BREUKEN Rijwiel Motofabriek ''Scaldis,, ZOü'JDAQlOS \NY^X GENEZING ZONGEN OPERATIE Fi'iiihliefien ie Stomen. l'rinses Louise. Lijs! <lei- Apothekers lil. A. WtiCKIiSSliii, Etat-civil. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM. Fnbriek en Buroeien 22, Bleekenjslraal, Antwerpen. In den naclil van Zondag op Maandag hebben kwaaddoeners in" den hof van M. Masquelier, op Gruyseecke, dertig kilos appels en peeren gestolen. Fruif- boomen werden verwoest. Denzelfden nacht werd eene derge lijke diefte gepleegd te Gheluvelt. De gendarmerie van Komen heeft een onderzoek ingesteld. Men weet dat prinses Louise van Coburg, ongeveer eene maand gele den, twee Oostenrijksche advokaten naar ons land zond, die zij 'gelast had, te Brussel eene minnelijke schikking te treffen, in zake de regeling der na latenschap van haar vader, wijlen ko ning Leopold II. Haar schuldeischers zaten haar op de hielen en zij wilde kost wat kost geld aanschaffen, ten einde zich voor een poos weer van deze lastige bezoekers te kunnen ont slaan. Das heeft het bericht over de mis lukking der stappen van deze twee vreemde rechtsgeleerden bij onzen Minister van Justicie den tijd gehad om de ronde der pers te maken, of prinses Louise doet andermaal van zich spreken, dezen keer naar aanlei ding van aanzienlijke aftroggelarijen die zij ten nadeele van twee rijke Duitschers, den heer Inhoffen, advo- kaat te Berlijn, en den heer Schnee- manti, ingenieur te Hamburg, zou ge pleegd hebben. Deze twee slachtoffers hebben bij het parket van Weenen een klacht in gediend en vragen niet minder dan de ohmiddeiijke aanhouding van prinses Louise. De Duitsche pers wijdt heele kolom men aan deze opzienbarende zaak en roept te dezer gelegenheid nog eens de aandacht van het publiek in op de dra matische ontvluchting van prinses Louise uit de gezondheidsinrichting in den omtrek van Dresden. Verder deelt zij verschillende bijzonderheden mede over de manier waarop de prinses de twee rijke Duitschers om den tuin wist te leiden. De ergst getroffene in deze ophefma kende zwendelarij is de heer Inhoffen, zoon van een zeer welstellende familie uit Pruisen. De heer Inhoffen leerde prinses Louise kennen in 1909 te Berlijn. Hij was toen 23 jaar oud, hij had zijn stu diën in de rechtsgeleerdheid geëindigd en was pas gehuwd met een meisje uit Pruisen. Daar de heer Inhoffen met zijn jonge vrouw de reis rond de wereld wensch- te te maken, wilde hij vier zijner schoonste paarden verkoopen, die hij te zamen 25,000 mark had betaald. De koopster dezer paarden was prinses Louise. Zij eigende zich de prachtige dieren toe voor 20,000 mark, zijn ontsteld gezicht als in een droom. Hij dacht aan zelfmoord maar op den eigen oogenblik herdacht hij ook zijne echtgenoote, zijne jongste kinderen. Neen, ik wil leven, riep hij nog maals opspringend uit. Leven, niet meer om rijkdommen te vergaren, niet uit heerschzucht, maar om een stukje brood voor vrouw en kind. Op dien oogenblik ging de kontoor deur open. Het was moeder Vander- molen, die gewacht had op de komst van hare echtgenoot, dien zij niet te huis wisten daar zij gerucht op het kantoor hoorde, had zij de lamp op genomen om te zien wat er gaande was. Nu stond zij daar,dearme vrouw, met. opengespalkte oogen en verbluft gelaat. Hemel wat is hier gebeurd riep zij, Vandermolen, uwe oogen vonkelen als vuur en uwe haren