BREUKEN wmMimmmmmmmmm Rijwiel&Motofabriek "Scaldis BISCUITS PAREIN GENEZING ZONDER OPERATIE. ZONDAGRUST March'é d'Ypres. De geldspelen §>n vriend van den vooruitgang. Diefstallen op de treinen. Een omzendbrief. Lijst der Apothekers .18 E. GUM KXT. IVfiKVlCk. Etat-civil. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM. Fabriek en Bureelen 22, Bleekerijslraai, Antwerpen. Eindigen wij met de leerlingen, den bestuurder en de onderwijzers harte lijk, geluk te wenschen over de beko- .mene schitterende uitslagen en bedan ken wij de wakkere leeraars, die eens te meer bewezen hebben dat zij het verstandelijk peil in onze kostelooze stadsjongensschool heel hoog weten te houden. Maandag om .1 ure, voor eene talrijke menigte werden de prijzen uitgereikt aan de leerlingen der kostelooze stads meisjesschool. Onder de overheden, die de plech tigheid voorzaten, bemerkten wij de heeren Burgemeester, D'Huvettere, I Bouquet, raadsleden, M. Gorrissen, eere-sekretaris, G. Vidor, sekretaris, j .1. Marien, kantonale schoolopziener en verscheidene gemeenteonderwijzers, j De stadsharmonie, door den heer Wittebroodt bestuurd, voerde ver scheidene stukken uit, diezeef wel be vielen. De afroeping der vele prijzen werd onderbroken door het zingen van eenen koorzang Morgenstond, met eene volkomene zekerheid uitgevoerd en door een tooneel Industries de la Belgique, dat echt puik was, met kunst en schranderheid vertolkt werd en heel de zaal in geestdrift bracht. Die plechtigheid heeft een diepen indruk nagelaten. Onze beste gelukwenschen aan Me vrouwen de Bestuurster en Onderwij zeressen over de bekomene goéde uit slagen en onze levendige bedankingen voor de goede zorgen, die zij overvloe dig aan de kinderen der werkende klas besteden. Onze meesters hebben over eenige jaren de meest strenge wetten uitge vaardigd tegen het spel te Oostende, Blankenberghe, Spa, enz. Zij hebben die badsteden heel ten onder gebracht en zien nu dat ze hunnen vinger in hun eigen oog gestoken hebben. Nu gaan ze die spelwetten wat verzachten. 't Wordt hoog tijd. Hadden die wijze mannen het spelen om geld in onze badsteden onder zekere voorwaarden toegelaten, dan zouden zij eenige mil- lioenen meer inkomsten voor destaats- kas gehad hebben en nu wat minder in de krot zitten. liet Loqpertje.- Zie, dal Loopertje of Petit Coureur, zooals men dat in 't Fransch zegt, dut is een spel dat zou moeten verboden worden omdat de bazen die het uitba ten, en er 15 tot 40 fr. daags en meer mee verdienen, de werklieden eenvou dig ruineeren. De overheden der groote steden zijn er te Brussel al voor bijeengekomen om maatregelen te beramen. Maar het schijnt dat het ding geen waagspel, maar een spel van behendigheid is, en dat ze geene wetten vinden om het af te schaffen. Nu hebben ze besloten, daarop eene groote belasting te zetten zoo maar 20.000 fr. per jaar en per spel, in eens en op voorhand te beta len. Die belasting zal voorde gemeenten nog al wat opbrengen. In vele herber gen, waar 3, 4, 5 en meer van die spe len bestaan zullen zij van zelf verdwij nen. Niet overal echter. De weinige plaatsen die overblijven, zullen echte speelhuizen zijn, waar de liefhebbers zullen bijeenkomen om ongestoord hun geld te kunnen verspelen, vermits de wet liet, niet verbieden zal. Kom, kom De gemeentebesturen zullen er goed bij varen en het getal joopertjes en loopertjesliefhebbers zal verminderen. kinderen kunnen doen helpen Met de verstandelijke ontwikkeling schijnt het boerken weinig mee in te zitten. De boeren zijn al geleerd genoeg, zegt hij met zelfvoldoening. Een geleerde boer is geen boer meer en hij boert achter uit, voegt hij erbij. 