•12 Heropening der Scholen. PHOvmgjg NEÖ! s smm &m a m a s mm juffer 'mm BREUKEN Rijwiel&Motofabriek11 Scaldis p 53, Dixmudestraat, YPER GENEZING ZONDER OPERATIE- Schoolcahiers in allen aard. lievige brand te iV>|)eringhe. iVieuwslijdingei) Goed geleerde Gaston PHILIPS HBj M Fabriek en Bureclen 22, Bleekei'ijslraal, Anlwerpen. GROOT ASSORTIMENT EN ALLERHANDE Alle schoolboeken aan denzelfden prijs der uitgevers. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een hevige brand ontstaan ïfi de magazijnen van M. Alphonse Schabail- lie, handelaar, Kerkliolstraat, te Pope- ringhe. Het vuur werd bemerkt door eene meid, die aanstonds ter hulp riep. De pompiers waren alras ter plaats, maar hunne pogingen-om het vuur te overmeesteren waren te vergeefs en zij moesten zich beperken het vuur te omschrijven. Men gelukte erin de paarden en het vee uit de stallen te halen, maar de magazijnen, bevattendeduizenden pond hop, alsook vetten, hooi, allaam en hout, en daarbij nog de stallingen wer den heel en al de prooi der vlammen. Wat nog erger is, het vuur zette zich over aan een deel der afhanke lijkheden van het huis van M. Ch. Gil- lebaere en, dank aan de spoedige tus- schenkomst der pompiers heeft men kunnen beletten dat eene heele reeks huizen, die erg bedreigd waren, niet in brand kwamen. Men rekent de schade op 40,000 fr. gedeeltelijk door verzekering bedekt. De oorzaak dier ramp is onbekend. Hel is in het deel der magazijnen, ge bruikt tot het bewaren der vetten, dat het vuur eerst werd bemerkt. OOSTENDE. Brand. Een ge weldige brand heeft Zaterdag avond gewoed in een groot magazijn, opge propt met hooi en strooi en toehooren- de aan den landbouwer Vermeersch, wijk Hooge Barriere. liet vuur nam van in 't begin eene zoo groote uitbrei ding, dat er noch aan blusschen noch aan redden te denken viel. Het gebouw is metgansch den inboedel de prooi der vlammen geworden. Verscheidene duiven zijn in den brand omgekomen. Zondag voormiddag waren eeni- ge jongelingen een bad gaan nemen in zee langs de Vuurtorenwijk. Een hun ner die pas geèten had, was slechts eenige oogenblikken in het water, toen hij opeens onpasselijk werd en bewusteloos in het water zakte. Ge lukkig hadden zijne makkers het ge vaar bemerkt. Een hunner zwom ter plaats en was zoo gelukkig den dren keling te grijpen en op het drooge te brengen. Men moest geruimen tijd de kunstmatige ademhalling toepassen vooraleer de jongeling het bewustzijn terug kreeg. Maandag morgend bestadigde M. VerC...., herbergier, wonende Witte- nonnenstraat, dat er in den loop van den nacht dieven gepoogd hadden in zijne herbergzaal te dringen. De kwaad doeners waren er reeds in gelukt eene eerste deur open te breken en een slot van de tweede deur af te wringen. Een paar schoenen zijn ter plaats gebleven en door de policie in beslag genomen. Men denkt dat de dieven in hun werk zullen gestoord geweest zijn en de vlucht genomen hebben. De bewoners hebben niet 't minste gerucht gehoord. ROUSSELABE. Zondag morgend is het parket van Kortrijk alhier afge stopt, ten einde het onderzoek voort te zetten nopens de diefte met inbraak, gepleegd Vrijdag nacht bij Leonard Seheldeman. Men heeft op Men koer een paar schoenen gevonden, die aan een der dieven moeten toebehooren. Zaterdag namiddag heeft het par ket zich begeven naar de woning van Marie Debrauwer, ten eindeer eenige bestatigingen te doen, en Maandag na middag is het teruggekomen, verge zeld van twee wetsdoktoors, om de- lijkschouwing te doen van voornoemde vrouw, die Vrijdag namiddag overle den is tengevolge der mishandelingen, door haren echtgenoot gepleegd. COXYDE-BADENStoutmoedige redding. De gemeente werd Zater dag door eene dramatische redding in opschudding gebracht. Mad. Durand, die alhier eenige maanden heeft door gebracht, nam rond l i ure met hare kinderen een bad. Zij was voorzien van eene zwemboei. Zonder dat zij het gewaar werd, voerde de afgaande tij haar mee. Toen zij het bemerkte, kon zij zich niet meer weerhouden. Zij riep al wat zij maar kon om hulp. Haar ge roep werd gehoord en verscheidene