zijn wit als sneeuw Het zien zijner vrouw veranderde den aard zijner ongesteltenis. Hij sloeg de armen om den hals zijner echtgenoote: Ach hoe ongelukkig heb ik u ge maakt, Elisabeth, sprak hij.. Waar is nu de bruidschat, die gij mij aan bracht Waar is mijne fortuin Waar zijn mijne schoone erfelijke goederen Waar is het geld dat arm en rijk mij toevertrouwde Ach waarom bleef ik niet eenvoudig boer, waarom moest ik handel drijven en bankier spelen waarom spoorde ik mijne kinderen die zij op papier betaalde en verkocht ze dan onmiddelijk weer verder voor 10,000 mark tegen gereed geld. Haar nieuwe kennis werd spoedig een goede vriend. Onder stroomen van tranen vertelde zij den jongen dok ter haar droevig lot en het jeugdige echtpaar was door deze geschiedenis diep geroerd. Eerst stond de heer Inhoffen prinses Louise met kleine bedragen bij, maar deze liepen spoedig tot aanzienlijke sommen. Hij gaf haar dan al het geld dat hij te zijner beschikking had en toen zijn rechtstreeksche middelen uitgeput waren, beleende zijn jonge vrouw haar schitterende sieraden. Zoo leenden zij aan prinses Louise 100,000 mark, waarvoor deze de jaarlijksche lijfrente van 50,000 fr. die zij van koning Albert ontvangt, als waarborg gaf. Het vertrouwen van den heer Inhof fen in prinses Louise nam met den dag toe naarmate zich de noodwendig heid deed gevoelen, verkocht, hij de eene hypotheek na de andere. Hij ver pandde ten slotte zelfs voor 137,000 mark het aandeel in de fabriek van zijn overleden vader en reikte deze som aan zijn beschermelinge over, die hem de stellige verzekering gaf dat zij dit aandeel, met behulp van een kostbaar stel pelsen dat zij nog te Weenen be zat, binnen de acht dagen zou inlossen. Van deze belofte kwam natuurlijk niets terecht, maar dat belette den heer Inhoffen nochtans niet voort te gaan met vertrouwen in de dochter van wijlen Leopold II te stellen en tot een bedrag van 1 miljoen wissels voor haar te teekenen, wat hem ten slotte in de onmogelijkheid stelde zijn eigen kosten nog te betalen, en hem duide lijk verplichtte, met zijn vrouw en zijn twee kinderen van 5 tot 10 fr. per dag te leven. Zal het Parket van Weenen nu ge volggeven aan den eisch van den heer Inhoffen en prinses Louise en haar vriend Mattachich, die steeds gereed staat om haar geld mede te helpen op doen en aan wie, naar het schijnt, in dit geval weer de grootste schuld moet toegeschreven worden, in echtenis laten nemen Wij gelooven het niet. Als men mag voortgaan op de berichten die van ginder komen, zou de Oostenrijksche overheid geweigerd hebben aan het verzoek tot gevangenneming der kla gers te voldoen en verklaard hebben dat er alleen een strafrechterlijke ver volging tegen de adellijke betichte zal geopend worden. Intusschen verblijft de ongelukkige prinses Louise, die thans 55 jaar is en zich in het leven als een onwetend kind, zonder wilskracht en bijna zon der verantwoordelijkheid schijnt te gedragen, in eén hotel in Baden, waar zij voor de 15 vorstelijk ingerichte ka mers en het pensioen dat men er haar verleent, 1000 kronen per dag betaalt, terwijl allen die haar vroeger geld leenden, maar door de afwijzing van haar eisch te Brussel de laatste hoop niet tot werken aan Helaas ik liet ze als heeren opgroeien de opvoeding, die ik hun gaf, was boven hunnen stand. Hoovaardij stortte mij in het verderf en nu