§n m w&jmwi BERICHT De opvolging van M; Beesau. Garde Civique Société des Francs Arbalétriers Lijst der Apothekers ill. L. AERTSENS, Vrome Velaif>. 13 7* Theatre d'Ypres. De moord van Bixscholc. Nieuwstijdingen MESSINES Fête annuelle cle la MI-CARÈME. CORTÉGE Waarom dan niet, van nu af, ze in den staat gezet de zaak uit te voeren, heer burgemeester, in plaats van de Yperlingen te paaien met klinkende woorden Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER- 6ALM. De Godshuizen hebben een ge neesheer benoemd in vervanging van M. Beesau, die den dienst bestuurde der krankzinnigengestichten van de stad. Zijn opvolger zal het schoon sommeke van 8000 franken 's jaars trekken. Ons dunkt dat voor dien prijs men het postje had kunnen geven aan een specialist van roem. Er ontbreken er geen. Maar het bestuur heeft eenvou diger te werke ge_,aan.Zij heeft eerst de geneesheeren van Yper, die de plaats vorderden, van kante gesteld en dan, raad eens waar te Watou een kandidaat naar haar keus gevon den, daar hij plaatsvervanger was op de klerikale lijst, tijdens de laats te kamerkiezingen. Wat moet men meer hebben om krankzinnigen te bezorgen en te genezen 20 Février 4943. Tir cartons (34 cartons.) Froidure R. 20 2515 20 25 - 105 Ewertz E. 15 20 20 25 20 -100 Vandevyver A. 2515 20 2515 - 100 DethoorA. 15 25 2015 20- 95 Ommeslagh E. 2010 2515 20 - 90 FolJulien 251015 2515 - 90 Burgho A. 20 25 25 515 - 90 Gaimant A. 10 25 1515 20 - 85 Hamendt A. 15 20 5 2515- 80 Lundi 24 Féurier 4943. Tir aux oiseaux. l'oiseau Aertsens L. 2eoiseau Ommeslagh R. van dienst zijnde ZONDAG 2 MAART 1913 BOTERMARKTn" 9YPER. MENGELWERK (12 HET X. Bij het uitspreken van Pieter's naam had hij Siska zien verbleeken. Als gat hij daar geen acht op, begon hij van den koop van den zandakker en van het prachtig vlas te spreken, dat de jongeling er op gewonnen had en naar Siska opkijkend, bemerkte hij, dat 's meisjes oogen, tintelden van geluk, en hare wangenthans met eenen liefdelijken blos overtogen waren. Vader Muller bewoog zich zoo rus teloos op zijnen stoel, als had hij het op de zenuwen. Ook hij was verheugd over den goeden uitslag der onderne ming. Die jongen zou het met eene klei nigheid verder kunnen brengen, dan sommige anderen die een fortuintje bezitten en op een schoon gedoe wo nen, zegde hij die bemerking gold zijnen schoonzoon. Julia keek naar haren oom op, en er stonden tranen in hare oogen. Geluk kig was Frans Krabs afwezig had hij oom Jozef lofbetuigingen voor Pieter gehoord, hij ware razend geworden A l'occasien de la Mi-Carême DIMANGHE 2 MARS 1913 d 8 heures da soir en la Salie du LION NOIR, rue de Boesinghe, n° 18. Prix d'entree* Cavalier,fr.0-50; Dame, fr. 0-30. Dimanche 2 Mars 49i3. L'AIGLON Drame en 6 Actes de MRostand. Le célèbre drame d'Edmond ROSTAND n'est pas une pièce in- connue pour notre public puis- qu'il a été joué avec succes sur notre scène, oü il a fait salie com- ble. Cependant tout le monde n'a pu assister a cette belle représen- tation et, parmi ceux qui ont eu la bonne fortune d'applaudir l'cEuvre deM. Edmond ROSTAND, ilya nombre de personnes qui désirent la revoir, tant elles ont été captivées par le double intérêt d'une ceuvre littéraire de haute- valeur qui est en même temps une legon d'histoire et de sain pa triotisme. On apprendra done certaine- ment avec plaisir que la troupe du Théatre Sarah-Bernhardt vien- dra donner le Dimanche 2 Mars prochain une representation une seule de L'Aiglon avec les principaux artistes du Théatre Sarah-Bernhardt. G'est Vendredil Mars au ThédUe Communal d'Ypres, qu'aura lieu la representation de La Pe