Men goede vraagt emailleur In een hoeksken Met een boeEsken ABONNEERT U OP: 12 VOLUHGE ROMANS voor Fr:d>50 II GENEZING ZONDER OPERATIE Etat-Civil d'Ypres. Laffe moord op hel kahinelsiioohi van sij« i\io!ivvslij(lii)i»on WEZE UWE LEUZE 1 Daarom Schnjft in op ons Bureel f Haarlem mor Bloem bollen - Madrid. Dinsdag m.irgen, toen M. Ganalejas, hoofdminister van Spanje, uit liet ministerie van binneniandsche zaken trad, heeft een kerel, die men denkt een anarchist Ie zijn, vier revol verschoten gelost in den rug van den minister. In bezwijminggevallen, over leed hij bijna onmiddelijk. De moordenaar, een kerel van 27 jaar oud, werd aangehouden. OOSTENDE. Aan de haven. - Te Oostende kwam de grootste stooim boot toe welke er ooit is aangekomen, een nitraatsteamer welke met eene la ding van 8,000 ton uit Chili komt. De boot is 028 meter lang en overtreft met 8 meter de lengtegrootte der sluis de May. Knaapje in 't water. Ten gevol ge van het haperen eener louw van hun scliip, werden vrouw V... en haar To jarig zoontje op den trekweg der vaart van Brugge geschokt, liet kind viel in 't. water. De vader sprong in het kanaal, duikelde en redde den jeug digen drenkeling. Brand in de vischmijn. Zondag morgen, te 2 1 /2 ure, is brand ontstaan in de vischmijn langs den kant van de statie Oostende-Kaai. De pompiers, on middellijk verwittigd, waren te 3 uur ter plaats. Zij bluschten het vuur langs den buitenkant, terwijl ook in het bin nenste water werd gesproten door den poortier. Een half uur later was de brand volkomen gebiuschl. De schade is niet overwegend. ROESELARE. Onderzoekt Het parket van Kortrijk, vergezeld van den provincialen ingenieur, stelde Vrijdag nanoen een onderzoek in over het on geluk, Donderdag in het gebouw der Bank Boeselare-Thielt voorgekomen. Daarna werden de gekwetsten in het gasthuis ondervraagd. Rond 4 ure werd de linkervoet van M. Boeckaert tot boven den knoesel afgezet, M Soe- nen, sellildersgast, die de ruggegraat heeft gebroken is wat beter, doch er is weinig hoop op genezing. Beqinvan brand. Vrijdagavond, tijdens eene afwezigheid van vrouw De Meyere, wonende Weverijstraat, wierp een der kinderen de petrool lamp om deze ontplofte, liet lijn waad, dat te drogen hing, geraakte in brand. Geburen konden het vuur uit- dooven. MEENEN. Huiszoekingen. Te Meenen, Moorseele, Wevelghem en in omgevende gemeenten werden reeds en worden nog huiszoekingen gedaan om oproerige blacfen en schriften, on langs verspreid, te ontdekken en de personen op te zoeken die ze zouden hebben geschreven. En wat heeft hij gedaan om zoo ver te «komen Dat zal ik u later uitleggen, was het antwoord, nu is de tijd om te gaan middagmalen. II. De tafel stond gedekt, en als vader en oom binnen kwamen, bracht Siska de soep op. Oom en tante, gij zult het immers niet kwalijk nemen, dat onze knecht meê aan tafel zit, zei Julia. 't is een vatsoenlijke jongen van goede familie, die vroeg wees werd een jongen die zoo goed geleerd is als onze school meester. Gertha moei die niet gewoon was met hare dienstboden te middagmalen trok verachtelijk de bovenlip op, zij dacht Julia is zeker in verkeer met dien wonderbaren knecht, 't Is schan de. Maar oom Jozef antwoorde ik wil wel met hem kennis maken 'kheb reeds bij het uitspannen bemerkt, dat hij zeer handig met paarden omgaat. Daarmede was de zaak afgedaan. W anneer de familie geplaatst was, ver scheen Pieter. Gertha moei keek verwonderd naar den schoonen blonden jongeling op, in wen zij nauwelijks de knecht'lierken- rr' i j paard op stal had geleid. Hij had toen een kaalgesleten vest aan, en nu geleek hij eenen treffelijken Lur- gerszoon. LAUWE. Inbraak. Vrijdag nacht zijn stoutmoedige dieven binnen gedrongen in het bureel der samen werkende bakkerij De Voorzienig heid