't Is jammer dat de keersesnutters al uitgevonden zijn en maar zoo weinig meer gebruikt worden. Boerken van Brussel zou kunnen een brevet vragen. Groote Prijs HUIS GKSTICHT IN 1840 LH; alom v. i maarde Familie VER- DUfilGK, Band.igi len Orihopedisien, vier maal gem eveteeid voor breukbanden zon der slaa1 en zonder él snqiie- Ars der bre vets "roïïti117532, 207124, 151918 Leveranciers van den Staat, Burger en Krijgshospitaal van Oostende, van ver scheidene Orthopedische Klinieken van liet land en van het Ministerie van Oorlog BREUKLIJDEBS weest op uwe hoede Laat u niet misleiden door al die verlokken de aankt ndigingen die wij dagelijks in aKe gazetten aantreffen van personen, die zich als specialisten bi eükmeesters of breukband makers willen doen doorgaan, en die van 7 vak weinig of niet kennen en slechts handen- verkuopers zijn en- zel/s nooit een brevet bekomen hebben Zwicht u van rondrei zende person n, die u banden willen ver koopen, die op voorhand geihaakf zijn Laat u nooit zoo behandelen, want geen een ge neesheer zal die behandeling goedkeuren Baad pleegt: uwen geneesheer over ons systeem en kunde vooraleer u bij een ander te begeven. Vraagt houder de adressen van tinders en jongelingen door ons genezen BREUKLIJDERS, wij drukken genezing zonder operatie omdat wij het werkelijk kunnen kindereu en jongelingen worden gewaarborgd genezen,wij geven vijfduizend fuinkcu aan gelijk wie het tegenovergestelde kan bi wijzen Bejaarde Heden door zak-, navel- of uit blijvende breuken ■omgedaan, alsook degenen die twee en driemaal eene mislukte ópei utie onderslaan hebben of die door kwakzalvers met idle soorten Van oude stelsels mismees- terd zijn geweest, mogen zich altijd komen aanbieden, oóyenblikkelijke hulp is hun verzelei d. Bijzondere huizen vo'oi liet maken van buikbanden op maat voor vrouwen die lijden aan allerhande doorzakkingen van den huik, verplaatsende nier, enz. Wendt u dus naar onze al oud vermaar de huizen gekend door alle geneesheei en. alwaar gij'ter trouw, eerlijk en mei waar borg zult bediend worden Misgroeiïrjgan. Zeilde li u's gelast zich bijzonder met 'l recht maken ran alU uiisvortiideliil- maten, zooals misgroeiingeii der iuggra.il, armen, been en en voeten B ij zonder e loc- stel len om de hnoee rog Ie doen verdw j- nen de' de slechte hou ding Lij km- di rs. On z chlbare hor- sets om do misgfoeiing der ruggraat le genezen noodig in dit geval. KOS TELOOZE BA A DPLEGIRGER MrBonoré VERDOIWK, Hendrik Ser- rugslaan, 11bij de groote post te Oostende, is sprekelijk alle Zaterdagen in het lunet Den Gouden lloorn Siinon Stevens- plaats, Brugge, van 9 lot. 3 ur-e. ten zijnen huizeden Dinsdag. Woensdag en Donder dag van ieder weel, Op verzoek begeeft Mijnheer VKKPONTK zich ten huize van eeniedei Wij lezen in de briefwisseling van Brusselaar aan de Volkstribuun van 2 dezer Boerken Van Brussel, dat van de beruchte groep der XIII deelmaakt, verzekerde dat het verplichtend on derwijs niets anders dan schadelijk kan 1 zijn voor de bevolking van den buiten. Waar zal men de noodige koewach ters halen vraagt de wetgever van Stekene. En dan nog, hoe zullen 'de kleine boeren zich noch door hunne" 't Gaat goed op onze ijzeren wegen. Er worden pakjes reisgoed gestolen dat het een plezier is. Sedert het begin van dees jaar heeft het ijzerenwegbe- stuur al meer dan 200,OÜU fr. schade vergoeding betaald aan bestolen reizi- geis, en deze som vergroot van dag tot dag. liet bestuur heeft het verantwoorde lijk personeel verwittigd dat het de schadevergoedingen voor die diefstal len geheel of gedeeltelijk zal moeten zelf betalen. Ook de statieoversten en onderoversten hebben eenen omzend brief gekregen, waardoor zij aangezet worden, goed op hunne plichten van rechterlijke waakzaamheid te passen. Die omzendbrieven zijn maar plaas ters op een houten been. Het ijzeren- wegbestuur zou veel beter doen, het getal zijner policieoiïiciereu te vergroo- ten, dat belachelijk klein is. Het zou ook moeten eene reizende policie in stellen, die nu nog niet bestaat. Het weet genoeg op welke lijnen er meest gestolen wordt, want bet duidt genoeg zaam die lijnen aan in zijne berichten aart.het personeel. Het zou ook moeten het voorbeeld volgen van sommige vreemde besturen die op de lijnen, waar cle dieven hel liefst werken, een bijzonder personeel voor de reisgoed- wagens aanstellen, dat niet verplicht is, evenals onze treinwachters alle vijf minuten zijnen post te verlaten. Maar 't is waar. Unze besturen hou den van besparingen te doen om el ders het geld dubbel en dik uit te geven. mxtmtmtmtsss *nïm en verzoekt ons aan te konduen dat Mr en Mme MEIER, chirur- gijnen-tandmeesters specialisten, 2, hoek der Moeskroenstraat, te Kor- trijk, zullen afwezig zijn, van 31 Juli tot 1-September. van