BRSELEÜ. ls^Z DECARNE Leesi S verspreid! "DE YPERSGHE BODE" DE KINDERKORF ZGlYDAGKUST. VAX DL li LI Dl. LLEUWL\\LAGGLV Edgard LOUAGE De dienstdoende Apotheker op Zondag 28" Oogst is M VANWALLEGHEM,Siaiiesir naar sint-jan ini .Minimi I, her, ïiihtihligiii^ v. tic L.lU tier kath. i. Xationalisteii en v. I laainseli lluis. Spreker Antoon SAMYN, uit DIKSMUDE. Koek- en Steendrukkerij STAVELE iiHsaiiEiiii Van hier en elders Groot Sport/erst. Op Zondag 11 September te 130 uur namiddag zullen op t Britsehesportterrein (Hoornwerk) groote sportfeesten plaats hebben. Koersen voor iederen marathon, loop- koers.Poperinghe-Yper 100 yards, springen in de hoogte en in de lengte. Cricket. Koersen voorbehouden voor Engelschen: Prestatie'» voor Damen. Prestatie's voor kinders. Schoone prijzen. Ingang 1 fr 30. Kinderen kosteloos. Inleggeld 2 fr. per prestatie. De i. L-dedingers zijn verzocht zich te laien inschrijven in den Britschen Club F urmont de VolsberghestraaL Hongaartjes. Maandagmet den trein van Q u. 18 zijn 20 Hongaartjes waarvan 10 van de stad langs Cortemarck naar Gent vertrokken oin van daar naar huis toe te keeren. Onnoodig te zeggen dat de pleeg ouders daar tegenwoordig waren en dat er veel geroepen en... geschreeuwd werd. Van weerskanten ja; want de kinders gaan naar de streek van de zwarte sneeuw en de brave pleegouders weten het maaralte wel, N'u, de Heer zal hen vergelden. gewaarborgd tegen regen en zonneschijn te bekomen bij Hoornwerk, Y P E R Hooge-Zieken. - Waar is de tijd geva ren, toen wij met vader en moeder, des Zondags of des maandags tiaar Hooge- zieken of Barthelomeus optrokken om te gaan dienen en wafels te gaan eten. In lange reken kwamen we de vrienden en kennissen tegen die lieusch groetten en den gevierden heilige gingen bidden. En nu, is dat al veranderd, 't was te eenvoudig, te dom Maar is het daarmede verbeterd. De ouders kunnen daar best op antwoor den. Examen. Heer Decruyenaere heeft zijn derde proef voor regent doorstaan te St Truyden. Aan zijne achtbare ouders en den jongen student onze beste gelukwen- schen. Vereeremerkt. De heeren Vanaerde, voorzitter van het bureel van Openbaren Onderstand en H. Vanraes sekretaris ont vingen het kruis van eerste klas om de vele jaren dienst. Onze Statie. Meester Butaye heeft opnieuw den Minister dringend gevraagd dat er schuilplaatsen voor de reizigers zou den aangebracht worden. De minister Anseele belooftLees maar zijn antwoord Waarde Collega, Ik heb de eer U de ontvangst te melden van uw schrijven van 21 dezer, waarbij gij mij vraagt een gesloten wagen te laten plaatsen op de tweebinnenkaaien der statie Yper. Deze zaak wordt aan de Nationale Maat schappij der Belgische Spoorwegen onder worpen, met verzoek mij te laten weten welk gevolg er aan gegeven kan worden. Aanvaard, enz. Huis Gezusters ROEDOLF RUSELSTRAAT, 21, YPER. Buikgordels in alle modellen Veerkrachtige windsels voor Damen Ouderdomspensioen. Volgens artikels 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 12. 13, 14 en 23 van het Kon. Besluit van 23 Juli 1927, genomen Ier uitvoering der wet van 20 Juli 1927, die, meestal het toegekend ouderdomspensioen verdubbeld, wierd M. Odent, bediende bij den Burgerstand te Yper, aangesteld, om, van 29 Oogst tot 30 September 1927, op het Stadhnis, alle weekdagen, van 14 tot 18 uur, de aanvragen te ontvangen, inge diend door gerechtigde Yperlingen, om een aanvullend ouderdomspensioen te bekomen, en een gedagteekend ontvangst bewijs er van te geven. De pensioenaanvrager, moet persoonlijk zijne aanvraag indienen. Hij mag enkel, in geval van onmogelijkheid door ziekte of gebrekkigheid, bewezen door een genees kundig getuigschrift, door eenen lastheb ber worden vervangen. De lasthebber moet belg en meerderjarig zijn, en voorzien