij met den arm de petrollamp omwierp. In een oogwenk stond de ongelukkige in brand. Toe snellende personen doofden met eene deken de vlammen uit, maar de onge lukkige is zeer wreed verbrand. Hoofd en bovenlichaam vormden nog slechts eene wónde. Haar toestand boezemt groote onrust in. Nog eene vrouw erg verbi and. Bij 't uitslaan der vlam uit de kachel, toen zij daar kolen opdeed, was vrouw Dumez, wonend rue des Longues Haies, zoo verschrikt dat zij de ka chel omtrok en 't vuur zich daardoor •Sunlight"zetp maakt de wascht gemakke: lijk enpeeft het lijrwaad den frisehen en aangenamen geur van den buitenlucht. Wattrelos. Bandietendaad. In vollen dag, te La Garïuyère, een zeer bevolkt gehucht, kon een jong bandiet zich verkleeden, 't gelaat bedekken met een masker en in een buis drin gen waar hij bleef en eene zieke vrouw met een revolver in bedwang hield. De bandiet vergde geld Met tien frank was hij niet tevreden hij eischte den sleutel eener kast en vond er nog 20 fr. Middellerwijl lag de arme vrouw te kermen en riep Gij steelt het werkloon van mijn man. Gij zult mij hier laten ziek en zonder brood. Toen liet de bandiet van 't gestolen geld vijf frank op het bed vallen en verdween. De dader, de ISjarige F..., werd kort nadien aangehouden en bekende zijn misdrijf. van dienst zijnde van 's mititliigs lol 10 uren s'avonds VOOR 'T JAAR 1910. ZONDAG 30 OCTQ Oiti, 1910 D iXM UDESTRA A 2', n° 16YPER. Rijssel. Doodelijk ongeval. In de statie van La Madeleine werd Zondag de 24jarige G. Vienne, wonend Kle- berstraat, tusschen twee waggons ge vat en verpletterd. De ongelukkige had de ruggegraat gebroken en is overle den. Roeselare. Diefstallen. M. Leo Vereecke, winkelier stelde sedert eeni gen tijd vast dat er uit zijn magazijn koopwaren verdwenen, en hij deed aangifte bij de politie. Na een ijverig onderzoek werden de vermoedelijke daders, vijf werklieden, aangehouden. Zij bekenden in huizen van Ardoye gestolen balen rijst afgele verd te hebben, ter waarde van onge veer 70 fr. De politie heeft de gestolen rijst aangeslagen. Er schijnen nog an dere personen in deze diefstallen be trokken te zijn. Loos. Een vadermoord. Op 16 Aug. 1908, na een familietwist, loste Arthur Thienpont, 18 jaar oud, vier geweerschoten op zijn vader, op 10 m. afstand, om eene som van 40 fr., die zijn vader van hem eischte alvorens hij de woonst zou verlaten. Thienpont be weert dat hij op zijn vader schoot toen deze laatste op hem toesprong. De jury veroordeelde hem tot 4 dagen gevang. Mijnheer M. MEIERtandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOORLOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kunnen zich begeven in zijn huis te Kortrijk, hoek dei Moeskroen- straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren M. Meier verwittigd, kan men dezelfden dag, 's namidags uit Kortrijk vertrekken met de kunstige landen. Bruag. Revolverschoten. Twist ontstond tusschen de mecaniciens An- toon Damcani, herbergier, den schrijn werker Van Branteghem en de meca nicien Mortel. De eerste greep een revolver en schoot' driemaal in de rich ting van den schrijnwerker. De laatste ontnam het wapen en schoot op Dam cani. Zij werden aangehouden, behalve Van Branteghem. S «a 3 o I «B S §.ëp'g.s a Déclarations du 14 au 21 Octobre 1910. Naissances Samoy, Daniel, rue longue de Thou- rout. Wolters, Daniel, Hoornwerk. Mahieu, Antoinette, chaussée de Bruges. Dewachter, Elisabeth, Bou levard Malou. De Gandt, Florent, Hoornwerk. Ghesquiere, Solange, Vieux Marché aux Habits. Maes, Jeanne, rue d'Elverdinghe. Geldhof, Richard, rue des Aveugles. De Bruyne, Alois, rue des Aveugles. Manage Morlion, Robert, fabricant de cas- quettes et Deheere, Julia, sans profes sion, tous deux a Ypres. Décès Truant, Edouard, 74 ans, sans pro fession, veuf de Dewilde, Sophie, rue longue de Thourout. Vanderbeke, Henri, 4 semaines, rue de IGlle. Dumoulin, Gaston, 4 ans, chaussée de Bruges. Dumorey, Henri, 65 ans, saus profession, époux de Niclaeys, Mathilde, rue longue de Thourout. Mesdom, Suzanne, 1 an et demi, chaus sée de Menin. Hoste, Marie, 39 ans, célibataire, chaussée de Poperinghe. Verstraete, Romanie, 50 ans, sans profession, épouse de Vandecasteele, Léandre, chaussée de Poperinghe. «De Nieuwe London» Verkrijgt men Wanneer het gemaakt is uit stukken dragende een dezer merken Deze stukken zijn duurder dan alle andere. Maar het zijn ook de beste!!! Slechts te koop bij de fijnste werktuigkundigen VAN CL) <Z) CL) <D Ml Y-t -*-* oooooooo C O SO O ïO iO O ao JO CO O t"-" O co ©7 -!—-r- CO co oooooooao o 0000200-^ Csj«0OOCOOCO SN O -*■» OO GG O O O O O O O O O O O O co <D v-< U <L> 5 c V<D <D <7)^ d) <Z) co <1 plh ct< a, a? O CS a cr doet de grijze haren binnen en kele dagen verdwijnen, maakt het haar glanzend en zacht, belet het uitvallen en neemt de pelletjeg van het hoofd weg. Eischt op den hals In flacons van fr. 1,50 en fr. 2.50 1 Engelscha Baardtinctuur aan 2 fr. per flieta Te koop bij Apothekers i. Drogisten, Haarsnijders en Reukwinkels In 't groot: Firlumorlo D' Salp, Wishteboki (ïolgloj

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3