ïlaaniififSDS sjiiuidtiaiiiye n:i:<t \v i:\viaggkx PiscMige Heilige Communie. DE KINDERKORF plechtigheden ter eere van St Antonius van Padua Edgard LOUAGE *j* Zielmis Henri Vandaele ZONDAGRI ST- De Dienstdoende Apotheker op Zondag 12" Juni is M' weckesser, Diksmuidst'. AFGESTELD J- I>- EC". of het deugdoende was. Franciseus be minden we nu meer dan ooit. Nooit stond hij hooger in onzen geest. Het Ypersch koor zong nu het lof en 't en moet niet on der doen, ver van daar. De tijd verliep zoo snel, t was tijd om te vertrekken. Nog eens een laatste groet aan de Lieve Vrouw en met de belofte van in 't korte weder te kee- ren. E. P. bestuurder haalt er eere af. Hij heeft veel goeds gesticht. Eiland. Verleden jaar, toen op de Botermarkt, de Berger Club, voor het eerst, zijne welgelukte prestaties leverde, stonden de menschen verbluft na te zien. Doch wij zijn overtuigd dat we dezen keer nog vetl meer schoons zullen te zien krijgen en dat de nieuwe proeven welke zullen gedaan worden, nog veel meer de bewondering der toeschouwers zullen afpersen. Wanneer zal dit feest plaats hebben Zondag toeko mende, zijnde 12 luni. Begin te 2 1 2 uur. Waar Op het groote eiland bij de oude Tempelpoort. Daarna,nogmaals iets nieuws. Wat nu Een bloemenstoet op den grooten pias van den Majoorgracht. Daar moet ge naartoe, 't Zal wel zijn, we mogen het u verzekeren. Ingang 1 fr. Priesterwijding en Eeremis. Op Zater dag 11 Juni, zal E. H. Godfried Van Over- beke, onze stadsgenoot, in de hoofdkerk van Brugge, door Mgr. Waffelaert, priester gewijd worden. Op 13 Juni om 10 uur 1 2 zal Hij in St Pieterskerk zijne eeremis opdragen. Wij wenschen den Eerw. Heer goed heil en een vruchtbare priesterbaan! Zijne achtbare ouders gelieven hier ook onze beste gelukwenschen te aanvaarden. Op denzelfden dag zal hetzelfde geluk den E. H. A. Dejonghe, leeraar aan het bisschoppelijk college, gegund worden. Wij herhalen hier ook voor Hem en zijne eerzame familie, onze welgemeende wen schen. De plechtige eeremis zal ook Maan dag in de Kapel van het hoogvernoemd College opgedragen worden. Les van den Cursus van Kunstvorming. Zaterdag 11 dezer, om 4 1 2 uur begint de eerste les van den kursus van kunstvor- ming voor Yper en omstreken. De lessen worden gegeven in de Beroepschool, ingang Bellewaardstraat Wees zoo goed vrienden en kennissen voor wien 't belang hebben kan daarover eveneens in te lichten. Inschrijvingsprijs 40 fr. Namens 't Bestuur. Examen van landmeter De Gouver neur der Provincie West -Vlaanderen brengt ter kennis aan de belanghebbenden dat het examen (L' proef) tot het bekomen van het diploma van landmeter zal afgenomen worden op het einde van de maand Juni 1Q27. De inschrijvingen worden ontvangen in het provinciaal bestuur tot en met 25 Juni 1927 (bureel nr 11) CAPUCYNENKERK YPER Zondag 12 Juni, te 9 uur, Plechtige Mis en sermoen, 's Avonds te 5.20 uur Plechtig Lof en sermoen. De Derde-Ordelingen (MannenaJdeeling) worden uitgenoodigd tot deze avondplech tigheid, die de maandvergadering vervangt. Maandag 13 Juni, Feestdag van St Antonius. Te 7u. Plechtige Mis. 