jongelingen poogden haai' te naderen, doch vruchteloos. Koorden werden uitgeworpen, maar te vergeefs. Mad. Durand dreef gedurig verder zonder dat iemand haar hulp kon bieden. Geen enkele boot was in 't zicht. Wat ge daan Angst en wanhoop teekenden zich op aller gelaat. Onmiddellijk werd er naar de naastbijgelegen gemeenten getelefoneerd en weldra stak te De Panne eene roeiboot in zee. Slechts een man bevond er zich in, de schip per Emiel Lambrecht. Deze vond mad. Durand op een afstand van 2 kilome ters van het strand. Hij gelukte erin haar op te halen en behouden aan wal te brengen. De arme vrouw werd ver zorgd door eeneu 'krijgsdoktoor die zich juist ter plaats bevond en vervol gens per rijtuig naar hare woning overgebracht. Wat de moedige redder betreft, deze werd geestdriftig toege juicht. Eene rondhaling werd gedaan én bracht eene nogal ronde som op. Servië stuurt 40,000 soldaten naar Albanië.Binnen vijf dagen zal Ser vië in Albanië 40,000 manschappen hebben om niet te veel belang aan de laatste voorvallen schijnen te hechten, acht Servië dit geval voldoende. Het gerucht is in omloop dat Turkije zijn leger op oorlogsvoet zou gebracht hebben dit boezemt Servië nochtans niet den minsten schrik in, daar zijne betrekkingen met Turkije voor't oogett- blik volstrekt niet gespannen zijn, en de twee landen binnen kort bij mal kaar weer zullen gezanten hebben. De zaak van het halssnoer. M. Qua- drandstein verscheen Vrijdag avond op het tooneel van eene groote music- hall van Parijs, om aan de toeschou wers eenige bijzonderheden van de Zaak van het Halssnoer te vertellen. Hij werd duchtig uitgefloten, en men riep hem allerlei onaangename dingen toe, in 't fransch èn in 't engelsch Tusschen het publiek ontstond er twist en twee toeschouwers, die el kaar uitscholden, wisselden hunne naamkaartjes om in tweegevecht Ie gaan M. Quadrandstein poogde vruchte loos te midden van het rumoer te spre ken. Hij moest, te midden van geil uit en gejouw, het tooneel verlaten, na verklaard te hebben dat hij zich van alle verdenkingen had hunnen wit wasschen, en dat hij fier was, in de zaak van het halssnoer, gehandeld te hebben zooals hij het gedaan heeft. Een diamantkoopman verdwenen. Tengevolge der verdwijning vaneen diamantkoopman, heeft een groep pa- rijzer juweliers eene klacht tegen hem ingediend. Er zou spraak zijn van eene aftruggelarij van 800,000 frank. De be tichte zou verklaard hebben dat hij zich naar Antwerpen begaf. wordt gevraagd voor bureelwerk in handelshuis ter stad. Voor inlichtingen ten bureele van 't blad. Mijnheer M. MEIER, tandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOORLOOPIG niet meer naar Yper zal kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die beg eer en M. Meier te raadplegen, kunnen zich begeven in zijn huis, te Kortrijk, hoek der Moeskroen- straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren AlMeier verwittigd, kan men dezelfde dag, 's namiddags uit Kortrijk vertrekken met de kunstige tanden. Agent de change agréé prés de la Bourse de Bruxelles 12, Place de la Liberté, BRUXELLES. Adr. télégr. Philton-Bruxelles. Téléphone A. 1879. Ordres de Bourse au Comptant et a Terme. -- Prèts Sur titres Paiement gratuit de coupons. Renseignements sur toiU"valeurs colées et non cotées. Souscription sans fraisd toutes emissions. en bij Morceau Van de Voordè, Di'xmu- de steenweg 27Yper en Jean Decroix te Zillebeke. Yper, d vkkerij LAMBIN-MATUEE Dixmudestraat53 HUIS GESTICHT IN 1840 be alom viiinaarde Familie VKK- DÜfiCK, Ba 1111agi- ten (Mhopédisten, viei maal gebievelocnl voor breukbanden zo 11 - der staal en zonder él s ique- i\'rs 1Ier bre vets 75746, 1 17582,207124, 161918 Leveranciers van ilea Staal, Burger en krijgshospitaal van Oostende, van ver scheidene Orthopedische Klinieken van Itel land. en van het Ministerie van Oorlog. BREUKLIJDERS weest op uwe hoede Laat u niet misleiden door al die verlokken de aankondigingen die wij dagelijks in alle gazetten aantreffen van personen, die zich als specialisten breukmeesterso[breukband makers willen doen doorgaan, en die