160 francs par mois BREUKEN Zaakwaarnemer. BISCUITS PAREIN GENEZING ZONDER OPERATIE Yperlingen, oordeelt HBHS88S o HHööBHH Lijst der Apothekers M. E. GA III A NT. Nieuwstijdingen Etat-civil. VJWVT Roose, te Yper, voor 126,713-85 fr. Gasteleyn en zonen, te Ghistel, voor 134,600-00 fr. en Dubois R., te Bois- de-Lessines, voor 217,514-17 fr. Ilet bestek bedroeg 06,633-46 fr. liet Collegie heeft inlichtingen ge vraagd aan den ingenieur M. Froidure nopens het groot verschil tusschen het cijfer van het bestek en dat der laagste aanbieding. De ingenieur vind de prijs wat hoog, maar de aannemer van het werk vrijwaart zich gaarne voor de moeilijkheden die hij zou kunnen tegenkomen. Daar is de reden van het groot verschil tusschen het bestek en de aanbieding van M. H. Roose. De Raad zal Zaterdag beslissen over die aanbesteding. 2. Lar/er onderwijsrekeningen 1912 a) betalende schoolb) kostelooze scho len. Betalende school. De ontvangsten bedragen 5,738-00 5,490-34 De uitgaven Overschot fi247-66 Kostelooze scholen. fn ontvangsten 38,075-00 fn uitgaven 37,783-92 Overschot fr. 291-08 Aangenomen. 3. Lager onderwijs toevoegende, lijst der rechthebbenden op kosteloos onder wijs. Elf kinderen van het mannelijk en 12 kinderen van het vrouwelijk ge slacht worden op die lijst aangevoegd. 4. Weldadigheidsbureel vrijgevigheid voor vergunningen op het kerkhof. Verscheidene vergunningen worden toegestaan. 5. Buurtspoorwegen crediet. De Raad stemt een aanvullend cre diet om het tekort te helpen vullen der linie Yper-Steenwerck, dienstjaarl912. 6. Kunstaffiche crediet. Met, ontwerp eener kunstaffiche naar modellen van den schilder Tietz heeft 700 fr. gekost een exemplaar is ge leverd. Voor den prijs van 2,500 fr. zullen er 5,000 afdruksels er van ge trokken zijn. De heer Biebuyck vraagt dat de stad een tijdstip vaststelle waarop de affi- cfien moeten geleverd worden, onder bedreig van boete voor schadevergoe ding. Het.is nu het gepaste oogenblik om reklaam te maken en de vreemde lingen naar onze stad te lokken. Een crediet van 3,300 fr., bedrag der algemeene kosten voor de uitvoering van het ontwerp, is gestemd. - '7. Plaatsing van een verwarmingsstel- sel in de oude abdij van S' Maarten crediet. De zaal en de sacristie zullen worden verwarmd met een verwarmingstoe stel met warm water de kosten daar van zouden 11,500 fr. bedragen, alles inbegrepen. De stad komt daarin tus schen voor 10,000 fr. en de kerkfa briek S' Maarten voor 1,500 fr. 8. Kuisching van de kom der vaart crediet. Het beheer der bruggen en wegen heeft de vaart van Yper naar den Yzer doen uitwaggelen te dier gelegen heid zullen wij hetzelfde werk doen uitvoeren in de kom der vaartsedert 1867 werd dit niet meer gedaan. De kom zal uitgewaggeld worden op eene lengte van 190 m. aan 1 fr. 40 den kubiekmeter. De raad stemt een crediet van 3,000 fr. voor dit werk. Bij hoogdringendheid, wordt toela ting gegeven aan de Hospicen in ge recht te -gaan tegenover hunne pach ters. Insgelijks bij hoogdringendheid wordt een crediet van 500 fr. gestemd om eene Schaal van Yper (coupe de la ville d'Ypres) aan te koopen voor den overwinnaar van een prijskamp in den wfedstrijd ingericht door de Cercle Equestre Een crediet van 200 fr. wordt ge stemd om toe te laten aan de stadshar- monie deel te nemen aan het festival van Rousbrugge-Ilaringhe. M. D'Huvettere vraagt hoe het staat met de vuilnisdienst. M. Colaert zegt dat er in 't kort eert reglement zal in voege komen dat den dienst zal regelen. De openbare zitting is geheven om 0 ure 10 m. In de laatste zitting van den Gemeen teraad, heeft het raadslid M. D'Huvet tere gehandeld over de kwestie der vuilkarren. Hij vroeg aan den heer Burgemeester eene loonsverbetering te geven aan deze-werklieden. Hij heeft met. reden gezegd dat het loon der vuilkarvoerders niet overeen komt met de duurte der levensmidde len en dat zij bovendien, hunne kar en ezel te onderhouden