van een volmacht. De aanvraag moet gedaan worden opeen formule van officieel model, ter beschikking der aanvrager. Om voor 't jaar 1927 't aanvullend ouderdomspensioen toegekend tezijn, moet de aanvrager zijne aanvraag vóór 1 October 1927 indienen, zoo niet wordt het onder zoek verschoven tot 1928. Bij het indienen zijner aanvraag moet de aanvrager zijn pensioenboekje of een ontvangstbewijs van ouderdomspensiöenaanvraag voorleggen, zoo niet, mag de aanvraag niet in ontvangst genomen worden. Zijn lasthebber moet ook 't een of 't ander voorleggen alsook een geneeskundiggetuigschrift en de voor melde volmacht. De aanvrager moet, uit eigen beweging al de inlichtingen aangaande den aard en het bedrag zijner bestaansmiddelen aange ven en deze, op alle aanvraag volledigen. De beslissing wordt aan eiken aam rager door den Minister van Nijverheid ep Arbeid bekend gemaakt. Wat de ó5-jarige Yperlingen betreft die, na 31 Augustus 1927, om het ouderdoms pensioen zullen vragen, wordt de aanvraag om het aanvullend pensioen terzelfdertijd als de pensioensaanvraag door den ontvan ger van belastingen van Yper, Cartonstraat, Nr 31, in ontvangst genomen. (get.) De dienstdoende Burgemeester, HSOB RY. Rrovinciaal Bestuur van West-Vlaande- ren Bekendmaking De Provinciale Commissie van Kunsten laat weten dat, in 1928, eene premie welke 5000 fr. kan be dragen zal verleend worden aan den Kun stenaar die het beste werk, op gebied der Toonkunst (muzikale compositie)zal voort gebracht hebben. Mogen tot het genot der provinciale pre mie mededingen, al de kunstenaars die in West-Vlaanderen geboren zijn of er sedert vijf jaar verblijven. Zij die begeeren aan den wedstrijd deel te nemen, moeten er aan het Provinciaal Bestuur, voor 1 Maart 1928 bericht van geven. De mededingers moeten, op hunne kos ten, de handschriften onder gesloten om slag en voor 1 April 1928 indienen bij de Provinciale Commissie van Schoone Kun sten, Provinciaal Hof, Groote Markt, te Brugge en het Provinciaal Bestuur van de ze zending verwittigen. Wanneer het bekroond werk uitgegeven wordt, zal de toondichter eenige exempla ren hiervan moeten afstaan aan de Provin cie. N. B. De wedstrijd voor de Vlaamsche Letterkunde zal plaats hebben in 1929; voor de beeldhouwkunst in 1930 en voor de bouwkunst in 1931, voor zooveel zulks mogelijk is. Zondag 28 Oogst doet de Vlaamsche Harmonie een uitstapje naar St Jan ter gelegenheid der Kermis. Vergadering te 3 1 2 u. in 't Zweerd op de Groote Markt Eereleden en Vrienden worden verwacht om meê op te stappen. Te 4 1 2 u. op de plaats koncert waar- Een muziek zal het feest opluisteren. van hier onderstaand het programma. 1. Rubensmarsch Slotmaeckers. op motieven van P. Benoit. 2. Kabouterdans, mazurka Van Dyck. 3. Hardy one step Th. Banken. 4. Zomernacht, wals. X... 5. Lustige tnarsch G. D.... TEL: Rousbrugge, 28. o KUNST-A FF1CH EN-ETIKETTEN, REKLAAMWERK EN INPAKKINGEN, BROCHUREN, AKTIEN, REGISTERS, PAPIERENZAKKEN, ENZ. Alle teekeningen op aanvraag. Schrijfmachien MAP Mijn vrienden, ik schrijf over me zelf, en hij, die over zijn eigen schrijft, zegt wat hij is. Wie ben ik Ik ben van de heide. Niet verwarren asjeblieft met beroemde lie den want ik ben er een met de kleine natuurlijke van de van de Heide. Delieide immers, heerft haar natuurlijk heid bewaard. Daarom ben ik fier over mijn naam, daarom zoek ik er geen ande ren, wil ik geen anderen naam, omdat die andere onnatuurlijk, leelijk, oneigen, een leugen zou zijn En nogthans, een welgekozen, vreemde naam moet'schoon zijn zoo bijvoorbeeld: La Bruyère dat klinkt heel wat anders, oh hoe mooi Al wat fransch is, klinkt even streelerig, heerlijk Wie weet of ik er geen sterretje op mijn hei-boertjes kraag bij winnen zou. Wie weet, gaat de bloem onzer uitgelezen