's Avonds te 7.30 uur, Lof en Sermoen. Dinsdag 14 Juni, te 7 uur, Mis met zang. 's Avonds te 7.30 uur, Lof en sluitsermoen De -ennoenen -den „epredit: d< rZ. E. P ANS E LM US", Cap u cn m: r n> ster te Iseehen- Huis Gezusters ROEDOLF DIX MUI DESTRA AT» 2. YPER. Buikgordels in alle modellen Veerkrachtige windsels voor Damen STAD YPER Prijskampen voor voorttelend rundvee inge richt door den Boerenbond met de medehulp van 't Stadsbestuur. Alleenlijk voor dieren toebehoorende aan landbouwers en veekweekers van Yper. Op Donderdag 16 Juni 1927,om 9 u. op de Beestenmarkt te YPER. Eerste Reeks Rood-Vlaamsch Ras. A. Stieren zonder volwassen tanden 1 pr. 30 fr. - 2 pr. 25 fr. - 3 pr. 20 fr.-4 pr. 15 fr. - 5 pr. 10 fr. B. Stieren met volwassen tanden 1 pr. 30 fr. - 2 pr. 20 fr. - 3 pr. 10 fr. C. Veerzen met ten hoogsten twee volwassen tanden of zonder 1 pr. 30 fr. - 2 pr. 25 fr. - 3 pr. 20 fr.-4 pr. 15 fr. - 5 pr. 10 fr. D. Veerzen met meer dan twee volwassen tanden 1 pr. 30 fr. - 2 pr. 25 fr. - 3 pr. 20 fr. - 4 pr. 15 fr. - 5 pr. 10 fr. E. Koeien 1 pr. 35 fr. - 2 pr. 30 fr. - 3 pr. 25 fr. - 4 pr. 20 fr. - 5 pr. 15 fr. - 6 pr. 15 fr. - 7 pr. 10 fr. 8 pr. 10 fr. - 9 pr. 10 fr. - 10e pr. 10 fr. Tweede Reeks: Andere Rassen A. Veerzen van allen ouderdom 1 pr. 20 fr. - 2 pr. 15 fr. - 3 pr. 10 fr. B. Koeien 1 pr. 25 fr. - 2 pr. 20 fr. - 3 pr. 15 fr. - 4 pr. 10 fr. Alge meene schikkingen 1. De dieren moeten vóór 9 uur op de beesten markt zijn. 2. De Jurysamen met liet Bestuur van den Bond, behouden het recht het getal prijzen te vermeerderen of te verminderen, ingevolge het getal of de verdien sten der mededingende dieren. 3. De mededingende dieren moeten minstens ééne maand aan hun eigenaar toebehooren en de vrouwe lijke dieren moeten onlangs gekalfd hebben of zicht baar vol zijn. 4. Alle geschillen zullen onwederroepelijk, door het Bestuur van den Bond beslist worden. 6. De prijsdeeling zal plaats hebben bij Jn.iitN CAMERLYNCK, Beestenmarkt, onmiddellijk up den prijskamp. 7. De eigenaars zijn verantwoordelijk voor alk- ongevallen door hunne dieren veroorzaakt. Namens den Boerenbond van Yper De Schrijver-Schatbewaarder, De Voorzitter, Robert I'L.A'ITEAU. Cyr. LEMAH1EU. gewaarborgd tegeu regen en zonneschijn te bekomen bij Hoornwerk, YPER Motokoers. De motomannen hebben Zondag nog al veel beziens gehad. Van s morgens vroeg tot omstreeks 12 uur, was het een vliegen door de stad. Het was waar lijk angstwekkend zoowel voor de vele voorbijgangers als voor de toeschouwers. Neen, zulke dagen zijn niet goed gekozen Er zijn te veel wandelaars, te veel vreem- d lingen. Het verkeer wordt er door belemmerd. Gekfkkiglijk hadden wij geen ongelukken. De winners waren 1. Mau rice Vefein van Brussel, 2. Maurice Lenoir. Yper, (Meenenpoort.) Rotariërs. Wie Woensdag over de markt ging kon alras bestatigen dat er iets bijzonders aan de gang was. Niet min dan 50 auto's mieken reek op de Groote Markt, 't Waren de Rotariërs, die gebruik makende van hunne overtocht Yper en het omlig gende waren komen bezoeken. 