tite Cliocolatière que tout le monde voudra voir. Par- tout cette pièce obtient le plus grand succès. G'est la plus inté ressante, la plus gaie et c'est une des rares comédies qui peut être vue sans crainte par tout le mon de. La location est ouverte. Ajoutons que la pièce sera ex- cellemment interprêtée, car nous avons pu juger de la valeur de la troupe de M. Paul Dièver lors de la representation de Denise, il ya deux mois. Uitspraak- Veroordeeling. Donderdag 0.11 twee ure heeft de jury uitspraak gedaan na een krachtig requisitorium van den heer De Glercq, substituut van den procureur des Konings, alsook behendige en schitte rende pleidooien van de heeren advo- katen Glorie en Begerem der balie van Ieperen aanhoord te hebben. Op de vier vragen beantwoorde de jury drie bevestigende, de voorbe dachtheid weglatende. Gezien het vo rig goed gedrag van den betichte werd hij tot 20 jaar dwangarbeid ve roordeeld. van gramschap. Weer gingen de broeders té samen naar de stallen en rond het hofstede- ken, en Julia en Siska zagen uit de verte hoe oom Jozef bedenkelijk het hoofd schudde over hetgeen vader hem vertelde, en nog meer over het geen hij zag. Slechts sinds vijftien maanden was Krabs hier meester, en i reeds droeg alles het kenmerk van verval. Welkeen droevig lot ging Julia te gemoed Zij had waarlijk een beter leven verdiend. Versèhillig werkten de mededeelin- gen van den oom op de leden der fa milie. Siska glimlachte gelukkig; vader scheen wel tien jaren verjongd maar Julia boog moedeloos het hoofd, zij wist dat Pieter en Siska elkander lier hadden, en gevoelde wat er van zou komen. Hare zuster zou trouwen, en indien vader eens meè ging Zij kende de gebreken van haren man beter dan iemand anders gebreken, die zij zoo veel zij kon voor iedereen had verbor gen gehouden. Iloe veel geld had hij niet veteerd bij de laatste ringsteking maar daar had niemand iets van ge weten. Kiska had, terwijl vader en oom rond het gedoe wandelden, koffi opgeschon ken, en nu zij te zamen aan tafel zaten, zei vader Muller als in gedachte Ja, ja, Pieter zal het ver brengen. Dat zal hij zeker, antwoordde zijn broeder. hij is ondernemend, en Het bureel der recht- streeksche belastingen is overgebracht met 1Maart inde Oude Houtmarkt- straat, n 1 8. OOSTENDE. Een knaap doodgere den. Zondagnamiddag kwam de 11- jarige G. Cornells met eenige kamera den van Mariakerke. De jongens speel den en bovengenoemde kwam van ach ter den dijk der hovingen Stracfcê op de autobaan van den zeedijk geloopen. Op dit oogenblik reed juist een auto mobiel in volle vaart voorbij de jonge Cornelis werd er door gevat en over reden. De ongelukkige had het hoofd vermorzeld en was op den slag dood. liet lijk werd door denzelfden automo biel, die het ongeluk veroorzaakte, naar het doodenhuis van Oostende overgebracht. GHISTEL. Verdacht sterfgeval. Voor eenige dagen stierf zekere Catrys- se. Korten tijd te voren, was hij ge mengd in een gevecht en werd zoo erg mishandeld dat hij zich te bed moest liggen. Het parket van Brugge heeft het lijk doen ontgraven en. er de schou wing van bevolen. KORTBIJK. Meisje levend ver- bi and.Het 4-jarig dochterken van Lauty, kleermaker, steenweg van Ou denaarde, naderde Zondag te dichtbij de stoof en hare kleederen vatten vuur. Ondanks de spoedige hulp van den va der, werd het arme meisje vreeselijk verbrand en stierf 's avonds. WA ASTENVerdronken. Vier knapen waren Donderdag gaan spelen in den omtrek der hoeve Descamps, nabij den spoorweg. De onvoorzichti- gen waagden zich op het ijs. De 13-ja- rige Robert Hanquaert, wonende op de wijk Roode Brug gleed naar het