beschaafde menschen, mij niet aanzien als een bloedeigen neef van dien franschen groot-mensch en zeden- schetser La Bruyère En dit was mij een kerel deze loog niet, die droeg een eigen franschen naam, omdat het zijn plicht, zijn vranke natuurlijke wil, zijn naam was. Die lapte alle naam en wezen vervreemdingaan zijn zolen, even gestreng en onmeedoogend, als dat hij het verwaande zoogenaamde uitgelezen zoodje onder zijn hekelende, bits spottende geeselroede haalde. Maar ja, in dien tijd, dat is nu de oude was dat góed en wel de tegenwoor dige is zoover gevorderd, vorderen is vooruitgaan, en de menschen moeten met den tijd mêe Of is 't waar dat de hui dige vordering veelal den gang slacht der kreeften die is achterwaarts En wat is er al niet gekonkeld en gedaan uit oogendienerij om in 't gevlei te komen? Wat uit Parijs en uit Brussel komt heeft de boodschap der acht zaligheden mee, en nog. Zou 't daarom zijn, dat zoovelen van de heide, hun lantaarn naar Brussel gaan aansteken, om het geleende vreemde licht in de duisternis der landsche hoeken te doen schijnen Wat 'n klare vraag! klaar zonder lantaarn licht Ik strijk even over het puntje van mijn bokkebaard, steek mijn vierkante kop hoog op, draai mijn bratte dikke oogen, zeg nog eens, och arme, aleer ik het antwoord van de heide uit daarop geef. Mijn naam echter verander ik niet in - La Bruyère 'k zou valsch zijn tegenover mij zelf en wie zou mij dan nog betrou wen Misschien zij d;e onnoozel van geest zijn, en daarvoor, bedank ik. Ik teeken geen naam hieronder, mijn naam staat voorop nooit achteraan, nooit Ploegsteert 'n Fiasco ofte blunder De Iainitjée frangais mannen van Ploegsteert en Bizet gingen nen keer too- nen wat ze konden. Zondag 1. 1. was dus hun groote dag Aan de brave lieden der goede gemeente Ploegsteert werd kond gedaan in 't fransch (pour les flamins la même chose) dat... alle de socheteiten uit de omliggende gemeen ten luin grootsch feest zouden opluisteren... de bevolking van heel de gemeente zou meê vieren en opstappen in hunnen stoet en de flaminganten, de leeuwen en leeu winnen, gingen van schrik omverre vallen en blijven liggen. Met duizenden en nog duizenden gin gen zij betoogen voor den amour pour la France I! Enne...! 't Was Zondag 't Volk kwam toegestroomd met zessen en 'n vlagge van de lamitjée van Yper... met tien. of twaalf Titicaca aan 't hoofd uit Nieuwkerke en...nog een twintigtal v. elders... 't Was al De beviagging der huizen Iets fameus Er waren er welgeteld vijf in Ploegsteert en' drie in Bizet. En met 'n stuk in hun kr... dropen ze af... naar huis't Was te slecht weêre, 't was voor 'n naaste keer 't Was- Vlaamsche bedevaart naar Diksnuiide dienzelfden Zondag, 't Goot water een hondenweer en... van 't verre Limburg, uit 't Antwerpsche, Oost-Vlaan- dren en de West-Vlaamschcgouwestroom den duizenden Vlamingen naar het doo- denveld aan den Ijzer.... 70.000 mannen en vrouwen stonden er en zwoeren den du ren eed van trouwe aan, ons vaderland, Vlaanderen. Voelt ge de tegenstelling... Amitié francais patriotten Arme Belgiek et l'ainour pour la me re patrie De brave inwoners der goede gemeente Ploegsteert hebben gelachen en lachen nog ('t Vervolgt.) Nen leeuw SINT-JAN TER BIEZEN - West-, landers! Uw strijdbroeders op de grenspost DE KATHOLIEKE VLA MINGEN van Sint-Jan ter Biezen (VVatou), bazuinen over Vlaanderen hun Vlaggefeest Op 4 September e. k. moet een groot deel van Vlaanderens strijd krachten te been om hun solidariteit met - en genegenheid voor MEES TER BUTAYE en zijn BENDE te komen betuigen Te 2 1 2 uur vorming van den Optocht. Westlands klokke zal er luiden. Vlaamsche organisaties, zendt zoo spoedig mogelijk uw toetreding. Naderhand komen U plakbrieven toe.

De Ypersche bode (1927-1928) | 1927 | | pagina 2