1—BBStraymi. ».u Vrienden en kennissen worden uitge noodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gelezen worden tot zielelavenis van ec tgenoot van Eveline BAYENS op Zondag 12 Juni om 8 uur in St Maar tenskerk van wegens de Confrérie van O. L Vrouw van Thuyne. St Niklaaiskerk. Wij zijn gelukkig te mogen melden dat onze inzichten nopens den opbouw van St Niklaaiskerk verwe- zentlijk zijn. Wij zullen er dus morgen, den 12 Juni, de plechtigheid der Eere Communie kunnen bijwonen. Na lijden verblijden! De plechtige wijding zal later plaats hebben. Maandag 13 Juni feest v. de Goddelijke Voorzienigheid, 's Morgens om 9u. plech tige Hoogmis, 's Avonds te 8 u. Rozenkrans Sermoen en Lof. 17-18-19 Juni, Eucharistisch Triduum. 's Avonds om 8 u. tusschen Rozenkrans en Lof Sermoen door Z. E. H. Adriaensen, Norbertijn. Treed met vreugdestapjes nader Tot den vader Mild en goed, Die vandaag, uit liefdeblijk, Plechtiglijk Geeft aan u Zijn Vleescli en Bloed! Laat van wederliefde gloeien, Openbloeien Als een blom Waarde morgendauw op viel, Hart en ziel; Zeg: «Mijn Goede Jezus, kom! Kom, op mijne bede, tronen, Blijde wonen In mijn hart, Dal nu straalt als zonneschijn; Laat het zijn lrnme.' vrij van zondezwart! Gelukkige kinders, mocht alles met u zóó blijven als op heden Eilaas! eens zal de drift ontwaken, zal de verleiding niet haar Sirenenstem verlok ken, zal een heel ander wereld dan de nu gekende open a.m. Zullen moeders heete t anen niet eens vloeien om u, grootgewor- den kind? Zal vader kracht gein eg hebben om den smarteliiken last'te torschen, die gij op zijn ziel laadt Zal liet waar zijn dit gij uw onschuld zult bevlekken, uw lieme!- sclie liefde zult ontwijden, u afkeeren van Jezus en de wegen der zonde opgaan Welke gedachte is zoo beangstigend als deze En hoevele van onze vrome vaders en gezegende moeders van Vlaanderen zullen op heden niet zeggen met den dichter: Gij weel nojj niet wat kwaad is, lieve jongen. En allen toch zijn wij als gij giwee.t En toen ook wij zoo schuldloos nederlagen. Toen konden zij niet gissen, die ons zagen. Wat eenmaal om zou ga n in onzen gc.-s: Wal beker ons Gods wijsheid in zon scltenki it Hoe onze hand dien beker nemen zon En of wij in beproevingen of touw. Aan I .e ii of aan de werel 1 zonden denken Gij. zult gij nooit, als stugge en woeste knaap, Hen grieven, die u 't leven, alles gaven Als jouglingaan geen hartstocht n verslaven, Die u de deugd zou rooven, met den slaap. O, dat u leed en wroeging zij gespaard Dat de aarde u nooit den hemel moge ontrooven Dat bidt mijn hart voor tl van God hierboven. In West-Vlaanderen, berichten de bladen, zijn reserve officieren afgesteld, omdat ze ijveren voor amnestie Maar alles wel ingezien heeft minister De Broqueville gelijk. Wat willen ook oud- strijders, zelfs officieren en daarbij Vlamin gen, over amnestie praten Om goed.Belg te zijn mag men niet voor Amnestie zijn, wel ertegen. En tegen amnestie zijn ook alk goede vaderlanders Zij kunnen een oudstrijder veroordeelen voor desertie, voor dienstweigering. Zij kunnen een activist voor verkocht brand merken, zij kunnen oordeelen over daden die zij niet konden bedrijven. Zij. de V aderlanders, deserteerden niet uit hun veilige papieren loopgrachten. Zij, de