midden van den kuil, waar er eene bron is en het ijs zeer dun was. Eens klaps schoot de jongen door het ijs en vei dween tot aan de schouders in het water. De knaap klampte zich aan het ijs. De drenkeling was ten einde krach ten en hij verdween in de diepte. Zijne makkers liepen hulp halen. De schip per Provost laadde zijn bootje op eene kar en kwam naar den kuil gereden. Alle hulp was echter vruchteloos. Te 7 ure's avonds werd het lijk van den knaap opgehaald. is dit voor sommigen een gebrek voor hem is het eene deugd, omdat zijne ondernemingszucht gepaard is met voorzichtigheid. Hij zal geene bran dende kolen uit den haard halen met bloote vingeren. Aldus werd ervoortgekout. Eindelijk kwam Krans Krabs te huis, en zijne komst wierp eene schaduw op het fa milietafereeltje rond de koflitafel. De man kwam van de markt en was een beetje dronken. Van Pieter werd er nu natuurlijk niet meer gesproken, en oom Jozef maakte het kort. Frans Krabs wilde ooms paard aanspannen, maar deze sloeg het aanbod af onder voor wendsel dat de grijze eenhandig was. Toen oom Jozef van de familie af scheid had genomen, naderde Julia nog eens haren oom, die reeds in het karreken zat. Zeg toch niets tegen Gertha-moei smeekte zij. Geruststellend neep oom in hare hand. Laat het ergste voorbij gaan, zeide hij, en later indien gij mij noodig hebt.... Frans Krabs was in de deur blijven staan, en toen het karretje afreed, zei- de hij met belemmerde tong. Ik ben blij dat hij vertrekt, 'tl s ook al een beterweter, gelijk de andere. De andere, dat was Pieter. XI. In het begin der maand december voerde de wagen van Jozef Muller eene El EI F» Het is gevaarlijk scheikundige mengsels te gebruiken in bet huis houden. Voor ieder huishou delijk gebruik is Sun- li^bt-Zeep zender weer ga. Zij bezit zulke won derbare eigenschappen dat al de buismoeders der wereld ze met£eest- drift aangenomen heb ben. vvr:. 2 Mars 1913 a 2 4/2 heures de relevée a Messines. AO groupes et chars de nou velle creation. Les trains supplémentaires par- tirontavant l'heure ordinaire pour assurer les correspondances. Garage pour vélos a la salie de gymnastique, rue d'Armentières. 1 es Bourgmestre et Echevins, Par ondonnance E. VICTOOR Le Secrétaire, ROMMENS. groote hoeveelheid van nog al zware mastenstaken naar den verwenschten akker, om eene afsluiting te maken rond het moeras, langs het noorden, het westen en het oosten. Langs het zuiden werd het afgesloten door eene uit hout getimmerde stalling, waar men luchtgaatjes in boorde, 0111 de stralen der zon vrijen doortocht te la ten ter verlichting en verwarming. Waartoe moet dat dienen vroe gen de menschen zich af, 't geleek naar hun inzien op eene renbaan. Als het timmerwerk voltooid was, zaaide Pieter vlas over den put van den brandenden schaapherder en in den om trek er van, een park van omtrent vijf tien roeden vierkant en nu begonnen de slimsten te raden, dat het aangelegd wasvoor eene hoenderkweekerij. En inderdaad mei het begin des jaars werd het van nesten en slaapstokken voor ziene hoenderhok met een hondertal uitgekozen hoenders van Ilollandsch en Vlaamsch ras en vier prachtige hanen, die den ganschen omtrek zou den vervroolijken door hun gekraai. Van toen af legde Pieter zich van ganscher harte toe op zijne kiekenhou- derij, zonder zijne kleine landerijen te veronachtzamen een gedeelte van zijnen akker was met tarwe bezaaid, en tegen de lente moest het overige vlasland worden. De werken over het voeden en verzorgen der hoenders had pieter goed bestudeerd, en wel voor- v/R!J VflflAUtlW ö£D£POM£EROMcRK

De Weergalm (1904-1914) | 1913 | | pagina 2