hebben. In plaats van gunstig de vraag van M. D'Huvettere te onthalen, heeft on zen Burgervader geantwoord dat hij wel wist dat de ezels goed kunnen etén en dat hij geene paarden of ezels kon koopen. En om dit alles nog te verbete ren, voegde M. Colaert er nog bij dat hij geene oude ezels van doen had Wij laten aan de Yperlingen de zorg te oordeelen over die verheven spraak van onzen Eersten. Wat de werklieden aangaat, zij zullen zien hoezeer onzen Burgemeester ze in hoogachting plaatst. Mochten zij het op tijds zich herin neren De Sunli£l?t is de meest beleende en be- roemste zeep. HET BEWIJS Al de huismoeders der wereld £ebruil$en baar sedert vijf en twintig jaar en bevinden eriicb wel mede. Zij wordt algemeen b©o$£escbat om bare voortreffelijke boeda- ni&beden en wij verze keren dat zij die altijd zal bezitten,boe boo£ de prijs der grondstoffen waarmede zij gemaakt wordt ook me£e stijgen. van dienst zijnde ZONDAG 8 JUNI 1913 MEENENSTRA A T. n° 6', VPER Groote Pi'iis Mijnheer M. MEIER, tandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOORLOOPIG niet meer naar Yper zal kunnen begeven om geraadplesgd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kunnen zich begeven in zijn huis, te Kortrijk, hoek der Moeskroen straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren MMeier verwittigd, kan men dezelfde dag, 's namiddags uit Kortrijk vertrekken met de kunstige tanden. Zoekt eenige groote en kleine ka pitalen op eerste klasse hypotheek te plaatsen. S. P. D., Agence Star, Stroostraat, 22, Brussel. ST-ANDRIES. Slagriem gespron gen. Een ongeval, dat zeer erge ge volgen had kunnen hebben, is Zaterdag gebeurd in de Borstelfabriek der hh. Beheyt en Gie, Thouroutsche steenweg. Een slagriem was afgesprongen en hierdoor is een stuk van een zwaren as, waarop zes poelies hepen, gespron gen en door het dak gevlogen. De schade is groot, doch geene persoonlij ke ongelukken zijn te betreuren. BOSSUYT. Schip gezonken. Een schip, met steenen geladen, vaarde Vrijdag tegen een der pijlers van de brug, te Bossuyt. Het vaartuig- zonk schier onmiddelijk in het midden der Schelde. De scheepvaart werd er door onderbroken. INGELMUNSTER. Bliksem. Tijdens het onweder is de bliksen ge vallen in de Duikerstraat bij H. Malis- se. Aan de statie is hij gevallen bij Al- phé Naert. YPER. Teenen afgezaagd. De werklieden der houtzagerij van M. Fol, bij de statie, waren bezig metboomen in den put te laten, toen Louis Michiel een misstap deed en op de zagen viel, die in werking waren. Hij werd aan den linkervoet getroffen en drie teenen zijn letterlijk afgezaagd. Ongeval. Zaterdag is alhier een treurig voorval gebeurd. X.... land bouwer te Zonnebeke, was in de her berg De Zon op de Groote Markt af gestapt om er eene boodschap af te leggen. Toen hij terug buiten kwam en zich bereidde om op zijn rijtuig te springen, kreeg hij plotseling eene be roerte en werd met lamheid geslagen. Men heeft hem naar het gasthuis over gebracht. GULLEGHEM. Brand. De bliksem viel op de schuur der kinderen Vander Stichelen. Eene groote hoe-, 1 veelheid vlas was er samengebracht, dat vuur vatte. Door spoedig handelen werd dit dra uitgedoofd zonder erge schade. sans quitter position peuvent ètre gagnés par Morïsieur de la bonne bourgeoisie en situation. II s'agit d'une institution beige de premier ordre. Rien a verser. Le titulaire pourra être nommé inspecteur ou Directeur particulier après quel- ques mois d'essai. Ecrire avec détails et references a M. de Meurisse, 148, Boulevard Ans- pach, 148, Bruxelles. temesmmm'emm F mm&msmmsim Declarations du 23 au30 Mai. Naissances Beirnaert, Michel, rue du Lom bard. Dedulle, Léa, St Augus- tinusstraat. Kerrinckx, Daniel, Hoornwerk. Vandermeersch, Gérard, chaussée de Zonnebeke. Manages Gourtequisse, Désiré, menui- sier, et Spannuit, Marie, coutu- rière, a Ypres. Poelemans, Dé siré, négociant, veuf Greton, Ju lienne, et