Stadsnieuws. Lantaarnaansteker, Een Speler Schrik van de Meisjes Hun spijt. Mengelwerk. 131 LOTGEVALLEN EENER WEES Het Sinle-Barbarafeest bij de Oud-Pompiers. Sociélé Royale des Francs Arbaléli iers. Ylaamsch Tooneel. C H EN I LSI CAVE AU (naar Brugge) met een oponthoud van enkel vijf minuten, (deze laatste trein kan ook niet verlaat worden ter oorza- ke van de verschillende verbindingen die hij te Lichtervelde en te Thourout verzekert). In die voorwaarden zou het voortrij den van trein nr 3672 tot aan Kortrijk, maar het voordeel hebben aan de reizi gers voor Brussel veranderingen van rijtuig te vermijden gedurende hunne reis. Die geringe verbetering zou zekerlijk het rijden van een bijgevoegden trein tusschen Komen en Kortrijk niet kun nen wettigen, die ook een dubbel ge bruik daar zou stellen met de treinen nrs 3674 en 3676. Er is aan te merken dat, onafhanke lijk van de hoogergenoemde verbin ding, de reizigers der lijn van Yper naar Kortrijk, die zich 's morgens naar het binnenland richten, nog be schikken, een weinig vroeger en een weinig later, over goede treinverbin dingen door de hiernavolgende treinen daargesteld 3668/2811 3684/2807 Yper ver. 5 h. 52 m. 8 h. 1 m. laan. 6 h. 34 m. 8 h. 54 m. Kortrijk I ver. Brussel aan. 6 h. 43 m. 8 h. 10 m. 9 h. 25 m. 11 h. 00 m. Onze meesters kunnen zich niet troosten over de beknibbelingen door een hunner vrienden over de slechte hoedanigheid der Nichtjes- gaze uitgebracht zij beproeven ons wijs te maken dat die kwestie ge oordeeld werd en dat de Ypersche bevolking, met eene verpletteren de meerderheid van 700 stemmen, verklaard heeft dat zij onvoorwaar delijk hun bestuur goedkeurde. Wij vinden dat het wat haastig spreken is. Het was ons zeer gemak kelijk te bewijzen door welke mid delen die verpletterende meerder heid, niet van 700 stem en, maar gemiddeld van 575 voor de groote lijst en van 400 voor de kleine, ver kregen werd. Om het geheugen onzer meesters wat op te frisschen, herhalen wij dus dat, als men van de stemmen, waar mede onze meesters stoefen, al deze aftrekt welke niet vrij uitgebracht werden, hetzij deze van 1) der in de Godshuizen verbbjvenden (meer dan 90)2) der te huis ondersteunden (733 huisgezinnen) zoowel door de DE Uitliet Engelsch. TWEEDE DEEL. Zeventiende Hoofdstuk Het verloren kind teruggevonden. Rechtvaardige vergelding die mij op het oogenbük toen ik mij de vervulling mi] ner dierbaarste hoop voorstelde, wederom verpletterde onder de ijzeren hand van een noodlot, dat zijn slachtoffer niet wilde laten ontsnappen. Mijn kind, mijn eenig kind, door de dankbaarheid en liefde van jaren verbonden aan haar, die ik nauwelijks nabij durfde komen uit vrees voor het vonnis van veroor deeling, dat ik op hare trekken zou lezen, zoodra zij van mijne vertegenwoordigheid bewust, werd De zeeën en landen, die ons tot nog toe hadden gescheiden, wareo voor mijne ang stige verbeelding geene zoo onoverkomelijke hinderpalen tusscheu mij en mijne langver- lorenedochtnr, dan de schrikkelijke gedach te, dat zi), wier liefde ik iljor den tijd had gehoopt te winnen, van hare kindscheid af in een huis was opgevoed, waar zelfs mijn Godshuizen als door den Disch 3) der bevreesd gemaakte en gedwon- gene ambtenaars van verscheidene soorten (daar gelaten eenige acht bare uitzonderingen) 4) van al de geestelijken, allen vreemd aan de stad, omzwervend van beroep, nu hier, morgen elders, en voor wie de stadsbelangen van weinig of van geen tel zijn 5) van al degenen, eindelijk, die zich met geld lieten omkoopen, dat, evenals altijd in het klerikaal kamp, zijne groote rol ge speeld heeftin het geheel ten minste 600 stemmen alzoo komt men tot deze vaststelling dat min dan de helft der ter stembus geroe pene Ypersche bevolking het bestuur der klerikalen goedgekeurd heeft. 