Stadsnieuws. Bekwame Jongeling ZOND&GRUST Grande reunion d' ouverture. EIERLEGSTER État-Civil d'Ypres. De wegenis en <le openbare gezondheid. De visehwijtachlige ongerijmdheden van hel Ypersche Volk Velodroom van Yper. Ville de llessines. Nieuwstijdingen. M. A. DOMCK, Vélodrome d Ypres. Dimanche 9 Avrïi 1911, Course de 100 km. et Course pour débutants Wij moeten ons vereenigen voor het algemeen welzijn. Er zal maar eene linkerzijde zijn zoolang uw wetsontwerp zal bestaan. Langdurige toejuichingen links). M. Schollaert. De motie van M. Vandervelde is niet te aanvaarden. M. Hymans. Het geldt hier een wetsontwerp ingegeven door het he vigste fanatism. (Toejuichingen links). M. Vandervelde legt een dagorde neer vragende dat de sectien niet zou den bijeengeroepen worden voor de vacantie van Paschen. Dit dagorde geeft aanleiding tot eene lange bespreking. De heer Voorzitter aanvaard de dag orde van M. Vandervelde, maar het bureel zal beslissen. M. Vandervelde Gij zult handelen op uwe verantwoordelijkheid. Eindelijk wordt de dagorde ter stemmen gelegd en aanvaard, dank aan de linkerzijden, die in meerderheid zijn. In de zitting van Dinsdag dus, werd ons klerikaal ministerie tot twee maal toe in minderheid gesteld en het durft dan noch eene politiek van dwang en fanatism opdringen, waarvan het nieuw schoolwetsontwerp het kenmerk is. Met recht mag men zeggen Het is het begin van het einde In plaats van 80,000 fr. te verte ren aan den nieuwen beiaard, die de drij vierden der inwoners van de stad nooit hooren en die van geen het minste nut was, vermits wij onze goede oude, welluidende, trillende klokken hadden, met hunne klare en blijde tonen, welke overal tot in de nederigste en verst afgelegene woningen der stad doordrongen, hadden onze stadsbestuurders veel wijzer gehandeld met die belangrijke som te besteden aan het herleggen onzer straten en vooral deze van de St Pieterswijk. Er zijn daar straten die echte hals- brekerijen en verpestende modder poelen zijn. Wij zouden er kunnen aanduiden, waar de vuilnissen zel den weggenomen worden en waar men tot over de enkels in den mod der trappelt. De bewoners dier straten klagen bitterlijk over de onachtzaamheid onzer meesters en spijts die klachten vagen zij er fijntjes hunne hielen aan. Toe dan, heer Schepene van open bare werken, klim op uwe stelten en doorloop, als uwe menigvuldige be dieningen er u den tijd toe laten, al de straten van de St Pieterswijk en gij zult u een gedacht kunnen vormen van den ellendigen toestand, waarin de wegenis zich bevindt. En gij, heer Voorzitter van den Gezondheidsraad, waagt het eens u in de Kanonstraat, Wateringstraat, Tegelstraat, enz., enz. te begeven en gij zult er ons nieuws van vertel len. Als er spraak is van de gezondheid en het welzijn der werkende klas, dan blijven onze bestuurders heel en al doof. Het is maar in kiezingstijd dat zij overschot van liefde betuigen voor de arbeiders en hun gouden bergen beloven om hun doel te be reiken en om beter hunne heersch- zucht te kunnen botvieren. Het is eene schande van honder derden inwoners in dergelijke on reinheid te laten verpesten. De geschiedenis leert ons dat de oude Spartiaten, om hunnen kinde ren walg en afkeer voor de dronken schap in te boezen, hun dronke sla ven te aanschouwen gaven. Het voorbeeld is nog goed en wij zullen het navolgen. Wij gaan dus onzen lezers de woordelijke inlassching aanbieden van de vischwijfachtige ongerijmd heden, uitgespogen door het Yper- sche Volk, opgesteld door priesters. Voor hen, die zich niet gewaardi- gen dat schaamteloosblad te lezen, zelfs niet met de tang aan te raken, zal het eene gelegenheid te meer zijn om hunne onoverwinnelijken walg te verrechtveerdigen. YPER. Leve Burgemeester Colaert, In ons voorgaand nummer hebben wij maatregelen gevraagd tot het beteu gelen en beperken van de Carnaval- slemperijen en baldadigheden. Dinsdag middag is eene beslissing vanden Heer Burgemeester bekendge