van 't vak weinig of niet kennen en slechts banden- verküopers zijn en zel/s nooit een brevet bekomen hebben /wicht u van rondrei zende person,' n, die u banden willen ver koapen, die op voorhand gemaakt zijn Laat 11 nooit zoo behandelen, want geen een ge neesheer zal die behandeling goedkeuren Raadpleegt uwen geneesheer over ons systeem en kunde vooraleer u bij een ander te begeven. Vraagt houder de adressen van hinders en jongelingen door ons genezen. BREUKLIJDERS, wij drukken genezing zonder operatie omdat wij het werkelijk kunnen, kinderen en jongelingen worden gewaarborgd genezen, wij geven vijf duizend fi anken aan gelijk wie bet tegenovergestelde kan bewijzen. Bejaarde lieden door zak-, navel- of uit blijvende breuken aangedaan, alsook degenen die twee en driemaal eene mislukte operatie onderstaan hebben of die door kwakzalvers met alle soorten van oude stelsels mismees- terd zijn geweest, mogen zich altijd komen aanbieden, ooyenblikkelijke hulp is hun verzekei d. Bijzondere huizen voor het maken van buikbanden op maat voor vrouwen die lijden aan allerhande doorzakkingen van den buik, verplaatsende nier, enz. Wendt u dus naar onze al oud vermaai - de huizen gekend door alle geneesheeren, alwaar gij ter trouw, eerlijk en met waar borg zult bediend worden. Misgroriïng'en. Zelfde Huis gelast zich bijzonder mei '1 recht maken van alle misvormdelid- maten, zooals misgroeiuigen der ruggraat, armen, beenen en voelen. Bijzondeie toe stellen om de hoore mg Ie doen verdw j- nen de de slecblc hou ding bij kni- ders. On z elilbare Cor sets 0111 de misgroeiing der ruggraat ie genezen noodig I in dit geval. KOSTELOOZE RA A DPLEGIlXGEiX. Mr Honoré VEKDONCK, Hendrik Ser- rugslaan, I bij de groote post te Oostende is sprekelijk alle Zaterdagen in liet hotel Den Gouden lluorn Simon Stevens plaats, Brugge, van 9 tot 3 uie, ten zijnen huize den DinsdagWoensdag en Donder dag van ieder week. Op verzoek begeeft Mijnbeer VEHDONCK zicli ten huize van eeniedei Naamlooze vennootschap Kapitaal 500,000 franken. Bestuurder Jos. VAN DER WIELEN. AFDEELINGI.Fabricatie van rijwielen in alle soorten en aan alle prijzen. Fijne afwerking; sierlijke modellen, 2 jaren waarborg tegen alle fouten van constructie, behalve de normale sleet der banden. Laatste nieuwigheden. Luxe rijwielen met ringvormige loopvlakken door ons gebreveteerd in 1911 en sinds door andere huizen nageaapt. Wacht u dus voorde namaaksels, want de meesten dezer zijn slecht. Fabricatie van motorrijwielen, speciaal gebouwd voor de Belgische wegen 2 en 2 3/4 H. P. met of zonder vrijloopenden motor. Talrijke prijzen in regelmatigheids- en snel- heidskoersen, op effen of bergachtige wegen. Catalogen gratis op aanvraag. Meer dan 700 agenten in het land. Goede agenten ge vraagd waar nog niet vertegenwoordigd. AFDEELING II. Artiekels voor rijwielhandelaars. Groote voorraad van stukken en garnituren merk Drijtand (ziet afbeeldsel hierboven) en B. S. A., kettingen Renold en A ppleby, zadels Nagel, Christy en Brooks, naven Aigle, Eadie en Torpedo, remmen Bowden en Tourist, banden Englebert, raccords, buizen en alle andere toebehoorten in alle soorten en prijzen. Prijzen buiten alle concurrentie. Algemeen agentschap der be roemde Solar lantaarns. Prachtige geillustreerde cataloog, uitsluitend voor rijwielmakers, gratis op dezes aanvraag. AFDEELING III. Polijsten, verkoperen en vernikkelen van alle metalen. Ver lakken van alle voorwerpen en in alle kleuren. Grootste inrichting van het vlaamsche land. Rap en onberispelijk werk. Zeer lage prijzen voor kwantiteiten. iiekhunilri Schoolboeken Schoolgerief R.M.S. OLYMPIC 45.324 TONS__ WHITE STAR LINE voor New-York, Boston Canada Overtocht met de prachtige postboot «OLYMPIC» de grootste van heel de wereld (45.000 tonnen) Overheerlijke inrichtingen van tierde klas Rechtstreeloche biljetten uit Antwerpen naar alle bestemmingen van Noord- en Zuid-Amerika bij F. Van den Abeele Co vroeger Fedor Berns Co Oeconcessionneerde Algemeene Agenten 7*, Lange Nieuwstraat, 7a ANTWERPEN.

De Weergalm (1904-1914) | 1913 | | pagina 3