't Is om er fier over te zijn Jl. Zondag vierde onze dappere maatschappij der Oud-Pompiers, het Sinte-Barbarafeest. Om 11 ure deed de harmonie een uitstapje in stad, de bijzonderste straten doortrekkende onder het spe len van vroolijke pas-redoublés eene groote menigte vergezelde het muziek. Om 11/2 ure, vereenigden de be stuursleden, muzikanten en oud- pompiers zich in een banket, dat werd opgediend in het Huis der Oud- Pompiers. Beter kon het niet zijn ook liep er alles goed van stapel. De grootste geestdrift en de op rechtste vriendschap heerschten er. Aan het nagerecht gekomen, werd een heildronk voorgedragen door den heer kommandant Brunfaut eerst en vooral drukt hij zijn genoegen uit over de tegenwoordigheid aan het banket, van den achtbaren heer ad- vokaat Bossaert, die niettegenstaan de zijne hooge jaren al zijne krachten ten dienste der liberale partij stelt onze maatschappij, die de klerikalen een doodgeboren kind noemden, telt nu 20 jaar en is in volle gezondheid, niettegenstaande al hetgeen de kleri kalen in werke gesteld hebben om onze maatschappij te benadeeligen de 25® verjaardag, zal met^grooten luister gevierd worden onder 't be heer van eene antiklerikale regee ring dat ons de volledige Evenredige Vertegen woordiging voor Kamer, Provincie en Gemeente en het zuiver Algemeen Stemrecht zal toestaan en met de alzoo hervormde kieswet zul len wij op het Stadhuis treden de I heer kommandant Brunfaut steltvoor te drinken op de gezondheid van oen heer Nolf, onzen wakkeren liberalen volksvertegenwoordiger, alsook op deze van het bestuur, op den oioei der maatschappij en op de toekomst onzer partij. Donderende en langdurige toejui chingen begroeten deze heildronk. De heer Nolf neemt alsdan het woord en stelt voor te drinken op de gezondheid van den kommandant Brunfaut, de ieverige werker, den steun der Oud-Pompiers op de ge zondheid der. bestuurleden en name lijk op die van den talentvollen heer bestuurder Henri Moerman, en den secretaris, den heer Van Nieuwen- hove hij herinnert de gedachtenis sen van de weldoeners der maat schappij, zooals de heeren Verschae- ve, Thiebault, Didier, enz. Handelende over politiek, verheugt de heer Nolf zich over den huidigen toestand wij zijn zooverre gekomen dat het katholiek beheer ons de ont binding heeft moeten toestaan in Juni aanstaande zullen geheel het land door, wetgevende kiezingen plaats grijpen dat is de verzekering der aankomst van een democratisch goevernement van rechtvaardigheid, welvaart, voorspoed en vooruitgang Met vollen moed dus aan het werk de heer Nolf drinkt op den bloei der maatschappij, op het welzijn der liberale partij, op de aanstaande zegepraal onzer gedachten en op de eindelijke verlossing Een oorverdoovend handgeklap onthaalt die gloedvolle slotrede en bij het zingen van politieke liederen en het uitvoeren van muziekstukken wordt het feest voortgezet. - naam verafschuwd werd. Gemarteld door de kwellende gedachte, dat al mijne gebeden en ophelderingen nooit in staat zouden zijn om hare vroeg opgevat te veroordeelen te overwinnen, dat