tehuisblijvers, evenmin. Beide soorten konden niet activist worden, omdat ze liet Belgische melkkoeike te goed konden melken. En nu durft zoo 'n gewoon laamsche reserve-officier, een Joris Lannoo, drukker uitgever te Tl'.ielt, een dokter Spincemaille, geneesheer te Ruinbeke, om er slechts twee te noemen, spreken over amnestie Zoo n mannen, die geheel den oorlog niets deden dan naar de loopgraven gaan, luizen van gen en haringen etendie niets moesten doen dan gewoon vechten, niet met de pen zooals die echte patriotten, maar metter daad, en die dan nog zoo onbescheiden zijn niet te sneuvelen Waai lijk, liet zou er wat uitzien in ons België, als de oude Yzerratten mochten medepraten over amnestie Daarom oud-strijders, die maar alleen vocht aan den Yzer, mond toe over amnes tie, zooniet zal minister de Broqueville u nog afstellen als reserve-soldaat, en dan moogt ge de naaste maal niet meer mede- vechten tot vrijmaking van de verdrukte volkeren. V. O. S.-seu en B. V. O. S.-sen, doeteen masker voor van vaderlandsliefde zooals al de groote Belgen, hangt statig de driekleur uit bij alle mogelijke gelegenheden, maar opgepast niet op 11 JuliDraagt al uw blikjes in 't gelid op de borst. Gij zult het zien, het zal U meevallen! Maar vermoordt dan ook eerst uw liart! Staart niet meer zonder blozen in de oogen van lien die niet «draaiden» en niette koop zijn! Drukt niet meer de hand van een Lannoo en een Spincemaille of een an deren V. O. S., maar eet in bitterheid liet afgebedelde schande brood. Wij blijven pal op rij. Eischers van am nestie, Kamerbestormers en anti-militaris ten, samen met de afgestelde reserve-offi cieren van West-Vlaanderen. ïJÜfiSWtfiSfIStfüfiWWifüfiifiïWSfüfiSKij; Voor onze Vlaamsche meisjes en vrouwen Op Donderdag' 16 Juni viert heel Vlaan- de en met geestdrift het'blijde feest van zijne beschermheilige, Sint Ludgardis. Vlaamsche meisjes en rouwen vergeet niet dat zij, boven alle anderen «Uwe» geliefde Beschermster is. Laat niet na op dien dag haar met vurigheid te aanroepen, haar bijstand en voorspraak af te smeek jp, om sterkte en voldoening in uw strijden en lijden voor de herwording van het Vlaam sche volk. Zooveler. toch, onder Vlaanderen's bloed- eigene kinders, zijn er nog op lieden, die wanhopig zoeken naar hetgeluk.den vrede de rustgevende waarheid! Zoo\e!en die tastend ronddolen in den duisteren nacht van een verstoffelijkte en verdierlijkte wereld. Zoovele meisjes en vrouwen die ver van den waren weg het geluk meenen te vin den, en die verdoold geraken in een net vau geloofstwijfel, omdat zij het geloof in de ware grootheid, de Vlaamsch christene rasfierheid, die ook onze middeleeuwse he Heilige bezielde, door ontaarding en ver bastering ontleerd werden. Zij zoeken maar vinden niets. Zij dwalen doelloos als in 't wilde rondgrijpend, doch nooit bereiken zij iets dat bevredigen kan, omdat zij missen dien drang der liefde, ons godsdienstig laamsch volk ingeboren, omdat zij missen de aantrekkingskracht die uitgaat van Hem die zijn volk beminde tot den dood, omdat zij afgedwaald zijn van

De Ypersche bode (1927-1928) | 1927 | | pagina 2