maakt geweest. Alle maskarade is verboden voor 8 ure 's avonds en na middernacht Proficiat 1 't Is wel besteed en we verhopen dat het bij dien eersten maatregel niet blijven zal. Vandaag, Zondag 5 Maart, is het de vierde Carnavaldag. De dwazeriks, de zotten, zullen vier uren hebben om hunnen duivel te ontbinden, 't Is meer dan genoeg, 't Is nog te veel. Maar dat kwaaddoeners en booswichten, vechters en bees teriks. schandaaigevers en on- tuchtigaards wei opletten de po litie, die met allen mogelijken ijver binst de voorgaande Carnavaldagen ha ren plicht heeft gekweten, zal vandaag nog veel meer de oogen open houden. Alle misdadigers moeten gestraft worden. Tot spijt van wie 't benijdt (zijn zij het kleinste getal), tot deugd van wie 't verheugt (zijn zij de overgroote meerderheid) wenschen wij, namens het deftige en eerlijke Ypersche Volk, den Heer Burgemeester proficiat. Hij heeft wel gedaan Op 17.000 inwoners en meer, zijn er zeker geen 1200 Carnavalzotten en beesten. Om de dwaze grillen, om de booze plannen van een handsvol vermomde nietweerds en gemaskerde dwaze- riks moeten wij ons niet bekreunen. Het Ypersche Volk wil eerbied voor de deftigheid, eerbied voor de jonkheid, eerbied voor deugd en zedelijkheid Bij onze gelukwenschen voegen wij onze verlengens. Wij willen de afschaffing van Carna val der trekking dezer laatste premie zaj door de lokale dagbladen aangekondigd worden. Iederdagelijkscheingangskaart geen recht, aan een nummer voorde prem op einde 't jaar. Voordeelen der Abonnementen. leder abonnement van 5 fr., ,10Jr. 0 25 fr. geeft recht aan 50, 100, of 2ou nummers voor de premie op einae 1 jaar. Ieder abonnement van familie geert nog recht aan zooveel nummers voo de te verloten premie na iedere of er leden derzelfde familie tesen woord ig zijn. Ieder abonnement geeft recht aan kostelooze ingang voor de feesten gege ven door de Eoot-Ball. (Naamlooze maatschappij). De Bestuurraad, heeft de eer het geacht publiek te berichten dat de in- gangprijzen en abonnementen voor het jaar 1911, vastgesteld zijn als volgt 1NGANGPRIJZEN Buiten de dagen van koersen 0.20 fr. De dagen van koersen Volksplaatsen 0.75 fr. Viragen 1.25 fr. Tribune 2.00 fr. Tribune voorbehoudene 2.50 fr. ABONNEMENTEN Van Familie 25.00 fr. Persoonlijke 10.00 fr. Van Coureur 5.00 fr. De abonnementen van coureur geven toegang op de Viragen. De persoonlijke of familie abonne menten geven toegang op de voorbe houdene plaatsen. Er is aan de heeren Aktionnarissen, Stichters der maatschappij en nog in bezit zijnde hunner aktiën, eene vermin dering verleend van 50 0/o op de Abon nementen. De abonnementen zijn verkrijgbaar bij den heer Directeur Robert Clincke- maille, Veurnesteenweg. Na ieder groote koers eene premie, bestaande uit een schoone velo, zal verlot worden onder al de tegenwoor dige personen, van een betalend in- gangskaart voorzien zijnde, alsmede de abonnenten. Ten anderen, een schoone velo als premie zal verlot worden op het einde van het jaar, op den dag later te bepa len, onder al de personen voorzien zijn de van eene dagelij ksche ingangskaart van 0.20 fr. en de abonnemten De dag I V-te aimuelle tie Hi MI-CARÊVJ^ DIMANCHE 26 MARS 1911, a 2 1/2 heures de relevée - Cortège a Messines 40 ^ronpes et chars inédits. Des trains supplómentaires partiron avant l'heure ordinaire pour assarei les correspondances. Garage pour vélos a la salie de gym nastique, rue d'Armentières. Werkstakers die een huis belegeren. Roubaix. De werkstaking dei wolkammers in de fabriek Motte werd geteekend door een erg incident. Te Wattrelos, op het gehucht Ste- Marguerite, woont mevrouw Delvalley, wier twee dochters voortgaan met wer ken in de wolkammerij Motte, niette genstaande de bedreigingen der sta kers. Drie dezer iaatsten dronken zijn de, belegerden nu het huis dezer men- schen en vernielden deuren en ramen. De gendarmen hielden de drie balda- digaards aan. Een vadermoord. Gannat. De 17-jarige