al mijn arbeid en al mijne liefde nooit iets anders konden te weeg brengen dan eene koude, onwillige erketenis mijner rechten, of nog erger, eene geveinsde, huichelachtige ver tooning van kinderlijkegenegenheid, besloot ik bijna mijn kind in onkunde van hare afkomst te laten blijven, en nooit eene po ging aan te wenden om haar te zien, liever dan haar in de schrikkelijke noodzakelijkheid te brengen van te moeten kiezen tusschen de vriendin, die zij lief had, en den vader, voor wiens misdaden zij reeds geleerd had met schrik en afschuw te beven. Na lang met mijne tegenstrijdige aandoe ningen geworsteld te hebben, besloot ik evenwel eene enkele poging aan te wenden om u, Geertrui, te zien en te herkennen, maar te gelijk te zorgen dat ik zelf niet ont dekt werd. Ik vertrovwde (en gelijk weldra bleek niet zonder reden) dat degroote veran- derering, welke de tijd in mijn voorkomen haar te weeg gebracht, mij voor iedereen zou verborgen houden, behalve voor hen die mij gemeenzaam hadden gekend, en naderde dus het huis van den heer Graham, zonder eenige vrees dat ik mij zou verraden, lkvond het gesloten en naar het scheen geheel onbe woond. Nu richte ik mijne schreden naar het wel bekende kantoor en hier vernam ik van een klerk (die,gel>jk naderhand bleek, niet recht bekend was met de familiezaken van zijnen patroon) dat bet geheele huisgezin, gij zelve daaronder begrepen, den winter te Parijs had doorgebracht en zich thans in eene duitsche badplaats bevond. Zonder mij te Het feest den Maandagavond aan muzikanten en oud-pompiers door het Bestuur aangeboden was zeer leven dig en bekwam den grootsten bijval. De talrijke en schoone prijzen der bolling en tombola voor vrouwen werden dapper bestreden en de danspartij heeft jong en oud in volle vreugde gesteld. Kortom, aangenaam en welgelukt feest, dat de inrichters tot eere strekt. mmmmmtasm f*» -arss Lundi 11 Décembre 1911. Tir acjx Oiseaux. lr oiseau Dupont Valere. 2e oiseau Aertsens Lambert. bedenken of verder navraag te doen' vertrok ik met de stoomboot naar Liverpool en haastte mij van daar naar Baden een on beduidend tochje voor iemand die zooveel ge reisd had als ik. Zonder mij ouder de oogen van mijnen stiefvader te wagen, nam ik de eerste gele genheid waar om met mevrouw Graham kennis te maken, en daar zij geene redon had om mij dit te verbergen, deed de loop van het gesprek mij weldra ontdekken, dat Amelia en gij te Bosten waart gebleven, en gij u onder de hoede van dokter Jerremy bevondt. Het was op mijne terugreis, die ik terstond aanvaardde, dat ik met doctor Gryseworth en zijne dochter bekend werd eene ken nismaking, die toevallig van groote waarde bleek te zijn om den omgang met u zelve te vergemakkelijken. Wederom te Boston gekomen, vond ik het huis van doctor Jeremy insgelijks geslo ten en naar het scheen onbewoond. Er was echter een man, die eene herstelling aan den stoep verichtte en mij zegde dat de familie uit de stad was. Hij wist niet waar de doc tor en zijn gezelschap heen waren maar de dienstboden waren in huis en zouden mij O. getwijfeld kunnen zeggen welken weg hij uit was. Daarop belde ik onbeschroomd aan. Jufvrouw Elis, de vroaw, die mij bijna twintig jaren geleden zoo onbarmhartig het doodvonnis van al mijne hoop had aange kondigd, opende de deur. Ik zag terstond dat ik niet herkend, werd, daar zij mijnen scherpen vragenden blik doorstond, zonder te gillen of de vlucht te nemen, gelijk