zijn wij reddeloos ver loren Maar wat is er geschied waagde eindelijk de vrouw te vragen, i Onze Jeanne trouwt en Rinkhout eischt, haar kapitaal terug Is het anders niet troostte de vrouw ik meende dal; er een nieuw ongeluk gebeurd was dit moesten wij immers verwachten Bedaar, en tracht er eens goed op te slapen; de nacht bezwaaart, maar den morgenstond brengt goeden raad. Wij mogen nu den moed nie.t laten zinken onze kinderen j worden groot; moeten wij onze levens- wijze varanderen, dat zullen wij. De schepen bracht een vreeselijken nacht door. In ongekende foltering- woelde hij op zijne legerstede. Nu gaf hij zich aan wanhoop over dan weer j zocht hij in gedachten naar een red- middel, tegen den morgen viel hij in slaap. De morgenstond bracht wel geen goeden raad, gelijk moeder Vander molen het noemde, maar toch eenige helderheid in de denkbeelden. De be zwaren schenen den schepen lichter. Wordt voortgezet. hebben zien verzwinden om nog ooit in het bezit van hun eigendom en hun verwachte belooning te geraken, thans den rug toekeeren en verlaten. Viiii dienst zijnde ïXLNÜAti 7 SEPTEMBER 1913 DKMUDRSTRA.iT, lis. YRER. en bij Morceau Van de Voorde, Dixmu- de steenweg 27, Yper en Jean Decroix te Zillebeke. Naissances Kerrinckx, Irène, Zaalhof. Gofl'yn, Fernand, rue de Terre. Manages Bartier, Maurice, mecanicien, etGisquiere, Jeanne, dentellière, a Ypres. Desreumaux, Urbain, bourrelier, a Comines, et Pinte ion, Marguerite, tailleuse, a Ypres. Décès Pinceel, Henri, 73 ans, magon, époux Debruyne, Octavie, Gloitre S' Martin. Odoux, Jean, 72 ans, sans profession, veuf Élamant, Amélie, rue Longue de Thourout. Eeckhout, Désiré, 67 ans, jar- dinier, veuf Devos, Julienne, époux D'huysser, Marie, rue d'EI- verdinghe. Demoyer, Made leine, 1 an, rue des Plats. Van- decasteele, Hermance, 42 ans, sans profession, célibataire, cbaussée de Poperinghe. Du- ran, Octavie, 69 ans, dentellière, épouse D'hondt, Alphonse, Mar- ché au Bétail. HUIS BESTIP UT IN 1840 Ue alom v< rmaanli* Familie V KR- DONCK, Bandagi ten Orthopedisten, - viei maal gehrevelecnl breukbanden zon der staa1 en zonder s ique. Ars der bve vets 75746, 1ITiJü, 2;i7 124, 161918 Leveranciers van den Staat, Burger en Krijgshospitaal van Oostende, van ver scheidene Orthopedische Klinieken van het land en van het Ministerie van Oorlog. BREUKLIJDERS weest op uwe hotide Laat u niet misleiden door al die verlokken de aankondigingen die wij dagelijks in alle gazetten aantreffen van personen, die zich als specialisten breukmeesters0breukband makers willen doen doorgaan, en die van 'l vak weinig of niet kennen en slechts banden - verknopen zijn en zelfs nooit een brevet bekomen hebben Zwicht u van rondrei zende person n. die u banden willen ver koopen, die op voorhand gemaakt zijn Laat u nooit zoo behandelen, want geen een ge neesheer zal die behandeling goedkeuren Raadpleegt uwen geneesheer over ons systeem en kunde vooraleer u bij een ander te begeven. Vraagt honderde adressen van hinders en jongelingen door ons genezen. BREUKLIJ DERS, wij drukken genezing zonder operatie omdat wij liet werkelijk kunnen, kinderen en jongelingen worden gewaarborgd genezen, wij geven vijf duizend l'ianken aan gelijk wie liet tegenovergestelde kan bewijzen Bejaarde lieden door zak-, navel- of uit blijvende breuken aangedaan, alsook degenen die twee en driemaal eene mislukte