SUNLIGHT BREUKEN i BISCUITS PAREIN Zaakwaarnemer, GENEZING ZONDER OPERATIE- Lijst dei* Apothekers Al. A. WLCkLSSUK, Etat-civil. zijn gedacht, alle vertrouwen zullen ingeven, in de vonnissen die in het toekomende zullen geveld worden en die de toepassing der wet waarbor gen. En, onder andere middelen, stelt het beheer voor, alle politieke elemen ten te verwijderen uit de samenstelling der rechtsmachten, beslissende over de zedelijke oorzake van vrijstelling, de eenige waarmede ik me wensch bezig te houden, liet vervangt de poli tieke gemachtigden, die er thans deel van maken, door magistraten of' amb tenaren. Mijnheeren, wat mij aangaat, ik I denk, dat het zinsbedrog is, van te ge- 1 looven dat de militieraden meer ver- I trouwen zullen inboezemen aan de be langhebbenden, omdat ze samengesteld zijn uit personen die uit reden van hun ambt zich niet met politiek zouden moeten bezig houden. In gróndbegin, hebben de opstellers van het wetsvoorstel misschien gelijk, maar, met ter daad, is het onloochen- baar dat onze magistraten en beamb ten, zooals bijna alle Belgen, verbin dingen hebben met de eene of de an dere politieke partij. M. Lorand. Het is dikwijls daarom dat ze genaamd zijn. i ,1/. Nolf. En zooals geheel wel mijn geëerde collega, M. Lorand, het z 'gl, het is geheel dikwijls uit reden van diensten aan de eene of de andere politieke partij bewezen, dat ze hunne benaming te danken hebben. Wat er noodig is, volgens mijn gedacht, indien men het meeste gezag mogelijk aan de beslissingen der betwistbare rechts machten wil geven, 't is niet te zoeken om alle politieke elementen ervan te verwijderen, maar, integendeel, de vertegenwoordiging van verscheidene zienswijzen te midden dier rechts- machten te verzekeren, die, met de eenede andere na te zien, aan de be langhebbende alle waarborgen zullen geven, die zij met alle recht ervan mo gen verwachten. Hetgeen, aan het gezag van gelijk welke rechtsmachten schaadt, hel is hunne eigenzinnigheid en het is om dat de eigenzinnigheid in de samenstel ling der rechtbanken een kwaad is, dat onze handelaars, volstrekt ervaren lie den, zich zien verstaan om de verte genwoordiging van verscheidene ge dachten in het midden hunner han delsrechtbanken te verzekeren, en het is om dezelfde reden, dat we in meer derheid zijn geweest, hier in deze Ka mer, om de grondregel der evenredige vertegenwoordiging, der kiezingen, voor de werkrechtersraden vast te stellen. En dat het me toegelaten weze, hier de woorden te herroepen, welke ter dezer gelegenheid, de geëerde M. Car ton de Wiart, thans minister van justi tie, uitsprak, in zitting van 28 Januari 1909 Indien er, in 't midden van den raad, zegde hij, vertegenwoordigers van verscheidene groepen zijn, de eene de andere "naziende, ehwel, des Ie beter zij zullen de eenen tegenover de anderen een invloed uitoefenen, waarvan het gerecht zelve zal genieten. Vergeten we nooit, dat het hier rechtbanken geldt, en, wanneer het, het inrichten van een rechtbank geldt, het eerste werk is aan de te rechtigen, alle waarborgen van onpartijdigheid en recht te verzekeren. En het is in dit gedacht, dat, indien'het gewone recht banken geldt, niet gekozene rechtban ken, maar rechtbanken samengesteld door het beheer, dit in alle arrondisse menten vermijdt, eigenzinnige recht banken samen te stellen. Mijnheeren, de geëerde M. Carton de Wiart, bedroog zich waarschijnlijk in zake den eigentlijken toestand no pens de samenstelling der rechtban ken maar ik onthoud niettemin zijne verklaring, die tot steun dient van het stelsel dat ik voorhoud. M. Carton de Wiart, minister van justitie. En de gedurige toepassing van het Beheer. M. Nolf. Mijnheeren, hetgeen bescheiden. Eene onverwachte verschijning hielp het meisje uit de verlegenheid daar kwam Michiel,de oude schaapherder. De grijsaard had reeds het huwelijk van Bodewijk met Josepha vernomen. Hij zag Karei naar de hoeve van den schepen gaan, en, bekommerd over het lot van den jongeling, dien hij zoo lief had, wandelde hij in de nabijheid van Josepha's woning. Bij het afscheidnemen drukte Karei de hand der goede Jeanne Wees mijner gedachtigik ook zal