ik eerst dacht dat zij doen zou, toen zij mij daar als een spook voor haar zag staan. Zij beantwoordde mijne vragen even koel en bedaard, als zij dien dag waarschijnlijk Théalre «l'Ypres. G'est le Vend red i 15 Décembre lop I que la Tournee Raimbert donnera i Ypres, au Theatre Communal/ UfC representation extraordinaire du qa riage de MUe Beulemans l'amusantè pièce de MM. Fonson et Wicheler doni on fêtera sous peu la 5000e represen tation. Le Mariage de MUe Beulemans peut a juste titreêtre considéré comme le plus gros succes de rire au theatre tant a Paris qu'a Bruxelles. La Tournée Raimbert a obtenu 1 au. torisation spéciale des auteurs d'oroa- niser en Belgique une série de repre sentations. Elle a confié Tinterpréta- tión du röle de Suzanne a M110 Adrya- na qui a joué plus de 400 fois le róle en France et notamment a Paris au Thé&tre de la Renaissance. Le père Beulemans, c'est Bajart qui appartinta la troupe de l'Olympia et créa la sai- son dernière plusieurs röles impor tants au Theatre de l'Alcazar. Nous reparlerons d'ailleurs de cette representation qui s'annonce sous les meilleurs auspices. Op Zondag, 17 dezer, om 6 ure juist, geeft de onvermoeibare Vlaamsche Ster hare derde vertooning. Men zal er ver tolken drama in 3 bedrijven door P. Matton, een stuk vol dieproerende tooneelen en leerrijk tot het hoogste punt, en blijspel met zang in één bedrijf door P. Kints, een heel kluchtig stukje, dat tranen zal doen lachen. Wie zou er niet willen bij zijn Prijzen der plaatsen 1° pl.2 fr. 2" pl., 1 fr.3° pl., 0-50 fr. Men kan kaarten op voorhand be komen of zich abonneeren bij den heer K. Deweerdt, Rijselstraat. 59. "ÜR STEN BERG Furstenberg Een fpea.r liberaal abon neert zich aan OE WEEH* GALM reeds een aantal teleur gestelde zieken des doctors had gedaan, en zegde mij dat bij juist dien morgend naar Nieuw-York was vertrokkenen in geene drie woken zou terug komen. Niets kon voor mij newenschen gunstiger zijn geweest, dan de gelegenheid die mij aldus werd geopend om uw gezalschap u te halen, en als eenvoudig reisgenoot lang zamerhand met u kennis te komen. Gij weet hoe ik dit oogmerk bereikte hoe ik, nu vooruit reizende dan achteraan ko mende, echter gestadig in nwe nabijheid bleef. Óm maar het geringste tot uw gemak of dat van Amelia bij te dragen om uwe plannen te ontdekken, uwe wenschen te voorkomen, u de beste kamers te bezorgen en u de oplettendste bediening te verschaf fen ontzag ik geene moeite of kosten. De vrijheid, waarmede ik u naderde en mij nu en dan in uwen kring voegde, had ik grootendeels aan Amelia 's blndheid le danken want ik kon er niet aan twijfelen, of zij /.ou mij anders, in weerwil van tijd en veranderingen, waldra herkend hebben Niet dan bij het dreigende ongeval, toen de dood ons allen aangrijnsde en ik mij niet langer verborgen kon houden, waagde ik het haar mijne stem te laten hooren. Met hoeveel oplettendheid ik in de laatste weken al uwe woorden en daden heb bespk en overwogen, zelfs uwe gedachten op gelaat heb gepoogd te lezen, kan niemand zeggen, wiens opmerkzaamheid niet dooi beweegredenen zoo gewichtig als de w'JD' is gescherpt en kan zich de zieles roar verbeelden van den teeder vader, die dag aan dag zijn kind met innige lief ie P)1/ beminnen, en haar toch niet aan zijn har durfde sluiten Wordt Voortgtid-) OF DB y^ANCS Frco.' DOMICILE ANDERLECHT:X<li6284 AMDtRLECHT: Tel: 6284

De Weergalm (1904-1914) | 1911 | | pagina 2