operatie onderstaan hebben of die door kwakzalvers met alle 'so'orten van oude stelsels niismees- terd zijn geweest, mogen zich altijd komen aanbieden, oogenblikkelijki' hulp is hun verzekei d. Bijzondere huizen voor het maken van buikbanden op maat voor m ouwen die lijden aan allerhande doorzakkingen van den buik, verplaatsende nier, enz. Wendt u dus naar onze al oud vermaar de huizen gekend door alle geneeslieeien, alwaar gij'ter trouw, eerlijk en met waar borg zult bediend worden Misgroeiïng-en. Zelfde Huis gelast zich hijzonder j met 't rechl- maken vanalle misvormdelid- maten, zooals: misgroeiingen der ruggraat, armen, beenen en voeten. Bijzondere toe stellen om de hoo._e rug ie doen verdwij nen de de slechte hou ding hij klrt- dei's. On z'chthare Cor sets om de misgroeting der ruggraat te genezen noodig in dit geval. KOS TELOOZE BA A DPLEGINGEN. Mr Ronoré VFRD0N0K, Hendrik Ser- ruyslagn, 1bij de groote post te Oostende, is sprekelijk alle Zaterdagen in het hotel Den Gouden lloorn Simon Stevens plaats, Brugge, van 9 tot ?>uie, ten zijnen huizeden Dinsdag, Woensdag en Donder dag van ieder week. Op verzoek begeeft Mijnheer VERDONCK zich ten huize van eeniedei Yper'. drukkerij LAM BIN- MATHE Dixmudeslraat53 Xaamlooze- vennootschap Kapitaal 500,000 franken. Bestuurder Jos. VAN DER WIELEN. AFDEELING I.Fabricatie van rijwielen in alle soorten en aan alle prijzen. Fijne afwerking, sierlijke modellen, 2 jaren waarborg tegen alle fouten van constructie, behalve de normaje sleet der banden. Laatste nieuwigheden. Luxe rijwielen met ringvormige loopvlakken door ons gebrevetêerd in 1911 en sinds door andere huizen nageaapt. Wacht u dus vootde namaaksels, want de meesten dezer zijn slecht. fabricatie van motorrijwielen, speciaal gebouwd voor de Belgische wegen 2 en 2 3/4 H. I met of zonder vrijloopenden motor. --Talrijke prijzen in regelmatigheids- en snel- heidskoersen, op effen of bergachtige wegen. Catalogen gratis op aanvraag. Meer dan 700 agenten in het land. Goede agenten ge vraagd waar nog niet vertegenwoordigd. Af DEELING II. Artiekels voor rijwielhandelaars. Groote voorraad van stukken en garnituren merk Drijtand (ziet afbeeldsel hierboven) en B S. A., kettingen Renold en Appleby, zadels'Nagel, Christy en Brooks, naven Aigle, Eadie en Torpedo, remmen Bowden en Tourist, banden Englebert, raccords, buizen en alle andere toebehoorten in alle soorten en prijzen. Prijzen buiten alle concurrentie. Algemeen agentschap der be roemde Solar lantaarns. Prachtige geillustreerde cataloog, uitsluitend' voor rijwielmakers, gratis op dezes aanvraag. AFDEELING III. Polijsten, verkoperen en vernikkelen van alle metalen. Ver lakken van ai Je voorwerpen en in alle kleuren. Grootste inrichting van het vlaamsche land. Rap en onberispelijk werk. Zeer lage prijzen voor kwantiteiten. "P-i nawMMirmiMmjWiaiLtjtmLimmm* nmm R.M.S. OLYMPIC 43A24T0NS_ WHITE STAR LINE voor New-York, Boston Canada Overtocht met de prachtige postboot OLYMPIC» de grootste van heel de wereld (45.000 tonnen) Overheerlijke inrichtingen van derde klas Rechtstreeksche biljetten uit Antwerpen naar alle bestemmingen van Noord- en Zuid-Amerika bij F. Van den Abeele Co vroeger Fedor Berns Co 'Geconcessionneerde Algemeene Agenten .- 7«, Lange Nieuwstraat, 7a ANTWERPEN. Declarations du 22 au 29 Aout.

De Weergalm (1904-1914) | 1913 | | pagina 3