u niet vergeten, sprak hij. Het meisje antwoordde niet, maar uit haar oog rolde den jongeling een traan op de hand, die bevend in de hare lag. Vaarwel, zuchtte zij eindelijk en verdween in de richting der hoeve van den schepen, van welke zij slechts eenige stappen verwijderd was. VI. Zoodra de grijze schaapherder zich met Karei alleen bevond, greep hij de hand zijns vorigen meesters en sprak K irel, er is u meer geluk overge komen dan gij beselfen kunt. Celuk viel Karei den herder in de rede. Michiel, wat wilt gij zeg gen Cij drijft de spot met mijne ram pen. Wantrouwige jongen, wat moet uw hart verbitterd zijn om zoo tot den rechtsmach- nog grootelijks waar is voor de ten, is het misschien voor de rechtsmachten beslissende in zake van militie, want in deze zaak, zijn de daden v.an begunstiging veel meer te duchten het verlangen om genoegen te doen o( om dienst te be wijzen, doet soms de regels der sterk ste onpartijdigheid buigen. Hier ook, zal de achterdocht uit de eigenzinnigheid geboren worden, en het is deze dat men moet doen ver dwijnen. Op deze zienswijze, verheug ik mij niet, met de nieuwigheden die ons voorgesteld zijnniet een der voorgedragen voorschriften geeft me voldoening nopens de zienswijze yan het voorstel dat ik voorhoud, want zij hebben voor gevolg de keus van het begeer samen te trekken, die zal ge houden worden magistraten en beamb ten te noemen, aangewezen door het artikel, waren zelfs allen van het zelfde gedacht. Ik geloof, volgens mij, gezien gemis aan beters, dat men ons aan de tegen woordige samenstelling der militie raden zou mogen houden, tenzij den officier te vervangen door een magi straat, de vrederechter van het kan ton ofwel een rechter der rechtbank van eersten aanleg die de bedieningen van voorzitter zou vervullen, en hem tot bijzitters, geven, de twee politieke mandatarissen die er tegenwoordig deel van maken een provinciaalraadslid en een lid van het schepencolegie van het gebied, met uilzondering van aan het Beheer te vragen, deze twee poli tieke mandataiissen niet uit een zelfde politieke partij te kiezen. Ik heb zegd. vuil dienst zijnde ZONDAG it JUM 1913 Di KMI! DE STRAAT, n" 68, 1 PER. ouden Michiel te spreken, die u meer lief heeft dan al andere menschen op aarde Als kind suste ik u op mijne knieën in slaap als knaap leefdet gij met mij op de heide. Daar heb ik u de bloemen ca kruiden die ik het meest beminde en die den mensch het nut tigst zijn leeren kennen; en wanneer 1 de avond viel, eer wij met onze kudde huiswaarts keerden, dan toonde ik u de fraaiste sterren in het blauwe lucht gewelf dan vertelde ik u de wonder lijke dingen die ik van mijn grootvader vernam, en-zoo hebt gij mij lief ge- I kregen, gelijk ik u beminde. En zou den oude Michiel met u den spot drij ven, terwijl voor de eerste maal uw jong hart van smart ineenkrimpt? Neen, mijn kind, ik wil u integendeel eene 1 geschiedenisverhalen, die u de uitge strektheid van het geluk dat u over kwam zal doen waardeeren. i Ik weet dat gij mij liet hebt, Mi- chiel, maar wat heeft uw verhaal ge- I meens met mijn ongelukkig lot Alles antwoorde de grijsaard, die de erfelijke bijgeloovigheid zijner familie in de eenzaamheid des velds nog zoodanig aankweekte, dat hij eer tot eene hem alleen bekende geesten wereld, dan tot het werkelijke leven scheen te belmoren. II spreek van de geschiedenis der Vermaarde Hoeve. I Wordt voortgezet. ZZ EL El F» Het is gevaarlijk scheikundige mengsels j te gebruiken in bet huis houden. Voor ieder huishou delijk gebruik is Sun- li£bt-Zeep zonder weer ga- Zij bezit zulke won derbare eigenschappen dat al de buismoeders der wereld ze metgeest- drïft aangenomen heb ben. SUNLIGHT Zeep Cmmmlm Mijnheer M. MEIER, tandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOORLOOPIG niet meer naar Yper zal kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kunnen zich begeven in zijn huis, te Kortrijk, h?ek der Moeskroen- straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren 1 Meier verwittigd, kan men dezelfde dag, 's namiddags uit Kortrijk ver trekken met de kunstige tanden. (iroote Prijs Zoekt eenige groote en kleine ka