ophetgehuchUc Kramierhoek Zij braken er eene kas open en roof den de schuiflade, dienende voor de ontvangsten, omtrent 350 fr., uit nik kel- en klein zilvergeld. ERPE. Geheimzinnige misdaad. Zekere De Neve was Zaterdag met bloemen bij eenen klant gegaan. Eene woordenwisseling ontstand tusschen hem en een jongeling. Eenige stonden later vond men De Neve ten gronde liggen, het lichaam doorboord door ren rieh. Het wapen lag nog nevens hem. De gendarerie is ter plaats. MEUBELENDramatisch diefstal. De politie werd per naamloozen brief verwittigd dat eene bende, 's nachts, een diefstal zou plegen bij den priester Van Gutsem, bestuurde van de kostschool Goloina te Mechelen. M. Verstraeten, politieofficier, ver borg zich met verscheidene agenten in den omtrek. Weldra klom een kerel over den afsluitingsmuur van den hof en drong in de woning van M. Van Gut sem. De agenten volgden hem en hiel den aan, na eene hevige worsteling. Op dit oogenbiik werden vuurscho ten gelost in den hof door de mede plichtigen van den dief, welke vlucht-' ten. Geen'agent werd getroffen. Automobielongelukken. Dooden en gekwetsten. De heer de Mauriot van Tour-St-Renèze, bij Parijs, met twee zijner arbeiders. Aan de kromming eener baan kantelde de auto om en viel in een ravijn. De heer Mauriot werd gedood zijne beide werklieden zijn erg gewond geworden. Bij Moulins werd een officier uit een auto door een schok in eenegracht geworpen en had den arm gebroken. Te Tiarel, bij Algiers, worden twee personen in een auto-ongeval ge dood en een gewond. Een geheimzinnig drama. De echt- genooten Le Cloerec werden te Parijs in hunne kamer te bed dood gevonden. In een aanpalende kamer lag hun neef, de 17-jarige Jozef Evenard, te sterven. Alle drie waren verstikt geworden door gasuitwasemingen van houtskolen. Men denkt aan zelfmoord. Een groot slagwiel gesprongen. Zeven gekwetsen. Een schrikkelijk on geluk kwam voor te Isbergues, in de staalfabrieken. Het groot slagwiel eener machien sprong en de stukken vlogen in alle richtingen. 7 arbeiders zijn ge wond geworden, waaronder twee zeer erg. Het gebouw waarin de ontploffing voorkwam, is gedeeltelijk vernield ge worden. De schade wordt op een mil- lioen geschat. Pieter droeg geen bovenvest van grof blauw .of zwart laken, gelijk de meeste landbouwersknechten inRhon- dorf, maar een pak van fijne grijze stof, dat hem bijzonder goed stond. Zijn overhemd was hagelwit en zijn zwart zijden halsdoekje was sierlijk vastge- strikt onder zijnen neergeplooiden hemdkraag. De knecht groette baas en bazinne Muller alsof het zijne gelijken waren; hij dacht er niet aan, dat zij tot eenen anderen stand behoorden de jongen gevoelde niet, dat de standen afgeme ten worden met eene geldmaat. Erwerdsmakelijkgegeten en gedron ken, en eerst bij het nagerecht, dat is te zeggen bij de ham, de pruimtaart en het kriekenbier kwamen de tongen los: men sprak, gelijk op alle boerenfeest- jes, van den landbouw. Om te weten in hoeverre zijn broe- 1 der Avaarheid had gesproken, sprak oom Jozef met den knecht over verbe teringen in den landbouw, over nieuw- i'ngevoerde vetten, over vlas en vee teelt en de jongen stond de proef door. Ware hij zijns broeders knecht niet geweestoom Jozef hadde hem dadelijk in zijnen dienst willen nemen, zoodanig beviel hij hem. (Wordt voortgezet). flKE MAAND EEN BOEK De, alom vermaarde Familie VER DONCK, Band agiten Orlhopédisien, drie maal géhreveieerd voor breukbanden zon der staal en zonder él >siique- Leverancier van den Staat en Zeewezen Ifurger- en Krijt/ hospitalen Deze zullen D vrijwaren vau alle nuttelooz) uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp iugero pen van personen mei Ineuken zoo giooi als een kinderhoofd, verooiza.,kt door operatie o door hel dragen van slechte