Bouvin, van St-Pourgain, loste vier revolverschoten op zijn vader, welke door elk schot werd getroffen. De vader werd stervend naar het gasthuis gebracht. De ontaarde zoon werd aangehouden. Zelfmoord van een jonge meisje. Marseille. Zondagavond, in volle stad, schoot een jong meisje, Thérèse Bonnefoy, zich, in een aanval van neu rasthenie, een kogel door het hoofd. Twee uren nadien overleed de onge lukkige. Een drama der liefde. Angers. De 47 jarige daglooner A. Philibert had onlangs 30 duizend frank geërfd. Eens in 't bezit van het geld wou hij zich vermaken en kwam in kennis met eene jonge vrouw, de 28 jarige Margriet Coloseau welke gehoor ver leende aan zijne verklaringen. Eenige dagen geleden was het geld op en toen zei de vrouw dat hij niet meer moest komen. Woedend besloot hij zich te wreken en loste een schot op haar. Zij werd gewond. Denkend ze te hebben gedood, zelf- moordde hij zich. Drie liefdedrama's in Spanje. Drie liefdedrama's vielen zaterdag \oor in Spanje. Te Almaljios, in de pro vincie Malaga, onteerde een gehuwd man, A. Rodriguez, een meisje, zwak van geest, en verliet ze dan. De vader en de broeder van het mei sje boden zich aan bij Rodriguez, er toe besloten hunne eer te wreken. Een gevecht volgde tijdens welk Rodriguez den vader van het meisje doodelijk wonde toen schoot haar broeder den verleider door het hoofd. Te Lograno kwetste José Gonzalez zijne minnares doodelijk. Door voorbij gangers nagezet, schoot hij zich door het hoofd. In dezelfde stad doode José Gomez zijne verloofde, een 19 jarig meisje, omdat dezer ouders weigerden hunne toestemming te geven tot het huwe lijk. van minstens 1 jaar wordt gevraagd voor bediende in handelshuis hier ter stad. Zich te wenden ten bureele van 't blad. Apotheker van dienst zijnde ZONDAG 26 MAART 1911 succ. F. VAN WINDEKENS RIJSELSTRAAT^n0 /5, YPER derrière motocyclettes ï>e: Best Product om de Hennen zonder ophouden te doen EIEREN LEGGEN ZELFS MET STRAFFE KOUDK Het eenigste dat goede uitslagen geeft Voor eene kleinigheid van tien centie men per maand en pet hen, verkrijgt men eene regelmatige legging alle winters, 't is te zeggen dat eene hen meer dan 100 eie ren meer zal geven op het jaar Als men uiirekend dat in den herfst en den winter de. eieren hei meeste kosten, ziet men dat het gehrn k der El EKLEGSTEK eene groo te winst geeftverschillende volgens de soorten, van 10 tot IS fianken 's jaars en per hen Nies is te veranderen aan het voedsel. In het morgen eten doet men eenen zeer goeden soeplepel Eierlëgsteu voor acht hennen. TV Ik OOP '"f a"e Drogisten, Zaad- veiikoopehs. Kruideniers in doozen van 1 kilo aan 1.10 fr. en in zakken van 2 1/2 kilos aan 2 fr. 60. Voorwaarden van verkoop en bestel ling worden postvrij aan de handelaars gezonden. Voor de personen diegeenen depothou der hebben in hunne streek, zenden wij 5 kilos voor 5 fr., en 50 cent. van vracht, hetzij 5 fr. 50. 10 kilos voor 9 fr., en 1 fr. van vracht, hetzij 10 fr. 25 kilos voor 20 fr., en 2 fr. van vraeht, hetzij 22 fr. Félix MOULARD Fabrik Rue des Tanneurs, 207, Brussel Déclarations du 10 au 17 Mars 1911. Naissances Duthoo, Jeanne, chaussée de Meni - Vandevoorde, Marie, chaussée» Furnes. Dehollander,CéIine,rued Boudeurs. Vermeulen, Cyrm chaussée de Dickebusch. Prier (familie, rne du Verger. Lahouss Gustave, rue de la Bouche. Pt voost, Léopold, chaussée de Dixniud Gillioen, Hélène, chaussée de 1 ekebusch. Talon, Antoinette, r Longue de Thourout. Gisquièi Frédéric, chaussée de Zonnebeke. Struye, André, chaussée de Bruges. Décès Jonckheere, Léon, 5 semaines, Qul (Quest). —Vandevyver, Gérard, Grand'Place. Goopman, August' 67 ans, scieur de long, époux de V0 acker, Elodie, rue du Vieux' Lapja. Messiaen, Euphémie, 85 ans, sans pi lession, célibataire, rue de Dille. Cattekeur, Bonaventure, 56 ans, F1 nalier, veuf de Dewachter, Eméreik rue Basse. OT @5 SS Ü-3SKÏ La Poadeuse, Marque déposée

De Weergalm (1904-1914) | 1911 | | pagina 2