Antony, Marie, sans profession, a Ypres. Décès Joos, Isidore, 73 ans, sans pro fession, veuf Hustincx, Marie, rue de Lille. Maerten, Elise, 16 ans, tailleuse, Vieux Marché au Bois. Tahon, Marie, 21 ans, tailleuse, célibataire, rue de Dix- nrude. Leyre, Gérard, 5 1/2 ans, chaussée de Menin. Gla- dv, Adelaide, 74 ans, sans pro fession, veuve Titeca, Henri, chaussée de Poperinghe. Van Mackelbergh, Léonard, 81 ans, sans profession, veuf Houssen, Eudoxie, rue des Plats. Vande- vyver, Berthe, 6 ans, rue de Ter- re. Vienne, Jeanne, 4 mois, rue de Lille. Dutlou, Gustave, 50 ans, ouvrier gazier, époux Labit, Léonie, chaussée de Pope ringhe. Verleure, Désiré, 22 mois, rue St Christophe. HUJS GESTICHT IN 1840. De alom wrmaarde Familie VER- D0NCK, Bandaghie.i) Orlhopédisien, vier maal gebrevetcerd voor breukbanden zon der staal en zonder él s'ique. Nrs der bre- velsloliG, 1175.12,207124, 101918. Leveranciers van ilen Staat, Burger- en Krijgshospitaal van Oostende, van ver scheidene Orthopedische Klinieken van het land en van het Ministerie van Oorlog. BREUKLIJDERS weest'op uwe hoede Laat u niet misleiden door al die verlokken de aankondigingen die wij dagelijks in alle gazetten aantreffen van personen, die zich als specialisten breukmeesters 0/ breukband makers willen doen doorgaan, en die van 't vak weinig of niet kennen en slechts banden- verkoopers zijn en zei Is nooit een brevet bekomen hebben Zwicht u van rondrei zende personendie u banden willen ver koopen, die op voorhand gemaakt zijn Laat u nooit zoo behandelen, want geen een ge neesheer zal die behandeling goedkeuren. Raadpleegt uwen geneesheer over ons systeem en kunde vooraleer u bij een ander te begeven. Vraagt honderde adressen van hinders en jongelingen door ons genezen. BREUKLIJDERS, wij drukken genezing zonder operatie omdat wij het werkelijk kunnen, kinderen en jongelingen worden gewaarborgd genezen, wij geven vijfduizend fianken aan gelijk wie het tegenovergestelde kan bewijzen Bejaarde lieden door zak-, navel- of'uit blijvende breuken aangedaan, alsook degenen die twee en driemaal eene mislukte operatie onderstaan hebben of die doo r kwakzalvers met alle soorten van oude stelsels mismees- terd zijn geweest, mogen zich altijd komen aanbieden, oogenblikkelijke hulp is hun verzekerd. Bijzondere huizen voor liet maken van buikbanden op maat voor vrouwen die lijden aan allerhande doorzakkingen van den buik, verplaatsende nier, enz. Wendt u dus naar onze al oud vermaar de huizen gekend door alle geneesheeren, alwaar gij ter trouw, eerlijk en met waar borg zult bediend worden. Misgrotiïngen. Zelfde Huis gelasi zich bijzonder met 't recht- maken vanalle misvormdelid- maten, zooals: misgroeiingen der ruggraat, armen, beenen en voeten. Bijzondere toe stellen om de hooge rug te doen verdwij nen de de slechte hou ding bij kin- ders. On zichtbare Cor sets om de misgroeiing der ruggraat te genezen noodig in dit geval. KOSTELOOZE RAADPLEGINGEN. Mr Honoré VERD0NCK, Hendrik Ser- ruyslaan, 1bij de groote post te Oostende, is sprekelijk alle Zaterdagen in het hoi el Den Gouden HoornSimon Stevens plaats, Brugge, van 9 lot 3 ure, ten zijnen huize den DinsdagWoensdag en Donder dag van ieder week. Op verzoek begeeft Mijnheer VERD0NCK zich ten huize van eeniedei en bij Morceau Van de Voorde, Dixmu- de steenweg 27, Yper en Jean Decroix te Zillebeke. Ten bureele dezes, Déclaration pour brassergereed gedrukt, aan genadigeu prijs. $UJ8!!CHT 1 I R.M.S."OLYMPIC 45,324 TONS^ WHITE STAR LINE voor New-York, Boston Canada Overtocht met de prachtige postboot «OLYMPIC» de grootste van heel de wereld (45.000 tonnen) Overheerlijke inrichtingen van derde klas Rechtstreeksche biljetten uit Antwerpen naar alia bestemmingen van Noord- en Zuid-Amerika bij F. Van den Abeele Co vroeger Fedor Berns Co '.econcessionneerde Algemeene Agenten 7», Lange Nieuwstraat, 7» ANTWERPEN.

De Weergalm (1904-1914) | 1913 | | pagina 3