handen, bijzon derlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het op houd n eener hegin- of volledige zakhreuk Vraagi hoiulerde adressen ons uil mensch- Tievendhrid gegeven, van personen 1 2 en 3 maai geopereerd en die in de operatie duizendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dal wij door onze 40 jaron ondervin ding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgl genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke liet hoven gemelde kan weerleggen. Misgn iïngen. Zelfde Ihfs gelast zich bijzonder mei 't recht ma kon van alle misvormde lid maten. zooals: misgroeiingen der ruggraat, armen, beenen on voelen. Bijzondere toe stellen om de hoo.-e rug ie doen verdwij nen de de slechie hou ding hij ki n - ders. On- z chtbarc Cor sets om de misgroeiing der ruggraat te genezen noodig in dit geval Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken vau Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. AP Francois VEHDONOK, Kerkstraat, Aiisegliom-bij Koiuijk, is sprekelijk,- den Alaaridag van 9 lol 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Hij-selvvijk, Kortrijk en AP HonoréVERDONOK,bij de nieuwe po t, e Oostende, is sprekelijk den Zaïer- d ij: i i bel Hotel hen Gouden Hoorn, Si- levinplaats, Brugge Alle andere dagen ten bunnen huize in de voormiddag Op "verzoek begeven de heeren VEB- pONCK hun ten huize van eenieder ten, of eene collectie voor den tuin van 250 stuks, of eene eeilec- tie voor kamer en tuin van 240 stuks ieder bevattende eene prachtige keuze van Hyacinthen, Tulpen, Narcis sen, Crocus, Scillas, Sneeuwklokjes enz,. Kijk geïllustreerde prijs lijst met specificatie onzer cellecties in het Hollandsch ofFransch en onze vele wenken voor de cultuur bevatten de groote catalogus in het Duitsch zen den wij desverlangd gratis en franco. Tuinbouw-Etablissement Huis ter Duin NOORD WIJK bij Haarlem (Holland) kunnende filets trekken van le orde. Adres ten bureele van dit blad. Sier uw huis in den tuin voor de lente met winter, uwen Na ontvangst van postwissel groot fr. 7.75 IJ, 3.75, zenden wij franco door België«onze overal bekende NormaI- Collckties 30 Hyacinten voor gla zen, of 40 voor potten, of 50 voor den, tuin, ot eene collectie voor «Ie kamer voor 150 stuks voor 45 pot- Mijnheer M. MEIER, tandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOORLOOPIG niet meer naar Yper zal kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door nie- mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die begeeren M. Meier te. raadplegen, kunnen zich begeven in zijn huis, te Kortrijk, hoek der Moeskroen- straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren MMeier verwittigd, kan men dezelfde dag,'s namiddags uit Kortrijk vertrekken met de kunstige tanden. Déclarations du 1 au 8 Novèmbre 1912 Naissances Wolters, Etienne, Hoornwerk. Verbrugge, Pierre, rue Courte du Ma rais. Bruneel, Lucien, chaussée de Dickebusch. Vienne, Gérardine, chaussée de Poperinghe. Burg- graeve, Joseph, rue Gustave de Stuers. Schoenaers, Emile, chaussée de Dixmude. Proost, Marcel, chaussée de Furnes. Mariage Coffyn, Valere, blanchisseur, et Goethals, Adrienne, sans profession, a Ypres. Décès Roetynck, Justine, 5 semaines, rue de l'Aumönier. -— Sinave, Leonard, 37 ans, peintre, époux de Lyneel, Geor- gine, Cimetière S' Jacques. Pottel, Louis, 07 ans, marchand de poisson, veuf de Nevejans, Marie, époux de Deleu, Victorine, rue des Tuiles. Vanpraet, Pauline, 84 ans, sans profes sion, veuve de Vanheule, Louis, rue Longue de Thourout. Delva, Henri, 79 ans, sans profession, céhbataire, rue Longue de Thourout. Geloen, l« lorence, 83 ans, pensionnée, veuve de Vanbiesbrouck, Charles, rue du Verge r. n Roman vooralle milium I

De Weergalm (1904-1914) | 1912 | | pagina 3