pitalen op eerste klasse hypotheek te plaatsen. S. P. D., Agence Star, Stroostraat, 22, Brussel. f0 Los Declarations du 6 au ij Juin Naissances Madelein, Jeanne, chaussée de Dickebusch Grahayj Jean, rue au Beurre. Neirinck, Em ma, yuai (OuesL.) Simoons, Irene, rue d'Elyerdinghe. Bon- duwe, Arthur, Bellewaerdestraat. Mariage Schepmans, Augustin, mecani cien a Anvers, et Labaere, Made leine, tailleuse, a Ypres. Décès Cooren, Entile, 20 ans, mecani cien, célibataire, rue Grimminck. Geeraert, Liévin, 84 ans, sans profession, veuf Rustin, Benoite, rue Carton. Glarebout, Euge nie, 49 ans, sans profession, épou- se Deknudt, Henri, rue de Lille. Joseph, Julien, 65 ans, tapis- sier, célibataire, rue de Menin. Dethoor, Andrée, 23 ans, sans profession, célibataire, rue Courte du Marais. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM. Yper, drukkerij LAMBIN-MATHEE. Dixmudeslraat, 53 HUIS GESTICHT IN 1840. he alom vi rmaanlr Familie VER- DUNCK, Band-igi ten (I thopédisien, vier maal gebrevciend voor breukbanden zon der staal en zonder él s >que. Ars der bre- veis 75746, LI 7532, 207124, 161918. Leveranciers van den Staat, Burger en Krijgshospitaal van Oostende, van ver scheidene Orthopedische Klinieken van het land en van het Ministerie van Oorlog. BREUKLIJDERS weest op uwe hoede Laat u niet misleiden door al die verlokken de aanl&ndigingen die wij dagelijks in alle gazetten aantreffen van personen, die zich als specialisten, bieukmeestersol breukband makers willen doen doorgaan, en die van 't vak weinig of niet kennen en slechts banden- verkoopers zijn en zel/s nooit een brevet bekomen hebben Zwicht u van rondrei zende personen, die u banden willen ver- koopen, die op voorhand gemaakt zijn Laat u nooit zoo behandelen, want geen een ge neesheer zal die behandeling goedkeuren. Raadpleegt uwen geneesheer over ons systeem en 'kunde vooraleer u bij een ander te begeven. Vraagt honderde adressen van hinders en jongelingen door ons genezen. BREUKLIJDERSwij drukken genezing zonder operatie omdat ivij .het werkelijk kunnen, kinderen en jongelingen worden gewaarborgd genezen, wij geven vijfduizend fianken aan gelijk wie het tegenovergestelde kan bewijzen. Bejaarde lieden door zak-, navel- of uit blijvende breuken aangedaan, alsook degenen die twee en driemaal eene mislukte operatie onderstaan hebben of die doo r kwakzalvers met alle soorten van oude stelsels mismees- terd zijn geweest, mogen zich altijd komen aanbieden, oogenblikkelijke hulp is hun verzekerd. Bijzondere huizen voor het maken van buikbanden op munt voor vrouwen die lijden aan allerhande doorzakkingen van den huik, verplaatsende nier, enz. Wendt u dus naar onze al oud vermaar de huizen gekend door alle geneesheeren, alwaar gij ter trouw, eerlijk en met waar borg zult bediend worden. Misgrjeiïng-en. Zelfde Huis gelast zicli bijzonder met 't reeht- maken van alle misvormdelid- maten, zooals: misgroeiingen der ruggraat, armen, beenen en voeten. Bijzondere toe stellen om de tfooge rug te doen verdwij nen de de slechte hou ding bij kin- ders. On zichtbare Cor sets om de misgroeiing der ruggraat te genezen noodig in dit geval. KOSTELOOZE RAADPLEGINGEN Mr Honoré VERDONCK, Hendrik Ser- ruyslaan, 1bij de groote post te Oostende, is sprekelijk alle Zaterdagen in het hoiel Den Gouden lloomSimon Stevens plaats, Brugge, van 9 tot 3 ure, ten zijnen huize den DinsdagWoensdag en Donder dag van ieder week. Op verzoek begeeft Mijnheer VEBÜONCK zich ten huize van eeniedei en bij Morceau Van de Voorde, ÏHxmu de steenweg 27, Yper en Jean Decroi, Zillebeke. te Ten bureele dezes. Declaration pour brasser, geret-d gedrukt, aan genadigt-u prijs I S£D£POM£tROMEf?K I R.M.S. OLYMPIC" 43.324 TONS±1 WHITE STAR LINE voor New-York, Boston Canada Overtocht met de prachtige postboot OLYMPIC de grootste van heel de wereld (45.000 tonnen) Overheerlijke inrichtingen van derde klas Rechtstreeksche biljetten uit Vntwerpen naar alt# bestemmingen van Noord- en Zuid-Amerika bij F. Van den Abeele Co vroeger Fedor Berns Co Ceconcessionneerde Algemeene Agenten 7», Lange Nieuwstraat, 7» ANTWERPEN.

De Weergalm (1904-1914) | 1913 | | pagina 3