dienst /.ijndc ZONDAG PI OOGST 1913 MEENENSTR.AAT n°6, VPER De Libre Wervicquoise op den prijskamp van Gent. De turnersmaatschappij Lu Libre Wervicquoise heelt deel genomen aan de internationale .turnerswedstrijd, welke plaats had te Gent op 15 en 16 Oogst ter gelegenheid van het XXX Ve Belgische turnersfederaalfeest De Wervicksche maatschappij heeft eene eerste prijs van uitmuntendheid behaald in den prijskamp van sectiën - (werktuigen) een prijs van uitmun tendheid. in den prijskamp van geza- mentlijke werkingen met voorwerpen en een prijs van uitmuntendheid in 1 den prijskamp voor pyramieden. Het is een ware triomf. Eere aan den leermeester, M. Leon BilliardEere ook aan de dappere turners die noch moeite, noch tijd be spaard hebben, 0111 in den internatio nale prijskamp van Gent, de goede faam der maatschappij te doen waar- deeren Declarations du 8 au 14 Aoüt. Naissances Viaene, Auguste, rue des Plats. Geeraets, Mariette, rue des Ghiens. Bailliu, Marie, chaus- sée de Dixmude. Alleweireld, Roger, rue Eigenheerd. Beha- gue, Albert, rue Notre Dame. Lussaert, Claire, rue du Gerf Rou ge..— Dehem, André, rue S' Ni colas. Van den Driessche, Gra ce, rue de la Bouche. Timmer man, Gilbert, chaussée de Menin. Manages Debóeüf, Charles, éclusier a A li vers, et Vandecasteelé,Irma, saus profession, a Ypres. Becquaert, Robert, jardinier-tleu riste, et Faes, Alice, lingère, a Ypres. Verdoend, Maurice, ouvrier en velos, et Wyckaert, Alphonsine, journalière, a Ypres. Maerten, Maurice, instituteur, a S'-Michel- lez-Bruges, et Vandeputte, Marie, sans profession, a Ypres. Viaene, Alphonse, ouvrier en vé- los, et Nolle!, Marie, sans profes sion, a Ypres. Décès Decad t, Georges18 ans, d iaman- taire, chaussée de Dickebusoh. Dethoor, Victor, 54 ans, ouvrier gazier, époux Pannekoucke, Julie, cimetière S' Jacques. en bij Morceau Van de Voorde, Dixmu de steenweg 27, Yper en Jean Decroix te Zillebeke. 55 Naamlooze vennootschap Kapitaal 500,000 frqnken. Bestuurder Jos. VAN DER WIELEN. AFDEELING 1. Fabricatie van rijwielen in alle soorten en aan alle prijzen. Fijne afwerking, sierlijke modellen, 2 jaren waarborg tegen alle fouten van constructie, behalve de normale sleet der banden. Laatste nieuwigheden. Luxe rijwielen met ringvormige loopvlakken door ons gebreveteerd in 191 I en sinds door andere huizen nageaapt. Wacht u dus voor de namaaksels, want de meesten dezer zijn slecht. Fabricatie van motorrijwielen, speciaal gebouwd voor de Belgische wegen 2 en 2 3/4 H. P. met of zonder vrijloopenden motor. Talrijke prijzen in regelmatigheids- en snel- heidskoersen, op effen of bergachtige wegen. Catalogen gratis op aanvraag. Meer dan 700 agenten in het land. Goede agenten ge vraagd waar nog niet vertegenwoordigd. AFDEELING II. Artiekels voor rijwielhandelaars. Groote voorraad van stukken en garnituren merk Drijtand (ziet afbeeldsel hierboven) en B. S. A., kettingen Renold en ppleby, zadels Nagel, Christy en .Brooks, naven Aigle, Eadie en Torpedo, remmen Bowden en Tourist, banden Englebert, raccords, buizen en alle andere toebehoorten in alle soorten en prijzen. Prijzen buiten alle concurrentie. Algemeen agentschap' der be roemde Solar lantaarns. Prachtige geillustreerde cataloog, uitsluitend voor rijwielmakers, gratis op dezes aanvraag. AFDP7EL1XG III. Polijsten, verkoperen en vernikkelen van alle metalen. Ver lakken van alle voorwerpen en in alle kleuren. Grootste inrichting van het vlaamsche land. Rap en onberispelijk werk. Zeer lage prijzen voor kwantiteiten. if aoooooooo I- O W O O VO O Cï (?1 00 O CO 00 O SM TM GT O T-i co G KV CuO 20 O 20 O O O O O r-ch-oo 20 o 1 - 1— o o r- o 'M - t?l O ?1 OO Ol OO a a o <D u Ui (jp 0 V- r 0 0 D CO 'O CT W 0 0 G U £3 u. C/3 o >033 S ui C o~® o «U R.M.S."OLYMPIC 45524 TONS^ WHITE STAR LINE voor New-York, Boston Canada Overtocht met de prachtige postboot «OLYMPIC» de grootste van heel de wereld (45.000 tonnen) Overheerlijke inrichtingen van derde klas Rechtstreeksche biljetten uit Uitwerpen naar alle bestemmingen van Noord- en Zuid-Amerika bij F. Van den Abeele Co vroeger Fedor Berns Co Ceconcessionneerde Algemeene Agenten 72, Lange Nieuwstraat, 7a ANTWERPEN.

De Weergalm (1904-1914) | 1913 | | pagina 3